Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)300-141$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
Категорія:    
1.

Крайнєв П.  
Економіко-правові засади управління промисловою власністю в Україні / П. Крайнєв // Право України. - 2001. - № 2. - С. 96-100. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)122 + У9(4Укр)300-141-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Соколы И. И. 
Организация управления государственными долями имущества в промышленности (подходы и решения) / И. И. Соколы; НАН Украины. Ин-т пробл. рынка и экон.-экол. исслед. - О., 1998. - 85 c. - (Упр. гос. имуществом). - Библиогр.: 25 назв. - рус.

Представлен комплекс решений и методов для обеспечения эффективного управления долями государственного имущества (пакетами акций) в смешанных государственно-частных предприятиях. Рассматриваются общие принципы корпоративного управления, организационная структура управления государственной долей, методика управления, критерии обеспечения "максимальной проводимости" государственных интересов в составе органов управления акционерным обществом (АО), организация управления, методика оценки результатов управления государственным пакетом акций в промышленности.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-141

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Тараш Л. И. 
Экономическая реализация акционерной собственности в промышленности / Л. И. Тараш // Економіка пром-сті. - 2005. - № 1. - С. 95-106. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Сформульовано основні положення щодо реалізації акціонерної власності. На підставі аналізу даних річної звітності емітентів в обробній промисловості, одержаних у порівняній групі відкритих акціонерних товариств, виявлено основні тенденції у формуванні структури, концентрації та реалізації акціонерної власності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-141

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Крайнєв П. П. 
Інтелектуальна економіка: управління промисловою власністю : Моногр. / П. П. Крайнєв; Акад. прав. наук України, НДІ інтелект. власності. - К. : Вид. дім "ІнЮре", 2004. - 448 c. - Бібліогр.: с. 431-444. - укp.

Розкрито зміст ряду категорій, які відносяться до інтелектуальної діяльності, а також їх взаємозв'язок. Охарактеризовано процес просування об'єктів промислової власності (ПВ) на ринок інтелектуального капіталу з метою формування напрямів розвитку управління ПВ на державному рівні, а також на підприємстві, фірмі, корпорації. Розглянуто правові та економічні аспекти щодо управління патентно-ліцензійною роботою у підприємницькій діяльності.

Раскрыты содержание ряда категорий, относящихся к интеллектуальной деятельности, а также их взаимосвязь. Охарактеризован процесс продвижения объектов промышленной собственности (ПС) на рынок интеллектуального капитала для формирования направлений развития управления ПС на государственном уровне, а также на предприятии, фирме, корпорации. Рассмотрены правовые и экономические аспекты управления патентно-лицензионной работой в предпринимательской деятельности.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-141 + Х839(4УКР)34

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА651944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ткач К. І. 
Проблеми управління державною власністю в інфраструктурних галузях промисловості / К. І. Ткач // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Економіка. - 2007. - № 2. - С. 25-31. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано особливості розвитку державної власності й обгрунтовано пропозиції з оптимізації управління державною власністю в інфраструктурних галузях промисловості за умов ринкової трансформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-141-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/екон. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Хаустов В. К. 
Розвиток ринку об'єктів промислової власності / В. К. Хаустов // Економіка і прогнозування. - 2005. - № 2. - С. 103-122. - укp.

Проаналізовано основні закономірності та тенденції ринків промислової власності на глобальному та національному рівнях. Показано важливу роль міжнародних інститутів у перетворенні інтелектуальної власності на потужний важіль економічного зростання. Проаналізовано деякі проблемні питання розвитку системи охорони об'єктів права промислової власності в Україні, а саме - зменшення кількості й якості поданих заявок на патенти, недостатній рівень комерціалізації об'єктів права промислової власності, практичну "замкненість" національної системи охорони промислової власності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-141

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Хаустов В. К. 
Сутність основних категорій ринку промислової власності / В. К. Хаустов // Екон. теорія. - 2005. - № 3. - С. 18-30. - укp.

Вперше в Україні розглянуто теоретичні аспекти щодо категорій і визначення основних понять, що стосуються ринку промислової власності та особливостей його функціонування. Розкрито положення, що методологічну основу досліджень таких ринків мають складати головні положення теорії маркетингу, ситуаційного аналізу та концептуальні засади охорони інтелектуальної власності. Результати досліджень мають використовуватися для вдосконалення механізмів регулювання, зокрема методів та інструментів реалізації державної і міждержавної політики у сфері охорони інтелектуальної власності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-141

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лищишин М. О. 
Управління об'єктами промислової власності підприємств : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / М. О. Лищишин; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2005. - 19 c. - укp.

Уперше здійснено комплексний аналіз промислової власності за умов переходу вітчизняної економіки до ринкових відносин з застосуванням макро- та мікроекономічного інструментарію. Узагальнено еволюцію поглядів економістів щодо промислової власності, запропоновано нові підходи до сегментації управління підприємствами, що передбачають використання ліцензій та угод з авторами об'єктів промислової власності на етапі їх реєстрації для одержання чистого доходу, розширення експорту товарів і випуску цінних паперів. Розроблено новий підхід щодо покращення методики відбору об'єктів промислової власності підприємствами завдяки урахуванню оцінок експертів та застосуванню комп'ютерних програм, а також створенню математичних моделей їх впровадження. Виявлено тенденції технологічного розвитку підприємств у різних господарських системах, запропоновано у промисловості та сільському господарстві країни застосувати винаходи, промислові зразки та певні моделі. Розвинуто підхід до систематизації товарів і послуг, виготовлених з використанням промислової власності з метою зменшення масштабів масової підробки споживчих та інвестиційних товарів. Доведено, що життєвий цикл товару-винаходу обмежений тривалістю юридичної дії охоронних документів на об'єкти промислової власності, які використовуються у виробництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-141-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шестак І. М. 
Державне управління сферою промислової власності України в умовах її членства у Світовій організації торгівлі : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / І. М. Шестак; Рада по вивч. продуктив. сил України НАН України. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Визначено сутність і складові сфери промислової власності. Досліджено умови розвитку сфери промислової власності в Україні та виявлено основні тенденції, притаманні цій сфері за кордоном. Розглянуто особливості державного управління сферою промислової власності в Україні та проаналізовано нормативно-правові засади її існування та розвитку. Обгрунтовано на засадах самоорганізації та з урахуванням життєвого циклу об'єкта промилової власності принципи державного управління сферою промислової власності в Україні за умов її членства у СОТ. Досліджено стан організаційно-методичного забезпечення функціонування механізмів державного управління сферою промислової власності України й обгрунтовано напрями розвитку механізмів державного управління даною сферою. Розроблено механізми державного управління сферою промислової власності України за умов відхилень у ній та з використанням нових можливостей, що з'являються чи можуть з'являтися. Удосконалено структуру системи державного управління сферою промислової власності та визначено напрями розвитку нормативно-правового й інформаційного забезпечення функціонування системи державного управління даною сферою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-141-21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Монастирецький М. Г. 
В Україні започатковано подання електронних заявок на об'єкти промислової власності / М. Г. Монастирецький // Наука та інновації. - 2010. - 6, № 4. - С. 51-54. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-141 ф121

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Мойсеєнко Ю. В. 
Маркетинговий комплекс промислової власності як елемент механізму взаємодії економіки та права / Ю. В. Мойсеєнко // Наука та наукознавство. - 2010. - № 3. - С. 12-23. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто питання трансформації маркетингового комплексу промислової власності на прикладі потоків інформації в економіці та правовому середовищі в контексті його апробації як одного з елементів формування механізму державної інноваційної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-141 + Х819(4УКР)120.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Демидова Л.  
Правова охорона об'єктів промислової власності: етапи становлення та розвитку / Л. Демидова // Наука та інновації. - 2010. - 6, № 4. - С. 46-50. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-141 + Х839(4УКР)340.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Жарінова А. Г. 
Український інститут промислової власності - 10 років діяльності. Наші досягнення та перспективи / А. Г. Жарінова // Наука та інновації. - 2010. - 6, № 5. - С. 79-86. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-141 л2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Ястремська О. О. 
Інтелектуальна власність : навч. посіб. / О. О. Ястремська; Харк. нац. екон. ун-т. - Х. : Вид. ХНЕУ, 2013. - 123 c. - Бібліогр.: с. 119-123 - укp.

Розглянуто теоретичні засади формування системи відносин інтелектуальної власності, її економіко-правовий зміст і структуру. Розкрито сутність та проаналізовано структуру промислової власності, засоби індивідуалізації учасників цивільного обігу товарів і послуг як важливу складову інтелектуальної власності. Показано особливості формування та розвитку авторського та суміжного прав. Виявлено передумови та стимули розвитку інтелектуальної власності в ринковій економіці. Розглянуто сутність і механізм комерціалізації інтелектуальної власності, практичне значення ліцензійних угод. Увагу приділено проблемам формування глобального ринку прав на об'єкти інтелектуальної власності, розкрито міжнародні аспекти охорони та захисту авторських і суміжних прав. З'ясовано роль та значення інтелектуальної власності у формуванні національної інноваційної системи. Висвітлено проблеми та перспективи розвитку інтелектуальної власності в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3 я73 + У010.253.333.32 я73 + У9(4УКР)300-141.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА763752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Джемелінський В. В. 
До методики відбору об'єктів промислової власності при створенні інноваційної продукції / В. В. Джемелінський, Л. В. Джемелінська // Автоматизація виробн. процесів у машинобуд. та приладобудуванні : укр. міжвід. наук.-техн. зб. - 2006. - Вип. 40. - С. 95-98. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Запропоновано методику відбирання об'єктів промислової власності для створення та виробництва інноваційної продукції, яка передбачає визначення техніко-економічних показників за допомогою маркетингових досліджень, тематичного пошуку патентної інформації, аналізу патентно-правових показників, вибору аналогів із подальшою оцінкою їх комерційної значущості.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-141

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Малых С. В. 
Расчет ставки дисконтирования с учетом рисков при оценивании патентуемой интеллектуальной промышленной собственности / С. В. Малых // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2013. - Вип. 2. - С. 319-323. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Предложен метод расчета ставки дисконтирования при оценивании патентов на изобретения с учетом рисков от изменения конъюнктуры рынка. Для выполнения расчета премии за риски для обоснования ставки дисконтирования предлагается учитывать следующие базовые показатели, изменение которых влияет на конъюнктуру рынка: емкость рынка, динамику его развития, соответствие показателей качества продукции лучшим аналогам, представленным на рынке, рыночную цену продукта аналогов, известность торговой марки лицензиара. Указанные факторы оцениваются по десятибалльной системе, а вероятность наступления риска оценивается в интервале 0 - 1. Факторы рисков и их весомость устанавливаются по результатам маркетинга рынка, где реализуется продукция с применением патентуемых объектов интеллектуальной промышленной собственности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.у + Х839.341 в641 + У9(4УКР)300-141.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дем'янчук Г. В. 
Об'єкти промислової власності в процесі комерціалізації інновацій / Г. В. Дем'янчук // Наука та інновації. - 2014. - № 5. - С. 51-57. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

The analysis of the investigations on creation of industrial property rights, the reasons which constrained their development and their role in the commercialization of innovation are presented.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-55 + У9(4УКР)300-141.1 + Х839(4УКР)340.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Мойсеєнко Ю. В. 
Трансформація маркетингового комплексу промислової власності в контексті еволюції світової економіки / Ю. В. Мойсеєнко // Наука та наукознавство. - 2015. - № 1. - С. 44-50. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто питання еволюції маркетингового комплексу промислової власності не лише як результату міжнаукової взаємодії, а як елемента, що трансформується відповідно до вимог часу з урахуванням викликів у рамках формування державної інноваційної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-141-211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Хаустов В. К. 
Конкурентні переваги України в сфері охорони промислової власності - основа активізації інноваційних процесів / В. К. Хаустов // Економіка і прогнозування. - 2016. - № 1. - С. 57-70. - укp.

Представлено аналітичні узагальнення сучасного стану та тенденцій розвитку глобальної сфери інтелектуальної власності. Проведено міжнародний порівняльний аналіз конкурентних переваг України у сфері подання заявок на патенти та реєстрацію об'єктів промислової власності за основними індикаторами інтелектуальної власності та показниками Глобального інноваційного індексу. Обгрунтовано необхідність удосконалення інноваційної політики України шляхом більш ефективного використання потенціалу інтелектуальної власності у її широкому розумінні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-141-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Черепанова В. О. 
Оптимізація управління інтелектуальною власністю за процесно-функціональним підходом / В. О. Черепанова, І. В. Силка // Бізнес Інформ. - 2021. - № 9. - С. 41-51. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розроблено спосіб оптимізації управління об'єктами інтелектуальної власності (ІВ) за процесно-функціональним підходом, який базується на використанні нейронних мереж у поєднанні з мережами планування в умовах невизначеності. При аналізі праць різних учених було розглянуто концептуальні підходи до формування управління ІВ за процесним і функціональним підходами до управління. Систематизовано використання штучних нейронних мереж в управлінні інтелектуальною власністю на промислових підприємствах у поєднанні з мережевим плануванням в умовах невизначеності. Нейронні мережі складаються з різної архітектури, але для управління інтелектуальною власністю доцільно використовувати Self Organizing Maps (SOM) Кохонена, Generative Pre-trained Transformer 3 (GPT-3) і багатошаровий перцептрон Румельхарта або їх поєднання. Доведено, що запропонований науковий підхід (інструментарій) у вигляді нейронних мереж і мережевого планування дозволяє скоротити час на виконання робіт, що пов'язані з управлінням інтелектуальною власністю на промислових підприємствах на засадах процесно-функціонального підходу. На підставі проведеного дослідження проведено розрахунок витрат часу, який підтвердив ефективність упровадження нейромереж у поєднанні з мережевим графіком. Перспективами подальших досліджень у даному напрямі є розробка та побудова універсального інструменту з використанням нейромереж і мережевого графіка для управління інтелектуальною власністю на промислових підприємствах. Подальший розвиток управління об'єктами інтелектуальної власності дозволить підвищити ефективність виробництва та дохідність підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32 + У9(4УКР)300-141

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського