Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (93)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш4 г(4РОС)5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Кочетова С. О. 
Естетика та поетика модернізму в російській письменницькій критиці кінця XIX - початку ХХ ст. : Автореф. дис... д-ра філол. наук / С. О. Кочетова; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2007. - 40 c. - укp.

Охарактеризовано специфічні особливості письменницької критики як феномена російської літератури межі XIX - XX ст., досліджено процес формування та еволюційного розвитку історико-культурних і літературних передумов її виникнення. Показано філософічність критики письменників-модерністів у контексті ідеї всеєдності В.С.Соловйова. Визначено провідні теми та проблеми літературно-критичних робіт письменників-засновників модернізму. Проаналізовано форми реалізації письменницької критики в органічному взаємозв'язку з художньою, поетичною та прозаїчною творчістю письменників-модерністів і в співвіднесенні з жанровою системою літературної критики. Досліджено явище інтертекстуальності як характерної особливості організації літературно-критичного тексту в письменницькій критиці. Показано своєрідність ритміко-інтонаційної та композиційної організації літературно-критичних творів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г(4РОС)53 + Ш5(4РОС)53-319

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Погребна В. Л. 
Проблеми фемінізму в російській критиці і романах письменниць другої половини ХІХ століття : Автореф. дис... д-ра філол. наук : 10.01.02 / В. Л. Погребна; НАН України. Ін-т літ-ри ім. Т.Г.Шевченка. - К., 2004. - 38 c. - укp.

Узагальнено результати полеміки з проблем фемінізму в російській критиці другої половини XIX ст. Детально проаналізовано публіцистику та критику М.С.Лєскова, Ф.М.Достоєвського, М.І.Соловйова, присвячену питанням жіночої емансипації, введено в науковий обіг статті жінок-критиків (Н.Д.Хвощинської, Є.І.Конраді, М.К.Цебрикової). Досліджено процес відображення проблем фемінізму в жіночій романістиці 1860 - 1880 рр. Проаналізовано феміністичні теми, ідеї, образи, характерні для прози Марко Вовчок, Є.Я.Панаєвої, Ю.В.Жадовської, Л.І.Ожигіної, Є.І.Конраді. Досліджено жанрову своєрідність романів Марко Вовчок, Н.Хвощинської та інших видатних письменниць. Підкреслено, що їх новаторство полягає у жанрових та стилістичних пошуках, а також у знахідках у сфері художньої характерології. Визначено змістові та художні ознаки жіночої мемуаристики, встановлено деякі специфічні, відмінні особливості жіночого письма (автобіографізм, використання подробиць, деталей, особливу емоційність та щирість, ліризм та суб'єктивність). Досліджено типологію жіночих образів у творчості Н.Д.Хвощинської, яка одна з перших відобразила тип "нової жінки". Відзначено, що новаторство письменниці виявилося й у створенні типу жінки, яка "заплуталася", "заблукала".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г(4РОС)5 + Ш5(4РОС)52-34 + Ф74(0),84

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330989 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Отіна Г. Є. 
Становлення теорії літературного твору при переході від традиціоналістської до індивідуально-авторської епохи: на матеріалі російської естетики та літературної критики першої третини XIX ст. : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.06 / Г. Є. Отіна; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2004. - 19 c. - укp.

Досліджено еволюцію класицистичної концепції літературного твору в новій культурно-історичній ситуації на межі традиціоналістської та посттрадиціоналістської епох. Виділено динамічний класицизм як особливий тип розвитку літератури та її теоретичного осмислення, що розширює межі традиціоналістської концепції шляхом її доповнення ознаками нової, індивідуально-авторської теорії. Проаналізовано традиціоналістські уявлення О.Ф.Мерзлякова та П.Є.Геогрієвського про твір як наслідування законів природи і жанрових зразків. Обговорено теоретичні ідеї П.Є.Георгієвського та П.Новикова щодо вивчення літературного твору. Розкрито протистояння та взаємозв'язок класицистичної моделі жанрового світу твору і романтичного індивідуально-авторського світу, який набуває якісно нової суверенності й "самостійного буття". Розглянуто нові теоретичні характеристики літературного твору в естетичних трактатах і критичних статтях представників філософського напрямку в романтизмі, зокрема в "Опыте науки изящного" О.І.Галича. Конкретизовано взаємозв'язки художньої практики та літературної теорії романтиків і відкритих ними шляхів пошуку узагальнювальних теоретичних характеристик у глибинах індивідуальних явищ. Запропоновано нову інтерпретацію концепції літературного твору, подану в роботах І.В.Киреєвського, в якій осмислюється відкриття, передусім у творчості О.С.Пушкіна, перспективи поєднання традиціоналістської та романтичних тенденцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г(4РОС)5 + Ш401.1 + Ю8 г(4РОС)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гончарова О. А. 
Ю.М.Говоруха-Отрок - письменник і критик : Автореф. дис... канд. філол. наук / О. А. Гончарова; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. - Х., 2006. - 19 c. - укp.

Вперше проведено дослідження літературної спадщини Ю.М.Говорухи-Отрока. На підставі вивчення маловідомих історичних матеріалів висвітлено основні етапи життя та діяльності письменника, розглянуто особливості становлення світогляду та ідейно-естетичні погляди. Зроблено висновок, що Ю.М.Говоруха-Отрок є одним з визначних критиків, показано суттєвий вплив його діяльності на літературний процес і духовне життя Росії. На підставі використання християнських ідеалів Ю.М.Говоруха-Отрок глибоко розвивав гуманістичний зміст літературних творів письменників XIX ст. Показано, що його критичні праці суттєво доповнюють сучасні уявлення про ідейно-естетичну значимість творчості російських письменників XIX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Говоруха-Отрок,Ю.М. 4,0 + Ш4 г(4РОС)5-4 Говоруха-Отрок Ю.М. 4,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Вєдєрнікова Т. В. 
М. М. Страхов - літературний критик : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.02 / Т. В. Вєдєрнікова; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. - Х., 2011. - 17 c. - укp.

Вперше здійснено цілісний аналіз творчої спадщини Миколи Миколайовича Страхова як невід'ємної складової літературного процесу в Росії другої половини XIX - початку XX ст., визначено своєрідність його критичного методу в оцінюванні художніх явищ. Охарактеризовано ідейно-естетичні позиції критика й історика літератури, здійснено спробу обгрунтовано, повноцінно й об'єктивно оцінити його художню значущість і місце в історії російської критики. Висвітлено активну роль М.М. Страхова в контексті російської критики на межі століть, показано його як талановитого та оригінального критика, пропагандиста кращих досягнень художньої літератури. Розкрито новаторство підходу критика в осмисленні творчої спадщини О.С. Пушкіна, проаналізовано еволюцію відношення критика до творчості І.С. Тургенєва на матеріалі страховських оцінок романів "Отцы и дети" та "Дым", з'ясовано превинне значення та прогностичний характер оцінок романів Л.М. Толстого "Война и мир" та "Анна Каренина".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г(4РОС)5 д Страхов М. М.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Пилипишин С. І. 
Українське письменство в російській науковій свідомості 70 - 90-х років XIX ст. : автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / С. І. Пилипишин; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. - Т., 2009. - 20 c. - укp.

Проведено аналітико-синтетичне дослідження питання рецепції української літератури в російському літературознавстві 1870 - 1890-х рр. Зроблено огляд бібліографічних джерел до теми рецепції української літератури у російській науковій думці даного періоду. Проаналізовано концепції української літератури у російських академічних виданнях. Концептуалізовано погляди на давню українську літературу та творчість Т. Шевченка в російській науковій думці 1870 - 1890-х рр. Реконструйовано достовірні висновки українсько-російських літературознавчих дискусій і полемік даного періоду. Розглянуто проблему інтерпретації української літератури 1870 - 1890-х рр. у тогочасній російській періодиці. Визначено ступінь "культурної підготовленості" росіян до рецепції української літератури 1870 - 1890-х рр. (на матеріалах перекладознавства).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г(4РОС)5 + Ш5(4УКР)-319

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Федоренко М. О. 
Михайло Бахтін і російська формальна школа / М. О. Федоренко // Вісн. Черкас. ун-ту. Cер. Філос. науки. - 2009. - Вип. 170. - С. 98-107. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто особливості наукової позиції М. Бахтіна крізь призму полеміки з представниками російської формальної школи. Обгрунтовано ідею вченого про необхідність філософської естетики для словесної творчості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю8 в2:Ш + Ш4 г(4РОС)6 д + Ш4 г(4РОС)59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Погребная В. Л. 
Н. Д. Хвощинская как критик женского творчества / В. Л. Погребная // Держава та регіони. Сер. Гуманіт. науки. - 2012. - Вип. 1. - С. 77-82. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Рассмотрены статьи, рецензии Н. Д. Хвощинской, посвящённые женскому литературному творчеству 60 - 80-х гг. ХIХ в. (повестям и романам А. Панаевой, Ю. Жадовской, С. Смирновой, О. Шапир, Н. Кохановской).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г(4РОС)5 д

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Свищо В. Ю. 
Лінгвофілософська проблематика у творчості Д. Овсянико-Куликовського : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.05 / В. Ю. Свищо; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - Київ, 2015. - 19 c. - укp.

Вперше в українській історико-філософській думці наведено систематичний концептуальний підхід до філософської спадщини Д. Овсянико-Куликовського в контексті вітчизняної та зарубіжної філософії. Здійснено історико-філософську ретроспекцію філософії мови та проаналізовано основні віхи її розвитку, а також специфіку тлумачення змісту мови на різних стадіях соціокультурного розвитку. Висвітлено особливості розвитку ведології в російськомовному інтелектуальному дискурсі та показано специфіку запропонованої Д. Овсянико-Куликовським натуралістично-психологічної парадигми тлумачення гімнів Рігведи. Доведено провідне значення проблеми мови на усіх етапах творчого та наукового становлення мислителя. Розкрито тісний взаємозв’язок лінгвофілософської концепції Д. Овсянико-Куликовського та запропонованої ним психології художньої творчості, що яскраво виявляється у специфіці, з одного боку, тлумачення проблеми розуміння художнього твору, а з іншого - розуміння особистості, зокрема, особистості митця та його значення в еволюції психічного та соціокультурного розвитку людства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ш1 + Ш1 г(4РОС)5 д Овсянико-Куликовський Д. 3 + Ш4 г(4РОС)5 д Овсянико-Куликовський Д. 3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Раковская Н. М. 
Ментальное пространство Ап. Григорьева / Н. М. Раковская // Слов'ян. зб. : зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 18. - С. 295-303. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Рассмотрено ментальное пространство "органической" критики Ап. Григорьева. Сделан акцент на мировосприятии критика, обусловленном мифологичностью, синкретизмом его мышления, что нашло отражение в стилевых особенностях критического текста.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г(4РОС)5 д

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Раковская Н. М. 
Критическая модель Н. Страхова (диалог с учителем) / Н. М. Раковская // Проблеми сучас. літературознавства. - 2016. - Вип. 22. - С. 31-41. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Актуализация изучения наследия Н. Страхова связана с противоречивостью суждений о его критической рефлексии в современном литературоведении. Имя Н. Страхова не заняло должного места в системе литературоведческих исследований. До сегодняшнего времени не собраны и не систематизированы его оценки литературного процесса II пол. XIX в., не выявлена его личностная критическая модель. Проаанализированы литературно-эстетические взгляды Н. Страхова. Сделан акцент на творческом диалоге Н. Страхова и Ап. Григорьева. Рассмотрен вопрос о самостоятельной позиции Н. Страхова, обусловленной развитием литературы и искусства определенного исторического времени.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г(4РОС)5 д

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69577 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського