Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (20)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш143.32$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Жихарева О. О. 
Лінгвокультурологічні особливості ознакових слів в англомовних текстах Євангелія : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. О. Жихарева; Київ. нац. лінгв. ун-т. - К., 2004. - 19 c. - укp.

Проаналізовано ознакові слова - прикметники та ад'єктивовані дієприкметники - в англомовних текстах Євангелія від Марка та Іоанна. Визначено структурні, семантичні та функціональні особливості ознакових слів у лінгвокультурологічному аспекті, що розкривають характер культурологічного компонента значення ознакових слів та визначають їх роль у передачі й збереженні культурної інформації. У парадигматиці, на основі словникових дефініцій побудовано макрополе, до структури якого входять дві сфери (предметно-логічна та морально-оцінна), лексико-семантичні групи, підгрупи, класи, підкласи, де предметно-логічна сфера переважає морально-оцінну. Виявлено, що у процесі функціонування на реалізацію значень ознакових слів у англомовних текстах Євангелія впливають різні типи контексту: мікро-, макро- та ситуаційний. Зрушення, що відбуваються у семантичній структурі ознакових слів, відбиваються в їх інтенсіоналі, імплікаціоналі та екстенсіоналі. Зазначено, що контекстуальний аналіз, урахування лінгвальних та екстралінгвальних чинників, що є суттєвими для лінгвокультурологічного аспекту значення в англомовних текстах Євангелія, уможливлюють переструктурування макрополя ознакових слів у синтагматиці. Установлено, що кількість лексико-семантичних варіантів морально-оцінної сфери у макрополі ознакових слів, побудованому в ракурсі синтагматики, переважає кількість лексико-семантичних варіантів предметно-логічної сфери. Зроблено висновок, що будь-який фрагмент дійсності може набувати в християнській картині світу духовної, релігійної значущості, а також аксіологічної забарвленості, що спричинює виділення ознакових слів до

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.321-31 + Э37-220.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Романченко В. І. 
Лінгвістичні аспекти становлення терміносистеми правових документів Європейського Союзу (на матеріалі німецької та шведської мов) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / В. І. Романченко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 16 c. - укp.

Досліджено терміносистеми правових документів ЄС в німецькій та шведській мовах. Визначено, що мова правових документів ЄС є підвидом фахової мови права. Розглянуто зовнішні та внутрішні чинники становлення зазначених терміносистем. Описано шляхи творення термінів правових документів ЄС в сучасних німецькій та шведській мовах. Встановлено найчастотніші способи творення власних термінів правових документів ЄС. Визначено відмінності між термінологічними та номенклатурними одиницями правових документів ЄС. Розкрито особливості прояву явищ синонімії та варіантності в терміносистемах. Показано вплив заходів з термінологічного планування на розвиток досліджуваних терміносистем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-34:Х + Ш143.32-34:Х + Х915.232.5-3 в4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Намакштанська І. 
Українсько-шведський, шведсько-український словник / І. Намакштанська, Ю. Ольдхофф, О. Романова, Я. Намакштанський, І. Макрідова. - Донецьк : Донбас, 2014. - 516 c. - укp.

Подано більше 70 000 шведських та українських лексем, словосполучень та фразеологічних одиниць, які забезпечують різні сфери побутового та офіційно-ділового спілкування, а також частково охоплюють лексикони літературно-художнього, газетно-публіцистичного та наукового стилів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-430 + Ш143.32-430

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА785357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського