Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф69(4УКР)2'10$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Демченко Т.  
Нетипова доля Миколи Шрага / Т. Демченко, Г. Курас // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки. - 2004. - Вип. 12. - С. 389-399. - Библиогр.: с. 397-399 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)2'10-8 + Т3(4УКР)6-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Волковинський В. М. 
Україна в орбіті есерівського тероризму на початку ХХ ст. / В. М. Волковинський // Пробл. історії України XIX - початку XX ст. - 2004. - Вип. 8. - С. 16-49. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-49 + Ф69(4УКР)2'10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72651 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Михальський І. С. 
М. Залізняк і його публіцистичні твори: джерелознавчі аспекти історії українських політичних партій початку ХХ ст. / І. С. Михальський // Освіта на Луганщині. - 2006. - № 1. - С. 71-75. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

На початку ХХ століття в Україні розвивається національна партія есерів. Одним із найперших і активних її діячів був Микола Залізняк. Приділено увагу його публіцистичним творам, які є цінним джерелом з історії українського національно-визвольного руху в Україні. Розглянуто тематичні групи публіцистичних творів М. Залізняка. Завдяки його творам ми маємо можливість познайомитися з есерівською характеристикою українського національного руху періоду першої світової війни, виявити пріоритети українських есерів, зміну поглядів українських соціалістів-революціонерів щодо майбутнього державного устрою України, форми і методи пропагандистської роботи українських есерів. Доведено, що навіть короткі штрихи про життя Микола Залізняка свідчать про його боротьбу за українську державність на початку ХХ століття і заслуговують на увагу дослідників, котрі вивчають історію України взагалі й історію українських політичних партій зокрема.


Ключ. слова: есер, пропагандистська робота, федеративний устрій, соціалісти-революціонери
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4Укр)2'10 + Ф513(4Укр)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бевз Т. А. 
Фракція українських есерів у Центральній Раді і Генеральному Секретаріаті: між конструктивністю й опозиційністю / Т. А. Бевз // Укр. іст. журн. - 2009. - № 2. - С. 110-123. - укp.

Розглянуто діяльність найчисельнішої та найвпливовішої партії доби Української революції - Української партії соціалістів-революціонерів (УПСР) у період з 15 червня 1917 р. до 18 січня 1918 р. Висвітлено насамперед опозиційність УПСР до виконавчого органу влади - Генерального Секретаріату. Простежено спробу українських есерів виступити як реальна опозиція не тільки до уряду Центральної Ради, а також до Тимчасового і почасти більшовицького урядів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-484 + Ф69(4УКР)2'10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бевз Т. А. 
Українська партія соціалістів-революціонерів: організація, ідеологія, політика : Автореф. дис... д-ра іст. наук : 07.00.01 / Т. А. Бевз; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 33 c. - укp.

Вперше проведено комплексне дослідження історії становлення та розвитку Української партії соціалістів-революціонерів (УПСР) від періоду формування перших гуртків до повного припинення її діяльності за межами України. Досліджено особливості формування світоглядних принципів і партійної ідеології на базі поєднання основних теоретичних положень марксизму, революційного російського народництва та українського національно-політичного вчення, зокрема драгоманівського соціалізму. Доведено пріоритетне значення парламентської фракції УПСР в добу Центральної Ради у порівнянні з центральним комітетом партії. Наведено нові факти, аргументи та висновки щодо партійної структурної диференціації та розколу. Доведено закономірність та об'єктивність виникнення даних явищ, зумовлених ідейними розходженнями щодо способів вирішення національного та земельного питань і відмінністю реакції на суспільно-політичні події та розвиток Української революції. Відзначено типовість поділу революційної демократії на радикальну та помірковану для переважної більшості політичних сил даного історичного періоду. Доведено, що ідея трудової демократії домінувала у поглядах і програмових документах українських есерів протягом Української революції, а у період Директорії трансформувалась у вимогу "трудового принципу". Більш повно у порівнянні з попередніми дослідженнями відображено діяльність УПСР за межами України, зокрема її закордонного Комітету на чолі з М.Шаповалом. Конкретизовано місце та роль УПСР в Українській революції та політичній історії України XX ст. Доведено, що УПСР належала до партій соціалістичної орієнтації та виступала за якнайшвидше

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)2'10 + Ф69(9=Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Хоменко В. О. 
Михайло Грушевський у діяльності Української партіїї соціалістів-революціонерів: текст і контекст джерел : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / В. О. Хоменко; НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського. - Київ, 2019. - 18 c. - укp.

Вперше здійснено комплексне дослідження інформаційного потенціалу документів УПСР, КП(б)У, органів радянської влади, публіцистики, епістолярію та мемуарної літератури для з'ясування ролі М. Грушевського у діяльності УПСР. Також введено в науковий обіг значну кількість офіційних документів УПСР, КП(б)У, органів радянської влади, листування М. Грушевського з провідними діячами УПСР (центральної течії) та епістолярій інших відомих політичних діячів. Дослідження репрезентованої джерельної бази дало змогу уточнити причини приєднання М. Грушевського до УПСР у 1917 р., виділити етапи діяльності історика в період вимушеної еміграції, розширити висновок про еволюцію його політичних поглядів за кордоном, уточнити причини відходу від активної діяльності в УПСР та повернення до України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)61 + Ф69(4УКР)2'10 + Т3(4УКР)61-8 Грушевський, М.С.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського