Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (70)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч710.4(4УКР) л5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Березівська Л. Д. 
Освітньо-виховна діяльність київських просвітницьких товариств (друга половина XIX-поч. XX ст.) / Л. Д. Березівська. - К. : Молодь, 1999. - 191 c. - Бібліогр.: с. 158-174. - укp.

На основі глибокого вивчення архівних матеріалів історико-педагогічної літератури проаналізовано, систематизовано й узагальнено напрями, зміст і форми освітньо-виховної діяльності київських просвітницьких товариств другої половини ХІХ-початку ХХ ст. Київські просвітницькі організації представлено як центри науково-педагогічної та освітньо-виховної роботи не тільки в регіоні, а й у Наддніпрянській Україні. Розглядається боротьба за поліпшення матеріального, культурно-освітнього становища вчителя, напрями та форми організації позашкільного життя дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч34(4УКР)33 л5 + Ч710.4(4УКР) л5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Максим'юк М. І. 
"Просвіта" на Надвірнянщині / М. І. Максим'юк; Надвірн. район. орг. Всеукр. спілки краєзнавців. - Надвірна, 1999. - 62 c. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Представлено першу спробу на основі архівних джерел та публікацій розкрити історію заснування та розвитку до сьогодення Товариства "Просвіта", її читалень на Надвірнянщині. Показано діяльність читалень та філії "Просвіти" в Надвірній на тлі бурхливих подій 1894 - 1998 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч710.4(4укр) л5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Паламарчук О. Р. 
"Просвіта" і просвітяни Городка : Іст. нарис / О. Р. Паламарчук. - Л. : Каменяр, 1998. - 71 c. - укp.

Розповідається про історію створення філії товариства "Просвіта" у стародавньому місті Городок, про самовіддану діяльність численних його активістів - українських патріотів, які гуртували навколо себе національне свідоме громадянство, прилучали кілька поколінь жителів міста та округи до здобутків світової культури та чистих джерел національних традицій, що їх успадковують відроджені на початку 90-х років районний та міський осередки "Просвіти", беручи активну участь у державотворчих процесах сьогодення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО)0-22 Городок + Т3(4УКР-4ЛВО)6-7 + Ч710.4(4УКР) л5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мовчанюк Г.  
Чеська ластівка "Просвіти" / Г. Мовчанюк; ред.: М. М. Потупейко; Пер.: М. М Потупейко. - Вінниця : "УНІВЕРСУМ-Вінниця", 1998. - 72 c. - укp.

Висвітлено сторінки історико-літературних взаємин українських і чеських культурних і громадсько-політичних діячів періоду підготовки і виникнення Товариства "Просвіта" 1868 р., зокрема, участь у його роботі видатного чеського поета, радикального демократа Й.В.Фріча, українських письменників Марка Вовчка, Володимира Бернатовича та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч710.4(4УКР) л5 + Т3(4УКР)47-7 + Т3(4ЧЕХ)47-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Опанасенко Н. І. 
Виховний ідеал українських діячів "Просвіт" (кінець ХІХ - початок ХХ ст.) : монографія / Н. І. Опанасенко. - Переяслав-Хмельниц. : ПП Карпук С.В., 2005. - 174 c. - Бібліогр.: с. 168-169. - укp.

На основі вивчення й аналізу архівних матеріалів, історико-педагогічних літературних джерел висвітлено творчу спадщину українських діячів "Просвіт" (кінець ХІХ - початок ХХ ст.), визначено її виховний ідеал і особливості втілення його у практичну діяльність закладів освіти даного періоду. Проаналізовано діяльність українських діячів "Просвіт" у справі національного шкільництва. Увагу приділено характерним особливостям національного виховного ідеалу українських "просвітян" кінця ХХ ст.

На основе изучения и анализа архивных материалов, историко-педагогических литературных источников освещено творческое наследие украинских деятелей "Просвіт" (конец ХІХ - начало ХХ вв.), определены его воспитательный идеал и особенности его внедрения в практическую деятельность заведений образования данного периода. Проанализирована деятельность украинских деятелей "Просвіт" в сфере национального школьного дела. Внимание уделено характерным особенностям национального воспитательного идеала украинских работников сферы образования конца ХХ в.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч710.4(4УКР) л5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА703261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Малюта О. В. 
"Просвіта" у формуванні державницького потенціалу українського народу (друга половина ХІХ - перша чверть ХХ ст.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. В. Малюта; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2005. - 20 c. - укp.

На основі результатів вивчення джерел і літератури здійснено порівняльний аналіз ролі осередків "Просвіти" українських земель у складі Австро-Угорської та Російської імперій у формуванні державницького потенціалу українського народу. Розглянуто участь товариства у державно-політичному житті. Висвітлено процес організації їх членами віч, маніфестацій, утворення політичних партій. З'ясовано роль товариств у пробудженні національної свідомості, консолідації українського народу, відстоюванні його культурно-освітніх, економічних, політичних прав. Висвітлено погляди на українську державність діячів "Просвіти", досліджено їх належність до різних суспільно-політичних течій. Визначено, що в "імперський" період діяльності "Просвіта" була одним з центрів формування державницького потенціалу українського народу. Вивчено реалізацію накопичених резервів в українському державотворенні 1917 - 1920 рр., формування з членів "Просвіти", які перебували біля витоків національного державотворення, відповідальних працівників державних органів влади за її всією вертикаллю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52/61-7 + Ч710.4(4УКР) л5 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Зелений В. М. 
Становлення та діяльність товариств "Просвіта" Катеринославської губернії у 1905 - 1922 рр. : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. М. Зелений; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2005. - 16 c. - укp.

Проаналізовано процес заснування товариств Катеринославщини, основні напрямки та форми їх діяльності у дореволюційний період, а також під час української національно-демократичної революції. Доведено, що просвітянська справа у межах губернії розвивалася у руслі загальноукраїнської культурно-просвітньої традиції з певною специфікою. Показано домінуючий вплив політичного чинника на процес створення та розвитку товариств у 1905 - 1922 рр. Проаналізовано організацію, структуру, джерела фінансування, склад учасників, форм і методи діяльності Просвіти. За результатами дослідження зроблено висновок, що товариства були провідниками ідей національного відродження у краї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНЕ)6-7 + Ч710.4(4УКР) л5г

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Стряпко І. О. 
Товариство "Просвіта" і його роль в громадсько-політичному та культурному житті Закарпаття 1920 - 1939 рр. : автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І. О. Стряпко; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т". - Ужгород, 2009. - 19 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження громадсько-політичної та культурної діяльності товариства "Просвіта" у 1920 - 1939 рр. на Закарпатті, узагальнено результати її вивчення вітчизняними та зарубіжними ученими. Проаналізовано передумови утворення товариства, зокрема, висвітлено діяльність культурно-просвітніх організацій на Закарпатті, які передували "Просвіті". Розглянуто програмні документи товариства (статути), досліджено його структуру, принципи діяльності й особливості функціонування. Визначено загальні тенденції розвитку товариства у 1920 - 1939 рр, проаналізовано його співпрацю з чехословацьким урядом. Проаналізовано вплив зовнішньо- та внутрішньополітичних чинників на формування даного взаємозв'язку, визначено основні етапи та напрями його розвитку. Розкрито вплив товариства "Просвіта" на формування та діяльність проукраїнських політичних партій, показано його роль у координації їх діяльності та висвітлено позицію щодо створення на базі проукраїнських партій єдиної, яка б виступила репрезентаном та об'єднуючим чинником українців у Чехословацькій республіці. Показано значення "Просвіти" у популяризації та поширенні української літературної мови, висвітлено її боротьбу проти спроб запровадження російської мови. Досліджено основні напрями культурної діяльності товариства "Просвіта", якими є вплив на літературний процес у краї, а також розвиток системи освіти та виховання, видавнича, наукова та музична діяльність, музейна та бібліотечна справа, розвиток театрального мистецтва.

Показано вплив видавничої та наукової діяльності "Просвіти" на формування національної ідентичності населення Підкарпатської Русі (Закарпаття). Значну увагу приділено вивченню діяльності товариства "Просвіта", присвяченій збереженню та запобіганню вивозу за кордон історичних пам'яток і музейних зібрань, створенню Національного музею на Закарпатті з метою збереження духовної спадщини та культурних досягнень. Висвітлено театральну діяльність товариства "Просвіта", що створила перший професійний український театр, який презентував українських класиків і твори видатних європейських драматургів українською мовою та сприяв формуванню національної самосвідомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Ч710.4(4УКР) л5 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Головата Л.  
Товариство "Просвіта" у Львові (1868 - 1939) : покажч. вид. / Л. Головата, Л. Сущ, О. Бербека; Львів. наук. б-ка ім. В.Стефаника НАН України. - 2-ге вид., виправл. і доповн. - Л., 2008. - 518 c. - укp.

Наведено бібліографічні описи текстових, періодичних, образотворчих, картографічних, нотних, аркушевих видань Товариства "Просвіта" у Львові за період 1868 - 1939 рр. Розкрито зміст періодики та збірників "Просвіти". Подано такі допоміжні покажчики видань, як іменний, географічний, багатотомних видань, альманахів і збірників, серійних видань.

Приведены библиографические описания текстовых, периодических, нотных, изобразительных, картографических, листовых изданий Общества "Просвита" во Львове за период 1868 - 1939 гг. Раскрыто содержание периодики и сборников "Просвиты". Даны такие вспомогательные указатели изданий, как именной, географический, многотомных изданий, альманахов и сборников, серийных изданий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч710.4(4УКР) л5 я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС48648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Приймас Н. В. 
Просвітницька діяльність Уласа Самчука / Н. В. Приймас // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту. Сер. Педагогіка. - 2011. - № 2. - С. 19-26. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Вивчено вплив «Просвіти» на формування світогляду У. Самчука. Досліджено його просвітницьку діяльність, напрямки якої охарактеризовано за життєвими періодами письменника. Приділено увагу внеску У. Самчука у відродження та збереження українського шкільництва, участі у вирішенні питань освіти. Проаналізовано відображення діяльності «Просвіти» в автобіографічних творах У. Самчука. З’ясовано роль У. Самчука у розвитку просвітницького руху в Україні та еміграції.

Изучено влияние «Просвиты» на формирование мировоззрения У. Самчука. Исследована его просветительская деятельность, направления которой охарактеризованы в соответствии с жизненными периодами писателя. Обращено внимание на роль У. Самчука в возрождении и сохранении украинской школы, на его участие в решении вопросов образования. Проанализировано отображение деятельности «Просвиты» в автобиографических произведениях У. Самчука. Сделаны выводы о роли У. Самчука в развитии просветительского движения в Украине и в эмиграции.

The influence of «Prosvita» on the formation of U. Samchuk’s outlook has been studied. His educational activity, the aspects of which have been characterized according to life periods, has been revealed. Special attention is concentrated on U. Samchuk’s contribution to regenerating and preserving the Ukrainian school education, participating in solving educational problems. The matter of reflecting the activity of «Prosvita» in U. Samchuk’s autobiographical works has been analyzed. The role of U. Samchuk’s participation in the development of education movement in Ukraine and emigration has been revealed.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч710.4(4УКР) л5 г + Ш5(7КАН=411.4)6-4 + Ш5(411.4=7КАН)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Виткалов В. 
Галузь культури в умовах експерименту: теоретичні нотатки до програми регіональної трансформації / В. Виткалов, С. Виткалов // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Напрям: Культурологія : наук. зб. - 2022. - Вип. 41. - С. 36-42. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізована одна з актуальних проблем регіональної культурної практики - роль методичних органів культури (Центрів народної творчості) в системі функціонування клубної мережі у зв'язку з реформою місцевого самоврядування. Наголошується на важливості пошуку нової управлінської структури (моделі), здатної взяти на себе повноваження, спрямовані на зміну ситуації в галузі. Підкреслюється важливість наукової складової у практиці майбутньої форми та пропонується відповідна модель науково-методичного Центру народної творчості, запропонована у процесі спільного обговорення даного питання з зацікавленими структурами авторами цієї статті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч710.4(4УКР) л5 + Ч712.3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського