Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)0-131-93$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Дацко О. Б. 
Особливості фінансування та кредитування малого бізнесу / О. Б. Дацко // Соц.-екон. дослідж. в перехід. період. Пробл. формування і реалізації політики сприяння розвиткові підприємництва в Україні: Щорічник наук. пр. - 2002. - Вип. 1. - С. 53-64. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Висвітлено особливості фінансування та джерела кредитування малого бізнесу. Досліджено основні причини незначного обсягу кредитів, які комерційні банки надають підприємствам малого бізнесу.

Рассмотрены особенности финансирования и источники кредитования малого бизнеса. Исследованы основные причины незначительного объёма кредитов, которые коммерческие банки предоставляют предприятиям малого бизнеса.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-131-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Коломієць Н. І. 
Фінансові проблеми розвитку малого бізнесу в Україні / Н. І. Коломієць // Соц.-екон. дослідж. в перехід. період: Фін. політика приватиз. п-в і механізми її реалізації: Зб. наук. пр. - 2003. - Вип. 4. - С. 136-142. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-131-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Приходько Н. І. 
Відтворення фінансових ресурсів в сфері малого бізнесу : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Н. І. Приходько; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2004. - 20 c. - укp.

Наведено визначення малого бізнесу в аспекті проблем відтворення фінансових ресурсів, а також формулу кругообігу вартості з урахуванням руху їх елементів. Доведено, що за умов загострення конкуренції інтелектуальна особистість набуває якості важливого фактора стосовно підприємницького прибутку, а інвестиції в людський капітал і венчурне фінансування є фундаментальними особливостями відтворення фінансових ресурсів малого бізнесу в економіці знань. Обгрунтовано спрощену систему оподаткування під час обчислення рівня середнього податку на одного суб'єкта малого підприємництва з застосуванням моделі Ланжевена. Запропоновано визначення франчайзингу як системи взаємовигідних партнерських відносин, що об'єднує елементи оренди, купівлі-продажу, порядку представництва, є самостійною формою договірних відносин незалежних господарських суб'єктів та являє собою одну з форм джерел відтворення фінансових ресурсів. Доведено, що соціальне партнерство є важливим засобом їх відтворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131-93 + У9(4УКР)291.9-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Квасовський О. Р. 
Оподаткування малого бізнесу в Україні: фіскальний і стимулюючий потенціал : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О. Р. Квасовський; Терноп. акад. нар. госп-ва. - Т., 2003. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено теоретичні засади та практику оподаткування суб'єктів малого підприємництва з позицій покращання реалізації його фіскального та стимулювального потенціалу. Розкрито та уточнено сутнісно-типологічні, соціально-економічні та нормативно-фіскальні засади малого бізнесу. Проведено багатоаспектну оцінку та аналіз прагматики справляння найважливіших у фіскальному аспекті податків і зборів у сфері малої економіки з застосуванням традиційної та альтернативних спрощених схем взаємовідносин з бюджетом. Обгрунтовано концептуальні вимоги та запропоновано комплекс скоординованих практичних заходів щодо модернізації вітчизняної підсистеми оподаткування суб'єктів малого підприємництва. Розроблено економіко-математичну модель для вибору оптимального варіанта розрахунків з бюджетом для малих підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131-93 + У9(4УКР)261.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Коцовська Р. Р. 
Фінансова підтримка кредитними спілками малого бізнесу : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.04.01 / Р. Р. Коцовська; Терноп. акад. нар. гос-ва. - Т., 2004. - 20 c. - укp.

Проведено дослідження теоретичних і практичних проблем кредитних спілок України, висвітлено їх роль у фінансовій підтримці малого бізнесу. Запропоновано нові теоретичні узагальнення діяльності даних організацій та методологічні підходи щодо оптимізації кредитування ними малого бізнесу. Обгрунтовано визначення суті кредитної спілки, що поєднує риси фінансової установи та кредитного кооперативу. Досліджено етапи становлення та розвитку кредитної кооперації України, запропоновано нову класифікацію кредитних спілок та удосконалено їх методику фінансового аналізу, з'ясовано їх роль у наданні кредитів малому підприємництву та запропоновано нові механізми активізації даного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131-93 + У9(4УКР)262.182

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Третякова О. В. 
Фінансове забезпечення розвитку малого підприємництва в Україні : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.04.01 / О. В. Третякова; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 18 c. - укp.

Досліджено проблеми фінансового забезпечення становлення та розвитку малого підприємництва в Україні. Виявлено особливості та систематизовано загальні підходи до розуміння фінансових ресурсів малих підприємств та системи фінансово-кредитного забезпечення їх розвитку. Здійснено інтегровану оцінку поточних напрямів дії, параметрів та співвідношення основних елементів фінансово-кредитного механізму, характеру їх мотиваційної поведінки за умов конкурентного середовища. Запропоновано напрями вдосконалення системи нормативно-правового забезпечення фінансової підтримки малого підприємництва з урахуванням особливостей перехідного періоду та стратегічних завдань фінансування даного сектору економіки відповідно до пріоритетів регуляторної політики. Визначено перспективні напрями підвищення ефективності фінансового забезпечення малого підприємництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329722 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ващук Т. Р. 
Фінансування малого та середнього бізнесу в системі глобального підприємництва : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.05.01 / Т. Р. Ващук; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 19 c. - укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти фінансування сектору малого та середнього бізнесу у глобальному підприємництві. Висвітлено характер глобалізації світової економіки та її вплив на розвиток підприємництва: виявлено позитивні та негативні наслідки, а також фактори такого впливу, запропоновано шляхи його подолання, усунення або пом'якшення. Проаналізовано розвиток малого та середнього бізнесу у системі глобального підприємництва, а також інституційні основи участі українського малого та середнього бізнесу у зовнішньоекономічних зв'язках. Досліджено джерела його фінансування, розглянуто грошово-фінансові аспекти економічної безпеки та аутсорсингу як однієї з найсучасніших та найуспішніших бізнес-моделей, що сприяє покращанню фінансового стану суб'єктів підприємництва. Зроблено порівняльний аналіз критеріїв визначення малих та середніх підприяємств у різних країнах. Висвітлено вплив вступу України до СОТ на перспективи розвитку українського малого та середнього бізнесу у контексті європейського вибору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331356 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Криховецька З. М. 
Факторинг як перспективний механізм фінансування бізнесу / З. М. Криховецька // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2012. - Вип. 2. - С. 123-130. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено історію розвитку факторингу, проаналізовано його нормативне забезпечення, визначено його переваги, стан і тенденції подальшого розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Різник В. В. 
Краудфандинг як перспективна модель фінансування бізнес-ідей та проектів / В. В. Різник, Н. А. Різник // Екон. вісн. ун-ту/Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - 2018. - Вип. 37/1. - С. 260-266. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Предмет дослідження - краудфандинг як альтернативна модель залучення фінансування для реалізації бізнес-ідей і проектів на основі використання краудфандингових Інтернет-платформ. Мета роботи - з'ясування можливостей краудфандингу як нового фінансового інструменту та перспективного джерела фінансування. Завдання дослідження - розглянути краудфандинг як альтернативну модель фінансування бізнес-ідей і проектів, здійснити аналіз основних видів і моделей краудфандингу, розкрити особливості різних краудфандингових платформ та оцінити перспективи розвитку краудфандингу. У процесі дослідження було застосовано такі загальні та конкретні наукові методи дослідження: системний підхід, методи логічного узагальнення та порівняння, наукової абстракції, методи синтезу, логічного узагальнення й аналогій. Методологічну базу дослідження склали наукові праці вітчизняних і зарубіжних учених і провідних фахівців, аналітичні матеріали з проблеми дослідження. Розкрито суть краудфандингу та з'ясовано можливості краудфандингу для залучення фінансування бізнес-ідей та проектів. Проведено аналіз основних видів та моделей краудфандингу. Визначено особливості вітчизняних і закордонних краудфандингових платформ та здійснено оцінку подальших перспектив розвитку краудфандингу. Одержані результати дослідження можуть бути використані авторами бізнес-ідей та проектів з метою розгляду можливостей залучення альтернативного фінансування для їх реалізації. Висновки: краудфандинг є перспективною та водночас непростою моделлю залучення фінансування, оскільки вимагає від авторів бізнес-ідей і проектів значних зусиль у політиці прозорості, комунікації, планування та виконання на всіх стадіях проведення краудфандингової кампанії та після її завершення. Краудфандинг допомагає хорошим ідеям, які не відповідають формам традиційного сприйняття фінансистів, пробитися й отримати гроші завдяки колективній мудрості спільноти, яка своїми посильними фінансовими внесками долучається до творення бізнесу та переконує власника бізнес-ідеї та суспільство в її перспективності. При цьому суттєвим недоліком краудфандигу є те, що для залучення підтримки спільноти бізнес-ідея чи проект мають бути повною мірою розкриті, внаслідок чого вони стають вразливими до перехоплення конкурентами. Розвиток краудфандингу в Україні має свої особливості, що зумовлені нестачею інформації про українські краудфандингові платформи та недостатнім рівнем довіри українського суспільства до краудфандингу. Не останню роль в даній ситуації відіграє і низький рівень доходів більшості українців, які або не готові до пожертви коштів взагалі, або їх пожертви є незначними, що призводить до тривалого терміну збору фінансів для реалізації бізнес-ідей та проектів. Незважаючи на вищезазначене, зазначено, що за умов глобалізації, стрімкого розвитку Інтернет-середовища, інформаційних технологій, соціальних мереж і нових форм фінансування, заснованих на громадській участі, краудфандинг вже у найближчому майбутньому займе лідируючі позиції на ринку залучення фінансових ресурсів для реалізацію авторських ідей і проектів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Рудик Н. В. 
Спрощена система оподаткування: зберегти малий бізнес в умовах локдауну в Україні / Н. В. Рудик // Бізнес Інформ. - 2020. - № 11. - С. 361-370. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Значення малого бізнесу для економіки та необхідність його стимулювання в умовах локдауну залишається незмінною позицією як на рівні наукового співтовариства, так і на рівні державного управління. Ситуація з пандемією не тільки ускладнила умови функціонування суб'єктів малого та середнього бізнесу (МСБ), але й підтвердила необхідність його підтримки як безальтернативної міри стабілізації рівня безробіття в країні, можливості ефективного функціонування та самозабезпечення на локальних рівнях бюджетної системи, а саме - місцевих бюджетів. Досліджено стан та умови функціонування МСБ, його значення у структурі доходів місцевих бюджетів. Визначено зміни в тенденціях обсягів та структури податкових надходжень місцевих бюджетів. Проаналізовано динаміку податкових надходжень до місцевих бюджетів з метою визначення бюджетоутворюючих податків. Систематизовано ключові фактори впливу на дохідну частину місцевих бюджетів: економічні, політико-правові, демографічні, соціально-культурні. Акцентовано увагу на сучасних тенденціях функціонування МСБ, фінансових відносинах між державою на рівні місцевих бюджетів та суб'єктами господарювання МСБ. Проведено аналіз виконання планів та планового завдання податкових надходжень до місцевих бюджетів і встановлено значення малого бізнесу в структурі реалізації продукції. Визначено динаміку фінансових результатів до оподаткування малих підприємств, що обгрунтовує їх вищу продуктивність та маневреність в умовах нестабільності. Дослідження залежності між рівнем податкових надходжень до місцевих бюджетів від єдиного податку та продуктивністю праці малих підприємств і фізичних осіб - підприємців доводить позиції автора щодо необхідності використання спрощеної системи оподаткування як заходу збереження життєздатності малого бізнесу в умовах локдауну з метою стабілізації економіки на локальному рівні. Значення МСБ у структурі зайнятості в розрізі підприємств за їх розмірами доводить необхідність стимулювання підприємництва в умовах глобальної нестабільності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131-93 + У9(4УКР)261.413.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бубенко П. Т. 
Фінансова безпека інноваційного бізнесу як фактор економічного розвитку : монографія / П. Т. Бубенко, С. М. Глухарєв, О. В. Димченко; Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова. - Харків : ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, 2021. - 163 c. - Бібліогр.: с. 161-163 - укp.

Розглянуто теоретичні проблеми забезпечення фінансової безпеки господарюючих суб’єктів. Досліджено методи інтегральної оцінки фінансової безпеки підприємств. Проаналізовано існуючі ризики інноваційної діяльності та методи їхнього зниження. Виявлено вплив інноваційного підприємництва на економічний розвиток регіону. Звернено увагу на проблеми антирейдерського захисту інноваційного бізнесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131-55 + У9(4УКР)0-131-93 + У9(4УКР)0-131-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862458 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Харченко Р. В. 
Проблеми та перспективи розвитку малого бізнесу в Україні / Р. В. Харченко // Бізнес Інформ. - 2022. - № 8. - С. 81-87. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто сучасний стан розвитку малого бізнесу в Україні під час пандемії COVID-19 та воєнного стану. Виокремлено основні засади функціонування малого бізнесу в сучасних умовах. На основі проведеного дослідження проаналізовано стан і перспективи розвитку малого бізнесу в період воєнного стану. Встановлено основні загальні проблеми, з якими зіштовхнулися більшість підприємств в Україні незалежно від форм власності та регіональної приналежності, тим самим виокремлено специфічні проблеми залежно від регіональної приналежності. Доведено, що обсяги виробництва за аналізований період скоротилися через те, що більшість підприємств малого бізнесу припинили свою роботу через брак сировини та матеріалів і через небезпечні умови праці. Виокремлено низку першочергових завдань з боку держави, які повинні сприяти розвитку малого бізнесу в повоєнний період. Встановлено, що державна підтримка формування відповідного сприятливого клімату для відкриття власної справи за рахунок оптимізації нормативно-правового забезпечення в питаннях формальних ознак повинна сприяти відкриттю своєї справи для всіх охочих. Визначено, що використання міжнародної допомоги в питаннях залучення додаткових коштів на розвиток підприємств, які використовують принципи "зеленої" екології, займаються вирощуванням, переробкою й експортом продукції сільськогосподарського призначення, сприятимуть формуванню нових робочих місць у сільській місцевості. На основі розроблених державних програм щодо стимулювання розвитку малого бізнесу сформовано основні завдання, які мають бути виконанні для реалізації запропонованих заходів. До основних заходів щодо стимулювання підприємницьких ініціатив віднесено: пільгове кредитування малого бізнесу, податкові канікули, цілеспрямоване фінансування регіональних програм.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-96 + У9(4УКР)0-131-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Varnalii Z. 
Business entities' financial security under digital economy = Фінансова безпека суб'єктів підприємництва в умовах цифрової економіки / Z. Varnalii, A. Mekhed // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 4. - С. 267-275. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Суб'єкти підприємництва здійснюють операційну діяльність і запроваджують стратегію в турбулентних умовах бізнес-середовища. Сучасному бізнес-середовищу притаманна швидкозмінність і непередбачуваність трендів, що спричинені як системними факторами (розвиток цифрової економіки), так і несистемними шоками (пандемія COVID-19, різкі коливання цін на сировинні товари, російська збройна агресія в Україні). Це спричиняє загрози фінансовій безпеці компаній. Мета роботи - визначення особливостей підтримки фінансової безпеки на мікрорівні в контексті розвитку цифрової економіки та формування пропозицій щодо забезпечення фінансової безпеки компаній з урахуванням викликів екзогенного та ендогенного середовища. Розглянуто проблематику розвитку цифрової економіки, її впливу на економічні процеси макро- та мікрорівня, причинно-наслідкові зв'язки зі станом фінансової безпеки компаній. Розкрито механізм упливу розвитку високотехнологічних компаній на фінансову безпеку на мікро- та макрорівнях у площині зміни затрат на капітал і зміни фаз економічного циклу. Наголошено на важливості застосування новітнього інструментарію для аналізу сутності та наслідків реалізації явищ, які притаманні цифровій економіці, у контексті забезпечення фінансової безпеки компаній. У результаті здійсненого аналізу розроблено модель управління фінансовою безпекою компанії в умовах цифрової економіки. Запропонована модель охоплює як мікро-, так і макроблоки забезпечення фінансової безпеки. Окремо акцентовано щодо важливості поєднання кількісних і якісних методів оцінки фінансової безпеки компаній в умовах цифрової економіки. У межах моделі виділено процесний підхід до забезпечення фінансової безпеки на рівні компанії. Результати роботи можуть бути використані органами державної та місцевої влади для розробки принципів управління фінансовою безпекою на мікрорівні в умовах цифрової економіки, а також представниками наукової спільноти для дослідження проблем фінансової безпеки компаній в умовах розвитку цифрового суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131-93-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського