Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (24)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Х819(4УКР)114$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Степанюк А. А. 
Правова політика у міжнародному приватному праві : Моногр. / А. А. Степанюк; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х. : Права людини, 2006. - 144 c. - Бібліогр.: с. 121-133. - укp.

Викладено питання сутності та історичного розвитку правової політики у міжнародному приватному праві (МПП), а також її телеологічні, аксіологічні, принципові та методологічні засади. Наведено проект Концепції правової політики у МПП. Розкрито сутність понять права, політики, правової політики (ПП). Охарактеризовано принципи ПП у МПП, висвітлено місце телеології ПП у МПП.

Изложены вопросы сущности и исторического развития правовой политики в международном частном праве (МЧП), а также ее телеологические, аксиологические, принципиальные и методологические основы. Приведен проект Концепции правовой политики в МЧП. Раскрыта сущность понятий права, политики, правовой политики (ПП). Охарактеризованы принципы ПП в МЧП, освещено место телеологии ПП в МЧП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93 + Х819(4УКР)114

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА677976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Коляда В. В. 
Організаційно-правові основи контрольно-дозвільної системи обігу безрецептурних лікарських засобів в Україні / В. В. Коляда, В. В. Шаповалов, В. О. Шаповалова // Фармац. журн. - 2005. - 4 [спец. вип.]. - С. 93-98. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Систематизированы организационно-правовые основы законодательной базы относительно оборота безрецептурных препаратов. Показана необходимость дальнейшего усовершенствования нормативно-правовых подходов к критериям оборота безрецептурных лекарственных средств.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26к + Х819(4УКР)114

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шаповалов В. В. 
Дослідження адаптивного управління належним асортиментом лікарських засобів на рівні оптової мережі на засадах фармацевтичного права / В. В. Шаповалов, Г. М. Вишар, В. О. Шаповалова // Фармац. журн. - 2005. - 4 [спец. вип.]. - С. 99-104. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено исследование адаптивного управления надлежащим ассортиментом лекарственных средств (ЛС) на уровне оптовой сети на основах Директив Европейского Союза и фармацевтического права. Промоделированы главные материальные потоки контрольно-разрешительной системы регулирования оборота ЛС в формате правоотношений первого уровня между юридическими лицами в цепочке "производитель - больница - аптека" и правоотношений второго уровня между физическими лицами в цепочке "врач - потребитель ЛС (пациент) - провизор". Предложена структура зон, секторов и участков хранения ЛС в оптовой сети соответственно требованиям GSP.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26к + Х819(4УКР)114

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вдовенко С. М. 
Організаційні та договірно-регуляторні механізми взаємовідносин Української держави і закордонного українства : Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / С. М. Вдовенко; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2005. - 36 c. - укp.

Розроблено цілісну систему поглядів на взаємовідносини Української держави та закордонного українства, обгрунтовано визначальну роль у їх формуванні та розвитку організаційних і договірно-регуляторних механізмів. Закордонне українство розглянуто як суспільну систему, сформовану на основі національного самоусвідомлення, яка перебуває у стані взаєморозвитку та взаємодії з Українською державою. На підставі аналізу історичної ретроспективи розвитку закордонного українства та його становища у сучасний період доведено, що воно є значним і значущим фактором національного відродження, має духовні та матеріальні підстави та засоби позитивного впливу на українське державотворення. Зроблено висновок, що взаємовідносини з українським етносом, який перебуває за кордоном, необхідно будувати за принципом взаємності, з урахуванням його особливостей за країнами перебування, мотивів набуття статусу закордонності. Загальну парадигму розвитку взаємодії Української держави та закордонного українства роглянуто у конкретному контексті. У аспекті ідеї важливості всіх складових закордонного українства здійснено дослідження стосовно українців, що мешкають у Білорусі, вивчено становище українців Росії, Казахстану, Молдови, Киргизстану. Проаналізовано законодавчі та договірно-регуляторні механізми, вивчено організаційно-управлінський вимір консолідаційних процесів, передумови, тенденції розвитку закордонного українства. Визначено громадсько-суспільні та соціально-культурні чинники впливу на реалізацію конституційних положень

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)114 + Ф055.256(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Стрєльникова І. Ю. 
Організаційно-правові засади функціонування зовнішньополітичного відомства в УСРР (1917 - 1929 рр.) : монографія / І. Ю. Стрєльникова; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". - Х. : Право, 2012. - 200 c. - Бібліогр.: с. 183-198. - укp.

Проаналізовано історіографію та джерельну базу даного дослідження. Показано, що висвітлення проблеми в зазначений часовий період є необхідним і цікавим, оскільки розбудова сучасної незалежної України, в тому числі й її Міністерства закордонних справ, відбувалася на фундаменті саме радянської державності. Зазначено, що дослідження сприяє більш повному та глибокому розкриттю діяльності органів зовнішніх відносин України радянського періоду, перегляду однобічних поглядів на становище УСРР у сфері зовнішньополітичної активності після її вступу до складу СРСР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)61-621 + Х621.165.101.1(4УКР) + Х819(4УКР)114-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА751637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лобов Д. В. 
Організаційно-правове забезпечення співпраці України та Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Д. В. Лобов; КМ України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2013. - 19 c. - укp.

Досліджено теоретичні і практичні проблеми організаційно-правового забезпечення співпраці України та ОБСЄ як особливої наднаціональної структури. Вивчено особливості правового значення чинників безпеки та співробітництва у Європі й відповідні правові та організаційні форми їх забезпечення. Розглянуто специфіку адміністративно-правової природи ОБСЄ, проаналізовано аспекти національних законодавчих актів держав Європи, якими визначений статус ОБСЄ за умови його міжнародно-правової недетермінованості. Проаналізовано особливості організаційно-правових механізмів взаємодії України та ОБСЄ, реалізації в Україні стандартів ОБСЄ, програмної реалізації в Україні завдань ОБСЄ і підготовки України до Головування в ОБСЄ у 2013 р. Визначено загальні та спеціальні адміністративно-правові механізми співпраці України з ОБСЄ, зокрема в рамках функціонування інституту Координатора проектів ОБСЄ в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.22(4)11-96(4УКР) + Х819(4УКР)114:Х915.22(4)11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396911 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Величко Д. С. 
Конституційно-правове регулювання зовнішньополітичної діяльності держав (порівняльно-правовий аспект) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Д. С. Величко; Ін-т законодавства ВР України. - Київ, 2014. - 19 c. - укp.

Досліджено конституційні правовідносини, що виникають між органами державної влади у процесі реалізації ними функцій у сфері зовнішньої політики, з'ясовано особливості конституційно-правового регулювання зовнішньополітичної діяльності України та здійснено комплексний аналіз конституційно-правового механізму такої діяльності держави. Вивчено інституційний механізм забезпечення реалізації зовнішньополітичної діяльності, визначено категорію "зовнішньополітична діяльність" у контексті конституційного права. Охарактеризовано систему принципів зазначеної діяльності України, встановлено їх корелятивний зв'язок із принципами міжнародного права. Показано роль органів державної законодавчої, виконавчої та судової влади у реалізації цієї діяльності. Виявлено об'єктивні фактори, що впливають на зовнішньополітичний потенціал держави. Встановлено особливості впливу органів державної законодавчої, виконавчої та судової влади на формування й реалізацію зовнішньополітичної діяльності держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)114 + Х999.806

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406951 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Донченко Є. В. 
Політико-правове забезпечення культурного обміну Україна - Франція (кінець XX - початок XXI ст.) / Є. В. Донченко // Вісн. Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец.. - 2007. - № 3. - С. 109-115. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано сучасний стан розвитку українсько-французьких відносин, висвітлено їх нормативно-правове забезпечення у галузі культури. Виокремлено ряд договірно-правових документів з часу визнання Францією України як самостійної незалежної держави (грудень 1991 р.) та встановлення з нею дипломатичних відносин, що стали фундаментом для започаткування і розвитку культурного діалогу. Розглянуто основні положення Договору про взаєморозуміння та співробітництво між Україною та Французькою Республікою (1992 р.), який є правовою основою розвитку двостороннього співробітництва у політичній, економічній, культурній та науковій галузях. Зроблено висновок, що основними тенценціями в розвитку нормативно-правової бази є залежність громадсько-політичного життя та культурного співробітництва кожної з країн від процесів демократизації, інтеграції культурно-освітнього потенціалу в європейський та світовий гуманітарний прострір, а також використання міжнародного досвіду за принципом партнерства.

Проанализировано современное состояние развития украинско-французских отношений, освещено их нормативно-правовое обеспечение в отрасли культуры. Выделен ряд договорно-правовых документов со времени признания Францией Украины как самостоятельного независимого государства (декабрь 1991 г.) и установления с ней дипломатических отношений, ставших фундаментом для формирования и развития культурного диалога. Рассмотрены основные положения Договора о взаимопонимании и сотрудничестве между Украиной и Французской Республикой (1992 г.), который является правовой основой развития двустороннего сотрудничества в политической, экономической, культурной и научной отраслях. Сделан вывод, что основными тенденциями в развитии нормативно-правовой базы является зависимость общественно-политической жизни и культурного сотрудничества каждой из стран от процессов демократизации, интеграции культурно-образовательного потенциала в европейское и мировое гуманитарное пространство, а також использование международного опыта по принципу уравновешенного партнерства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.156 + Х819(4УКР)114.3:Ч + Х913.129(4УКР-4ФРА)6:Ч

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Папаяні С. В. 
Конституційно-правовий механізм реалізації зовнішньої политики України в умовах Європейської міждержавної інтеграції: проблеми теорії та практики : автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.02 / С. В. Папаяні; Маріуп. держ. ун-т. - Маріуполь, 2014. - 20 c. - укp.

Проаналізовано доктринальні та практичні аспекти конституційно-правового механізму реалізації зовнішньої політики України за умов європейської міждержавної інтеграції. Здійснено аналіз конституційно-правової природи органів зовнішніх відносин ЄС та їх взаємодії з національними органами держав-членів. Окремо розглянуто інституційну систему та нормативно-правову структуру механізму реалізації зовнішньої політики України, принципи та особливості її функціонування. Досліджено досвід трансформації конституційно-правового механізму реалізації міждержавної інтеграції держав, що асоційовані з ЄС. Розроблено пропозиції з удосконалення теоретичного та практичного аспектів конституційно-правового забезпечення процесу адаптації законодавства України до законодавства ЄС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)114 + Ф4(4УКР),9(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411406 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Величко Д. С. 
Принципи реалізації зовнішньополітичної діяльності України: євроінтеграційний контекст / Д. С. Величко // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2013. - № 4. - С. 16-20. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Висвітлено питання про принципи зовнішньої політики України. Досліджено нормативно-правові джерела, в яких такі принципи знайшли своє закріплення після здобуття незалежності Україною. Крім того, проаналізовано чинне законодавство України у сфері зовнішньої політики. Розкрито значення принципів зовнішньої політики у контексті переговорів та підписання Угоди про Асоціацію між Європейським Союзом та Україною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)114-2 + Ф4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Волошин Ю. О. 
Зовнішня політика України в умовах європейської інтеграції: проблеми конституційно-правового забезпечення : монографія / Ю. О. Волошин, С. В. Папаяні; Маріуп. держ. ун-т, Представництво Європ. орг. публ. права в Україні. - Одеса : Фенікс, 2015. - 231 c. - Бібліогр.: с. 202-231 - укp.

Увагу приділено аналізу доктринальних і практичних аспектів конституційно-правового механізму реалізації зовнішньої політики України за умов європейської міждержавної інтеграції. Проаналізовано конституційно-правову природу органів зовнішніх відносин ЄС та їх взаємодію з національними органами держав-членів. Розглянуто інституційну систему та нормативно-правову структуру механізму реалізації зовнішньої політики України, принципи й особливості її функціонування. Досліджено досвід трансформації конституційно-правового механізму реалізації міждержавної інтеграції держав, що асоційовані з ЄС. На основі проведеного аналізу розроблено пропозиції з вдосконалення теоретичного та практичного аспектів конституційно-правового забезпечення процесу адаптації законодавства України до законодавства ЄС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР) + Х819(4УКР)114

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА799294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Радченко О. В. 
Геостратегічна Україна / О. В. Радченко // Публ. урядування. - 2016. - № 3. - С. 119-141. - Бібліогр.: 45 назв. - укp.

Проаналізовано складну, пов'язану з історичним минулим, геостратегічну ситуацію в Україні. Розроблено та обґрунтовано, згідно з геостратегічними засадами та зовнішньополітичними реаліями, рекомендації щодо пошуку шляхів набуття Україною європейської ідентичності, залучення українського суспільства до європейських цивілізаційних стандартів за умов глобалізації та інтеграції у світовий простір.

Проанализирована сложная, связанная с историческим прошлым, геостратегическая ситуацию в Украине. Разработаны и обоснованы, согласно геостратегическим принципам и внешнеполитическим реалиям, рекомендации по поиску путей обретения Украиной европейской идентичности, привлечения украинского общества к европейским цивилизационным стандартам в условиях глобализации и интеграции в мировое пространство.

Complex, related with the historical past, geostrategic situation in Ukraine is analyzed. In accordance with the geostrategic principles and internally-economic realities, recommendations for finding the ways for finding by Ukraine of European identity, involvement of Ukrainian society to the European standards of civilization in the context of globalization and integration in world space are developed and justified.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)114 + Ф4(4Укр),03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Паливода В. О. 
Розбудова взаємовідносин між розвідувальними органами та зовнішньополітичним відомством України / В. О. Паливода, Ю. П. Романюк // Стратегіч. пріоритети. Сер. Політика. - 2015. - № 4. - С. 17-23. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано досвід іноземних держав у сфері взаємовідносин між розвідувальними органами й дипломатичним відомством з огляду на спорідненість виконуваних ними функцій. Актуальність теми полягає в тому, що за сучасних геополітичних умов зростає роль і зовнішньополітичного відомства, і розвідувальних органів України. Нові виклики й загрози, що постали перед нашою державою в зовнішньополітичній сфері на нинішньому етапі її історичного розвитку, вимагають налагодження ефективного співробітництва між суб'єктами забезпечення національної безпеки. Мета роботи - висвітлення позитивного досвіду такого співробітництва на прикладі колишнього СРСР, пострадянських країн і провідних держав світу. Обгрунтовано необхідність використання цього досвіду в українських реаліях у контексті реформування Міністерства закордонних справ України та створення розвідувального співтовариства у нашій державі. За результатами аналізу історичного досвіду у сфері взаємовідносин між розвідувальними органами й дипломатичним відомством автори дійшли висновку щодо спільного походження цих двох суб'єктів забезпечення національної безпеки, спорідненості їх функцій і завдань на зовнішньополітичній арені, які виконуються властивими кожному з них методами із застосуванням відповідних сил і засобів. Запропоновано під час підготовки Національної розвідувальної програми розглянути питання щодо включення Міністерства закордонних справ України до числа суб'єктів розвідувального співтовариства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)112.011.012 + Х819(4Укр)114 + У9(4Укр)0-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Рівіс М. М. 
Публічне адміністрування транскордонного співробітництва України та країн-учасниць ЄС : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. М. Рівіс; Приватна установа "Науково-дослідний інститут публічного права". - Київ, 2018. - 18 c. - укp.

Дисертаційне дослідження присвячене розкриттю наукового виклику щодо вивчення особливостей публічного адміністрування транскордонного співробітництва України та країн-учасниць ЄС, з'ясуванню сильних і слабких аспектів адміністративної діяльності вітчизняної публічної адміністрації в цій сфері, а також формуванню низки змін до вітчизняного законодавства на основі передового європейського досвіду. Розкрито місце та роль транскордонного співробітництва України та країн-учасниць ЄС як об'єкта адміністративно-правових відносин. Сформовано поняття, розкрито особливості та зміст публічного адміністрування транскордонного співробітництва України та країн-учасниць ЄС, з'ясовано межі й уточнено категорійний апарат з окресленої проблематики. Охарактеризовано адміністративно-правовий механізм публічного адміністрування транскордонного співробітництва та країн-учасниць ЄС. З'ясовано межі владного простору конкретно визначеного владного суб'єкта публічної адміністрації, а також його місце та роль в загальному процесі реалізації публічного адміністрування в аналізованій сфері. Розкрито основоположні засади адміністративної діяльності публічної адміністрації при здійсненні публічного адміністрування транскордонного співробітництва України та країн-учасниць ЄС, арсенал інструментарію її діяльності. Виявлено та узагальнено наукові положення щодо ефективного європейського досвіду публічного адміністрування транскордонного співробітництва, яке побудоване на низці принципів, які зорієнтовують країни діяти спільно, враховуючи пріоритети розвитку територій та повноважень виконавчих органів в цій сфері з можливістю допоміжного співфінансування обумовлених договірними взаємозв'язками заходів. Визначено напрями та конкретні пропозиції щодо підвищення ефективності публічного адміністрування транскордонного співробітництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)114

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438181 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського