Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (42)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф3(4БІЛ)1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Шипунов Г. В. 
Теоретико-методологічні засади аналізу сучасного авторитаризму (на прикладі Росії та Білорусі) : автореф. дис... канд. політ. наук / Г. В. Шипунов; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2007. - 20 c. - укp.

Однією з основних особливостей трансформаційних процесів на пострадянському просторі є формування й утвердження у певних країнах цього регіону політичних режимів, які, поєднуючи елементи авторитаризму та демократії, утворюють новий, гібридний тип політичних режимів. Здійснено комплексний аналіз основних підходів щодо розуміння поняття "політичний режим", на базі якого сформульовано дефініцію цієї категорії. Визначено основні етапи становлення та розвитку транзитології як напряму транзитологічної парадигми дослідження суспільно-політичних трансформацій. Проаналізовано та систематизовано основні підходи щодо концептуалізації гібридних режимів. Наведено визначення цієї категорії. Виділено основні індикатори, які дають змогу ідентифікувати належність певного режиму до розряду гібридних. Розроблено методику підрахунку цих індикаторів. На базі розробленої теоретико-методологічної схеми проведено комплексний аналіз особливостей функціонування політичних режимів Росії під час президенства В.Путіна та Білорусі у період правлення А.Лукашенка. Ці режими визначено як, відповідно, напівавторитарний режим і режим авторитарної ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф3(4РОС)12 + Ф3(4БІЛ)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Іванова Н. В. 
Про зв'язок менталітету білорусів та їх політичної поведінки в електоральних кампаніях 1994 - 2006 рр. / Н. В. Іванова // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2012. - Вип. 32. - С. 362-368. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проаналізовано взаємозв'язок менталітету білорусів та їх політичної поведінки в добу незалежності Білорусі. Вважається, що низка зовнішніх обставин життя білоруського суспільства сформували його схильність до державного патерналізму та відповідну політичну культуру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т597.5(45БІЛ) + Ф3(4БІЛ)131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шипунов Г.  
Особливості формування моноцентричного політичного режиму Олександра Лукашенка / Г. Шипунов // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Філософ. науки. - 2012. - Вип. 15. - С. 272-282. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто основні етапи становлення сучасного політичного режиму Білорусі та його легітимаційні основи. Досліджено конституційні повноваження центральних органів державної влади. У цьому контексті визначено місце інституту президентства у системі державної влади крізь призму практичної реалізації принципу поділу влад. Встановлено основні принципи сформованої О. Лукашенком моделі політичного розвитку Білорусі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4БІЛ)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/філос. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Осадчук І. Ю. 
Порівняльний аналіз президенціалізації систем правління у Білорусі та Казахстані : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / І. Ю. Осадчук; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2014. - 20 c. - укp.

Проведено комплексне порівняльне дослідження президенціалізації систем правління у Білорусі та Казахстані. Запропоновано визначення, індикатори президенціалізації систем правління, а також здійснено індексний аналіз президенціалізації систем правління у цих країнах. З'ясовано особливості конституційних передумов (референдумів і реформ), місце урядів/урядових кабінетів, специфіку непрямих виборів депутатів верхніх палат парламентів (Білорусь, Казахстан) та непрямих виборів частини депутатів нижньої палати парламенту (Казахстан), а також особливості перебігу виборчого процесу; "партій влади" та партійних систем, політичної опозиції; політичної культури білоруського та казахського суспільств у контексті порівняльного аналізу президенціалізації систем правління в названих державах. Розкрито вплив президенціалізації систем правління на розвиток політичних режимів у цих країнах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4БІЛ)123 + Ф3(5КАЗ)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА408657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Правові основи розвитку сучасних політичних систем: досвід України та Республіки Білорусь : матеріали Міжнар. наук. конф., 22 листоп. 2012 р., Київ / ред.: О. В. Скрипнюк; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - Київ, 2013. - 123 c. - укp. - рус.

Розкрито здобутки та перспективи політичної системи України в контексті конституційної модернізації. Висвітлено правові основи удосконалення політичних систем в зарубіжних країнах. Визначено роль і значення забезпечення народовладдя у формуванні демократичної політичної системи в Україні. Розглянуто стабільність Конституції України як чинник формування та ефективного функціонування політичної системи. Здійснено порівняння розвитку парламентаризму в Україні та Республіці Білорусь. Досліджено актуальні проблеми правового аналізу політичних систем у сучасній юридичній науці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)21 я431 + Ф3(4УКР)1 я431 + Ф3(4БІЛ)1 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА780295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Круглашова В. Д. 
Міжнародне спостереження за виборами на пострадянському просторі (Україна, Російська Федерація, Республіка Білорусь) : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / В. Д. Круглашова; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2015. - 19 c. - укp.

Вперше в українській науки здійснено комплексне політологічне дослідження та проаналізовано теоретичні, організаційні засади та функціонування міжнародного спостереження за виборами на пострадянському просторі (на прикладі України, Російської Федерації та Республіки Білорусь), одного із вагомих факторів забезпечення демократичних виборів як компоненту розвитку демократії. На основі документів і наукових публікацій досліджено роль міжнародного спостереження за виборами в контексті трансформації політичних систем пострадянських держав. Висвітлено та проаналізовано нормативно-правові засади діяльності місій міжнародного спостереження за виборами у національному виборчому законодавстві й їх участь у виборчих кампаніях в Україні; специфіку організації міжнародного спостереження за виборчими процесами в Республіці Білорусь; статус та повноваження міжнародних спостерігачів в Російській Федерації. Проаналізовано спектр впливу міжнародних спостерігачів, особливості та специфіку функціонування міжнародного спостереження за виборами в Україні, Російській Федерації та Республіки Білорусь. Визначено й охарактеризовано якісний потенціал міжнародного спостереження за виборами, його переваги та недоліки та запропоновано науково-практичні рекомендації щодо розв'язання окремих проблем його функціонування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)131 + Ф3(4БІЛ)131 + Ф3(4РОС)131

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА417487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Баликіна Л. І. 
Становлення та розвиток парламентаризму в Україні та Республіці Білорусь: порівняльні аспекти : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Л. І. Баликіна; ВНЗ "Ун-т економіки та права "КРОК". - Київ, 2015. - 21 c. - укp.

На підставі дослідження нормативно-правових актів України та Білорусі, історіографічних матеріалів і широкої джерельної бази вперше здійснено ретроспективний аналіз розвитку парламентаризму в цих країнах. За результатами порівняльного дослідження визначено відмінності українського парламенту від білоруського в аспектах структури, місця та ролі в політичній системі, місця парламенту в системі стримувань і противаг, взаємодії з іншими органами державної влади, механізмів формування парламентів та їх ролі у формуванні громадянського суспільства. Доведено необхідність подальшого розвитку положення про вдосконалення парламентсько-президентської форми правління в Україні. Показано зростання ролі парламенту в системі органів державної влади в Україні та Білорусі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-1 + Х809(4БІЛ)62-1 + Ф3(4УКР)123 + Ф3(4БІЛ)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418986 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського