Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (21)
Пошуковий запит: (<.>U=Х829(4УКР)42$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Корнєєв В.  
Правовий режим функціонування ринку облігацій внутрішньої державної позики / В. Корнєєв // Право України. - 1999. - № 11. - С. 41-45. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4Укр)421

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Зайцева Н. А. 
Правове регулювання державного кредиту в Україні : автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. А. Зайцева; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 16 c. - укp.

Розкрито зміст державного кредитування в Україні. Проаналізовано його відповідність цілям розбудови правової, демократичної, соціальної держави, спрямованості на успішне реформування економічних відносин на шляху розбудови ринкової економіки та раціональноого законодавчого відображення цього. Висвітлено правову природу державного кредиту. Наведено характерні особливості, що відмежовують його від державного боргу. Розкрито його специфіку як ефективного методу мінімалізації дефіциту бюджету в Україні. Визначено його природу як однієї з передумов додатового залучення коштів. Увагу приділено дослідженню розвитку форм державного кредитування у взаємозв'язку з формуванням державних боргових зобов'язань. Сформульовано теоретичні висновки та пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства України з метою його вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ніщимна С. О. 
Правове регулювання державного кредитування в Україні : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. О. Ніщимна; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Сформульовано концепцію фінансово-правових відносин у сфері державного кредитування як таких, що виникають між державою (кредитором) і фізичними та юридичними особами (позичальниками). Зазначено, що дані відносини характеризуються нерівністю сторін, ознакою "влада - підкорення" та одностороннім встановленням принципів кредитування державою. Доведено існування в Україні нового інституту фінансового права - державного кредитування, який не тотожний інституту державного кредиту, оскільки за даних умов відбувається зміна місця та ролі кредиторів і позичальників, що зумовлює виникнення нового виду фінансових правовідносин. Доведено, що відносини державного кредитування є предметом вивчення фінансового, а не банківського права на підставі їх визначення як частини бюджетного права. Досліджено особливості фінансових правовідносин у сфері державного кредитування та особливості регулювання деяких напрямків пріоритетного розвитку держави (житлового будівництва, індивідуальної забудови на селі, здобуття вищої освіти, кредитування сільського господарства). Проаналізовано чинне законодавство та розроблено рекомендації щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сударенко О. В. 
Правове регулювання фінансування житлового будівництва в Україні : Автореф. дис... канд. юрид. наук / О. В. Сударенко; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Висвітлено проблеми правового регулювання фінансування (ПРФ) будівництва житла (БЖ) в Україні. Описано механізм ПРФ БЖ, розкрито суть поняття "фінансування будівництва житла". Показано, що в українській державі поряд з бюджетним фінансуванням БЖ з'явилися та одержали розвиток державне кредитування БЖ, банківське кредитування житла з компенсацією зобов'язань частково за рахунок бюджетних коштів (БК), які мають особливі ознаки за джерелом фінансування, змістом і порядком затвердження фінансових планів, правовим статусом установ, які здійснюють розпорядження БК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)39 + Х829(4УКР)42 + У9(4УКР)261.531.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342769 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Заверуха І. Б. 
Проблеми правового регулювання державного боргу України : Автореф. дис... д-ра юрид. наук / І. Б. Заверуха; Ін-т законодавства ВР України. - К., 2007. - 40 c. - укp.

Доведено фінансово-правову природу державного боргу та визначено його особливості й основні характеристики. З'ясовано зміст цього боргу як фінансово-правової категорії у контексті аналізу механізму правового регулювання. Сформульовано визначення цієї категорії. Наведено принципи правового регулювання державного боргу. Досліджено загальні та видові характеристики правових норм, що регулюють відносини у даній сфері, а також зміст і особливості цих правовідносин, правовий статус їх учасників, особливості виникнення, зміни та припинення правовідносин у сфері державного боргу, практику їх реалізації, правове регулювання державного боргу та фінансовий контроль за його станом. Обгрунтовано цілісність фінансово-правового інституту державного боргу та його місце у системі права та національного права України. Запропоновано визначення проблем класифікації державного боргу, його структури, базових категорій з цієї проблематики й обгрунтовано доцільність їх введення до фінансово-правового понятійного апарату, а також до чинного законодавства. Здійснено порівняльно-правовий аналіз положень чинного українського законодавства та міжнародних принципів і стандартів у сфері державного (публічного) боргу. Запропоновано заходи щодо вдосконалення правового регулювання цього боргу, зокрема шляхом прийняття змін і доповнень до чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)421 + У9(4УКР)261.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ковальчук А. Т. 
Фінансово-правове регулювання грошово-кредитних відносин : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. Т. Ковальчук; Нац. акад. податк. служби Держ. податк. адмін. України. - К., 2004. - 17 c. - укp.

З'ясовано суть та виявлено характерні особливості фінансового права за умов ринкової трансформації. Створено концепцію вдосконалення правового режиму грошово-кредитної сфери. Запропоновано законодавчо-правові підходи до фінансово-правового регулювання монетарної політики. Обгрунтовано, що грошово-кредитна сфера у правовому вимірі - це означена сукупність принципів, критеріїв, правил та організаційних форм, які базуючись на чинному законодавстві, забезпечують необхідні умови для реалізації та розвитку грошово-кредитних відносин. Доведено, що законодавчо-правове забезпечення цих відносин супроводжується юридичними колізіями, окремі з яких мають антагоністичну природу. Проаналізовано правовий режим безготівкового грошового обігу, а також консорціумного кредитування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дяченко С. А. 
Державне регулювання розвитку ринку місцевих запозичень в Україні : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / С. А. Дяченко; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Виявлено основні передумови державного втручання у процеси залучення позикових ресурсів органами місцевого самоврядування та визначено основні завдання держави щодо регулювання ринку місцевих запозичень. Охарактеризозано структуру сучасних ринків місцевих запозичень, їх основних учасників і систему взаємовідносин між ними. Розкрито причини низької активності органів місцевого самоврядування в Україні на фінансовому ринку. Систематизовано нормативно-правові акти у сфері регулювання національного ринку місцевих запозичень та проаналізовано систему обмежень на здійснення місцевих запозичень, що використовуються державою з метою регулювання ринку місцевих позик. Розроблено основні складові механізму врегулювання дефолів за місцевими запозиченнями й обгрунтовано науково-практичні рекомендації з удосконалення інструментарію державного регулювання ринку місцевих запозичень в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-92 + Х829(4УКР)421

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385544 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кушнір І. М. 
Житлове будівництво в Україні: фінансово-правові аспекти (проблеми фінансово-правового регулювання) : монографія / І. М. Кушнір. - К. : Юріном Інтер, 2014. - 206 c. - Бібліогр.: с. 177-201 - укp.

Розглянуто основні проблеми житлового будівництва, його стан та фінансування. З'ясовано юридичні аспекти забезпечення громадян житлом, що належить до одного з невід’ємних напрямів соціально-економічної діяльності держави. Проаналізовано різноманітні механізми фінансування житлового будівництва, серед яких, крім бюджетного фінансування, кредитування за рахунок бюджетних та приватних ресурсів, у тому числі іпотечного кредитування, поширюються фінансові механізми державно-приватного партнерства тощо. Акцентовано увагу на застосуванні у системі фінансування позабюджетних джерел, передусім коштів приватних інвесторів, зокрема населення. Зазначено, що система вітчизняного житлового будівництва грунтується на прямих приватних інвестиціях, а не на кредитних ресурсах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.252 + Х829(4УКР)39 + Х829(4УКР)42

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА775943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Марченко С. М. 
Соціолого-правові аспекти державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників / С. М. Марченко // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2003. - Вип. 21. - С. 375-381. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4Укр)42 + Х839(4Укр)013.06 + У9(4Укр)320 + С5*424.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Заверуха І. Б. 
Загальні та видові характеристики правових норм, що регулюють відносини у сфері державного боргу / І. Б. Заверуха // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2005. - Вип. 29. - С. 463-468. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)421

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Заверуха І. Б. 
Об'єкт та предмет правовідносин у сфері державного боргу / І. Б. Заверуха // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2006. - Вип. 32. - С. 205-210. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)421 + У9(4УКР)261.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Корж Т. І. 
Поняття та зміст державного кредиту / Т. І. Корж // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2007. - Вип. 38. - С. 515-521. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Верещака І. М. 
Теоретичні основи формування державного боргу / І. М. Верещака // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2014. - Вип. 2. - С. 154-157. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Висвітлено питання економічної суті державного боргу як результату державних запозичень, що здійснюються для покриття дефіциту бюджету. Наголошено, що суть, склад державного й гарантованого боргу і все, що слід вважати борговими зобов'язаннями держави та долучати до складу державного боргу, в Бюджетному Кодексі відрізняється від тлумачення цього питання науковцями та світовою практикою. Зауважено, що державний борг виникає в результаті фінансових запозичень держави, договорів та угод про надання кредитів і позик, пролонгації та реструктуризації боргових зобов'язань минулих років.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61 + Х829(4УКР)421

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Онищенко В. О. 
Координація управління державним боргом із грошово-кредитною та фіскальною політикою в системі забезпечення фінансової безпеки / В. О. Онищенко, В. В. Тополь // Економіка і регіон. - 2013. - № 1. - С. 3-11. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Визначено роль і необхідність виокремлення процесу управління державним боргом в окрему сферу державного регулювання. Досліджено світовий досвід щодо проблем домінування фіскальної або монетарної політики у процесі управління державним боргом. Визначено взаємозалежність і можливі компроміси у сфері управління державним боргом, грошово-кредитною та фіскальною політикою, обгрунтовано необхідність їх координації в системі забезпечення фінансової безпеки України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61 + Х829(4УКР)421

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Коблик І. І. 
Державні запозичення у системі методів акумуляції бюджетних коштів в Україні : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / І. І. Коблик; ПВНЗ "Європ. ун-т". - Київ, 2015. - 21 c. - укp.

Досліджено теоретичні та практичні засади державних запозичень у системі методів акумуляції бюджетних коштів. Розкрито теоретико-методичні засади державних запозичень. Досліджено їх сутність та особливості здійснення. Визначено результативність застосування основних форм державних запозичень протягом незалежності України, а також досліджено бюджетні та соціально-економічні наслідки сучасної боргової політики держави. Виявлено особливості та ключові тенденції процесу здійснення державних запозичень у зарубіжних країнах. Запропоновано впровадження механізму реалізації боргової політики, який комплексно відображає особливості її формування та реалізації. Сформульовано пропозиції щодо покращання процесу здійснення державних запозичень шляхом удосконалення боргової політики в цілому та модернізації інструментів і методів державних запозичень, а саме розроблено новий вид державного боргового цінного паперу - "страховий ОВДП". Цей борговий інструмент сприятиме збільшенню обсягу фінансових ресурсів, акумульованих до державного бюджету через залучення тимчасово вільних коштів страхових компаній.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61 + Х829(4УКР)421

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Баженова О. В. 
Акумулювання зовнішнього державного боргу України: сподівання на зростання економіки чи занепад (емпіричні аспекти) / О. В. Баженова, Ю. М. Черниш // Бізнес Інформ. - 2017. - № 3. - С. 237-242. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено вплив зовнішньої державної заборгованості України на основні її макроекономічні показники. Аналіз проведено за допомогою функцій імпульсної реакції зазначених показників та зовнішнього державного боргу на основі побудови векторних авторегресійних моделей (VAR). Здійснено порівняння одержаних результатів з результатами симуляцій динамічної стохастичної моделі загальної рівноваги щодо впливу зовнішнього державного боргу. Визначено, що позитивний шок зовнішнього державного боргу має значний вплив на зростання державних видатків. Доведено, що найбільш суттєвим є взаємовплив зовнішнього державного боргу, обсягу іноземних інвестицій та сукупних витрат на споживання. Проте взаємозалежність між зовнішнім державним боргом, інфляцією та курсом національної валюти є незначною. Це підтверджується реальними тенденціями в українській економіці останніх років, коли суттєва інфляція та девальвація національної грошової одиниці жодним чином не зменшують попит держави на зовнішні запозичення. Ці результати кореспондуються з висновками, одержаними на основі побудови динамічної стохастичної моделі загальної рівноваги.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61 + Х829(4УКР)421

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Наконечна Г. 
Зовнішній державний борг України: реалії сьогодення / Г. Наконечна // Іст.-прав. часоп. - 2017. - № 2. - С. 54-58. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто теоретичні засади державного зовнішнього державного боргу, проаналізовано основні причини виникнення зовнішнього державного боргу, а також сучасні механізми врегулювання даного питання та їх ефективність. Ефективне управління зовнішнім державним боргом дозволить уникнути кризових ситуацій та перевантаження видаткової частини державного бюджету і, як наслідок, покращити рівень життя населення та відновити статус України як надійного та перспективного партнера на міжнародних ринках капіталів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)421 + У9(4УКР)261.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського