Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Книжкові видання та компакт-диски (15)Журнали та продовжувані видання (36)
Пошуковий запит: (<.>U=Х2(4ФРА)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Мазур О.  
Судовий слідчий у Статуті кримінального судочинства 1864 р., законодавстві Франції і у проекті КПК України / О. Мазур // Право України. - 2005. - № 3. - С. 132-134. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ФРА)5-629.3-3 + Х893.9(4УКР)-324.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Шестопал С. С. 
Неотомістський напрямок у французькій філософії права: концепція Жака Марітена : монографія / С. С. Шестопал; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". - Харків : Юрайт, 2013. - 188 c. - Бібліогр.: с. 172-188 - укp.

Вивчено неотомістський напрям у французькій філософії права, репрезентований концепцією видатного католицького вченого - Ж. Марітена. Досліджено місце конфесійних версій в сучасній філософії права. Сформульовано методологічні критерії світського аналізу філософсько-правових концепцій релігійних мислителів. Простежено ідейний контекст формування французької філософії права наприкінці XIX - початку XX ст. Конкретизовано причини й обставини ідейної реставрації томізму в католицькій філософії права. Досліджено зміст і специфіку французької філософії права в її національному та світовому контексті. Показано можливі траєкторії взаємодії католицької та світської філософії права в Україні. Розкрито актуальні положення розроблені Ж. Марітеном, що можуть застосовуватись для державного будівництва України. Простежено еволюцію філософсько-правової проблематики в теорії та методології сучасного католицизму до феноменології та герменевтики, і постмодерністського дискурсу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ФРА)5 д Марітен, Ж. + Ю3(4ФРА)6-678.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА797721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сирко М. В. 
Цивільний кодекс Франції 1804 року та його вплив на цивільне законодавство країн Європи (на прикладі Польщі та Румунії) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / М. В. Сирко; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2015. - 24 c. - укp.

На підставі аналізу правових актів, які були чинними на території державно-політичних утворень Європи, інших писемних джерел і наукової літератури досліджено вплив Цивільного кодексу Франції 1804 р. на цивільне законодавство країн Європи (на прикладі Польщі та Румунії). З'ясовано причини розробки, умови прийняття та джерела Цивільного кодексу Франції 1804 р., проаналізовано його зміст та структуру. Досліджено особливості впливу кодексу на цивільне законодавство Польщі та Румунії. Вивчено історико-правовий досвід застосування Цивільного кодексу Франції 1804 р. у країнах Європи, у тому числі й на українських землях, і за резу льтатами дослідження сформульовано пропозиції щодо його використання з метою подальшого розвитку українського цивільного законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ФРА)5-623.0-324.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Тищик Б. 
Вплив Цивільного кодексу Франції 1804 р. на правове регулювання цивільних відносин у Буковині та Галичині / Б. Тищик, М. Сирко // Іст.-прав. часоп.. - 2016. - № 1. - С. 10-15. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Досліджено вплив Цивільного кодексу Франції на законодавство Румунії та Польщі, правове регулюванні у Галичині та Буковині Галичині та Буковині. Зроблено висновки, що Цивільний кодекс Франції 1804 р. відіграв важливу роль, хоча його вплив був не прямим, а опосередкованим. У Румунському та Польському цивільному законодавстві знайшли відображення основоположні принципи, багато з яких закріплені і у сучасному цивільному законодавстві України. Не знайшли підтримки ні у румунському, ні у польському суспільстві норми щодо світського характеру шлюбу. Тому у сімейному праві обох держав збережено релігійний характер шлюбу, що відповідає цивільно-правовій традиції румунського та польського народів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ФРА)51-623-324.4 + Х2(4УКР3)47-623-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ковальчук В. Б. 
Правова доктрина народного суверенітету та легітимності державної влади у Франції в період XIX століття / В. Б. Ковальчук, Я. С. Богів // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 827. - С. 61-68. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано історію становлення доктрини народного суверенітету та легітимності державної влади у Франції в період XIX ст. Вказано на те, що ця доктрина суттєво відрізнялася від тієї, яку запропонував Ж. Ж. Руссо в XVIII ст. В її основу було покладено ідею природних прав людини, які є основним критерієм демократичної легітимації, а також думку про те, що легітимність не є сталою властивістю публічної влади і тому потребує постійного морального визнання всередині громадянського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ФРА)5-620

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Забзалюк Д. Є. 
До питань правового статусу Ордену тамплієрів та ролі у Хрестоносному Русі / Д. Є. Забзалюк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 850. - С. 197-203. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Здійснено історико-правовий аналіз становлення, формування та діяльності духовно-лицарського Ордену тамплієрів, його участі у Хрестоносному Русі початку XII - кінця XIII ст. і ролі Ордену у політичному, соціально-економічному, культурному та правовому розвитку Західної Європи. Надано характеристику правових основ діяльності Ордену тамплієрів у формі Уставів, Статутів, канонічних і церковних норм та сформульовано основні постулати орденського права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ФРА)42-620.323.1:Э + Э375.09(4ФРА)-342-021.493

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Тищик Б. Й. 
Франція: історія державності і права (IX - початок XXI ст.) : [навч. посіб. для студентів вищ. юрид. закл. освіти] / Б. Й. Тищик, Л. Е. Шевчук. - Львів : Світ, 2018. - 367 c. - Бібліогр.: с. 358-359 - укp.

Висвітлено питання з історії становлення, розвитку й суті державності, права та суспільно-політичних відносин Франції - падіння Римської імперії (V ст. н. е.), до складу якої (упродовж п'яти століть) входила Галлія - тодішня Франція, зародження та розвиток середньовічної французької державності, створення нової та новітньої державності та права. Розглянуто основні джерела, галузі й інститути права (за відповідними періодами). Подано інформацію про суспільний і державний лад Франції у період феодальної роздробленості (сеньйоральна монархія), причини, етапи й особливості антифеодальної революції XVIII ст., владу жирондистів, імперію Наполеона Бонапарта, Паризьку комуну, створення французької колоніальної імперії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ФРА)5/6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА828350 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського