Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (10)Книжкові видання та компакт-диски (41)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)321-93-21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Стецюк П. А. 
Теорія і практика управління фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств : монографія / П. А. Стецюк. - К. : ННЦ "Ін-т аграр. економіки", 2008. - 386 c. - Бібліогр.: с. 354-383. - укp.

Наведено результати дослідження теоретико-методологічних і методичних проблем формування ефективної системи управління фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств за умов ринкової трансформації економіки. Показано еволюцію наукових поглядів на економічний зміст і ідентифікацію фінансових ресурсів, обгрунтовано їх якісні характеристики. Особливу увагу приділено проблемам фінансового планування й аналізу фінансових ресурсів вітчизняних підприємств аграрної сфери, наведено рекомендації щодо їх вирішення.

Приведены результаты исследования теоретико-методологических и методических проблем формирования эффективной системы управления финансовыми ресурсами сельскохозяйственных предприятий в условиях рыночной трансформации экономики. Показана эволюция научных взглядов на экономическое содержание и идентификацию финансовых ресурсов, обоснованы их качественные характеристики. Особое внимание уделено проблемам финансового планирования и анализа финансовых ресурсов отечественных предприятий аграрной сферы, приведены рекомендации по их решению.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.356 + У9(4УКР)321-93-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА700361 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шиндирук І. П. 
Розвиток системи управління борговими зобов'язаннями підприємств: модель і технологія / І. П. Шиндирук // Стратегія розв. України: соціол., економіка, право. - 2008. - № 1/2. - С. 658-664. - укp.

Розглянуто вихідні положення формування системи управління борговими зобов'язаннями сільскогосподарських підприємств. На основі аналізу сучасних умов їх господарювання, опрацювання вітчизняного і зарубіжного досвіду, визначено цілі та об'єкти даного управління, обгрунтовано підходи до вдосконалення моделі і технології його організації (визначено "логіку" такого управління).


Ключ. слова: економіка сільського господарства, менеджмент фінансовий, статистика фінансова, система кредитна
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Заіка І. П. 
Концепція формування цілей та завдань управління фінансовими ресурсами сільськогосподарського підприємства, адекватних ринковим механізмам / І. П. Заіка // Зб. наук. пр. Луган. держ. аграр. ун-ту. - 2001. - 12,[ювіл. вип.]. - С. 110-119. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)321-93-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69669 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Мамчур Р. М. 
Бюджетування в системі фінансового менеджменту аграрних підприємств : автореф. дис... канд. екон. наук / Р. М. Мамчур; Нац. аграр. ун-т. - К., 2008. - 19 c. - укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні засади організації та впровадження бюджетування як ефективного механізму удосконалення фінансового менеджменту аграрних підприємств. Розкрито зміст понять "бюджет" і "бюджетування", удосконалено класифікацію бюджетів з використанням єдиної термінології. Визначено місце бюджетування в системі фінансового менеджменту аграрних підприємств. Виділено об'єкти бюджетування й управлінського обліку, які утворюють фінансову структуру аграрного підприємства та є центрами фінансової відповідальності й обліку. Запропоновано схеми складання бюджетів на базі притаманних для аграрних підприємств основних варіантів побудови бюджетних систем з метою консолідації бюджетів різних рівнів. Розроблено загальну методику складання бюджетів аграрними підприємствами, яка передбачає побудову їх фінасової структури; розробку форматів операційних, фінасових і допоміжних бюджетів; порядок заповнення бюджетних форм; регламентування бюджетування та контроль з урахуванням деяких особливостей щодо впровадження бюджетування в аграрних підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93-212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Борщ О. Г. 
Управління акціонерним капіталом підприємств в агропромисловому виробництві : автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. Г. Борщ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2009. - 19 c. - укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та практичні рекомендації щодо удосконалення управління капіталом акціонерних підприємств в агропромисловому виробництві з метою підвищення ефективності його використання та збільшення доходів акціонерів. Розкрито сутність капіталу та систематизовано його класифікаційні ознаки у контексті фінансового менеджменту. Визначено особливі ознаки акціонерного капіталу, удосконалено зміст фінансового менеджменту капіталу та запропоновано фінансовий механізм управління капіталом акціонерів. Проаналізовано ефективність формування та використання капіталу акціонерними молокопереробними підприємствами, досліджено вплив зовнішніх і внутрішніх факторів на їх операційну та фінансову діяльність. На підставі запропонованого методичного підходу щодо визначення ціни власного капіталу встановлено показник оцінювання ефективності управління капіталом і розроблено механізм матеріального стимулювання управлінського персоналу. Створено імітаційну модель, яка дозволяє прогнозувати потребу в зовнішньому фінансуванні, оптимізувати цільову структуру капіталу за критеріями максимізації коефіцієнта ринкової вартості підприємства та показника економічної доданої вартості з урахуванням операційно-фінансового ризику та приймати ефективні управлінські рішення у разі зміни будь-якого фактора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93-21 + У9(4УКР)291.6-93-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362453 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Есманова Л. І. 
Управління фінансовими результатами сільськогосподарських підприємств : автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.04 / Л. І. Есманова; Сум. нац. аграр. ун-т. - Суми, 2009. - 20 c. - укp.

Розглянуто фінансові результати як економічну категорію у відповідності до ринкових умов. Встановлено, що основним етапом процесу управління за результатами є процес їх визначення, управління з ситуації та контролю за поточними господарськими результатами. Доведено, що неминучою умовою успішного розвитку підприємств є розробка бюджетів та їх аналіз. Розроблено бюджети за структурними підрозділами та введено внутрішньогосподарську денну та щотижневу звітність для прийняття щоденних управлінських рішень на основі відхилень для запобігання банкрутству. Опрацьовано основні показники та фінансові коефіцієнти, що визначають шляхи економічного розвитку агроформувань і максимізацію прибутку на перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бєлов Б. О. 
Управління фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств : автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.04 / Б. О. Бєлов; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. - Д., 2009. - 20 c. - укp.

Розглянуто теоретичні засади фінансового мендежменту в сільськогосподарських підприємствах. Розкрито сутність і джерела фінансових ресурсів підприємства, описано інструменти й механізми управління ними. Визначено, що основними функціями процесу управління є планування, облік, аналіз, регулювання. Планування призначене для формування задач підприємства, облік - для одержання об'єктивної інформації про стан підприємства, аналіз - для встановлення діагнозу стану підприємста, регулювання - для формування альтернативних варіантів покращання його стану. Обгрунтовано напрями оперативного фінансового планування у виробничій діяльності підприємств з розвитку економічної діагностики та фінансового аналізу для оперативного управління фінансовими ресурсами, запропоновано модель прийняття рішень про зовнішнє фінансування на основі прогнозного оцінювання кредитоспроможності господарства. З'ясовано, що одним з ефективних механізмів поточного планування й управління підприємством за ринкових умов є бюджетування, що характеризується множинністю бюджетів, набір яких для кожного підприємства індивідульний і визначається сферою виробництва й особливостями його фінансово-господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Заіка І. П. 
Управління фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.04.01 / І. П. Заіка; Ін-т аграр. економіки УААН. - К., 2002. - 20 c. - укp.

Розкрито сутність фінансових ресурсів підприємств як економічної категорії, розглянуто склад і джерела їх формування. Оцінено досягнутий рівень забезпечення фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств Луганщини. Досліджено процес формування та використання фінансових ресурсів сільськогосподарських підприємств за сучасних умов, виявлено негативні тенденції в управлінні фінансовими ресурсами цих підприємств. Наведено методику оперативного контролю за складом і структурою капіталу, платоспроможністю та рентабельністю на рівні підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)321-93-21 + У9(4Укр-4Луг)321-93-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Недільська Л. В. 
Організаційно-економічний механізм управління фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Л. В. Недільська; Житомир. нац. агроекологіч. ун-т. - Житомир, 2010. - 20 c. - укp.

Поглиблено тлумачення сутності фінансових ресурсів підприємств як економічної категорії, якій властиві особливості прояву, складові (загальні, поточні та вкладені фінансові ресурси), функції (захисна, страхова та заощаджувальна) і межі функціонування. Наведено визначення фінансових ресурсів підприємств. Охарактеризовано чинники, що визначають процес управління фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств різних організаційно-правових форм. Проаналізовано сучасний рівень фінансового забезпечення сільськогосподарських підприємств і тенденції ефективності використання фінансових ресурсів. Виявлено проблеми управління фінансовими ресурсами й окреслено напрями їх вирішення. Проведено поваріантний прогноз ефективності використання фінансових ресурсів. Обгрунтовано технологію вибору фінансової стратегії сільськогосподарських підприємств. Запропоновано методологічний підхід до формування організаційно-економічного механізму управління фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Стецюк П. А. 
Стратегія і тактика управління фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств : монографія / П. А. Стецюк. - К. : Ін-т аграр. економіки, 2009. - 370 c. - Бібліогр.: 358 назв. - укp.

Висвітлено теоретико-методологічні та методичні питання створення ефективної системи управління формування та використання фінансових ресурсів сільськогосподарських підприємств (ФРСГП) для забезпечення реалізації їх стратегічних цілей та поточних планів і завдань. Проаналізовано особливості планування ФРСГП та обгрунтовано шляхи їх вирішення. Розкрито стратегічний та поточний аспекти управління ФР підприємств аграрної сфери економіки. Визначено сучасну парадигму фінансового управління та концептуальні засади створення ефективної системи управління ФРСГП.

Освещены теоретико-методологические и методические вопросы создания эффективной системы управления формирования и использования финансовых ресурсов сельскохозяйственных предприятий (ФРСХП) для обеспечения реализации их стратегических целей, текущих планов и задач. Проанализированы особенности планирования ФРСХП и обоснованы пути их решения. Раскрыты стратегический и текущий аспекты управления ФР предприятий аграрной сферы экономики. Определены современная парадигма финансового управления и концептуальные основы создания эффективной системы управления ФРСХП.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА721395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Качура А. Є. 
Управління структурою джерел фінансових ресурсів сільськогосподарських підприємств : автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А. Є. Качура; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. - Д., 2009. - 20 c. - укp.

Розглянуто теоретичні аспекти економічної сутності джерел фінансових ресурсів підприємства, визначено їх структуру, обрано методику визначення потреби підприємств у фінансових ресурсах і порядок проведення дослідження. Запропоновано класифікацію джерел фінансових ресурсів сільськогосподарських підприємств. Здійснено аналіз фінансового стану сільськогосподарських підприємств, огляд забезпеченості їх фінансовими ресурсами, проаналізовано потребу у фінансових ресурсах. Проведено зіставну оцінку фактичного та нормативного значень потреби забезпечення підприємств фінансовими ресурсами. Запропоновано удосконалення методики формування структури джерел фінансових ресурсів підприємства. Розроблено модель процесу управління формуванням джерел фінансових ресурсів і алгоритм визначення потреби підприємств у фінансових ресурсах. Проведено класифікацію обмежень, які впливають на досягнення оптимальної структури джерел фінансових ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Воробйов Ю. М. 
Управління фінансовими ресурсами в аграрних підприємствах : монографія / Ю. М. Воробйов. - Сімф. : НАПКБ, 2009. - 137 c. - Бібліогр.: 52 назв. - укp.

Розкрито теоретичні, методичні та практичні основи управління фінансовими ресурсами (ФР) в аграрних підприємствах (АП). Висвітлено сучасну практику формування і використання ФР під час створення нових, а також чинних підприємств. Особливу увагу приділено питанням формування власних ФР, залучення позикових коштів, управління використанням ФР в АП.

Раскрыты теоретические, методические и практические основы управления финансовыми ресурсами (ФР) в аграрных предприятиях (АП). Освещена современная практика формирования и использования ФР при создании новых, а также действующих предприятий. Внимание уделено вопросам формирования собственных ФР, привлечения заемных средств, управления использованием ФР в АП.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА726354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Дегтяренко А. В. 
Управління фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / А. В. Дегтяренко; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - Х., 2010. - 20 c. - укp.

Наведено результати теоретичних і практичних досліджень з питань вдосконалення механізму управління фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств. Уточнено визначення категорії "фінансові ресурси підприємств". Доповнено класифікацію фінансових ресурсів. Розкрито сутність елементів системи управління фінансовими ресурсами. Обгрунтовано та конкретизовано нормативні положення з оцінки найважливіших фінансових коефіцієнтів. Проведено аналіз рентабельності, тривалості виробничого, фінансового, операційного циклів та оборотності із виділенням факторів впливу на дані процеси. Запропоновано процедури, впровадження яких в господарствах сприятиме покращанню якості фінансово-управлінської діяльності. Визначено орієнтири для основних фінансових показників з урахуванням початкового фінансового стану та виробничої спрямованості підприємств. Обгрунтовано методичний підхід до імовірнісно-імітаційного моделювання, його доцільність підтверджено практичним експериментом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377644 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Казакова В. І. 
Управління фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств : автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / В. І. Казакова; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Проаналізовано сучасний стан і тенденції фінансового забезпечення сільськогосподарських підприємств, проведено оцінку наявності, руху й ефективності управління фінансовими ресурсами. Сформульовано основні складові фінансово-ресурсної стратегії для груп сільськогосподарських підприємств за рівнем ефективності управління фінансовими ресурсами. Удосконалено функціональний зміст даного процесу шляхом побудови матриці розподілу функцій між управлінськими працівниками. Наведено схему організаційної взаємодії структурних елементів системи управління фінансовими ресурсами з виділенням центрів фінансової відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Стецюк П. А. 
Управління формуванням та використанням фінансових ресурсів сільськогосподарських підприємств : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / П. А. Стецюк; Укр. акад. аграр. наук, Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". - К., 2010. - 39 c. - укp.

Проаналізовано генезис наукових уявлень щодо фінансових ресурсів і джерел їх формування. Домліджено теоретико-методологічні проблеми побудови сучасної парадигми управління фінасовими ресурсами. Оцінено практику й виявлено домінантні тендеції та агенти впливу на формування і використання фінансових ресурсів сільськогосподарських підприємств. Обгрунтовано пріоритетні напрями удосконалення управління формуванням і використанням фінансових ресурсів сільськогосподарських підприємств, розроблено методичний інструментарій їх аналізу, оцінювання та планування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378133 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Жовніренко О. В. 
Фінансовий контроль діяльності сільськогосподарських підприємств : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. В. Жовніренко; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Розроблено практичні рекомендації щодо удосконалення використання інформаційної звітності сільськогосподарських підприємств (СП) у разі проведення фінансового контролю. Уточнено визначення "фінансового контролю" та систематизовано методичні підходи побудови фінансового контролю в Україні та за кордоном. Обгрунтовано необхідність здійснення поділу професійного фінансового контролю на стадії, що обумовлено необхідністю його регламентації, структуризації, правильного розподілу засобів і можливостей, необхідних для більш ефективного виконання завдань контрольного процесу, які неможливо виконати без чіткого та послідовного впорядкування та логічної систематизації контрольних дій. Проведено дослідження щодо використання та аналізу бухгалтерської звітності управлінським персоналом СП, що надають можливість вказувати на: відсутність єдиного підходу у визначенні переліку, змісті вимог до звітної інформації та її відбору та градації для використання за рівнями управління та центрами відповідальності; відсутність необхідної частини інформації для ухвалення багатьох управлінських рішень в основному на вищому рівні системи управління СП. Рекомендовано впровадження концепції фінансового контролю, яка передбачає вирішення питань організації та функціонування державного фінансового контролю в системі органів державного та комунального сектору, що дозволяє підвищити ефективність його здійснення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)832.1-149.3 + У9(4УКР)321-93-218

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Танклевська Н. С. 
Управління фінансовими потоками аграрних підприємств : монографія / Н. С. Танклевська, Л. В. Петіна. - Херсон : Айлант, 2011. - 267 c. - Бібліогр.: 301 назв - укp.

Досліджено теоретико-методичні засади управління фінансовими потоками (ФП) аграрних підприємств (АП). Розкрито зміст і структуру ФП. Визначено його зміст в контексті еволюції наукової думки. Проаналізовано систему оцінювання ефективності управління ФП АП. Здійснено оцінювання сучасного стану та виявлено закономірності реалізації бюджетної та податкової політики в аграрній сфері економіки. Виявлено тенденції та проблеми розвитку кредитної й інвестиційної політики в аграрному секторі. Визначено особливості страхування аграрних ризиків. Проведено комплексний аналіз стану, специфіки та дієвості державної фінансової підтримки АП і визначено перспективи її розвитку. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення механізму управління ФП на підприємстві та посилення фінансового контролю в аграрній сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА752347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Гладких Ю. М. 
Тактика фінансового управління підприємствами АПК в умовах кризи / Ю. М. Гладких // Пробл. науки. - 2012. - № 4. - С. 39-42. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Здійснено наукове обгрунтування тактики фінансового управління підприємствами АПК за умов кризи. Визначено основні антикризові заходи в сфері фінансового управління підприємствами АПК. Сформульовано ключові напрямки державного антикризового регулювання в АПК.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Манько І. М. 
Формування стійкості фінансового потенціалу підприємств : монографія / І. М. Манько; Луган. нац. аграр. ун-т. - Луганськ : Ноулідж, 2013. - 170 c. - Бібліогр.: с. 155-170 - укp.

Розглянуто теоретичні аспекти управління фінансовою стійкістю підприємств (ФСП). Визначено сутність понять фінансової стійкості та системи управління нею. Наведено характеристику складових забезпечення ФСП. Досліджено фактори впливу на ФСП. Розглянуто умови забезпечення ФСП. Проаналізовано систему факторних показників оцінки ФСП. Встановлено процедуру оцінки стану системи управління ФСП. Вдосконалено структуру організаційного механізму управління ФСП. Подано систему внутрішнього аудиту системи управління ФСП. Оцінено стан системи управління ФСП.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.356.1 + У9(4УКР)321-93-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА766786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Шкварчук Л. О. 
Ф'ючерсні контракти в системі управління грошовими потоками підприємств / Л. О. Шкварчук // Актуал. проблеми економіки. - 2009. - № 11. - С. 221-228. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто можливість використання ф'ючерсних контрактів для управління грошовими потоками продовольчих підприємств. Визначено закономірності сезонної зміни рівня цін на деякі види сільськогосподарської продукції та їх взаємозв'язок із витратами відповідних підприємств. Запропоновано механізми відкриття довгих і коротких позицій за ф'ючерсними контрактами для стабілізації грошових надходжень товаровиробників та кон'юнктури ринку в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського