Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Книжкові видання та компакт-диски (15)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Х2(0)321$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Кузнецов С. А. 
Управление судоходством в Древней Греции : Моногр. / С. А. Кузнецов; Одес. нац. юрид. акад. - О. : Юрид. л-ра, 2004. - 606 c. - Библиогр.: 1177 назв. - рус.

Рассмотрены вопросы возникновения, развития и становления в Древней Греции государственных органов и должностных лиц, обремененных публичными обязанностями в сфере управления судоходством, а также правовые обычаи и особенности их преобразования в правовые нормы и институты права, в частности морское публичное право.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)321-2 + Х2(0)321-621 + Х916.414-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кузнецов С. О. 
Виникнення та становлення морської гегемонії стародавніх Афін (історико-правове дослідження державності) : монографія / С. О. Кузнецов; Одес. нац. юрид. акад. - О. : Фенікс, 2008. - 352 c. - Бібліогр.: с. 318-347. - укp.

Розкрито організаційні засади морської діяльності у Стародавній Греції мікенського періоду (XVI - XII ст. до н.е.). Проаналізовано конкретно-історичні обставини окремих подій, зокрема, таких, як вторгнення на Балканську Грецію ахейців, морський похід коаліції ахейських держав на Трою, Дорійська навала та занепад "палацової" державності. Досліджено державно-правові витоки та прояви морської гегемонії Стародавніх Афін в XII - VI ст. до н.е., періоди протистояння перській навалі (500 - 479 рр. до н.е.) й утворення Афінського морського союзу (481 - 449 рр. до н.е.) та другій половині V ст. до н.е. Розглянуто правову реформу Драконта та реформи Тезея, Солона, Клисфена про організацію морської діяльності, "Морську програму" Фемистокла, реформу Ефіальта щодо демократизації політичної організації Афін і військово-морську доктрину Перикла. Наведено матеріали про протодержавну діяльність Дельфійської амфіктонії, участь афінських громадян у справах Афінського морського союзу, внутрішню та зовнішню політику Перикла, а також його Середземноморські та Понтійський походи.

Раскрыты организационные основы морской деятельности в Древней Греции микенского периода (XVI - XII ст. до н.э.). Проанализированы конкретно-исторические обстоятельства некоторых событий, в частности, таких, как вторжение на Балканскую Грецию ахейцев, морской поход коалиции ахейских государств на Трою, Дарийское нашествие и упадок "дворцовой" государственности. Исследованы государственно-правовые истоки и проявления морской гегемонии Древних Афин в XII - VI ст. до н.э., периоды противостояния персидскому нашествию (500 - 479 гг. до н.э.) и создания Афинского морского союза (481 - 449 гг. до н.э.), а также второй половине V ст. до н.э. Рассмотрены правовая реформа Драконта и реформы Тезея, Солона, Клисфена об организации морской деятельности, "Морская программа" Фемистокла, реформа Эфиальта о демократизации политической организации Афин и военно-морская доктрина Перикла. Приведены материалы о протогосударственной деятельности Дельфийской амфиктонии, участии афинских граждан в делах Афинского морского союза, внутренней и внешней политике Перикла, а также его Средиземноморских и Понтийском походах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)321.4-612.4 + Х2(0)321.392 + Ц35(0)328

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА715097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вар'ян О. О. 
Судова влада у давній Греції як інститут формування особистості громадянина / О. О. Вар'ян // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2013. - Вип. 36. - С. 229-233. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Розглянуто вплив суду на формування громадянина у Давній Греції. Судову владу проаналізовано як виразник цінностей полісу. Звернуто увагу на такі неформальні чинники впливу на громадянина, як суспільна похвала та осуд. Категорію справедливості визначено як одну з основ функціонування колективу громадян полісу. Суд представлено як інститут правового та етичного виховання громадян. Зауважено, що звернення до особистих чеснот та заслуг громадянина під час судових процесів визначало загальновизнаний ідеал громадянина полісу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)321-5 + Х2(0)321-629

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Меленко С. Г. 
Давньогрецькі витоки української філософсько-правової думки : монографія / С. Г. Меленко; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці : Технодрук, 2013. - 431 c. - Бібліогр.: с. 392-431 - укp.

На основі гносеологічного аналізу здійснено філософсько-правову характеристику основних світоглядних положень давньогрецької філософської думки у проекції її еволюційного буття під впливом комплексу факторів різноманітної природи та характеру. Визначено поняття державних та правових феноменів у досократичний період. Виявлено особливості виникнення та специфіку розвитку давньогрецької філософії права у сократичний період. Проаналізовано особливості римського періоду розвитку давньогрецької філософсько-правової думки. Досліджено давньогрецькі філософсько-правові ідеї як джерело української філософсько-правової думки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Х + Ю3(0)321 + Х2(0)321

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА785686 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кукоба Л. І. 
Афінські амфіктіони на Делосі у IV ст. до Р. Х. / Л. І. Кукоба // Сторінки історії : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 40. - С. 5-14. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Розглянуто інститут афінських магістратів амфіктіонів на Делосі у IV ст. до Р. Х. та їх діяльність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)321.91 А/Я + Х2(0)321.4-620.612.192.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дмитренко Е. 
Виконання іпотечного зобов'язання: становлення та розвиток / Е. Дмитренко, В. Дмитренко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2017. - № 861. - С. 380-386. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розкрито становлення та розвиток інституту виконання іпотечного зобов'язання. Проаналізовано правове регулювання цього інституту у різні періоди розвитку цивільного законодавства. Увагу звернено на питання зародження іпотеки та виконання зобов'язання, що виникає з неї, у часи Давньої Греції та Давнього Риму. Визначено особливості цього інституту у період Середньовіччя та Нового часу. Проаналізовано особливості виконання іпотечного зобов'язання у законодавстві, що діяло на українських землях. Також розглянуто сучасний стан правового регулювання виконання іпотечного зобов'язання у цивільному законодавстві України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)161.1 + Х2(0)321 + Х2(0)323

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Турянський Ю. 
Генезис прав людини у період античності / Ю. Турянський // Іст.-прав. часоп. - 2019. - № 2. - С. 39-42. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто історичну парадигму зародження засад сучасного розуміння прав людини у період античності. Досліджено історичне становлення прав людини у період стародавньої Греції. Зокрема проаналізовано основні світоглядні ідеї таких філософів, як Демокріт, Протагор, Сократ та Аристотель. Античність відзначається як перший етап зародження прав людини. Первинне формування основних підвалин поняття прав людини сягають античних часів. Це поняття було тісно пов'язане з громадянством, існувало в Стародавній Греції і виявлялося в процесі становлення рівності жителів поліса і в можливості користуватися політичними правами. Через тлумачення видатних особистостей того періоду було закладено наріжні камені в історичному розвитку прав людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)321

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського