Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш143-7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Дмитрук О. В. 
Маніпулятивні стратегії в сучасній англомовній комунікації (на матеріалі текстів друкованих та Інтернет-видань 2000 - 2005 рр.) : Автореф. дис... канд. філол. наук / О. В. Дмитрук; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2006. - 19 c. - укp.

Розглянуто питання маніпулятивного впливу сучасних англомовних ЗМІ на адресата, що здійснюється за допомогою вербальних і невербальних засобів. Запропоновано класифікацію маніпулятивних стратегій і тактик, які використовуються англомовними ЗМІ та реалізуються з урахуванням деяких екстралінгвальних чинників, що включають соціальні, ідеологічні та психологічні характеристики аудиторії, зокрема стереотипне світосприйняття. Проаналізовано сучасні мас-медійні тексти з суспільно-політичної тематики та виявлено особливості функціонування англомовної лексики. З'ясовано, що сучасні англомовні ЗМІ у межах маніпулятивної стратегії ухиляння від істини використовують лексику з позитивною конотацією для виклику відповідного сприйняття інформації адресатом, а також вдаються до евфемізації для створення установок на нейтральне або позитивне сприйняття негативних явищ у політичному дискурсі. Показано, що оцінні значення, закладені у лексику, яка використовується у тексті, допомогають створити загальний позитивний або негативний контекст статті. Визначено основні принципи функціонування граматичних, структурних, графічних і зображальних засобів під час реалізації маніпулятивних стратегій викривлення інформації, імунізації висловлювань, модифікації їх іллокутивної сили, групової ідентифікації та структурування за принципом релевантності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143-715

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рижкова В. В. 
Реалізація категорії інтертекстуальності в американському художньому тексті XIX - XX століть : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / В. В. Рижкова; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2004. - 20 c. - укp.

Досліджено феномен інтертекстуальності в його різних проявах та функціях у межах лінгвістики тексту. Проведено чітке розмежування понять "теорія" та "категорія" інтертекстуальності. Виділено нові типи міжтекстової взаємодії, уточнено набір інтертекстуальних елементів. Вперше у даному аспекті розглянуто реалію, проаналізовано її функції та визначено способи адаптації в американському художньому тексті. Доведено інтертекстуальність архаїзмів, латинізмів, поетизмів, оказіоналізмів у контексті референційної пам'яті слова та лінгвокреативної діяльності автора. Проведено лінгвостилістичний аналіз тексту американської новели XIX - XX ст., встановлено його типологічні характеристики, досліджено мову та композиційно-стилістичні особливості побудови новели. Розглянуто міжтекстові та інтертекстуальні зв'язки у різних типах тексту американських авторів досліджуваного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143-7 + Ш401.171 + Ш5(0)943-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Матюхіна Ю. В. 
Розвиток системи фатичної метакомунікації в англійському дискурсі XVI - XX ст. : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / Ю. В. Матюхіна; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2004. - 20 c. - укp.

Уточнено поняття фатичної метакомунікації та виявлено її функціональні, прагматичні, інформативно-змістові, соціально-психологічні та мовні засади. Визначено сутність, систему та структуру фатичного метадискурсу, його категорії та типи. Встановлено, що фатична метакомунікація реалізується спеціалізованими вербальними (мовленнєвими стереотипами) та неспеціалізованими вербальними та невербальними засобами. Визначено статус мовленнєвого акту фатичного метакомунікативу, його прагмасемантичні різновиди та їх характеристики у синхронії та діахронії. Виявлено діахронічні сталі та змінні елементи фатичного метадискурсу, його включений та автономний типи. Досліджено ввічливість як провідний принцип фатичного метадискурсу, вивчено еволюцію його стратегій. Визначено діахронічне варіювання окремих аспектів мовленнєвих актів фатичних метакомунікативів та прагматичних маркерів, а також їх частотність у фатичному метадискурсі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143-70 + Ш401.171 + Ш5(4ВЕЛ)-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ляшенко Т. С. 
Структурно-композиційні, лінгвостилістичні та прагматичні особливості тексту мистецтвознавчої рецензії (на матеріалі німецьких газет) : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / Т. С. Ляшенко; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2004. - 19 c. - укp.

Проведено дослідження німецької мистецтвознавчої рецензії в аспекті функціонально-комунікативного напряму сучасної лінгвостилістики, розроблено комплексний підхід щодо аналізу типологічних особливостей текстів газетної рецензії та їх категорій з урахуванням жанрової специфіки. Визначено суттєві мовні та мовленнєві особливості різновидів німецької мистецтвознавчої рецензії (аналітично-оцінної рецензії, рецензії-репортажу, рецензії-анотації). Зазначено, що дане дослідження проведено з використанням декількох філологічних теорій: комунікативно-мовленнєвої діяльності, функціональної стилістики, типології тексту, психолінгвістичного впливу, а також моделі жанрової стилістики та дискурсу як комунікативно-прагматичного зразка мовленнєвої поведінки. Здійснено спробу комплексного аналізу тексту німецької мистецтвознавчої рецензії та його різновидів у газетному дискурсі на різних текстових рівнях, побудовано структурну модель кожного різновиду мистецтвознавчої рецензії. Досліджено зв'язність текстів на структурно-композиційному та тематичному рівнях, визначено мовні та паралінгвістичні засоби впливу текстів мистецтвознавчої рецензії на реципієнта, виявлено механізм їх дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143-715 + Ч612.163.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мустафаєва К. В. 
Використання мовних ресурсів для створення мовної експресії у заголовках (на матеріалі англомовної та німецькомовної преси) / К. В. Мустафаєва // Вісн. Житомир. держ. ун-ту ім. І. Франка. - 2004. - Вип. 17. - С. 192-194. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Рассмотрены основные способы выражения экспрессивности заголовка.

In this article the author considers the main ways of enhancing titles expressiveness.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143-715 + Ч612.174.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Shchyhlo L. V. 
Der aktuelle entwicklunsstand der linguistischen forschungen in der germanistik: ein uberblick = Современное состояние лингвистических исследований в германистике: обзор вопроса / L. V. Shchyhlo // Філол. трактати. - 2015. - 7, № 4. - С. 117-126. - Бібліогр.: 17 назв. - нім.

Обоснована актуальность применения дискурсивного подхода не только с позиции исследовательской деятельности лингвиста, но и в ракурсе практической деятельности переводчика. Для теории перевода дискурс-анализ продуктивен при условии рассмотрения самого перевода как интердискурсивной деятельности, обусловленной не только лингвистическими, но и экстралингвистическими факторами. Интегративное переводоведение позволяет изучать переводческий процесс как разновидность когнитивной деятельности переводчика с учетом креативности его языковой личности, а также целого комплекса факторов, определяющих и сопровождающих переводческий процесс. Обращено внимание на соотношение понятий "текст" и "дискурс", а также затрагивает семантические и лексико-графические аспекты перевода.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143-70 + Ш143.21-77

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гуменюк Н. Г. 
Дейктические маркеры как фактор, влияющий на реализацию категории оценки в тексте (на материале англоязычной прессы и рекламы) : Дис... канд. филол. наук: 10.02.04 / Н. Г. Гуменюк; Киевский государственный лингвистический университет. - К., 1995. - 169 с. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143-71

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС50204 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Пышная Л. М. 
Повторы как средство выражения авторской модальности и прагматической установки текста : Дис... канд. филол. наук: 10.02.04 / Л. М. Пышная; Днепропетровский государственный университет. - Днепропетровск, 1996. - 152 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143-70 + Ш401.171

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС50478 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського