Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш5(4)-357$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Вінтонів Т. М. 
Реальна онімія як засіб образності в історичній оповіді : автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.15 / Т. М. Вінтонів; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2008. - 19 c. - укp.

Розглянуто поетонімію художніх творів на історичну тематику, яка функціонує за умов художньої дійсності. Проаналізовано "зону реальності", що має певне відношення до осіб і об'єктів, які існували у часи історії України, зображені митцями, і мали наймення, омонімічні поетонімам. Виявлено семантико-стилістичні властивості та функції поетонімів-історизмів, їх роль у формуванні поетонімосфери історичних оповідей. Здійснено спробу зіставити та у порівняльному аспекті проаналізувати окремі репрезентативні одиниці поетоніміконів українських, російських, польських і французьких історичних оповідей, хронотопи яких стосуються реалій української історії. Проаналізовано онімні одиниці, які відображають структурно-стилістичні особливості власних назв у історичній оповіді. Зазначено, що різноманітність форм іменування не суперечать стану онімної системи мови зображуваних часів і подій. Це уможливлює певні підстави для віднесення всіх досліджених творів до тих, у яких очевидний принаймні "ономастичний" реалізм. Семантика та конотативна аура кожного з досліджених поетонімів суттєво доповнюється контекстуальними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.171 + Ш5(4)-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Фоміна С. Б. 
Концепт ПРОСТІР у фантастичному дискурсі / С. Б. Фоміна // Лінгвістика. - 2012. - № 1, ч. 2. - С. 99-106. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто особливості концептуалізації простору на матеріалі фантастичних романів В. Винниченка "Сонячна машина", В. Обручева "Плутонія", Г. Уеллса "Машина часу", Ж. Верна "П'ять тижнів на повітряній кулі". Запропоновано методику аналізу концепту ПРОСТІР за текстовими асоціативно-смисловими полями, що надає змогу дослідити реалізацію просторової семантики й окремі аспекти сприйняття простору в мовній свідомості авторів як представників культур свого часу. Простір розглянуто як частину загальної моделі світу, як створене художніми засобами навколишнє середовище, репрезентоване в макроструктурі концепту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4)-357 + Ш401.444.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Оленяк М. Я. 
Семантико-синтаксичні функції уточнення в англійській, українській та польській мовах. Типологічні, зіставні, діахронічні дослідження : [монографія] / М. Я. Оленяк; Донец. нац. ун-т ім. В. Стуса. - Вінниця : Нілан, 2017. - 217 c. - Бібліогр.: с. 178-205 - укp. - англ. - пол.

Системно досліджено категорію уточнення в англійській, українській та польській мовах на матеріалі текстів художньої прози. Серед основних результатів дослідження виокремлено встановлення набору конструкцій, які об’єднуються поняттям уточнення, та детальний опис їх структурних і семантико-синтаксичних особливостей. У результаті якісного і кількісного порівняння досліджуваних конструкцій визначено ізоморфні та аломорфні риси категорії уточнення у зіставлюваних мовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш102 + Ш5(4)-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА814528 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Денісова І. В. 
Топонімічний простір авторських новотворів жанру фентезі / І. В. Денісова // Зап. з ономастики : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 18. - С. 166-179. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто комплексний аналіз та інтерпретацію оказіональних топопонімічних одиниць, що функціонують в дискурсі британського, російського та українського фентезі. Визначено основні засоби творення авторських топонімів, принципи їх втілення у тексті, семантичні особливості та проблеми перекладу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316 + Ш5(4)-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мєр'ємова Ю. В. 
Онімія англійських, російських та українських літературних казок : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.17 / Ю. В. Мєр'ємова; Донецький національний університет імені Василя Стуса. - Вінниця, 2018. - 20 c. - укp.

Проведено зіставний аналіз поетонімів літературних казок у близькоспоріднених і різносистемних мовах з опертям на дослідження фольклорних текстів. Інтерпретацію онімії авторської казки з урахуванням контексту ґрунтовано на науковому осмисленні поняття казкового дискурсу, сконструйованого з елементів (онімів) народної казки і власних імен (ВІ), вигаданих автором. Визначено ядерну, приядерну та периферійну частини онімного простору, проаналізовано онімію чарівних, побутових і анімалістичних казок. Досліджено мотиваційну основу поетонімів літературних казок в одно- та різносистемних мовах. Упроваджено типологію персонажів з урахуванням онімних парадигм. Виявлено спільні та відмінні ознаки поетонімів в англійській, російській, українській мовах, що стосуються плану вираження (визначення структурних типів ВІ із простеженням кількісної репрезентації; характеристика мовних засобів і прийомів утворення імен казкових об'єктів; класифікація ВІ за родовою належністю) і змісту (доведення полісемантизму поетонімів; з'ясування функційно-семантичного навантаження поетонімів англійської, російської, української казки). Окреслено специфіку та роль ВІ на позначення казкового простору; виявлено особливості зовнішніх і проміжних заголовків авторської казки у близькоспоріднених і різносистемних мовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4)-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436967 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського