Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР) в611.215$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Крючкова І. В. 
Макроекономічне моделювання та короткострокове прогнозування / І. В. Крючкова, І. В. Богдан, Т. В. Бурлай, Н. Ю. Гончар, Л. М. Зінкович, А. Г. Мартинюк, Т. І. Приходько; ред.: І. В. Крючкова; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. - К., 2000. - 336 c. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

Висвітлено питання макроекономічного моделювання на підставі узагальнення сучасної зарубіжної та вітчизняної практики. Здійснено аналіз і короткострокове прогнозування економічного розвитку України. Запропоновано методичний інструментарій короткострокового прогнозування основних макроекономічних показників. За результатами проведених макроекономічних модельних розрахунків здійснено прогноз основних макроекономічних показників України на 2001 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.4 + У.в611.215 + У9(4УКР) в611.215 + У9(4УКР)230.38

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Назарага І. М. 
Математичні моделі та програмне забезпечення для прогнозування основних макроекономічних показників економіки України : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / І. М. Назарага; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2011. - 24 c. - укp.

Проаналізовано основні теоретичні підходи до моделювання економічних процесів загалом і в Україні зокрема та побудовано варіант комплексної математичної моделі економічних процесів в Україні з урахуванням додаткових особливостей. Зокрема, враховано модифіковану функцію попиту на гроші Баумоля - Тобіна, функціональну залежність валових інвестицій від експорту товарів і послуг, формалізовану за експоненціальним законом функцію чисельності населення. Встановлено, що в основі методологічного інструментарію моделювання лежить баланс між сукупними попитом і пропозицією. Удосконалено методичний підхід до визначення коефіцієнтів завантаження виробничого капіталу та темпу технічного прогресу та формалізовано алгоритм знаходження коефіцієнта еластичності за витрат праці, який базується на використанні методу Ньютона. Використано статистичний апарат перевірки гіпотез для визначення доцільності застосування теоретичних моделей обмінного курсу за умов економіки України. Розроблено програмне забезпечення для прогнозування основних макроекономічних показників економіки України, що базується на створених моделях та алгоритмах. Створену систему підтримки прийняття рішень реалізовано у вигляді програмного комплексу з використанням інтегрованого середовища розробки Borland Delphi та системи керування базами даних Microsoft SQL Server.


Індекс рубрикатора НБУВ: У. в611.215 + У9(4УКР) в611.215

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Захарова О. В. 
Моделювання макроекономічних процесів в умовах нестаціонарного середовища : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / О. В. Захарова; Харк. нац. екон. ун-т. - Х., 2010. - 20 c. - укp.

Розроблено концептуально-інструментальний базис моделювання макроекономічних процесів (МЕП) з урахуванням нестаціонарного середовища, що базується на системі взаємопов'язаних механізмів та економіко-математичних моделей, який дозволяє проводити якісні розрахунки та підвищувати ефективність управлінських дій. Побудовано модель типізації МЕП. Сформовано систему індикаторів нестаціонарності, до якої віднесено такі характеристики як біфуркаційність, фрактальність, циклічність, популяційність, ентальпійність і стійкість. Визначено кількісні методи їх оцінки. Розроблено механізми оцінювання, аналізу та прогнозування динаміки МЕП, що засновано на SSA-методі. Побудовано оцінки впливу характеристик нестаціонарності на прогнозну динаміку макропоказників. Одержано високоякісні прогнозні рівні основних МЕП, зокрема ВВП та експортних показників, що з урахуванням індикаторів нестаціонарності дозволяють вирішувати питання планування та регулювання макротраєкторій за управління соціально-економічними процесами в нестаціонарному середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У. в611.215 + У9(4УКР) в611.215

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА374948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ястремський О. І. 
Волатильність структури міжгалузевих зв'язків економіки України / О. І. Ястремський, В. В. Кулик // Економіка і прогнозування. - 2020. - № 2. - С. 61-79. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Досліджено волатильність міжгалузевих потоків економіки України протягом 2000 - 2017 рр. Для цього був побудований динамічний матричний ряд коефіцієнтів прямих витрат у зіставній деталізації (19 видів економічної діяльності (ВЕД)); розраховано статистичні характеристики динаміки 361 (19 x 19) коефіцієнтів прямих витрат міжгалузевого балансу України; проаналізована динаміка показників витратності національної економіки України (відношення ВВП до загального випуску, числа Фробеніуса - Перрона) і ВЕД (числа Брауера - Перрона). Побудова історичної серії матриці прямих витрат у зіставній деталізації була досягнута за рахунок агрегування таблиць "витрати - випуск". Волатильність оцінювалася за допомогою показників варіації, відносної варіації, вибіркового стандартного відхилення, стандартного відхилення, віднесеного до середнього, історичної волатильності, стандартної похибки трендів (регресії), тобто трендової волатильності. Волатильність міжгалузевих потоків в Україні є значною. Максимальна варіація для коефіцієнтів прямих витрат для ВЕД "Інформація..." за всі роки спостереження становила 0,3144, для ВЕД "Водопостачання" - 0,3004, ВЕД "Мистецтво" - 0,2673. Похідні агрегати (числа Брауера - Солоу, відносна витратність ВЕД) також волатильні. За оцінками стандартного відхилення, віднесеного до середнього, найстійкішим є агросектор, найбільш нестійким - державне управління. Економіка Україна має значний запас продуктивності. Достатня умова Брауера - Солоу продуктивності матриці прямих витрат гарантовано виконується для всіх років спостереження. Серед 361 коефіцієнтів прямих витрат тренди у часі були зафіксовані для 166. Серед них 91 мають зростаючий, 65 - спадний тренд. Для фіксації наявності тренду була використана імовірність відхилення гіпотези про значущість лінійної залежності коефіцієнтів прямих витрат від часу. Загальноекономічною проблемою України є висока витратність економіки. Відношення ВВП до загального випуску в Україні становить приблизно 40 %. У розвинених країнах цей показник близький до 60 %. Зменшення витратності є значним ресурсом економічного зростання в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР) в611.215

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського