Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (12)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш5(4НІМ)-335$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Липецька М. Л. 
Особливості інтерпретації німецької поезії в українській вокальній музиці : Автореф. дис... канд. мистецтвознав. / М. Л. Липецька; Львів. держ. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. - Л., 2007. - 17 c. - укp.

Розглянуто українсько-німецькі культурні зв'язки у сфері камерно-вокальної творчості на прикладах інтерпретації німецької поезії українськими композиторами. Обгрунтовано концепцію інтерпретації німецької поезії в українській вокальній музиці у аспекті українсько-німецьких культурних зв'язків. Виділено та розглянуто етапи взаємодії української композиторської творчості та німецького поетичного слова, а саме: на першому етапі виявлено втілення німецької поезії у творчості українських композиторів другої половини XIX ст., зокрема М.Лисенка та послідовників перемиської школи, на другому етапі проаналізовано різновекторні тенденції у трактуванні поезії авторів німецькомовного ареалу українськими композиторами першої половини XX ст.; третій етап еволюції втілень є сучасним етапом розвитку української музики. Наведено результати дослідження у вигляді таблиць-покажчиків втілення українськими композиторами німецькомовної поезії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314-03(4УКР)-183(4НІМ) + Щ314.1-712 + Ш5(4НІМ)-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дакаленко О. В. 
Шляхи формування новоєвропейської поезії у Німеччині XVII сторіччя : автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.04 / О. В. Дакаленко; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. - Д., 2009. - 19 c. - укp.

Досліджено закономірності формування поезії європейського масштабу в Німеччині XVII ст. Визначено суттєві особливості поетики та художньої філософії поетичної мови митців бароково-класицистичної епохи. Висвітлено специфіку традиціонального ліричного образу, що грунтується на топологічному висловлюванні та риторичних засадах. Розглянуто систему версифікації у творах митців XVII ст., їх теоретичні програми, практичний досвід. Основні тенденції віршування узагальнено на підставі проведених статистичних підрахунків, здійснених за допомогою методик лінгвістики поезії. Німецьку поезію дослідженої доби розглянуто як цілісний феномен, невід'ємний від європейського поетичного досвіду сторіччя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4НІМ)-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Dehtiarova L. 
Sensitive kolorisation der gestalten der deutschen und ukrainischen Dichtung = Сензитивна колоризація гештальтів німецької та української поезії / L. Dehtiarova, J. Lazutkina, A. Trofimenko // Філол. трактати. - 2017. - 9, № 1. - С. 38-46. - Бібліогр.: 11 назв. - нім.

Досліджено колоративи як особливий семантико-стилістичний шар лексики та їх можливі класифікації, запропоновані різними філологами. Розглянуто відносно нові для лінгвістики поняття кваліа та гештальт. Колоративи в українській і німецькій поезії, а також у стійких словосполученнях можуть набувати експліцитних та імпліцитних значень. Проаналізовано функції назв кольорів у фразеологізмах, стійких словосполученнях і поезії та з'ясовано, яким чином це пов'язано з лігнвокультурними особливостями. В літературі зустрічаються випадки оказіонального вживання колоративів, які розширюють сематничну сполучуваність слів і демонструють суб'єктивне сприйняття певного кольору авторам твору. Встановлено, що колоративи можуть передавати не лише зовнішні ознаки, а й дії, внутрішні стани людини, почуття, надавати емоційно-експресивного змісту, визначати загальний настрій твору, підкреслювати головні моменти, уніфікувати або урізноманітнювати набір художніх засобів, виявляти зсатність до нетипової сполучуваності лексем, створювати ряд асоціацій. Завдяки такому широкому спектру функції колоративи використовуються для створення метафор, антитез, паралелізмів, але найчастіше виступають епітетами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)-335 + Ш5(4НІМ)-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100384 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського