Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (21)Книжкові видання та компакт-диски (368)Журнали та продовжувані видання (147)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф74$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 126
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Zalietok N. 
The Soviet and British governments' policies concerning participation of women in paramilitary organizations of the interwar period = Політика британського та радянського урядів щодо залучення жінок до парамілітарних організацій міжвоєнного періоду / N. Zalietok // Укр. іст. журн. - 2022. - № 1. - С. 127-136. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Мета статті - порівняння політик британського й радянського урядів щодо залучення жінок до парамілітарних організацій міжвоєнного періоду. Методологія дослідження базується на принципах історизму та системності. Застосовано як загальнонаукові (аналізу, синтезу, абстрагування, системного аналізу, узагальнення), так і спеціально-історичні (критичний аналіз джерел, ретроспективний, історико-порівняльний) методи, а також гендерний підхід. Уперше здійснено порівняння особливостей участі радянських і британських жінок у парамілітарних організаціях міжвоєнного періоду в контексті державної політики у цій сфері. Висновки: підходи влади до залучення британських та радянських жінок до парамілітарних організацій суттєво відрізнялись й безпосередньо залежали від зовнішньої політики країн. У СРСР, де, незважаючи на пацифістські заяви міжвоєнного періоду, поступово готувалися до війни, ще в 1920-х рр. почали здійснювати конкретні кроки для організації військової підготовки населення незалежно від статі. Натомість у Великобританії на тлі економічної кризи та особливостей зовнішньої політики жінки впродовж тривалого часу були позбавлені такої підготовки. Крім того, зафіксовано суттєві відмінності в моделях поведінки жінок, що їх нав'язували уряди й суспільства обох країн. Якщо у британському публічному дискурсі жінок представляли небойовою, допоміжною силою під час війни, намагалися підкреслити жіночність членок жіночих парамілітарних організацій, то нав'язувана модель поведінки жінок у СРСР була протилежною - тут їм наполегливо рекомендували наслідувати чоловічий приклад; часто підкреслювалася можливість їх прямої участі у війні. Водночас обидві держави мали спільні аргументи при агітації жінок до вступу у воєнізовані організації та проводили публічні заходи задля пропаганди таких організацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)61-297 + Т3(4СОЮ)61-297 + Ф74(4ВЕЛ) + Ф74(4СОЮ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Савченко І. В. 
Жінки-делегатки на Запоріжжі 1920-х рр.: спроба колективного портрету / І. В. Савченко // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2019. - Вип. 52 (т. 1). - С. 131-136. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

За допомогою матеріалів Державного архіву Запорізької області створено колективний портрет жінок-делегаток 1920-х рр. на Запоріжжі. Визначено, що на початок 1920-х років населення Запорізького краю у переважній більшості не було готовим до радянських емансипаційних практик, тож організатори делегатських зібрань та самі делегатки зіштовхнулися з потужним патріархальним спротивом. На початку 1920-х років розвиток делегатського руху визначає висока ступінь зацікавленості його учасниць, але з 1926 - 1927 рр. відбувається зменшення зацікавленості жінок у делегатстві при формальному зростанні кількості учасниць зібрань. Розкрито, що за своїм соціальним складом більшість жінок-делегаток у значних містах були робітницями, містечках і службовцями, у селах - біднячками та батрачками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(4УКР-4ЗАП)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кочкодан В. Р. 
Преса як джерело вивчення діяльності жіночих товариств Галичини (1884–1939) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / В. Р. Кочкодан; Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка. - Дрогобич, 2019. - 18 c. - укp.

Наукова робота має джерелознавчий характер, у своїй основі спирається на періодичні видання. Завдяки комплексному дослідженню преси останньої чверті ХІХ ст. – 30-х рр. ХХ ст., яка зберігається в бібліотеках та архівах Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Варшави та Кракова, проаналізовано відображення у часописах організації та громадсько-культурної діяльності жіночих товариств Галичини. У дослідженні визначено ступінь наукової розробки теми авторами оглядів кінця ХІХ – першої третини ХХ ст., а також радянськими, українськими закордонними, сучасними українськими та польськими вченими. За допомогою загальнонаукових, історичних, статистично-математичних методів було виявлено закономірності у висвітленні жіночого руху цього періоду на сторінках часописів. Завдяки джерелознавчій евристиці та критиці в науковий обіг уведено нові статті з цієї проблеми. Здійснено загальну характеристику видань, їх класифікацію відповідно до обраної теми. Мовний та гендерний принципи поділу допомогли здійснити порівняння українських/польських та жіночих/громадсько-політичних видань, виявити схожість (питання культурно-освітньої, економічної чи політичної діяльності) та відмінність (мета, організаційна структура тощо) між ними. Отримані під час аналізу часописів відомості оформлено у вигляді діаграм та таблиць.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)5/6 + Ф74(4УКР-9ГАЛ)5/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА443488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Zasoba Ie. 
The American Communist Party and feminism at the beginning of the Cold War (1945 - 1960) / Ie. Zasoba // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Політологія. Соціологія. Право. - 2018. - № 2. - С. 79-89. - Бібліогр.: 46 назв. - англ.

Розглянуто американський марксистсько-феміністський активізм періоду початку Холодної Війни в контексті його зв'язку з Американською Комуністичною Партією. Сучасні представники критичної теорії стурбовані тим, що світовий прогрес, досягнутий в області гендерної рівності в XX сторіччі, не призвів до аналогічних досягнень в області економічної рівності. Ті, хто шукає історичні корені цього феномену, іноді звинувачують американський фемінізм 1960-х і 1970-х років в тому, що він не заперечував ключові капіталістичні інститути. Цей огляд пропонує розширити наукову дискусію про роботу в області жіночих прав в США в перші роки Холодної Війни, звертаючи увагу на те, що Американська Комуністична Партія поділяла позицію Радянського Союзу щодо "жіночого питання". Грунтуючись на свідченнях американських марксистських феміністок і з огляду на позицію американського уряду часів Холодної Війни, стає очевидно, що помилки Американської Комуністичної Партії в галузі боротьби за жіночі права, яких припустилися на початку Холодної Війни, у поєднанні з політикою Маккартизму, призвели до того, що фемінізм "другої хвилі", використовуючи революційну риторику, досяг, загалом, "буржуазних" цілей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7СПО)6 + Ф4(7СПО),301 + Ф74(7СПО),84

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Климчук І. І. 
Феміністичні концепції в сучасній теорії міжнародних відносин : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.01 / І. І. Климчук; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2017. - 20 c. - укp.

Висвітлено процеси становлення феміністичного політологічного дискурсу. Досліджено еволюцію феміністичного напряму й проаналізовано класифікацію феміністичних підходів у теорії міжнародних відносин. Розглянуто принципи і методи феміністичних досліджень з міжнародних відносин. З'ясовано особливості реінтепрегації традиційних напрямів теорії міжнародних відносин з позицій фемінізму. Проаналізовано емпіричний вимір феміністичних досліджень у сучасній теорії міжнародних відносин, що охоплює міжнародну безпеку, політичну економію та екологію. Визначено проблеми й окреслено потенціал феміністичних підходів у сучасній теорії міжнародних відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4 в + Ф74(0),84

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Залєток Н. В. 
Жінки в суспільному і політичному житті Великої Британії (остання третина XIX ст. - 1939 р.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Н. В. Залєток; НАН України, Ін-т історії України. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Досліджено становище та роль жінок у суспільному та політичному житті Великої Британії від останньої третини XIX ст. до 1939 р. Комплексно досліджено процеси, пов'язані із зародженням і розвитком суфражистського руху як першого масштабного прояву суспільно-політичної активності британського жіноцтва. Висвітлено динаміку змін у становищі жінок на ринку праці, у подружньому житті, освітній та політичній сферах в зазначений період. Акцентовано увагу на законодавстві, спрямованому на розширення прав жінок у перелічених сферах. Проведено статистичний аналіз жіночої зайнятості на основі даних британських переписів населення. Проаналізовано відносини активістів жіночого руху та політичних партій, діяльність перших жінок-депутатів, особливості агітаційних кампаній політичних партій, спрямованих на жінок-виборців. Висвітлено основні напрями діяльності феміністичних організацій у міжвоєнний період, які стосувалися контролю над народжуваністю, дискримінаційних практик на ринку праці, державної допомоги тощо. Досліджено роль політичної ідеології та системи морально-етичних цінностей у формуванні ставлення суспільства до проблеми гендерного нерівноправ'я. З'ясовано вплив суфражистського й антисуфражистського рухів, участі жінок у Першій світовій війні, а також розширення їх прав і можливостей у різних сферах життєдіяльності на зрушення у панівному гендерному укладі. Визначено роль періоду від останньої третини XIX ст. до 1939 р. у процесі емансипації британських жінок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)54/61-297 + Ф74(4ВЕЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Конціцка Г. 
Фемінізм: ідеологія, теорія, практика (досвід Польщі та України) : монографія / Г. Конціцка. - Львів : ПАІС, 2016. - 199 c. - Бібліогр.: с. 185-199 - укp.

Вивчено стан дослідження та етапи концептуалізації феміністської теорії. Охарактеризовано три хвилі фемінізму. Проаналізовано жіночі політичні рухи. Приділено увагу проблемі лідерства. Розглянуто діяльність жіночих організацій у Польщі та Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(0),84

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА811730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Левчук І. С. 
Персоніфікація лідерства: життєві долі й громадсько-політична діяльність лідерів українських, польських та єврейських жіночих рухів у Другій Речі Посполитій / І. С. Левчук // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2016. - Вип. 46. - С. 379-383. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Досліджено головні аспекти життя та діяльності лідерів українського, польського та єврейського жіночих рухів, їхні досягнення на політичній та громадській платформі. Здійснено компаративний аналіз методів їхньої роботи, як в міжвоєнній Польщі, так і поза її межами. Проаналізовано роботу Мілени Рудницької в Союзі Українок, Михайлини Мосціцької в товаристві Громадського об'єднання працюючих жінок, Рози Мельцерової в Жіночій міжнародній сіоністській організації. Визначено основні пріоритети у діяльності жіночих організацій, каталізатори їхньої громадсько-політичної активності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(4ПОЛ9=А/Я)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Лабур О. В. 
Джерелознавчі аспекти вивчення друкованих свідчень "старих більшовичок" Є. Бош, С. Гопнер, О. Коллонтай / О. В. Лабур // Сторінки історії : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 40. - С. 81-90. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Проаналізовано як історичні джерела та джерела соціальної інформації спогади жінок-революціонерок Є. Бош , С. Гопнер і О. Коллонтай. З'ясовано особливості цих типів джерел, обгрунтовано необхідність критичних підходів до їх аналізу та використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(477)61 + Ф61(2)2,013 + Ф74(2)040

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Zivcicova E. 
Participation of women in senior management and decision-making = Участие женщин в топ-менеджменте и принятии решений / E. Zivcicova, T. Masarova, K. Rackova // Актуал. проблеми економіки. - 2015. - № 7. - С. 245-253. - Бібліогр.: 252 назв. - англ.

Описана роль женщин в высшем эшелоне управления и власти, даны определения таким ключевым концепциям данной области исследования, как: гендер, маскулинность и феминность, благоприятные условия и барьеры для активного участия женщин в управленческих процессах. Представлены результаты собственного исследования, основанного на опросе 150 управленцев. Акцент в анализе сделан на таких параметрах как цели, ценности и препятствия. Ключевыми критериями, которые определяют роль женщин в топ-менеджменте, являются сила власти, социальные компетенции и политические компетенции.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + У9(4СЛА)212.14 + Ф74(0)04 + С5*423.21*333.641*18:С5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Олійник Н. 
Проблема громадсько-політичної активності жінок у вітчизняній науковій думці / Н. Олійник // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розвитку. - 2015. - Вип. 27. - С. 33-40. - Бібліогр.: 66 назв. - укp.

Розглянуто стан наукової розробки проблеми громадсько-політичної активності жінок в Україні. Проаналізовано та систематизовано дослідження вітчизняних науковців для формування теоретико-методологічних засад створення цілісної картини участі жінок у політичному та громадському житті України, що можна розглядати як орієнтир для подальших наукових досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Федик Л. Б. 
Форми участі жінок у національно-визвольному русі ОУН-УПА на території Станіславської області в 1941 - 1956 рр. / Л. Б. Федик // Сторінки історії : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 40. - С. 138-148. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Класифіковано та проаналізовано функції, які виконували жінки в ОУН-УПА на території Станіславської обл.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ІВА)6-45 + Ф74(4УКР-4ІВА) + Ф513(4УКР)6'1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Шевчук Т. В. 
Жіночі українські організації як складова просвітницької й культурної еміграції в Чехословаччині в 20 - 30 рр. XX ст. / Т. В. Шевчук // Сторінки історії : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 40. - С. 101-113. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Досліджено діяльність українських жіночих емігрантських організацій у Чехословаччині у 20 - 30-ті рр. XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(4ЧЕХ9=УКР)045

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Сестри по обидві сторони Збруча: історичний досвід жіноцтва Галичини та Наддніпрянщини : матеріали Першої міжнар. наук.-практ. конф., присвяч. 125-й річниці з дня народж. О. Басараб, 23 - 24 верес. 2014 р., Львів / Львів. облдержадмін., Львів. обл. організація "Т-во українок ім. О. Басараб", Львів. нац. ун-т ветеринар. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького, Ін-т українознавства ім. І. Крип'якевича, Ін-т народознавства. - Львів : СПОЛОМ, 2014. - 143, [3] c. - укp. - bel.

Досліджено жіночі історії та жіночий рух України як соціальне явище. Висвітлено автобіографії та професійні звершення провідниць українського фемінізму, ставлення різноманітних верств населення та політичних течій до цього явища. Проаналізовано ідейно-теоретичну єдність жінок України та світу, спільність та відмінність жіночого руху Наддніпрянської та Західної України. Розглянуто психоемоційну сутність С. Крушельницької на тлі соціокультурних передумов буремної епохи кінця XIX - першої чверті XX ст. Надано відомості про творчий шлях художниці з Галичини І. Нижник-Винників, яка в період 1950 - 1980-х рр. своїм мистецтвом послідовно утверджувала в політкультурному середовищі Європи великі духовні та культурно-мистецькі надбання своєї Батьківщини. Показано, як українки Галичини розуміли поняття патріотизму та обов'язку в граничній ситуації, яку створила війна, а також вплив жінок на формування патріотичних почуттів у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-297 я431 + Ф74(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА784206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Лабур О. В. 
Спогади представниць жінвідділів як джерело вивчення радянської політики "жіночого розкріпачення" в Україні 1920-х рр. / О. В. Лабур // Сторінки історії : зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 37. - С. 117-126. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Проаналізовано мемуари представниць жінвідділівських підрозділів більшовицької партії в Україні у 1920-тих рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(4УКР)045.01 + Ф61(2)93(2УКР)416.44-311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Музиченко Г. 
Роль жінок в гармонізації політичного процесу: порівняльний аналіз країн ЄС-28 та пострадянського простору / Г. Музиченко, О. Довиденко // Наук. вісн.. - 2014. - № 1. - С. 191-202. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто гендерні аспекти гармонізації політичного процесу на прикладі країн пострадянського простору та країн ЄС-28. Проаналізовано ступінь представництва жінок в парламентах кожної з груп країн, встановлено ступінь впливу політичних чинників (тип виборчої системи та структура парламенту) на ступінь представництва жінок в депутатському корпусі вищих виборних органів влади. Встановлено, що в країнах ЄС-28 зазначені політичні чинники несуттєво впливають на частку представництва жінок в парламентах, хоча за пропорційної системи виборів такий показний є найвищим по групі. В країнах пострадянського простору загальний показник представництва жінок в парламентах є значно нижчим, ніж в ЄС, а найбільше представництво забезпечує мажоритарна система виборів. Спільним для обох груп визнано негативний вплив змішаної системи виборів на загальне представництво жінок у вищих виборних органах влади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4/5)13 + Ф74(0)04 + С5*423.2*344

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Левчук І. С. 
Формування та діяльність українських, польських та єврейських жіночих організацій у Другій Речі Посполитій / І. С. Левчук // Сторінки історії : зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 38. - С. 88-98. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Досліджено витоки формування жіночих організацій та їх діяльність у міжвоєнній Польщі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)61-48 + Ф74(4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Ганзицька Т. С. 
Історіографічний аналіз місця та ролі жінки в суспільстві / Т. С. Ганзицька // Держава та регіони. Сер. Право. - 2014. - Вип. 4. - С. 5-10. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Розглянуто питання історії становлення поглядів на місце та роль жінки в суспільстві. Проведено історіографічний аналіз поглядів науковців з давніх часів до сучасності. Визначено особливості у розвитку підходів щодо значення жінки в соціумі відносно кожного періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(4УКР)04 + С5*423.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Стрільчук А. В. 
Ідейні засади західного фемінізму "другої хвилі" (друга половина 1960-х - 1980-ті рр.) / А. В. Стрільчук // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2014. - Вип. 41. - С. 145-148. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проаналізовано основні засади феміністської думки другої половини ХХ ст. Розкрито витоки ідеології західного фемінізму "другої хвилі", визначаються відмінності у поглядах феміністок ліберального та радикального напрямків. Встановлено, що головними сюжетами феміністського дискурсу другої половини 1960-х - 1980-х рр. у США та країнах Західної Європи були: аналіз західної культури, причини гендерної нерівності, перегляд ролі материнства у житті жінок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(4/8),84

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Давидюк О. О. 
Вік як чинник ставлення населення до громадсько-політичної активності жінок в Україні / О. О. Давидюк // Демографія та соц. економіка. - 2013. - № 2. - С. 137-146. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати емпіричного дослідження щодо визначення місця жінки у вітчизняній політиці, зокрема, у аспекті вікової структури респондентів. Проаналізовано вплив такої ознаки, як вік на ставлення до жіночого політичного лідерства. Стереотип, згідно з яким люди старшого віку більш негативно налаштовані щодо жіночого політичного лідерства, ніж представники молодшого покоління, спростовано в ході опитування. Виявлено, що молоді притаманний вищий рівень забарвленості гендерними стереотипами. Проаналізовано причини даної тенденції в контексті формування новітніх негативних образів та соціальних ролей жінки в масовій свідомості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(4Укр)04 + С5*423.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25188 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського