Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш143.24-315.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Слободцова І. В. 
Лексико-граматична група слів, яка виражає поняття viel "багато"/WENIG "мало" в німецькій мові (діахронічне дослідження) : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / І. В. Слободцова; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2001. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-315.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Козак Т. Б. 
Лексико-семантична група слів, які позначають колір у німецькій мові (діахронічне дослідження) : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / Т. Б. Козак; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2002. - 19 c. - укp.

Досліджено розвиток семантики і форм слів, які позначають колір, у давньо-, середньо-, та нововерхньонімецькій мовах. На підставі порівняльно-історичного методу, методів лінгвістичної реконструкції та ймовірнісно-статистичного аналізу визначено характеристики функціонування даних мовних одиниць у різні періоди розвитку німецької мови. Аналіз проведено з використанням давньо- та середньоверхньонімецьких текстів (відповідно 550 тис. і 590 тис. слововживань) і даних міфологічних, тлумачних, етимологічних, двомовних і частотних словників німецької мови. За результатами дослідження виділено діахронічні ознаки лексем, використаних у процесі реконструкції праформ та визначення мотивації основних позначень кольору в німецькій мові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-315.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Голод О. Є. 
Особливості семантики та функціонування пейоративної лексики в сучасній німецькій мові : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. Є. Голод; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2001. - 18 c. - укp.

Досліджено пейоративну лексику в сучасній німецькій мові на позначення людини. Розкрито її комплексний характер як мовного і мовленнєвого явища. Визначено структуру лексичного значення пейоративів. Внаслідок компонентного аналізу доведено, що в конотативний аспект лексичного значення слова (ЛЗС) входить лише емотивний компонент, що є підставою вважати терміни "конотативний аспект ЛЗС" та "емотивний аспект ЛЗС" синонімами. Відзначено, що оцінні та емотивні семи не завжди існують у структурі лексичного значення пейоративних одиниць одночасно. Виділено дві групи пейоративів - оцінні пейоративи й афективи. Змодельовано лексико-семантичне та функціонально-семантичне поля пейоративів. Встановлено, що пейоративна лексика не обмежується лише зафіксованою в словниках. Досліджено, що в мовленні у ролі лайливого слова може виступати будь-який іменник. Висвітлено абсолютну та релятивну лексику. Доведено, що "лайливе слово" - не синонім терміна "пейоратив", а можлива роль пейоратива в мовленнєвому акті "лайка". Проаналізовано мовленнєвий акт "лайка" як найяскравіший тип вербальної агресії та комунікативну ситуацію "сварка".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-315.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вишивана Н. В. 
Прикметники оцінки у сучасній німецькій мові : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / Н. В. Вишивана; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 19 c. - укp.

Здійснено комплексний семантико-статистичний аналіз прикметників оцінки сучасної німецької мови за такими параметрами: лексична та семантична сполучуваність, парадигматичні відношення, смислова структура слова. Описано частотні характеристики лексико-семантичної групи, до складу якої входять прикметники оцінки. Подано загальну характеристику сполучуваності прикметників із іменниками на рівні підкласу та окремого слова, а також виявлено синтагматичні зв'язки досліджуваних прикметників. На основі сполучувальних властивостей з'ясовано парадигматичні відношення між прикметниками та розглянуто ступінь їх "синонімічності"/"антонімічності". Визначено особливості ієрархічних відношень між ЛСВ у смислових структурах полісемантичних прикметників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-315.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307449 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Панченко К. Ю. 
Функціонально-семантичне поле футуральності в німецькій та українській мовах : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.17 / К. Ю. Панченко; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2011. - 18 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження засобів вираження функціонально-семантичної категорії футуральності в німецькій та українській мовах. Проаналізовано взаємозв'язок і взаємовплив мовних одниниць різних рівнів, здатних виражати футуральну семантику, їх роль у реалізації акціональних і модальних значень. Виявлено спільні та відмінні риси функціонування та взаємодії засобів вираження футуральності різних рівнів у двох мовах, встановлено їх частотні характеристики. Зазначено, що німецьку конструкцію werden+Infinitiv I/II кваліфіковано граматичним омонімом: темпоральною формою та модальною констукцією. Форми МЧ в українській мові визначено амодальними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-315.5 + Ш143.24-315.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Боштан А. В. 
Функціонально-семантичне поле атрибутивності в сучасній німецькій мові (на матеріалі художнього, публіцистичного та наукового стилів) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / А. В. Боштан; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2011. - 20 c. - укp.

З'ясовано структурні та семантичні особливості атрибутів і випрацювано їх структурну та семантико-синтаксичну класифікації. За допомогою статистичних методів проведено детальний комплексний аналіз окремих атрибутів сучасної німецької мови та їх взаємозв'язків з ядерними іменниками в трьох функціональних стилях. На основі одержаних даних про синтагматичні та парадигматичні зв'язки кожного виду атрибута й іменника вибудовано й описано функціонально-семантичного поля атрибутивності. Функції атрибутів досліджено в порівняльному аспекті в текстах художнього, публіцистичного та наукового стилів, що дозволило зробити узагальнювальні висновки щодо атрибутів як статистичних параметрів окремого стилю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-315.5 + Ш5(4НІМ)6-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Липка С. І. 
Лексико-семантичне поле на позначення зухвалої поведінки в сучасній німецькій мові : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / С. І. Липка; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2013. - 20 c. - укp.

Вперше за допомогою статистичних методів здійснено комплексне дослідження різночастиномовного лексико-семантичного поля на позначення зухвалої поведінки в сучасній німецькій мові; за допомогою формалізованої методики визначено структуру лексико-семантичних груп - ядро, основний склад, периферію. Шляхом аналізу вибірки з тлумачних і синонімічних словників встановлено семантичні та структурні особливості компонентів поля. Розглянуто парадигматичні відношення між складовими різночастиномовних груп і встановлено їх ключові парадигми та функціональні міжчастиномовні парадигми. Проаналізовано синтагматичні зв’язки елементів досліджуваного поля з урахуванням їх сполучувальних властивостей з семантичними підкласами іменників, прикметників та дієслів, установлених шляхом аналізу публіцистичних текстів. Описано епідигматичні особливості компонентів поля на підставі встановлених комплексів сем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-315.5

Шифр НБУВ: РА403436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лапшина Н. О. 
Состав ЛСГ "земля" в немецком языке на разных исторических этапах / Н. О. Лапшина, У. Я. Баркарь // Одес. лінгвіст. вісн. : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 2. - С. 73-79. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Исследован состав лексико-семантической группы слов со значением "земля" на разных исторических этапах, а также инвентаризации ЛСГ слов со значением "земля" в немецком языке.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-03 + Ш143.24-315.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Амеліна С. М. 
Інфінітивні конструкції у сучасній німецькій мові : монографія / С. М. Амеліна; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : Центр учб. літ., 2016. - 159 c. - Бібліогр.: с. 147-159 - укp. - нім.

Здійснено спробу відтворення мовної системи логічної модальності. Проведено семантичний аналіз модальних компонентів інфінітівних конструкцій і компонентів. Визначено характер взаємозв'язку компонентів конструкції. З'ясовано синтаксичний статус інфінітива на матеріалі художньої прози, суспільно-політичної хроніки і науково-технічної літератури. Інфінітивні конструкції уперше розглянуто як семантичну та синтаксичну єдність, а також запропоновано структуру поля модальності та його мікрополів. Категорії "необхідність", "можливість" і "воля" розкрито у сукупності їх взаємозв'язків, при цьому категорію "воля" уперше виділено в поле модальності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-315.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА808487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Смеречинська О. В. 
Функціонально-семантичне поле граничності дії в німецькій та українській мовах : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.17 / О. В. Смеречинська; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2019. - 20 c. - укp.

Дисертацію присвячено проблематиці вираження акціональної семантики граничності дії в німецькій та українській мовах. На основі теорії А. В. Бондарка про функціонально-семантичні поля граничність дії розглянуто як функціонально-семантичне поле, яке поруч з неграничністю входить у функціонально-семантичне макроподе акціональності. Граничність дії складається з інших мікрополів, що частково накладаються одне на одного. Виокремлено та проаналізовано мікрополя початковості, обмеженої тривалості, завершеності, одноразовості та результативності дії. У кожному функціонально-семантичному мікрополі визначено ядро, приядерну зону та периферію на основі семантики, яку виражають різнорівневі засоби вираження граничності дії, та частоти їх використання. На основі зіставного аналізу визначено спільні та відмінні риси щодо вираження акціональної семантики граничності дії у німецькій та українській мовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-315.5 + Ш141.14-315.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441859 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського