Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (20)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш5(4)-34$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Кочубей Ю.  
Доля, образ, символ (Роксолана в літературах Європи) / Ю. Кочубей // Слово і час. - 2001. - № 8. - С. 45-52. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.12 + Ш5(4)-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Зборовська Н.  
Перцепція феміністики у західноєвропейському дискурсі та українському письмі / Н. Зборовська // Слово і час. - 2005. - № 1. - С. 50-61. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4)-34 + Ш5(4УКР)5/6-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Наливайко Д.  
Мазепа в європейській літературі ХІХ ст.: історія та міф / Д. Наливайко // Слово і час. - 2002. - Вип. 8. - С. 39-48. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4)-34 + Ш401.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Наливайко Д.  
Мазепа в європейській літературі ХІХ ст.: історія та міф: (Закінч.) / Д. Наливайко // Слово і час. - 2002. - Вип. 9. - С. 3-17. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4)-34 + Ш401.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Штейнбук Ф. М. 
Засади тілесного міметизму у текстових стратегіях постмодерністської літератури кінця ХХ - початку ХХІ ст. : моногр. / Ф. М. Штейнбук; РВНЗ "Крим. гуманіт. ун-т" (м. Ялта). - К. : Пед. преса, 2007. - 291 c. - Бібліогр.: с. 272-291. - укp.

Із використанням концептуально-філософського підходу та результатів аналізу художніх творів постмодерністської літератури Східної Європи розкрито сутність і специфіку поняття "тілесний міметизм". Розглянуто тілесний міметизм текстових стратегій в антропологічному аспекті. Викладено теоретичні засади епістемології тілесного міметизму, проаналізовано способи її вираження у текстових стратегіях сучасної літератури.

На основе концептуально-философского подхода и результатов анализа художественных произведений постмодернистской литературы Восточной Европы раскрыта сущность и специфика понятия "телесный миметизм". Рассмотрен телесный миметизм текстовых стратегий в антропологическом аспекте. Освещены теоретические основы эпистемологии телесного миметизма, проанализированы способы ее выражения в текстовых стратегиях современной литературы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4)-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА690147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шевчук В. О. 
Просвічений володар: Іван Мазепа як будівничий Козацької держави і як літературний герой / В. О. Шевчук. - К. : Либідь, 2006. - 462 c. - Бібліогр.: с. 435-443. - укp.

Показано роль гетьмана І.Мазепи у розбудові Козацької держави як державотворця та політика-макіавеліста. Охарактеризовано його постать як мецената, будівничого церков і монастирів, поширювача національної системи освіти, натхненника та творця високого бароко в українській культурі. Висвітлено літературний образ І.Мазепи в українських і європейських літературних джерелах.

Показана роль гетмана И.Мазепы в строительстве Казацкого государства как его создателя, политика-макиавелиста. Охарактеризована его личность как мецената, строителя церквей и монастырей, распространителя национальной системы образования, вдохновителя и создателя Высокого барокко в украинской культуре. Освещен литературный образ Мазепы в украинских и зарубежных литературных источниках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-8 Мазепа І. + Ш5(4)-34 + Ш5(4УКР)-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА673930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кузьманенко А. В. 
"Вічний" сюжет про Дон Жуана в індивідуально-авторських інтерпретаціях Дж.Байрона, О.Пушкіна, Лесі Українки : автореф. дис... канд. філол. наук / А. В. Кузьманенко; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Розглянуто проблеми порівняльного аналізу індивідуально-авторських модифікацій "вічного" сюжету про Дон Жуана у творчості Дж.Байрона, О.Пушкіна, Лесі Українки. Доведено, що в індивідуально-авторських інтерпретаціях "вічного" сюжету про Дон Жуана, що належать Дж.Байрону. О.Пушкіну, Лесі Українці головну роль відіграє психологія автора як творця власних інтенцій у моделюванні "можливих світів" "вічного" сюжету. Визначено, що вихідні версії сюжету (на аван- та прототекстуальному рівні) за індивідуально-авторської інтерпретації не мають репрезентативного характеру. Літературна обробка легенди про Дон Жуана у творчому осмисленні Дж.Байрона, О.Пушкіна та Лесі Українки відбувається залежно від авторських творчих та ідейних позицій, які коригуються архетипними уявленнями та історико-культурними реаліями епохи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4)-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Івашина Т. М. 
Закономірності еволюції образу Дож Жуана в європейській літературі XVI - XX ст. : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.05 / Т. М. Івашина; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. - Т., 2002. - 18 c. - укp.

Визначено магістральні тенденції розвитку феномену літературної донжуаніани. Розглянуто функціональні парадигми та найвагоміші історичні модифікації даного образу, а також основні типи трансформаційно-адаптаційних процесів у разі входження даного традиційного матеріалу до іншочасового, інокультурного (інонаціонального), іноавторського контексту. Висвітлено шляхи формування жанрової системи літературної донжуаніани та розглянуто явище перекодування образу легендарного героя в процесі його історичної еволюції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.12 + Ш5(4)-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Удяк Г. І. 
Символіка образу ангела як вісника, демона або генія, хоронителя та двійника людини у європейській літературі / Г. І. Удяк // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2011. - № 11. - С. 115-119. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто художній образ ангела, який є своєрідною символічною парадигмою у європейській літературі. Увагу зосереджено на декількох структурних елементах цієї парадигми, зокрема ангел як посередник, вісник, посланець, демон або геній, охоронець, хоронитель (людини), двійник (тінь). Зауважено, що сенс інтерпретацій символіки образу ангела завжди залежить від ідейного світу конкретного твору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4)-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського