Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф1(4УКР)505$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Янишин Б. І. 
Народовці на рубежі 70 - 80-х рр. XIX ст.: творення нової моделі політичної культури / Б. І. Янишин // Укр. іст. журн. - 2001. - № 6. - С. 86-100. - Бібліогр.: 97 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)51-41 + Ф1(4Укр)505

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Бевз Т. А. 
Олександр Стронін та його роль у становленні політичної науки в Україні / Т. А. Бевз // Укр. іст. журн. - 2007. - № 5. - С. 96-109. - укp.

Розкрито життєвий і творчий шлях маловідомого в Україні громадського діяча, педагога, організатора перших недільних шкіл, автора політичних праць та "Народної енциклопедії" О.І. Строніна. Висвітлено період перебування О. Строніна в Україні, відтворено його зв'язок і співпрацю з М. Драгомановим та іншими відомими українськими діячами другої половини XIX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-8 + Ф1(4УКР)505

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Світленко С. І. 
Народництво в Наддніпрянській Україні 60 - 80-х років XIX століття: проблеми історіографії, джерелознавства та археографії : Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / С. І. Світленко; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2000. - 34 c. - укp.

Розглянуто комплекс історіографії, джерелознавства та археографії з історії правознавства в Наддніпрянській Україні 60 - 80-х рр. ХІХ ст. Досліджено характер і особливості історіографічного процесу зазначеного періоду у справі вивчення народництва, висвітлено його етапи, загальний стан історіографічної розробки теми. Проаналізовано ключові поняття "українське народолюбство" і "російське народництво", їх термінологічні ідентитети. Розроблено оригінальну класифікацію джерельної бази. Проведено текстологічний аналіз джерел з історії народознавства, використано основні методи історичної критики джерел, а також поглиблено уявлення про неоднорідність і достатню достовірність джерельної бази. Наведено результати структурно-функціонального дослідження архівної джерельної бази з історії народництва, узагальнено її характер та особливості. Вивчено публікації документальних джерел - найбільш масових з історії народництва, визначено їх типи, форми, розроблено загальну схему археографічного процесу та виділено його етапи. Обгрунтовано авторську концепцію поліваріантного розвитку народництва у Наддніпрянщині як сукупності двох домінуючих демократичних суспільних потоків (напрямків) - українського народолюбства і російського народництва - типологічно базових, споріднених і, водночас, своєрідних за програмно-тактичними настановами і методами діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)51-412 + Т211(4УКР)5 + Ф1(4УКР)505

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пронюк Є. В. 
Остап Терлецький в ідейній боротьбі в Галичині 70-х років ХІХ століття : автореф. дис... канд. філософ. наук / Є. В. Пронюк; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2008. - 36 c. - укp.

Досліджено ідейну боротьбу в Галичині у 1870-ті рр., діяльність і творчість центральної постаті у цій боротьбі О.Терлецького (1850 - 1902 рр.) Відзначено прогресивну історичну роль народовців 1860 - першої половини 1870-х рр. та спростовано негативну оцінку їх діяльності у радянській літературі. Висвітлено антиукраїнську діяльність москвофілів - прибічників панславізму, агентури російського імперіалізму серед українців. Досліджено формування світогляду О.Терлецького - від ортодоксального народовця до радикального націонал-демократа у суспільно-політичній сфері та у філософії - від гегельянця до позитивіста. Виявлено впливи Г.Т.Бокля, Е.Геккеля, К.В.Негелі, В.Федоровича на філософські погляди О.Терлецького. Висвітлено критику мислителем соціал-дарвіністів. На думку О.Терлецького, розв'язання всіх аспектів загальнолюдських проблем, зокрема, українського питання, необхідно здійснювати на наукових засадах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)51-Терлецький, О. + Ф1(4УКР)505

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Беззубець О. В. 
Наддніпрянсько-галицькі відносини у спогадах та листуванні діячів національно-демократичного руху 60-90-х роках XIX ст. / О. В. Беззубець // Вісн. Акад. праці і соц. відносин Федер. профспілок України. - 2002. - № 2. - С. 11-13. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)505

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69880 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Харчук Р. 
Вдячні читачі Шевченка з Наддніпрянської України: Володимир Антонович і Микола Лисенко / Р. Харчук // Слово і Час. - 2019. - № 3. - С. 33-41. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто, як вплинула поезія Шевченка на національну ідентичність двох чільних представників громадівського руху в Україні - правобережця В. Антоновича й лівобережця М. Лисенка. Стверджується, що "Кобзар" - це книжка, що формувала українську політичну ідентичність. Під її впливом відбувалася деполонізація правобережної української інтелігенції й дерусифікація лівобережної. Поезія Шевченка була як головним елементом освітньої програми народництва, так і наріжним каменем народницької ідеології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Шевченко Тарас 4,03 + Ф1(4УКР)505

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського