Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ327.441$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Горбатова Н. О. 
Становлення мистецтва класичного танцю в Україні (20 - 30-ті роки ХХ століття) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 17.00.01 / Н. О. Горбатова; Київ. нац. ун-т культури і мистец. - К., 2004. - 18 c. - укp.

Докладно проаналізовано періодику, історіографію спеціальних літературних джерел, досліджено історичні та соціально-культурні умови та шляхи становлення й розвитку класичного танцю в Україні у 1920 - 1930 рр. Розглянуто традиції, тенденції та закономірності образно-смислової трансформації традиційних форм і лексики класичного танцю та канонічної балетної вистави у процесі синтезу з українським народним і професійним хореографічним мистецтвом у зв'язку з впливом західноєвропейської й особливо російської класичних хореографічних шкіл. Висвітлено процес становлення професійної хореографічної освіти в Україні. З'ясовано, що визначальний вплив на її розвиток мали російська (петербурзька та московська) хореографічні школи, а також західноєвропейська, що спричинило вирішальний пріоритет класичного танцю, естетики класичної хореографії для хореографічної культури України дослідженого періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ327.441(4УКР)62 + Щ335.3(4УКР)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Васірук С. О. 
Класичний танець : навч.-метод. посіб. / С. О. Васірук. - Івано-Франківськ : Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника, 2009. - 260 c. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розкрито методичні засади викладання класичного танцю з аналізом методики виконання основних рухів та вправ. Наведено критерії оцінки навичок студентів для підсумкового контролю.

Раскрыты методические основы преподавания классического танца с анализом методики выполнения основных движений и упражнений. Приведены критерии оценки навыков студентов для итогового контроля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ327.441я73

Шифр НБУВ: ВА721121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Васірук С. О. 
Класичний танець : навч.-метод. посіб. для студ. ВНЗ / С. О. Васірук. - 2-е вид., переробл., доповн. - Івано-Франківськ : Вид-во Прикарпат. нац. ун-ту ім. В. Стефаника, 2011. - 259 c. - Бібліогр.: с. 259 - укp. - фр.

Показано розвиток музикальності, виховання розуміння нерозривного зв'язку класичного танцю з музикою. В зв'язку з цим одним із першочергових завдань є музичне оформлення уроку класичного танцю, яке здійснюється за двома принципами: імпровізаційним із використанням музичної літератури. Зазначено, що завдання викладача і концертмейстера під час творчої співпраці знаходити ті шляхи, які б сприяли розвитку музикальності студентів, формували у них свідоме розуміння тісного й нерозривного взаємозв'язку музики та хореографії. Розглянуто методичні засади викладання класичного танцю з аналізом методики виконання базових рухів і вправ і включено приклади уроків для кожного року навчання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ327.441 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА762784 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кабачок Н. Л. 
Феномен неокласики в хореографічній культурі ХХ ст. (на досвіді Дж. Баланчіна) : автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / Н. Л. Кабачок; Харк. держ. акад. культури. - Х., 2013. - 18 c. - укp.

Розглянуто неокласику як один із чинників прогресивного розвитку хореографічної культури, основними прикладами якої є опуси неокласичного стилю, створені у співдружності двох видатних митців XX ст. композитора І. Стравінського та хореографа Дж. Баланчіна. Виявлено ознаки змін лексики танцю та виконавської техніки в неокласичних інноваціях Дж. Баланчіна. Запропоновано підхід до засад сучасного пластичного мислення балетмейстерів неокласичного напряму. Творчість Баланчіна висвітлено з урахуванням формування його індивідуальних та загальнокультурних стильових особливостей у різні творчі періоди (Петрограді, трупі Дягілєва та США), а також загальних закономірностей трансформації виражальних засобів класичного танцю в хореографічній культурі XX ст. Зазначено, що видозміни художніх ідеалів класичного мистецтва відбувалися у творчості Баланчіна через ускладнення їх лексичними новаціями та сучасними виражальними засобами, спорідненими з естетикою музичного мистецтва, зокрема творчістю І. Стравінського. Визначено принципи підходу Дж. Баланчіна до відображення музики в танці як у споріднених ланках художньої культури, відмінності його творчого почерку від балетмейстерів неокласичного напряму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ327.441(0)6 + Щ323(7СПО)6-85 Баланчін Д.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кизім П. 
Вплив класичного танцю на рівень технічної підготовленості спортсменів в акробатичному рок-н-ролі на етапі попередньої базової підготовки / П. Кизім, С. Гуменюк, Н. Батєєва // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2017. - № 5. - С. 53-58. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - експериментально обгрунтувати методику вдосконалення технічної підготовки спортсменів акробатичного рок-н-ролу засобами класичного танцю на етапі попередньої базової підготовки. Використано наступні методи дослідження: теоретичний аналіз і узагальнення даних спеціальної науково-методичної літератури; педагогічне спостереження; педагогічне тестування; метод експертних оцінок; методи математичної статистики. Проведено експертне оцінювання 12 спортивних пар (12 партнерів і 12 партнерок) до та після дослідження. На основі оцінної шкали (Правила ВРРК, 2017 р.) отримано оцінні результати виконання змагальної програми. Визначено динаміку рівня технічної майстерності виконання змагальних програм окремо кожною спортивною парою спортсменів. Встановлено, що застосування засобів класичного танцю суттєво впливає на рівень технічної підготовленості спортсменів в акробатичному рок-н-ролі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ327.441 + Щ320.59 + Ч517.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Перова Г. 
Аналіз спеціальних фізичних вправ для усунення дефектів під час виконання класичного танцю / Г. Перова // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Мистецтвознавство. - 2018. - № 1. - С. 79-87. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано спеціальні фізичні вправи для усунення дефектів під час виконання класичного танцю. Встановлено, що поряд із регулярними вправами з класичного екзерсису вправи для розвитку танцювального кроку, покращення розгорнутості, розтягування м'язів стегна та зміцнення м'язів спини, що забезпечують правильну поставу, розвитку фізичних якостей для покращення якості стрибків і рухливості хребетного стовпа відіграють дуже важливу роль під час вдосконалення техніки класичного танцю, впливаючи і на формування пластичної виразності та емоційної чуйності стосовно музичного матеріалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ327.441

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/Мист. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Хоцяновська Л. 
Сучасне хореографічне мистецтво України в контексті світових культурних тенденцій / Л. Хоцяновська // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Мистецтвознавство. - 2018. - № 1. - С. 186-194. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Здійснено загальний аналіз окремих актуальних (станом на початок 2018 року) тенденцій розвитку хореографічного мистецтва в нашій країні й на світовому рівні. Надано визначення сутності хореографії. Проаналізований класичний танець як мейнстрім хореографічного мистецтва минулого, а також сучасний танець, що отримав розвиток упродовж ХХ ст. Розглянуто зміни у хореографії на початку ХХI ст. Обгрунтовано особливості й вказані причини динамічного поширення комерційної хореографії. Виявлено роль науково-технічного прогресу в розвитку сучасного танцю. Вказано характерні особливості хореографії постмодерну у світі та в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ327.441

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/Мист. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського