Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (12)Книжкові видання та компакт-диски (90)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч413$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 77
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Улюкаєва Г. І. 
Суспільне дошкільне виховання на Україні (початок XX ст.) / Г. І. Улюкаєва // Педагогіка і психологія. - 1998. - № 4. - С. 162-169. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Большой вклад в развитие теории и практики общественного дошкольного воспитания в Украине внесли киевские педагогические общества, которые ставили своей задачей популяризацию идеи общественного воспитания детей дошкольного возраста, разработку теории дошкольного воспитания, подготовку педагогов для детских садов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Адамек І.  
Теорія і практика підготовки дітей до школи в умовах розвитку польського дошкілля (друга половина XIX віку - 1918 р.) : Автореф. дис... д-ра пед. наук : 13.00.01 / І. Адамек; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2001. - 52 c. - укp.

Висвітлено процес становлення та розвитку педагогічної науки, зокрема, однієї з її галузей - дошкільної педагогіки. На підставі аналізу архівних матеріалів, опублікованих джерел, психолого-педагогічних часописів і теоретичних розробок, узагальнено основні тенденції, обгрунтовано причини та необхідність розвитку дошкільних закладів (захоронок) різного підпорядкування на межі ХІХ - ХХ ст. Досліджено концепції відомих учених і практиків Я.Давіда й А.Шицувни - "наука про речі" та "психологічне вивчення дітей". Визначено та розкрито теоретико-методичні та організаційні засади навчально-виховного процесу в різних типах навчальних закладів, створених офіційними структурами (освітніми управліннями воєводств), благодійними та релігійними товариствами (у різних жіночих монастирях) та світськими особами. Розглянуто проблему підготовки дітей до школи за умов спеціально змодельованого процесу дошкільного виховання, що грунтується на використанні спадщини польської теорії та практики дошкільної педагогіки. На підставі проведених емпіричних досліджень вирішено наступні завдання: досліджено доцільність створених перших методів діагностування дітей; апробовано систему занять, спрямованих на підготовку дітей до школи; виявлено ефективність впливу експериментальних методик на визначення якостей дитини; розкрито особливості залежності розвитку дитини від взаємодії компонентів "вихователь - дитина - батьки". Запропоновано авторські розробки дидактичних матеріалів з урахуванням специфіки дошкільної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312478 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пантюк Т. І. 
Теорія і практика фізичного виховання дітей дошкільного віку в Україні (1918 - 1939 рр.) : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.07 / Т. І. Пантюк; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2001. - 18 c. - укp.

Досліджено процес становлення та розвитку системи фізичного виховання дошкільників в Україні у міжвоєнну добу. Розглянуто вплив педагогічних теорій вітчизняних (С.Русової, Я.Чепіги, П.Франка, А.Животка) і зарубіжних (Ф.Фребеля, М.Монтессорі, сестер Агацці, Г.Горна) теоретиків дошкільного виховання на процес становлення та розвитку фізичного виховання дітей дошкільного віку. На підставі систематизованих архівних документів, посібників, інструкцій, порадників, матеріалів періодичної преси досліджено теоретичні засади фізичного виховання дошкільників, зміст та особливості організаційних форм і засобів фізичного виховання дітей дошкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)6 + Ч411.354

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Філімонова Т. В. 
Дитяча гра в суспільному дошкільному вихованні України (70-ті роки ХІХ ст. кінець 20-х років ХХ ст.) : Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Т. В. Філімонова; Ін-т педагогіки АПН України. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Науково обгрунтовано генезу педагогічних засад дитячої гри в період розвитку суспільного дошкільного виховання в Україні, визначено суть, роль і місце дитячої гри в структурі навчально-виховного процесу в дошкільному закладі на сучасному етапі. Розглянуто вплив педагогічних теорій зарубіжних (Ф. Фребеля, М. Монтессорі, О. Декролі) та вітчизняних (П. Каптерєва, М. Рубінштейна, С. Русової, Н. Лубенця, Я. Чепіги, І. Сікорського, О. Дорошенка) фахівців з дошкільного виховання на розвиток педагогіки гри дітей дошкільного віку в досліджуваний період. На підставі зібраних та опрацьованих архівних джерел, нормативних документів, інструкцій, методичних посібників, матеріалів періодичної преси досліджено теоретичні засади походження гри, зміст та особливості організаційних форм і засобів гри в дошкільному закладі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)52 + Ч411.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дітковська С. О. 
Розвиток відомчих дошкільних закладів у Донбасі в кінці 50-х - початку 90-х років : Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / С. О. Дітковська; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. - Луганськ, 2004. - 20 c. - укp.

Висвітлено історію утворення та діяльності відомчих дошкільних закладів Донбасу як освітньо-виховних установ особливого типу у вітчизняній системі освіти. Розглянуто соціально-економічні, політичні та соціокультурні передумови їх розвитку. Доведено переваги підпорядкування дитячих садків та ясел підприємствам та організаціям, що надає високий рівень матеріального забезпечення, наявність висококваліфікованих спеціалістів та оточення дитини трудовою атмосферою. Вперше розкрито провідні тенденції та специфіку функціонування відомчих дошкільних закладів у період кінця 1950-х - початку 1990-х рр., виявлено динаміку їх розвитку на різних етапах існування, проаналізовано основні напрямки та особливості змісту освітньої діяльності з формування настанови дитини на працю та виховання любові до професії батьків. Уточнено поняття "відомчі дошкільні заклади" та "настанова дитини на працю". Обгрунтовано можливості творчого використання набутого досвіду виховної роботи дошкільних закладів даного типу за сучасних умов. У науковий обіг введено невідомі та маловідомі архівні матеріали та публікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Улюкаєва І. Г. 
Історія суспільного дошкільного виховання в Україні (кінець XIX ст. - 1941 р.) : Навч. посіб. / І. Г. Улюкаєва; Бердян. держ. пед. ун-т. - Запоріжжя : Просвіта, 2004. - 76 c. - укp.

Висвітлено внесок педагогічних товариств у розвиток суспільного дошкільного виховання в Україні наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. Проаналізовано політику уряду Української Народної Республіки в галузі освіти у 1917 - 1919 рр. Описано особливості української системи освіти у 1920-ті рр. Розкрито зміст освітньо-виховної роботи у дитячих садках у 1930-ті рр.

Освещен вклад педагогических обществ в развитие общественного дошкольного воспитания в Украине в конце ХІХ - начале ХХ ст. Проанализирована политика правительства Украинской Народной Республики в области образования в 1917 - 1919 гг. Описаны особенности украинской системы образования в 1920-е гг. Раскрыто содержание образовательно-воспитательной работы в детских садах в 1930-е гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА650389 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Донченко О. В. 
Проблема естетичного виховання дітей дошкільного віку в педагогічній думці України (кінець XIX - початок ХХ ст.) : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.01 / О. В. Донченко; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. - Х., 2005. - 21 c. - укp.

Проаналізовано та систематизовано теоретичні ідеї естетичного виховання дітей дошкільного віку у педагогічній спадщині вітчизняних освітян наприкінці XIX - початку XX ст. Показано внесок провідних діячів освіти та мистецтва України у розвиток естетичного виховання дошкільників. Висвітлено досвід його організації в Україні у досліджений період. Узагальнено зміст естетичного виховання, виявлено основні форми та методи його здійснення у дошкільних навчальних установах різного типу, що існували у цей період. З'ясовано й обгрунтовано можливості використання позитивного досвіду минулого за умов реформування національної системи освіти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.355 + Ч413(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Рего Г. І. 
Становлення і розвиток суспільного дошкільного виховання в Закарпатті (1836 - 1918 рр.) : Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Г. І. Рего; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 2006. - 19 c. - укp.

Досліджено витоки, особливості становлення та основні етапи розвитку теорії та практики суспільного дошкільного виховання в Закарпатті у 1836 - 1918 рр. Розглянуто генезу його змісту та методів, розкрито основні чинники забезпечення функціонування дошкільних закладів. Висвітлено історію формування та розвитку закладів з підготовки вихователів. Проаналізовано діяльність громадських організацій, зокрема Державної спілки вихователів, щодо створення мережі дошкільних закладів різного типу. Розглянуто особливості освітньої політики Австро-Угорської монархії у сфері дошкільного виховання. Визначено й охарактеризовано умовні етапи реалізації заходів уряду, світських і громадських спілок. Показано внесок визначних культурно-освітніх діячів і педагогів даного періоду у розвиток теорії та практики дошкільного виховання. Визначено перспективи творчого запозичення їх досвіду (авторських програм) за сучасних умов реформування освітньої галузі в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР3)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346939 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бондар О. В. 
Становлення та розвиток системи дошкільного виховання в УСРР (1919 - 1933 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук / О. В. Бондар; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2006. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено процес становлення та розвитку дошкільної системи виховання в УСРР у 1919 - 1933 рр. Здійснено комплексний аналіз законодавчого закріплення закладів дошкільного виховання як початкового ступеня радянської освіти, з'ясовано його місце та роль в освітній системі УСРР. Здійснено класифікацію всіх існуючих типів дошкільних закладів. З'ясовано стан їх фінансування та контингент вихованців і батьків, які користувались ними. Висвітлено процес формування кадрового потенціалу мережі дошкільного виховання, розглянуто систему підготовки педагогічних кадрів, зміни у змісті методичного наповнення навчально-виховного процесу. Проаналізовано мовну політику у дошкільних закладах у 1919 - 1933 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лебідь І. 
Управління процесом українізації початкової освіти (1917-1920 рр.) / І. Лебідь // Освіта і упр.. - 2006. - 9, № 3. - С. 206-213. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто управління українізацією початкової освіти, державний та загальнонаціональний рух за рідну школу у період утвердження Української народної Республіки (1917 - 1920 рр.). Зазначено, що активна громадська діяльність на ниві української культури і освіти, пошуки і знахідки науковців, освітян-практиків, увага українського уряду до цієї важливої соціокультурної проблеми сприяли розробці теоретичних засад розбудови національної школи, впровадженню їх в українське шкільництво. Зроблено висновки щодо пріоритетності державної мовної політики в системі початкової освіти, всенародної підтримки цього процесу та складності підготовки та перепідготовки педагогічних кадрів, які б досконало володіли українською мовою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)61 + Т3(4УКР)612-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Улюкаєва І. Г. 
Нариси з історії суспільного дошкільного виховання в Україні : Навч. посіб. / І. Г. Улюкаєва; Бердян. держ. пед. ун-т. - Бердянськ, 2006. - 148 c. - укp.

Розглянуто особливості становлення та розвитку суспільного дошкільного виховання в Україні у різні історичні періоди, зокрема в кінці XIX - на початку XX ст., у часи УНР (1917 - 1919 рр.), у 1920 - 1930-ті рр., 1943 - 1959 рр. , 1960 -1990 рр., а також на етапі становлення державної незалежності України у 1991 - 2005 рр. Розглянуто зміст освітньо-виховної роботи у дошкільних закладах, описано основні методи та засоби виховання. Показано особливості формування та функціонування української системи освіти, висвітлено питання професійної підготовки вчителів і вихователів. Розглянуто теоретичні концепції визначних вітчизняних педагогів (С.Ф.Русової, А.С.Макаренка, В.О.Сухомлинського) щодо виховання дітей дошкільного віку та підготовки їх до школи.

Рассмотрены особенности становления и развития общественного дошкольного воспитания в Украине в различные исторические периоды, в частности в конце XIX - в начале XX ст., во времена УНР (1917 - 1919 гг.), в 1920-е и 1930-е годы, 1943 - 1959, 1960 - 1990 гг., а также на этапе становления государственной независимости Украины в 1991 - 2005 гг. Рассмотрено содержание образовательно-воспитательной деятельности в дошкольных заведениях, описаны основные методы и средства воспитания. Показаны особенности формирования и функционирования украинской системы образования, освещены вопросы профессиональной подготовки учителей и воспитателей. Рассмотрены теоретические концепции выдающихся отечественных педагогов (С.Ф.Русовой, А.С.Макаренко, В.А.Сухомлинского) по воспитанию детей дошкольного возраста и подготовки их к школе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР) я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА677783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Куліш Т. І. 
Проблеми дошкільного виховання у творчій спадщині Наталії Лубенець (1877 - 1943) : Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Т. І. Куліш; Ін-т педагогіки АПН України. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Висвітлено громадсько-освітню та педагогічну діяльність Н.Лубенець у контексті соціально-культурного розвитку України другої половини ХІХ ст. - 1940-х рр., розкрито провідні чинники формування її світогляду, визначено основні віхи життя, а також викладено питання дошкільного виховання у творчій спадщині. Доведено, що ідея про необхідність суспільного виховання дошкільників та організацію з цією метою спеціальних дошкільних закладів - дитячих садків - в українській дошкільній педагогіці - була висунута і теоретично обгрунтована Н.Лубенець на початку ХХ ст. Вона розробила свої теоретичні положення щодо організації суспільного дошкільного виховання в Україні, наслідуючи ідеї фундатора дошкільної педагогіки Ф.Фребеля та беручи до уваги принципи тогочасних провідних педагогічних теорій, особливо "теорії вільного виховання" (М.Монтессорі, Е.Кей). Розкрито роль та значення педагогічних праць Н.Лубенець.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Лазарович Н. Б. 
Навчально-виховна робота з обдарованими дітьми 5 - 6 років у дошкільних навчальних закладах (кінець ХХ - початок ХХІ століття) : Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н. Б. Лазарович; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 2006. - 20 c. - укp.

Розкрито актуальні аспекти проблеми організації навчально-вииховної роботи з обдарованими дітьми 5 - 6-ти років у дошкільних навчальних закладах. Проаналізовано її суть і стан у психолого-педагогічній літературі та практиці дошкільних навчальних закладів кінця XX - початку XXI ст. Теоретично обгрунтовано й експериментально апробовано зміст зазначеної роботи засобами екологічної освіти для розвитку їх інтелектуальних і творчих здібностей. Визначено педагогічні умови ефективного впровадження змісту роботи з обдарованими дошкільниками до практики сучасного дошкільного закладу. За розробленою концептуальною моделлю екологічної освіти, орієнтованої на специфіку роботи з обдарованими дітьми, забезпечено високий рівень розвитку їх інтелектуальних і творчих здібностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Улюкаєва І. Г. 
Історія суспільного дошкільного виховання в Україні : навч. посіб. / І. Г. Улюкаєва; Бердян. держ. пед. ун-т. - Бердянськ, 2007. - 169 c. - укp.

Розглянуто питання розвитку суспільного дошкільного виховання в Україні з кінця ХІХ ст. до 2005 р. Проаналізовано внесок педагогічних товариств у розвиток даного виховання наприкінці ХІХ - початку ХХ ст., політику уряду Української Народної Республіки в галузі освіти, особливості вітчизняної системи освіти у 1920-ті рр., розвиток системи дошкільного вихованя у 1930-ті рр., розкрито зміст освітньо-виховної роботи у дитячих садках у даний та повоєнний періоди, а також в 1960 - 1990 рр. Висвітлено стан суспільного дошкільного виховання з часів державної незалежності України.

Рассмотрены вопросы развития общественного дошкольного воспитания в Украине с конца ХІХ ст. до 2005 г. Проанализированы вклад педагогических обществ в развитие данного воспитания в конце ХІХ - начале ХХ ст., политика правительства Украинской Народной Республики в области образования, особенности отечественной системы образования в 1920-е гг., развитие системы дошкольного образования в 1930-е гг., раскрыто содержание образовательно-воспитательной работы в детских садиках в данный и послевоенный периоды, а также в 1960 - 1990 гг. Освещено состояние общественного дошкольного воспитания со времен государственной независимости Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА690418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Степанова Т. М. 
Розвиток змісту дошкільної освіти в Україні у період з 1932 по 1934 роки / Т. М. Степанова // Наука і освіта. - 2007. - № 1/2. - С. 78-82. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано розділи з розвитку мовлення, фізичного виховання, що увійшли до програми 1934 р., з критичним переглядом програм 1932 р., теорії та практики дошкільної освіти в Україні в 1933 р.

Проанализированы разделы по развитию речи, физическому воспитанию, игре, природоведению, которые вошли в програму 1934 г. издания, и которой предшествовал критический пересмотр програм 1932 г., теории и практики дошкольного воспитания в Украине.

In the article the autor analyses the structure of the speech developing programme, the game one, the programmes on physical training and nature study included in the programme methodical instructions edited in 1933 that were preceded by critical review of the theory and practice of preschool upbringing in Ukraine in the pre-war years.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Головань Т. М. 
Типи дошкільних закладів Криму у другій половині ХІХ - початку ХХ ст. та етапи їх розвитку / Т. М. Головань // Наука і освіта. - 2007. - № 1/2. - С. 120-122. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Звернено увагу на типи дошкільних навчальних закладів у Криму та етапи їх становлення в другій половині ХІХ - початку ХХ ст. Визначено їх роль у вирішенні завдань виховання та освіти дітей дошкільного віку у зазначений історичний період.

Обращено внимание на типы дошкольных учреждений в Крыму и этапы их становления во второй половине ХІХ - начале ХХ вв. Определена их роль в решении задач воспитания и образования детей дошкольного возраста в данный исторический период.

The author points out three types of pre-school educations in the Crimea and the stages of their development in the 2nd half of the XIX - at the beginning of the XIX century. The author specifies their role in solving problems of children's education of pre-school age at the given historical period.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР-6КРМ)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Мінц М. О. 
Розвиток початкової освіти на Півдні України (1861 - 1917 рр.) : автореф. дис... канд. іст. наук / М. О. Мінц; Запоріз. нац. ун-т. - Запоріжжя, 2007. - 19 c. - укp.

Досліджено процеси становлення та розвитку початкової освіти з 1861 р. до 1917 р., наведено загальну характеристику народних шкіл, підпорядкованих різним відомствам. Висвітлено роль держави, земств, церкви, громад у розповсюдженні писемності серед жителів південного регіону України. Розглянуто організацію навчального процесу, систему підготовки педагогічних кадрів, фінансово-матеріального забезпечення та контролю за роботою народних шкіл. Проаналізовано законодавчу діяльність уряду в галузі освіти. Встановлено, що початкові школи були основними осередками поширення освіти на Півдні України. Виявлено взаємозв'язок між підвищенням престижу освіти і зростанням кількості шкіл на території Херсонської губернії. З'ясовано, що основними навчальними предметами у початкових школах були: закон Божий, російська мова (письмо), читання, арифметика, та, по можливості, церковні співи; заняття проводилися винятково російською мовою, що негативно позначилось на розумінні та засвоєнні навчального матеріалу україномовним населенням. Зроблено висновок, що народні школи були основними початковими закладами освіти на Півдні України у другій половині XIX - на початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)5-7 + Ч413(4УКР7)516

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Чаговець А. І. 
Проблема формування здорового способу життя дітей дошкільного віку у вітчизняній педагогіці (друга половина XX століття) : автореф. дис... канд. пед. наук / А. І. Чаговець; Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. - Житомир, 2007. - 20 c. - укp.

На підставі аналізу науково-педагогічної, історичної літератури, досвіду роботи дошкільних закладів періоду другої половини XX ст. визначено й обгрунтовано теоретичні підходи до вирішення проблеми, що стосується здорового способу життя в дітей дошкільного віку. Розкрито суть понять "здоров'я" та "здоровий спосіб життя дошкільнят". Досліджено зміст, форми та методи його формування. Визначено етапи розвитку проблеми у контексті особливостей науково-педагогічних досягнень, ієрархії науково-практичних проблем дослідженого періоду, пріоритетів виховного комплексу. Висвітлено тенденції формування навичок здорового способу життя у дітей дошкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.354 + Ч413(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354019 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Пісоцька Л. 
Управління розвитком дошкільної освіти: історичний дискурс / Л. Пісоцька // Гуманіт. вісн. ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди" : наук.-тер. зб. - 2008. - Вип. 14. - С. 198-201. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розкрито витоки управління розвитком дошкільної освіти в кінці ХІХ на початку ХХ ст. З'ясовано шляхи удосконалення цього процесу в ході історичного розвитку суспільства і зроблено висновок, що якість суспільного дошкільного виховання на будь-якому етапі є результатом управління його розвитком на державному рівні.

Раскрыты истоки управления развитием дошкольного образования в конце ХІХ - начале ХХ в. Выяснены пути совершенствования этого процесса в ходе исторического развития общества и сделан вывод, что качество общественного дошкольного воспитания на любом этапе является результатом управления его развитием на государственном уровне.

The given article reveals the historical aspect of managing of the development of pre-school education in the late ХІХ th. - beginning ХХ th. century. The ways of improving of this process in the course of the societyТs historical development are shown. The conclusion that quality of the public pre-school education is the result of managing of its development is made.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР) + Ч414(4УКР)к

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Улюкаєва І. 
Загальні тенденції розвитку суспільного дошкільного виховання в Україні в ХХ - на початку ХХІ століття / І. Улюкаєва // Гуманіт. вісн. ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди" : наук.-тер. зб. - 2008. - Вип. 14. - С. 245-248. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розкрито історію становлення і розвитку системи суспільного дошкільного виховання, основні тенденції цього процесу та фактори, що на нього впливали. Простежено динаміку розвитку мережі виховних закладів для дітей дошкільного віку, наведено статистичні дані.

Раскрыта история становления и развития системы общественного дошкольного воспитания, основные тенденции этого процесса и факторы, влияющие на него. Прослежена динамика развития сети воспитательных учреждений для детей дошкольного возраста, приведены статистические данные.

The article is devoted to the system of public pre-school up-bringing, its formation and development. The main tendencies and factors influenced on this process are characterized. The development of the net of establishment for children under school age is described. Statistics are given.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71961 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського