Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (43)Книжкові видання та компакт-диски (154)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф038$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 277
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Хорошилов О. Ю. 
Політичні еліти та політичне лідерство : навч.-метод. посіб. / О. Ю. Хорошилов; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. - Одеса : ОНУ, 2022. - 94 c. - Бібліогр.: с. 75-76 - укp.

У навчально-методичному посібнику викладені теоретичні засади еліто- логії, як складової сучасної політичної науки, розглянуті класичні та модерні концепції та теорії, які пояснюють специфіку професійної діяльності індиві¬дуальних та колективних суб’єктів політики, закономірності функціонування механізмів конкурентної взаємодії політичних елі пі та лідерів за владу. Розро¬блені питання для самоперевірки, подано список рекомендованої літератури науково-дослідницького та мемуарного характеру, сформовано іменний покаж¬чик представників вітчизняної та зарубіжної елітології, міститься база даних досьє провідних представників політико-економічної еліти сучасної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5 я73 + Ф038.4 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кристиняк М. 
Проблеми діяльності політичної еліти та основні шляхи щодо покращення процесу їх роботи / М. Кристиняк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Юрид. науки. - 2020. - 7, № 1. - С. 61-64. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Окреслено специфічні риси сучасної політичної еліти, розглянуто основні проблеми їхньої діяльності у державі та на підставі цього запропоновано основні шляхи вдосконалення процесу роботи політичної еліти з метою покращення соціально-економічного розвитку держави та суспільства загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Юрид.науки Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Конюх Я. О. 
Механізми впливу молодіжних еліт на формування державної політики / Я. О. Конюх // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2019. - № 4. - С. 35-40. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розкрито механізм впливу молодіжних еліт на формування державної політики. Наведено основні риси розвитку громадянського суспільства в Україні. Розкрито функції еліти в політичній діяльності кожного суспільства. Досліджено суть поняття "механізм впливу". Встановлено, що під механізмом впливу варто розуміти сукупність специфічних соціально-психологічних явищ, що виникають під час взаємодії молодіжних еліт та державних органів влади та здійснюють безпосередній вплив на рівень ефективності формування та реалізації державної політики. Сформовано три підходи до співвідношення громадянського суспільства і держави. Виокремлено три основні рівні взаємодії влади з громадськістю. Наведено основоположні засади, на яких мають базуватися відносини державних органів і молодіжних еліт. Виокремлено три основні рівні взаємодії влади з громадськістю, які є доцільними для співпраці з молодіжними елітами: інформування, консультування та активна участь. Встановлено, що молодіжна політика держави має стати вагомим інструментом у забезпеченні геополітичної конкурентоспроможності України та сталого майбутнього розвитку як місцевих громад, так і суспільства в цілому. Розкрито переваги держави та молодіжних еліт від взаємної співпраці, зокрема позитивний імідж; додатковий потенціал у вигляді різних ресурсів; оптимізація прийнятих рішень; поширення інформаційних повідомлень серед населення; підвищена лояльність суспільства до владних рішень; запобігання некерованій і деструктивній молодіжній активності; організація згуртованої та командної роботи. Наведено механізм впливу молодіжних еліт на формування державної політики та його головну мету (формування державної молодіжної політики є створенням дієвого механізму щодо підвищення рівня ефективності формування та використання молодіжного потенціалу у контексті співпраці з представницькими органами місцевої влади та місцевого самоврядування, а також досягнення більш ефективних результатів у процесі реалізації державної політики). Розглянуто вимоги, які висуваються в умовах сьогодення до вищої політико-управлінської молодіжної еліти. Виокремлено форми (інструменти) впливу молодіжних еліт та інших інституцій громадянського суспільства на формування державної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342.2 + Ф3(4УКР)123 + Ф038.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Козьма В. В. 
Особистісний вимір української політики: історико-теоретичний аналіз : автореф. дис. ... д-ра політ наук : 23.00.01 / В. В. Козьма; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Київ, 2019. - 32 c. - укp.

На основі репрезентативного кола джерел, теоретичних напрацювань і здобутків вітчизняної та зарубіжної політичної науки сформовано цілісне наукове уявлення про особливості особистісного виміру політичного простору незалежної України. Обґрунтовано ідею, що однією з головних причин інституційної слабкості та вразливості незалежної української держави є недостатність у політичному просторі видатних особистостей, які завдяки власній волі, авторитету та здібностям сприяли б процесам розбудови, зміцнення й успішної модернізації держави. Вперше в політичній науці, на основі теоретичного аналізу наявних міждисциплінарних підходів до природи, сутності та змісту феномена "особистість", сформульовано авторське засадниче розуміння поняття "елітарна особистість у політиці". Виявлено одну з головних закономірностей впливу видатних особистостей на процеси зародження ранніх державних утворень. Обґрунтовано тезу про те, що у реформах, які відбуваються в Україні, окрема особистість поки не посіла належного їй місця. Схарактеризовано стан, проблеми та перспективи подальших наукових досліджень владних устремлінь особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф03 + Ф038.4 + Ф038.5 + Ф3(4УКР)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Хорішко Л. С. 
Інституціоналізація еліти в процесах модернізації політичної системи України : автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / Л. С. Хорішко; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2019. - 36 c. - укp.

Запропоновано авторську концепцію інституціоналізації еліти в процесах модернізації політичних систем, що дозволило комплексно розглянути структурно-функціональні характеристики еліти як політичного інституту та конкретизувати його суб'єктність у здійсненні політико-модернізаційної діяльності. Наведено рекомендації щодо підвищення рівня інституціоналізації еліти в політичній системі України. Обґрунтовано визначення елітного політичного інституту як стійкої, нормативно-структурованої сукупності процедур і практик взаємодії, направленої на завоювання владних повноважень, здійснення політичного управління на основі наявних ресурсів. Досліджено особливості та процедуру інституціоналізації еліти в контексті формування інституціонального середовища функціонування та подальшої легітимації в політичній системі. Розкрито сутність, структурні складові суб'єктності еліти й особливості використання політичних технологій в процесах модернізації. Проаналізовано основні етапи інституціоналізації еліти в політичній системі України та здійснено оцінювання рівня інституціоналізованості згідно обраних критеріїв. Вивчено досвід інституціоналізації еліти в політичних системах Іспанії, Німеччини, Туреччини та визначено можливості його використання в умовах української політичної дійсності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022 + Ф038.5 + Ф3(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Аксельрод Р. Б. 
Політична компетентність владної еліти: зміст і механізми формування : монографія / Р. Б. Аксельрод, В. О. Корнієнко; Вінниц. нац. техн. ун-т. - Вінниця : ВНТУ, 2018. - 171 c. - Бібліогр.: с. 140-171 - укp.

Проведено комплексне теоретико-прикладне дослідження феномену політичної компетентності. Виявлено чинники й механізми її формування як ціннісної складової політичної культури владної еліти України. Досліджено особливості її функціонування в ракурсі розв’язання завдань соціально-політичного розвитку сучасного українського суспільства. Охарактеризовано підходи до трактування й оцінено політичну компетентність, її практичне відображення в політичній діяльності владної еліти України. Визначено орієнтири та механізми розвитку компетентності владної еліти, сформовано нові компетентності за умови демократизації українського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.3 + Ф038 + Ф054 + Ф3(4УКР)15

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА828498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кириченко Н. О. 
Лідерство як спосіб подолання політичної прокрастинації / Н. О. Кириченко // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2018. - № 2. - С. 45-49. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено процес формування лідерських якостей у суб'єктів реалізації державної політики - один зі шляхів подолання політичної прокрастинацїї Політичну прокрастинацію розглянуто як одну з причин трансформаційних невдач, її суть полягає у відкладанні розроблення та реалізації важливих реформ у пріорітетних сферах державної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 + Ф022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Стратегічне управління та політичне прогнозування в публічній сфері : навч. посіб. / С. О. Телешун, І. В. Рейтерович, С. В. Ситник, О. Г. Пухкал, Е. А. Афонін, С. І. Вировий, Я. О. Чепуренко, В. В. Пальоха; ред.: С. О. Телешун; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Київ, 2018. - 190, [1] c. - Бібліогр.: 79 назв - укp.

Розкрито теоретико-методологічні та практичні питання сутності, структури, принципів та методів стратегічного управління та політичного прогнозування в публічній сфері. Досліджено специфіку стратегічного управління в політичних об'єднаннях і партіях, некомерційних організаціях. Розглянуто стратегії розвитку громадянського суспільства, визначено методологічні засади політичного прогнозування в системі публічного управління. Проаналізовано методи політичного прогнозування та моделі оцінювання політичних ризиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф080 я73 + Ф038 я73 + Х819(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА831429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Аліман М. В. 
Організація й модернізація зібрань у праці Бориса Мартоса / М. В. Аліман, О. О. Нестуля, С. І. Нестуля; ред.: О. О. Нестуля; Укоопспілка, ВНЗ "Полтав. ун-т економіки і торгівлі". - Полтава, 2018. - 193, [1] c. - (Серія: Постать лідера. Борис Мартос). - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Висвітлено результати дослідження Б. Мартоса з питань організації і ведення зібрань. Наведено висновки і пропозиції щодо видів зібрань, підготовки до них, способів голосування, оформлення протоколу зібрання. Представлено відомості про Б. Мартоса - українського політика, державного, громадського і кооперативного діяча, науковця-педагога, активного учасника численних зібрань і з'їздів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 + У9(4УКР)08 д Мартос Б.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА828971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Богачев Р. М. 
Перетворені форми еліти: фази, механізми і модуси трансформації / Р. М. Богачев // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2017. - Вип. 1. - С. 26-32. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Визначено теоретичне підгрунтя, необхідність та методи подолання ірраціональних перетворених форм процесів суспільного відтворення; окреслено нову основу побудови матриці "інакше можливого" елітою або спотворення її ірраціональними перетвореними формами: ерзац-, псевдо- та квазіелітою. Запропоноване методологічне підгрунтя формування матриці "інакше можливого" стає основою напрацювання відповідних інструментів управління соціальними системами та суспільним розвитком у царині невизначеності та швидкоплинності зовнішнього простору.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*422.12 + Ф038.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Шихненко Д. В. 
Особливості та природа харизми в конституюванні інноваційного політичного лідерства / Д. В. Шихненко // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Держ. упр.. - 2017. - № 3. - С. 25-31. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено наукову інтерпретацію сутнісних параметрів харизматичної особистості та з'ясовано роль харизми в конституюванні інноваційного політичного лідерства. Систематизовано наукові дискусії навколо можливості використання поняття "харизма" та обгрунтовується зміст основних компонентів і характеристик харизматичної особистості. Запропоновано порівняння дійсної і штучної харизми крізь призму трансформації політичної та соціальної систем суспільства. Наведено позицію, що в сучасному суспільстві домінує тенденція до відтворення бюрократичними структурами особистостей із харизматичними задатками, фактично позбавлених якостей "дійсного" харизматика. Виділено низку характерних особливостей, які стосуються відмінностей прояву лідерських якостей та харизми в демократичних і недемократичних суспільствах. Наголошено на тому, що сутнісною характеристикою інноваційного політичного лідера є саме дійсна харизматичність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 + Ф016.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:держ.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Дубінська В. О. 
Фактори реалізації політичного лідерства в державному управлінні / В. О. Дубінська // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2016. - Вип. 3. - С. 99-104. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Проведено аналіз вивчення феномена політичного лідерства в сучасній зарубіжній і вітчизняній науці. Предметом вивчення стали чинники реалізації політичного лідерства в державному управлінні та методологічні підходи. На основі вивчення зроблено висновок, що у період раціоналізації управлінського процесу дослідження факторів реалізації політичного лідерства набуває підвищеної актуальності. Крім того, як показав аналіз наукової літератури, розуміння феномена політичного лідерства в державному управлінні не існує.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1 + Ф038.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Богачев Р. М. 
Еліта та процеси самоорганізації суспільства: системні трансформації / Р. М. Богачев // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Філософія. Психологія. Педагогіка. - 2016. - № 3. - С. 12-22. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Окреслено напрями формування методологічного фундаменту та методичної бази, механізми та засоби стимулювання цивілізаційного вибору людини через формування та актуалізацію матриці "інакше-можливого" як джерела детонації практичного перетворення в ритміці формотворчість-культуротворчість-свободотворчість. Визначається відповідне коло проблем гуманізації суспільного життя та механізмів їх вирішення на всіх рівнях системи управління. Методологія перетворених форм дозволяє опрацювати механізми сприяння або сповільнення процесів суспільного розвитку. Ірраціональні перетворені форми виникають та розгортаються під впливом біологізму, суб'єктивізму, солідарності. Визначено теоретичне підгрунтя та необхідність подолання ірраціональних перетворених форм. Нова основа побудови матриці "інакше-можливого" визначається елітою або її ірраціональними перетвореними формами: ерзац-елітою, псевдо-елітою та квазіелітою. Методологічне підгрунтя формування матриці "інакше можливого" стає основою напрацювання відповідних інструментів управління соціальними системами та суспільним розвитком в царині невизначеності та швидкоплинності зовнішнього простору (в т.ч. Модель фаз трансформації та дії перетворених форм самоорганізації). Саме це потребує подальшого дослідження, зумовлює подальші напрями наукової розвідки, теоретичного обгрунтування та практичного втілення, зокрема механізмів та практик самоорганізації в напрямі гармонізації її сутності та форми процесів суспільного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Філос.Псих.Пед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бегаль В. М. 
Харизматичне лідерство в сучасному політичному процесі : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / В. М. Бегаль; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 18 c. - укp.

Розкрито сутність, роль та тенденції розвитку харизматичного лідерства в сучасному політичному процесі. Узагальнено основні концептуальні підходи до розуміння сутності харизматичного лідерства, на основі систематизації висновків з аналізу класичної концепції харизматичного панування та сучасних наукових розробок сформульовано визначення зазначеного суспільно-політичного феномену. Розкрито роль харизматичного лідерства як найбільш концентрованої та конструктивної форми реалізації політичної влади в сучасному суспільстві. Розглянуто сучасні трансформації політичної харизми. З'ясовано особливості функціонування політичного харизматичного лідерства в демократичному й авторитарному політичних режимах, розкрито функціональне значення політичної харизми в процесі здобуття й утримання влади. Виявлено основні тенденції використання харизми сучасними українськими політиками. З'ясовано специфіку та суперечності функціонування політичного харизматичного лідерства в сучасній Україні, визначено його конструктивний потенціал.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 + Ф022 + Ф3(4УКР)13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Алаликіна О. М. 
Інтеракція політичних еліт як чинник демократизації суспільства : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. М. Алаликіна; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". - Одеса, 2015. - 17 c. - укp.

Досліджено процес інтеракції політичних еліт як чинника демократизації суспільства, проаналізовано технологічні, інституційні та функціональні особливості цього процесу. З'ясовано, що основою інтеракції еліт виступають відносини між структурними елементами політичної системи суспільства (партійною елітою, державними службовцями, керівництвом середнього рівня, представниками мас-медіа, експертного співтовариства та ін.), а демократичність взаємодії політичних еліт визначається рівнем розвитку інституцій державної влади та громадянського суспільства, механізмами ротації еліт, політичної участі громадян та активності політичного класу під час ухвалення та реалізації політичного курсу, відкритістю політичної еліти. Обгрунтовано думку, що структура інтеракції політичних еліт формується на основі горизонтальних і вертикальних відносин, які опосередковуються системою політичних комунікацій. Рівень політичної інтеракції еліт визначається розвиненістю й ефективністю горизонтальної та вертикальної взаємодії політичних еліт в процесі визначення політичного курсу, обрання лідерів та участі у виборах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5 + Ф3(4УКР)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Тимцуник В. 
Концепції елітотворення та бар'єри структурації державницької еліти / В. Тимцуник, І. Черленяк // Вісн. Київ. нац. торг.-екон. ун-ту. - 2015. - № 3. - С. 101-116. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розглянуто взаємодію між суспільством, державою та елітою у країні з перехідною демократією. Проаналізовано сучасні концепції еліт та елітотворення. Розкрито сутність теорії самоорганізації У. Ешбі та теорії структурації Е. Гідденса. Досліджено причини повільної самоорганізації державницької еліти в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гурієвська В. М. 
Парадигма глибинної демократії в процесі вирішення політико-управлінських завдань / В. М. Гурієвська // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Політ. науки. - 2015. - № 4. - С. 17-22. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено теоретичний аналіз еволюції розвитку ідеї глибинної демократії. Зокрема, розглянуто метод світової роботи, спрямований на формування нової організаційної та суспільно-політичної культури. Акцент зроблено на понятті глибинної демократії як механізму формування сучасного лідерського світогляду та підвищення результативності в процесі вирішення політико-управлінських завдань. Зазначено, що сучасні суспільно-політичні системи характеризуються не тільки відкритою та зумовленою структурою, намірами і цілями, а також і своїми емоційними характеристиками, такими як конфліктні відносини, ревнощі і заздрість, так само як і альтруїстичні спонукання, духовні потреби і зацікавленість у сенсі життя. Обгрунтовано, що виходячи із сучасних суспільно-політичних відносин демократія без усвідомлення може бути тиранією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф038.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Пірен М. 
Елітологія : [підручник] / М. Пірен. - Київ : Талком, 2014. - 311 c. - укp.

Розкрито предмет, основні поняття, категорії елітології як науки. Висвітлено історію становлення еліти, її сутність, типологію, ротацію, функціональну роль у суспільно-політичному житті та управлінській культурі держави. Увагу приділено ролі світоглядних засад еліти, її ментальності та національній ідентичності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5 + С5*422.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА783820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Карпець Ю. В. 
Феномен політичного впливу в структурі демократичного процесу : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Ю. В. Карпець; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". - Одеса, 2014. - 18 c. - укp.

Досліджено політичний вплив (ПВ) та специфіку його функціонування в демократичному політичному процесі сучасної України. Проаналізовано природу та теоретичний зміст поняття "політичний вплив", досліджено його структурну будову. Визначено три рівні поняттєво-категоріального поля, яке становить теоретико-практичний дискурс ПВ. Доведено тісний зв'язок напрямів та форм ПВ зі спектром його цільового поля. Визначено, що ПВ є складеним структурним елементом політичного процесу, який здійснює зв'язок між політичними інститутами. Доведено наявність функціонального зв'язку між типом існуючого політичного режиму та переважаючими заходами ПВ. Проаналізовано особливості функціонування ПВ в Україні та визначено надмірну нерівномірність розподілу важелів впливу в різних акторів. Розроблено модель вимірювання ефективності ПВ, яка базується на показниках загальної, спеціальної, конкретної ефективності та критеріях якості. Запропоновано шляхи вдосконалення ПВ в сучасній Україні, серед яких виділено розвиток системи інтернет-петицій, перехід еліт до якомога чесної політичної гри та вирівнювання статусів та можливостей ПВ різних політичних суб'єктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405440 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Тельпіс О. В. 
Еволюція дискурсу політичного лідера в сучасних міжнародних відносинах : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / О. В. Тельпіс; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Досліджено феномен дискурсу політичного лідера. Вивчено еволюцію політико-комунікаційного процесу в сучасних міжнародних відносинах. Узагальнено та систематизовано новітні політико-комунікаційні технології, які забезпечують формування дискурсу політичного лідера в міжнародних відносинах в інформаційну добу. Доведено, що дискурс політичного лідера є важливою складовою зовнішньополітичного курсу держави в сучасних міжнародних відносинах. Зазначено, що політичний лідер виступає носієм дискурсу держави, яку він представляє на міжнародній арені та трансдуктором цього дискурсу для міжнародної спільноти. Показано зв'язок змін в політичній системі та розвитку комунікативних технологій і, зокрема, дискурсу. З'ясовано еволюцію дискурсу в сучасних міжнародних відносинах (на прикладі дискурсу Б. Обами, Д. Русеф, Т. Блера та інших).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 + Ф4(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411692 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського