Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (13)Книжкові видання та компакт-диски (206)Журнали та продовжувані видання (754)
Пошуковий запит: (<.>U=Х911.31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 99
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Jakuszewicz A. 
Doctrinal interpretation of Article 23(2) of the International Covenant on Civil and Political Rights = Доктринальне тлумачення статті 23 (2) Міжнародного пакту про громадянські і політичні права / A. Jakuszewicz // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2019. - № 1. - С. 92-105. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Розглянуто питання легалізації одностатевих шлюбів є одним з найбільш дискусійних аспектів реалізації права людини на шлюб та сім'ю. Його дискусійність обумовлена широким переліком релігійних, політичних, соціальних і культурних чинників, а також кардинальними розбіжностями національних законів, які регулюють статус одностатевих пар. У різних країнах позиція законодавця щодо одностатевих шлюбів коливається від кримінальної відповідальності до всебічного сприяння. Враховуючи розбіжності у прийнятті правових рішень на національному рівні, виникає питання, чи гарантоване право на шлюб статтею 23 (2) Міжнародного пакту про громадянські та політичні права (МПГПП), яка гарантує право людини на шлюб. Аналіз останніх досліджень і публікацій. З огляду на неабияку соціальну гостроту проблематики одностатевих шлюбів, вона знайшла висвітлення в наукових працях багатьох сучасних правників. Водночас, попри великий науковий інтерес, питання одностатевих шлюбів все ще далеке від свого остаточного вирішення. Мета статті - визначення сутності одностатевих шлюбів в аспекті статті 23 (2) МПГПП. В основу статті покладено широкий перелік методів наукового пізнання, що надало змогу розглянути явище одностатевих шлюбів у поєднанні його соціально-правових аспектів. Емпіричну основу роботи становлять акти міжнародного та національного законодавства, матеріали судової практики, сучасні наукові дослідження з питань сім'ї та шлюбу. Спираючись на відповідні рішення Комітету ООН з прав людини та їх критику в правовій доктрині, здійснено доктринальне тлумачення статті 23 (2) МПГПП у світлі директив Віденської конвенції про право міжнародних договорів. Висновки: доведено, що хоча в принципі формулювання статті 23 (2) МПГПП не перешкоджає її динамічному тлумаченню, яке передбачає зобов'язання держав-учасниць визнавати одностатеві шлюби, загальне прийняття такого підходу нині є передчасним через відсутність міжнародного консенсусу в питаннях шлюбу та сім'ї.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Заборона катування: практика Європейського суду з прав людини, міжнародні нормативні акти та законодавство України : наук.-практ. посіб. / уклад.: А. О. Смирнов, А. С. Курись, А. В. Столітній, С. В. Шмаленя, В. М. Валентій-Гезун; Європ. суд з прав людини. - Київ : Норма права, 2019. - 819 c. - Бібліогр.: с. 793-818 - укp. - рус.

Розглянуто питання нормативно-правового гарантування заборони катування. Висвітлено Конституцію України щодо заборони катування та тлумачення її практики Конституційним Судом України. Охарактеризовано міжнародні нормативно-правові акти, законодавчі акти України, підзаконні нормативні акти, що забороняють катування. Наведено постанови, узагальнення, листи Верховного суду України та Вищого спеціалізованого суду України, рішення місцевих загальних судів України. Викладено проблеми неналежного поводження з боку представників держави та відсутності ефективного розслідування, неналежних умов тримання під вартою, незабезпечення своєчасної та належної медичної допомоги, звільнення від подальшого відбування покарання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.313 + Х915.232.44-383

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА840167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Збірник наукових робіт Стипендіального конкурсу з питань захисту, реалізації та охорони прав людини, присвяченого святкуванню п'ятої річниці успішного функціонування наукового журналу "Visegrad Journal on Human Rights" : [19 квіт. - 7 черв. 2019 р., Ужгород] / Пан'європ. ун-т, ГО "Центр укр.-європ. наук. співробітництва", Словац. ГО "Lex Pro Omnes", Ужгород. нац. ун-т. - Ужгород : Центр укр.-європ. наук. співробітництва, 2019. - 178 c. - укp.

Увагу приділено питанню правового регулювання трудових відносин у Gig economy як гарантії утвердження фундаментального права працівників на соціальний захист. Розглянуто проблему трансплантації анатомічних матеріалів людини в контексті реалізації конституційних прав на життя й охорону здоров'я. Досліджено питання звільнення від довічного позбавлення волі крізь призму міжнародного законодавства, обгрунтовано доцільність введення такого механізму в законодавство України. Встановлено вплив комерційної дипломатії на захист прав та інтересів суб'єктів господарювання за кордоном. Проаналізовано стан і перспективи забезпечення екологічних прав людини в Україні та світі. Подано інформацію щодо особливостей реалізації права платників податку на повне відшкодування збитків (шкоди), заподіяних незаконними діями (бездіяльністю) контролюючих органів (їх посадових осіб).


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО37052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Островська Б. В. 
Міжнародно-правові аспекти захисту життя людини у процесі застосування інноваційних біомедичних технологій / Б. В. Островська // Наука та інновації. - 2018. - № 5. - С. 27-36. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Розвиток інноваційних біомедичних технологій та поширення біомедичних послуг, а також відмінності національних законодавств країн світу загострюють проблеми у галузі фундаментальних прав людини. Дослідження міжнародно-правового регулювання захисту права людини на життя у процесі застосування інноваційних біомедичних технологій визначає наявність важливих та принципових питань у цій сфері, що зумовлює необхідність їх вирішення на основі міжнародного права. Біоетичні проблеми, що виникають у зв'язку з розвитком біомедичних технологій клонування людини, кріоконсервації клітин, тканин, органів та ембріонів людини, отримання ембріональних стовбурових клітин людини, генетичної діагностики, генної інженерії тощо на сьогодні є досить актуальними та дискусійними. Мета роботи - визначення сучасних загроз і викликів життю людини у процесі застосування інноваційних біомедичних технологій та вирішення їх на основі міжнародного права. На основі діалектичного та системного методу досліджено міжнародно-правове регулювання застосування інноваційних біомедичних технологій та їх співвідношення зправом людини на життя. Аналіз міжнароднo-правових актів і резолюцій міжнародних організацій (Організації Об'єднаних Націй, Ради Європи, Європейського Союзу) свідчить про достатньо високу їх ефективність у подоланні вищезазначених проблем та подальшого запобігання порушень щодо права людини на життя з урахуванням розвитку науки та техніки. Висновки: наразі існує об'єктивна необхідність уніфікації законодавств різних держав у сфері прав людини й біоетики, а також вироблення загальних норм міжнародного права зобов'язального характеру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Kovtun V. I. 
Social rights after the global financial crisis: European dimension = Соціальні права після глобальної фінансової кризи: європейський вимір / V. I. Kovtun, M. S. Kovtun // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 1. - С. 426-433. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Акцентовано увагу на існуванні концепції "соціальної Європи" як соціального виміру європейської інтеграції. Обгрунтовано сучасне розуміння соціальних прав як фундаменту формування та функціонування соціальної держави. З'ясовано вплив глобальної фінансово-економічної кризи на реформування конституційних текстів європейських держав. Встановлено вплив бюджетного пакту як окремого конституційного засобу подолання кризових явищ у економіці на механізми реалізації соціальних прав і свобод людини та громадянина.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ватаманюк Л. 
Національно-правова гармонізація інституту правосуддя в системі інтеграційних процесів / Л. Ватаманюк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2018. - № 889. - С. 156-162. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено проблему національно-правової гармонізації інституту правосуддя в системі інтеграційних процесів і визначено шляхи приведення національного законодавства про інститут правосуддя відповідно до міжнародних стандартів. Фундаментальність гармонізації законодавства України про інститут правосуддя з міжнародними стандартами безпосередньо залежить від етапів її реалізації. Запропоновано виокремити такі етапи гармонізаційних процесів у сфері судоустрою та статусу суддів: етап формування національно-правого механізму/програми гармонізації законодавства України, судоустрій і статус суддів із міжнародними стандартами; етап порівняльно-правового аналізу та правової експертизи; етап активної модернізації; етап реалізації гармонізаційних процесів. З'ясовано, що без запровадження мобільних і продуктивних заходів процес приведення національного законодавства відповідно до міжнародних стандартів ООН, РЄ, ЄС фактично залишатиметься на рівні проголошень і побажань, а приєднання України до міжнародних правових актів, що закріплюють міжнародні стандарти, матиме радше політичний, а не міжнародно-правовий характер.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)1 + Х911.313

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кропівницька М. Е. 
Міжнародна практика становлення і розвитку системи раннього втручання: досвід для України / М. Е. Кропівницька // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2018. - № 3. - С. 97-104. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено основні цілі, підходи та принципи, складники системи раннього втручання на основі аналізу міжнародного досвіду. Визначено місце раннього втручання у державній системі надання послуг для дітей та сімей. Надано пропозиції щодо використання міжнародного досвіду у процесі створення, розвитку та функціонування єдиної комплексної міжвідомчої системи раннього втручання в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.314

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кириченко В. 
Спротив пригніченню - право сили чи право права? / В. Кириченко // Іст.-прав. часоп.. - 2015. - № 2. - С. 3-8. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено історичні корені опору гнобленню, дуальну природу цього явища: як права і як сили. Розглянуто доктринальні концепції даного феномена, історію його закріплення в позитивному праві як права на опір (jus resistendi), визнання цього права нормою міжнародного правопорядку, плюралізм підходів до його конституційного закріплення. Незважаючи на те, що право на опір отримало міжнародно-правове визнання, а кількість конституцій у світі, якими воно передбачено, перетнуло 20-відсотковий бар'єр, майже кожен аспект цього права є спірним. Більшість демократичних держав все ж не поспішає законодавчо оформити право на опір. Приділено увагу особливостям jus resistendi, які притаманні, його суб'єкту, що характеризується множинністю, цілям, а також способам реалізації зазначеного права, які неможливо закріпити в позитивному праві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4/8)32 + Х911.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Авдеева О. А. 
Международные стандарты в сфере обеспечения права человека на личную свободу / О. А. Авдеева, Е. В. Авдеева // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2014. - № 4. - С. 21-25. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Рассмотрены международные акты, обеспечивающие охрану права человека на личную свободу на региональном, транснациональном и национальном уровнях. Раскрыты международные Конвенции, декларирующие основополагающие принципы охраны права человека на личную свободу, положенные в основу противодействия преступлениям против свободы личности - использованию рабского труда, торговле людьми, похищения человека.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Олійник А. Р. 
Удосконалення теоретичних засад державного управління у сфері забезпечення європейських стандартів права людини на судовий захист в Україні : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / А. Р. Олійник; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Л., 2013. - 20 c. - укp.

Проаналізовано основні концептуальні підходи щодо інституційного та нормативного забезпечення органами державної влади європейських стандартів права людини на судовий захист в Україні. На основі понятійно-структурного та структурно-функціонального аналізу державного управління у цій сфері уточнено понятійно-термінологічний апарат і досліджено національне та міжнародне законодавство. Розкрито зміст та основні ознаки державного управління у сфері забезпечення європейських стандартів права людини на судовий захист, а також рівні та цілі його здійснення. Досліджено експертні висновки міжнародних правозахисних організацій щодо передбачених судовою реформою змін, а також рекомендації та резолюції органів Ради Європи та ЄС щодо адаптації державної діяльності у сфері судового захисту до європейських стандартів. Визначено основні напрямки оптимізації державного управління й окреслено відповідну сферу удосконалення нормативно-правової бази інсттуційного забезпечення права людини на судовий захист в Україні з метою її відповідності європейським стандартам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3:Х891 + Х911.313 + Х809(4УКР)3:Х91

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Тиріна М. П. 
Особливості функціонування та проблеми реалізації прав і свобод людини і громадянина нового покоління у сучасній державі (на прикладі біологічних) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / М. П. Тиріна; Маріуп. держ. ун-т. - Маріуполь, 2013. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено особливості функціонування та проблем реалізації прав і свобод людини та громадянина нового покоління у сучасній державі (на прикладі біологічних). Запропоновано ввести новий термін у теорію прав людини - "біологічні права", обгрунтовано саме таку їх назву. Розглянуто розвиток таких прав, їх витоки. Проаналізовано національні джерела права, які торкаються біологічних прав людини, світові тенденції у їх регулюванні. Виділено характерні ознаки досліджуваних прав, умовно поділено біологічні права на генеральні та периферійні та розкрито специфіку кожних. З'ясовано місце біологічних прав у системі інших, здійснено порівняння їх з особистими, соціально-економічними та політичними правами. Доведено вплив на такі права морально-етичних і релігійних норм. Розглянуто сучасний стан їх реалізації, визначено проблеми, які виникають під час реалізації біологічних прав і свобод людини та громадянина, їх теоретичні та практичні аспекти. Показано, що сучасний стан функціонування та забезпеченості людини біологічними правами не сприяє досконалій їх реалізації, а, навпаки, може призвести до євгенічних, геноломброзіанських рухів, знищення людини як біологічного виду, оскільки сучасна наука не зупиняється ні перед чим заради новітніх технологій чи відкриттів. Запропоновано шляхи подолання проблем функціонування та реалізації біологічних прав людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х803.21 + Х911.314 + Ю751.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Мульченко В. В. 
Кримінально-правовий захист недоторканності суддів у КК зарубіжних країн: порівняльний аналіз / В. В. Мульченко // Держава та регіони. Сер. Право. - 2013. - Вип. 1. - С. 169-172. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано проблему кримінально-правової охорони недоторканності суддів за сучасних умов реформування кримінального законодавства України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.313 + Х883.9(4УКР)711.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Цебенко С. Б. 
Права людини у сучасних доктринах православ'я у світлі міжнародних стандартів (загальнотеоретична характеристика) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / С. Б. Цебенко; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2013. - 20 c. - укp.

Розглянуто особливості ставлення до інституту прав людини в сучасних доктринах православ'я. Визначено основні доктринальні положення православ'я щодо гідності та свободи людини в порівнянні з міжнародними стандартами. Охарактеризовано у контексті міжнародних стандартів доктринальні положення православ'я щодо таких складових змісту права людини на життя, як право народитися і право померти у природний спосіб. Досліджено у світлі міжнародних стандартів православну інтерпретацію права людини на свободу совісті. Висвітлено позиції сучасного православ'я щодо права на релігійну освіту в державних навчальних закладах та співвіднесено їх з міжнародними стандартами. З урахуванням міжнародних стандартів вивчено положення православних доктрин щодо права на створення сім'ї. Проаналізовано у світлі міжнародних стандартів положення сучасних православних доктрин щодо деяких економічних та соціальних прав людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31 + Х911.24 + Э372-103.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Севостьянова Н. І. 
Звернення до Європейського суду з прав людини як реалізація права на правосуддя : монографія / Н. І. Севостьянова; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". - О. : Фенікс, 2012. - 215 c. - (Міжнар. право). - Бібліогр.: с. 174-208 - укp.

Розглянуто право на справедливий судовий розгляд і право на ефективний засіб правового захисту в європейській системі захисту прав людини як елементи права особи на правосуддя. Надано загальну характеристику прав на звернення з індивідуальною заявою до Європейського суду з прав людини. Досліджено поняття права на доступ до суду та міжнародно-правовий механізм доступу до Європейського суду з прав людини, основні етапи його трансформації. Показано роль протоколу № 14 до конвенції про захист прав людини й основоположних свобод у реформуванні міжнародно-правового механізму доступу до Європейського суду з прав людини. Визначено вплив практики винесення пілотних постанов на доступність правосуддя у цьому суді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.313 + Х915.232.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА772143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Баймуратов М. О. 
Міжнародні виборчі стандарти: правова природа, змістовна та системна характеристика, актуальні питання імплементації в законодавство України : монографія / М. О. Баймуратов, Б. Я. Кофман; ред.: Ю. О. Волошин; Маріуп. держ. ун-т, Європ. орг. публіч. права. - Суми : Університет. кн., 2012. - 227 c. - Бібліогр.: с. 201[228] - укp.

Досліджено правову природу, зміст міжнародних виборчих стандартів, їх значення в оновленні інститутів публічної влади та загальнодемократичних процесах у державах і на міжнародній арені, проблемні питання їх розвитку, легітимації, легалізації та кодифікації. Розглянуто доктринальні та нормативні засади, дефінітивну та структурну характеристики міжнародних виборчих стандартів. Запропоновано авторську дефініцію міжнародних виборчих стандартів. Проаналізовано проблематику становлення єдиної системи міжнародних виборчих стандартів та їх змістової характеристики. Розглянуто актуальні питання сприйняття законодавством України міжнародних виборчих стандартів, обов'язковості стандартів, що прийняті нестатутними органами міжнародних між- і неурядових організацій. Запропоновано заходи з удосконалення законодавства України щодо імплементації міжнародних виборчих стандартів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31-383.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА760912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кофман Б. Я. 
Міжнародні виборчі стандарти та їх імплементація в законодавство України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Б. Я. Кофман; Маріуп. держ. ун-т. - Маріуполь, 2012. - 24 c. - укp.

Розкрито правову природу, зміст міжнародних виборчих стандартів, їх значення в оновленні інститутів публічної влади та загальнодемократичних процесах в державах та на міжнародній арені, а також досліджено проблемні питання їх розвитку, легітимації, легалізації та кодифікації. Проведено дослідження їх доктринальної та нормативної основ, дефінітивної та структурної характеристик. Розроблено дефініцію міжнародних виборчих стандартів. Проаналізовано проблематику становлення єдиної системи міжнародних виборчих стандартів та їх змістовної характеристики. Розглянуто актуальні питання сприйняття законодавством України міжнародних виборчих стандартів, обов'язковості стандартів, що прийняті нестатутними органами міжнародних міжурядових організацій і неурядових організацій. Запропоновано заходи щодо їх вдосконалення законодавства України стосовно імплементації міжнародних виборчих стандартів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х805.1 + Х809(4УКР)5 + Х911.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Поліванова О. М. 
Правове регулювання свободи пересування фізичних осіб у Європейському Союзі : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / О. М. Поліванова; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2012. - 19 c. - укp.

Запропоновано визначення терміну "свобода пересування фізичних осіб в Європейському Союзі", висвітлено особливості правового регулювання свободи пересування окремих категорій громадян ЄС (працівників, економічно неактивних громадян), а також правові підстави обмеження права на свободу пересування осіб у ЄС. Проаналізовано правові засоби поширення свободи пересування ЄС на громадян третіх країн, а також характерні риси співробітництва України з ЄС щодо запровадження вільного пересування та безвізового режиму для громадян нашої держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х911.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Нестеренко С. С. 
Міжнародно-правовий захист прав людини при здійсненні екстрадиції : монографія / С. С. Нестеренко. - О. : Фенікс, 2011. - 192 c. - Бібліогр.: 416 назв - укp.

Розглянуто поняття, правову природу та правозахисні цілі інституту екстрадиції та його правозахисних елементів. Вивчено практику Європейського суду з прав людини, інших міжнародних і національних судових органів щодо видачі особи. Розкрито проблеми реалізації міжнародно-правових стандартів прав людини щодо осіб, залучених до екстрадиційної процедури. Увагу приділено межам кримінального переслідування особи в інституті екстрадиції, підставам невидачі особи, захисту права на життя в екстрадиційній процедурі та гарантуванню незастосування смертної кари до видаваної особи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.82 + Х911.313

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА740635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Мішуровська С. Т. 
Міжнародно-правовий захист права на приватне життя (сучасна теорія і практика) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / С. Т. Мішуровська; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. - Х., 2011. - 21 c. - укp.

Висвітлено питання генезу права на приватне життя, розвитку цього права у політико-правовій думці, формування права у XX ст. Приділено увагу закріпленню права на приватне життя в загальному міжнародному праві, регіональних міжнародних договорах і механізму його захисту. Проаналізовано національні правові акти та судові рішення окремих держав, що характеризують особливості національної імплементації права на повагу до особистого життя. Досліджено акти законодавства України, що мають колізії зі ст. 8 Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод, питання відповідності українського законодавства міжнародно-правовим нормам про захист права на приватне життя та шляхи його вдосконалення. Розкрито зміст права на приватне життя в міжнародному праві, його поняття та складові, досліджено розвиток інституту права людини на приватне життя у практиці Європейського суду з прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Яцишин М. М. 
Міжнародні стандарти правової підтримки соціально незахищених неповнолітніх / М. М. Яцишин, С. Ю. Чернета // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2011. - № 17. - С. 111-115. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано норми міжнародно-правових документів щодо стандартів соціально-правового захисту та підтримки соціально незахищених неповнолітніх. Розглянуто окремі норми міжнародно-правових актів, які є актуальними для системи соціального захисту України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.42 + Х911.31 + Х819(4УКР)151

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського