Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=Ц2(4УКР)32$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Іваницький Р. С. 
Організація спільних дій розвідувальних підрозділів спеціального призначення регулярних військ і партизанських формувань на території, що окупована противником / Р. С. Іваницький // Системи озброєння і військ. техніка. - 2008. - Вип. 2. - С. 9-12. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Зроблено висновок, що за сучасних умов шаблонне використання класичних форм і способів партизанської боротьби є недоцільним. Потрібен пошук та застосування нових форм партизанської боротьби, однією із яких є розробка в Україні окремої системи організації і здійснення партизанського опору на окупованій території. У зв'язку з цим перелік завдань територіальної оборони доцільно доповнити ще одним завданням: участь в організації та здійсненні опору на території, що окупована противником.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2(4УКР)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вєдєнєєв Д. В. 
Діяльність органів та військ державної безпеки в Україні в період Другої світової війни (1939 - 1945 рр.) : навч. посіб. / Д. В. Вєдєнєєв; Нац. акад. СБ України. - К., 2011. - 97 c. - укp.

За результатами дослідження значного масиву архівних документів і наукової літератури висвітлено внесок спецслужб у відсіч агресії гітлерівської Німеччини та її союзників, визволення України від загарбників. Розглянуто провідні напрями розвідувальної, контррозвідувальної, диверсійної діяльності радянських органів державної безпеки в Україні в роки Другої світової війни (1939 - 1945 рр.). Охарактеризовано роботу спецслужб з організації та оперативного забезпечення партизансько-підпільного руху, їх протистояння із повстанським рухом УПА і підпіллям ОУН. Розкрито механізм оперативної роботи спецслужб стосовно релігійних об'єднань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01-1 я7 + Ц2(4УКР)32-1 я7 + Ц35(4СОЮ)626.19(2УК)-68 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА741142 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Колодій О. П. 
Аналіз зразків малогабаритних безпілотних авіаційних комплексів вітчизняного виробництва, які спроможні вирішувати завдання в інтересах оперативних підрозділів Сил спеціальних операцій Збройних сил України / О. П. Колодій, О. Я. Луковський, А. А. Леках, С. В. Петров // Системи озброєння і військ. техніка. - 2010. - Вип. 1. - С. 67-70. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено дані про тактико-технічні характеристики малогабаритних БпАК провідних вітчизняних виробників, які спроможні вирішувати завдання в інтересах оперативних підрозділів Сил спеціальних операцій Збройних сил України, а також представницьку інформацію щодо провідних вітчизняних виробників БпАК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц651.113 + Ц2(4УКР)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Белзецький Р. С. 
Модель для опису діяльності бійців у складі спецпідрозділу / Р. С. Белзецький, А. А. Шиян // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2011. - № 5/4. - С. 14-15. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Побудовано модель для опису діяльності бійців спецпідрозділу, яка основана на використанні детермінованих конечних автоматів. Розроблено метод для агрегації індивідуальних станів бійців, та запропоновано алгоритм для комплектування бойових груп.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2(4УКР)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ковшов Р.  
Модель психічних станів військовослужбовців підрозділів спеціального призначення в екстремальних умовах / Р. Ковшов // Соц. психологія. - 2011. - № 5. - С. 76-85. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Представлено результати дослідження психічних станів військовослужбовців підрозділів спецпризначення за особливих і екстремальних умов. Показано психічні стани військовослужбовців підрозділів спеціального призначення, в яких вони перебувають перед виконанням, безпосередньо під час виконання та після виконання професійного завдання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-69 + Ц2(4УКР)32:Ю9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Серветник Ю. С. 
Роль, місце та завдання Сил спеціальних операцій Збройних сил України у загальнодержавній системі боротьби з тероризмом / Ю. С. Серветник, В. Б. Бзот, І. Г. Дзеверін // Системи озброєння і військ. техніка. - 2009. - Вип. 2. - С. 151-155. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто правові основи системи боротьби з тероризмом в Україні. На підставі аналізу завдань сил спеціальних операцій збройних сил провідних країн світу визначено роль, місце і завдання Сил спеціальних операцій Збройних сил України у загальнодержавній системі боротьби з тероризмом та визначено проблемні питання щодо їх застосування у антитерористичних операціях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4:Ц + Ц2(4УКР)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сутюшев Т. А. 
Сутність, завдання, принципи та побудова пошуково-ударних дій внутрішніх військ у спеціальній операції з локалізації та нейтралізації внутрішнього збройного конфлікту / Т. А. Сутюшев, П. В. Пістряк // Системи озброєння і військ. техніка. - 2009. - Вип. 4. - С. 17-21. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наведено основні поняття пошуково-ударних дій і на підставі їх структуризації надано їх конкретний зміст на прикладі пошуково-ударних дій. За замислом спеціальної операції оперативно-тактичного рівня з локалізації та нейтралізації внутрішнього збройного конфлікту, у якому незаконні збройні формування на фоні спровокованого масового безладу спрямовують свої дії на ескалацію конфлікту з порушенням міжнародного гуманітарного права, що потребують негайного вводу миротворчих сил.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2(4УКР)32 + Ц68(4УКР)2-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Від військової контррозвідки до вивчення таємниць тисячоліть : [життєвий та творч. шлях, наук. пр., спогади, листування, бібліогр., док. про І. І. Зайця] / ред.: В. А. Косаківський; упоряд.: В. Г. Заєць. - Вінниця : Нова кн., 2010. - 711 c. - Бібліогр.: с. 579-592 - укp.

Видання присвячене відомому археологу, історику, педагогу, професору Івану Івановичу Зайцю. Висвітлено життєвий і творчий шлях науковця, наведено його найважливіші наукові праці, спогади, листування, бібліографію його видань і публікацій, а також публікацій про нього, фото, документи тощо. Серед наукового доробку - публікації, що висвітлюють дослідження трипільської культури на території Південного та Середнього Побужжя, в Надбужжі, на території Вінничини, Поділля та інших місцевостей України. Значну увагу вчений приділяв розвитку музейної справи, активізації експедиційної діяльності музеїв. У наукових публікаціях він висвітлював науково-дослідницьку діяльність Вінницького краєзнавчого музею, який став археологічним центром Побужжя, музею історії Вінницького педагогічного інституту ім. М. Островського, в якому вбачав важливий засіб професійної підготовки та виховання студентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4 г(45УКР) д Заєць І.І. + Т4(45УКР)257.110.1 т + Т4 е(45УКР-4ВІН) л61 + Ц2(4УКР)32-8 Заєць І.

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО31806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Белзецький Р. С. 
Біотехнічна система для дистанційного моніторингу функціонального стану бійців спецпідрозділів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.17 / Р. С. Белзецький; Вінниц. нац. техн. ун-т. - Вінниця, 2012. - 24 c. - укp.

Запропоновано метод моніторингу психоемоційного стану бійців спецпідрозділів, новизною якого є введення двонаправленого зворотного зв'язку між бійцем і командиром, який забезпечує визначення та прогнозування поведінки бійців за допомогою ідентифікації їх психофізіологічних характеристик, що підвищує ефективність управління бойовою операцією, а в разі необхідності - дозволяє здійснити оперативне переформування складу спецпідрозділів адекватно до нової ситуації. Удосконалено існуючу інформаційно-структурну модель конфліктної ситуації в частині визначення за результатами аналізу структури конфлікту не тільки можливих наслідків її вирішення, а і формування шляхів і способів її усунення, що суттєво зменшує можливі негативні наслідки конфлікту. Дістала подальшого розвитку інформаційно-структурна модель психології поведінки спецпідрозділу в частині регулювання його професійної діяльності за умов невизначеності ситуації й оцінювання психологічного клімату, який встановлюється в результаті дії психологічних механізмів. Набула подальшого розвитку структурно-функціональна організація біотехнічної системи для дистанційного моніторингу психоемоційного стану бійців спецпідрозділів в частині введення двонаправленого зворотного зв'язку, що забезпечує безперервний інформаційний процес оцінювання й управління бойовою операцією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р89 + Ю942-69 + Ц2(4УКР)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сальник Ю. П. 
Шляхи впровадження концепції ISTAR у систему розвідки Збройних сил України / Ю. П. Сальник, Ю. М. Пащук // Системи озброєння і військ. техніка. - 2014. - № 1. - С. 72-75. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Проаналізовано концепції систем ISTAR, досвід створення та застосування таких систем у ПКС. Розкрито доцільність і шляхи впровадження концепції ISTAR у систему розвідки Збройних сил України. Це дослідження є актуальним у контексті подальшого розвитку воєнної розвідки України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2(4УКР)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Смірнов Є. Б. 
Методичні підходи щодо розпізнавання цілей і замислу операції (бойових дій) противника з використанням розвідувальних даних / Є. Б. Смірнов, І. А. Таран, А. В. Тристан // Системи озброєння і військ. техніка. - 2014. - № 2. - С. 158-160. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проведено огляд існуючих підходів щодо визначення пріоритетів об'єктів прикриття для досягнення цілей операції (бойових дій) противника. Запропоновано підходи щодо вдосконалення процесів розпізнавання цілей і замислу операції (бойових дій) противника з використанням розвідувальних даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2(4УКР)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кухарський І. А. 
Визначання та основні поняття геопросторової розвідки / І. А. Кухарський, В. О. Подліпаєв, О. В. Атрасевич, В. О. Шумейко // Системи оброб. інформації. - 2013. - Вип. 6. - С. 96-98. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Запропоновано визначення та основні поняття геопросторової розвідки. Основними характерними принципами геопросторової розвідки є використання даних з різних джерел та застосування геоінформаційного підходу під час комплексування добутих даних. Розглянуто сутність геоінформаційного підходу та можливості, які він надає. Визначено основні завдання, які можливо вирішувати за допомогою геопросторової розвідки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2(4УКР)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Літошенко Ю. В. 
Психологічна підготовка та супровід особистого складу підрозділів спеціального призначення / Ю. В. Літошенко // Проблеми соц. роботи: філософія, психологія, соціологія. - 2013. - № 1. - С. 145-150. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Представлено основні етапи та специфіку роботи системи психологічного забезпечення службової діяльності підрозділів спеціального призначення, фактори, що зумовлюють виникнення психотравми та основні прояви реакції на постбойовий стрес у бійців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942 + Ц2(4УКР)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Петров В. М. 
Кількісні методи обгрунтування рішень / В. М. Петров // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2015. - № 3. - С. 142-144. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто методичний підхід до вибору критерію оцінки процесу прийняття рішення залежно від ступеня інформованості про противника в сучасних військових конфліктах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2(4УКР)32 в661.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Шевчук В. А. 
Основи військової розвідки : навч. посіб. / В. А. Шевчук, Д. В. Зайцев; Ун-т держ. фіскал. служби України. - Ірпінь, 2017. - 261 c. - (Серія "На допомогу студенту УДФСУ"; т. 16). - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто питання розвідувальної підготовки з особовим складом підрозділів ланки відділення - взвод - рота. Викладено основні поняття та способи ведення військової розвідки, порядок збору й обробки розвідувальних відомостей. Надано основні характеристики технічних засобів військової розвідки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2(4УКР)32 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА822699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Баронін А. С. 
Розвідувальний аналіз: теорія, методи, практика : [посібник] / А. С. Баронін. - Київ : Паливода А.В., 2019. - 291 c. - Бібліогр.: с. 284-291 - укp.

Систематизовано процеси оцінювання інформації, вивчення доказів, формування гіпотез і прогнозування в розвідувальній діяльності з метою прийняття політичних і військових рішень. Зазначено, що посібник базується на результатах багаторічних досліджень, містить роз'яснення методів і технологій розвідувального аналізу, причин і способів уникнення найбільш поширених його помилок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2(4УКР)32 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС66048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Бзот В. Б. 
Обробка розвідувальних відомостей з використанням автоматизованих інформаційних систем / В. Б. Бзот, М. В. Мурзін // Зб. наук. пр. Харків. ун-ту Повітр. сил. - 2020. - Вип. 1. - С. 17-21. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто підхід до використання автоматизованих інформаційних систем в якості інструменту оперативної обробки отримуваних розвідувальних відомостей. Отримувані розвідувальні відомості класифікуються за напрямками проведеного аналізу можливих дій противника, виходячи із реального стану його сил і засобів. Ці відомості і оцінки експертів за можливими сценаріями дій противника формалізуються з використанням апарату реляційної алгебри. Такий підхід дозволяє автоматизувати процес аналізу отримуваних розвідувальних відомостей, і дати кількісну оцінку поточної оперативної обстановки, що підвищує обгрунтованість прийнятих рішень у стислі терміни часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2(4УКР)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Карлов Д. В. 
Використання поля фрактальної розмірності для векторизації об'єктів розвідки / Д. В. Карлов, С. І. Березіна, Ю. В. Рєзніков, О. В. Коробецький // Системи озброєння і військ. техніка. - 2019. - № 3. - С. 64-71. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Першочерговим етапом, що визначає якість автоматичної обробки і результату дешифрування в цілому, є етап створення сегментної карти зображення, який повинен забезпечити повну подібність між вихідним і кінцевим зображенням. Визначено критерії якості сегментованого зображення. Проведено аналіз можливості використання існуючих методів побудови сегментної карти аерокосмічних зображень Запропоновано для визначення меж різних сегментів використовувати побудоване поле фрактальних розмірностей, в якому спостерігається імпульсна зміна значення фрактальної розмірності на межах об'єктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2(4УКР)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Тристан А. В. 
Модель оцінювання інформаційних можливостей органів управління розвідкою / А. В. Тристан, І. М. Крижанівський, С. А. Мельник, Є. М. Горбут // Системи озброєння і військ. техніка. - 2020. - № 1. - С. 75-81. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Побудовано модель оцінювання інформаційних можливостей органів управління розвідкою. В основу моделі оцінювання інформаційних можливостей органу управління розвідкою покладений системний підхід, як методологію дослідження складних систем та математичні моделі теорії масового обслуговування. Розвідувальна інформація, яка надходить до інформаційних систем у вигляді інформаційних документів (термінових, позачергових), розглядається як потоки інформації з певною інтенсивністю (щільністю), які потрібно зібрати, обробити і розподілити за визначений час. Отримано залежності між характеристиками (параметрами) потоків розвідувальної інформації, максимальним часом їх обробки, чисельністю особового складу та ймовірністю обробки інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2(4УКР)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Чупрун В. Т. 
Комплекс тактичних способів ведення естафетного пошуку в гірсько-лісистій місцевості / В. Т. Чупрун, Т. А. Сутюшев // Системи озброєння і військ. техніка. - 2020. - № 3. - С. 130-137. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто спосіб ведення естафетного пошуку в умовах гірсько-лісистої місцевості. Наведено способи, пов'язані з виявленням противника у смузі пошуку, передаванням естафети пошуку, розпуском та збором пошукових команд, доставленням (виведенням) пошукових команд на рубежі введення у пошук, використанням армійської авіації, протидією вогневим засідкам, з перебудовою бойових порядків, транспортуванням та евакуацією поранених і загиблих, блокуванням противника, з примушенням його до здачі і доставленням його представників до слідчо-оперативної групи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2(4УКР)32

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського