Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=У523.03$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Проектний аналіз / ред.: С. О. Москвін; підгот.: С. О. Москвін. - К. : Лібра, 1998. - 366 c. - Бібліогр.: с. 359-362. - укp.

Розглядається методологія аналізу проектів в умовах обмеженості ресурсів, невизначеності зовнішнього середовища та пов'язаних з цим ризиків на базі світового досвіду та особливостей української практики проектування. Міститься визначення концепції проекту, життєвого циклу, методології та критеріїв оцінки проектів, а також основні аспекти проектного аналізу: комерційний, технічний, екологічний, соціальний, інституційний, фінансовий та економічний.


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9в + У.в611.213 + У9(4УКР)230.3 + У523.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585272 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Грабовецький Б. Є. 
Методи експертних оцінок: теорія, методологія, напрямки використання : монографія / Б. Є. Грабовецький; Вінниц. нац. техн. ун-т. - Вінниця, 2010. - 171 c. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

Розглянуто теоретико-методологічні питання експертних методів у контексті науково-технічних досліджень і управління. Розкрито зміст і об'єктивні передумови використання експертних оцінок, їх класифікацію та характеристику. Визначено місце прогнозування у системі управління виробництвом. Описано методику проведення досліджень за методом Дельфі. Проаналізовано оптимальні показники для оцінки ефективності результатів інвестиційної діяльності та привабливості.

Рассмотрены теоретико-методологические вопросы экспертных методов в контексте научно-технических исследований и управления. Раскрыты содержание и объективные предпосылки использования экспертных оценок, их классификация и характеристика. Определено место прогнозирования в системе управления производством. Описана методика проведения исследований по методу Дельфи. Проанализированы оптимальные показатели для оценки эффективности результатов инвестиционной деятельности и привлекательности.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611.2 + У523.038 + У9(4УКР)230.38

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА727975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кологривов Я. І. 
Побудова сценаріїв розвитку світової економіки до 2030 р. у контексті великих економічних циклів Кондратьєва / Я. І. Кологривов // Систем. дослідж. та інформ. технології. - 2012. - № 2. - С. 125-137. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Для пошуку та виявлення науково-технологічних напрямів, що складуть основу 6-го технологічного укладу, застосовано методологію передбачення (foresight) та її інструментарії. Досліджено потенціал розвитку світової економіки в мінливих економічних, соціальних, політичних та екологічних умовах. Виявлено пріоритетні науково-технологічні (S&T) напрями та побудовано декілька варіантів сценаріїв розвитку світової економіки на період до 2030 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: У523.038

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Kovriga A. 
From Universitas to Noosphere: how to educate for the salvation of the planet = От Universitas к Ноосфере: образование, которое спасет планету / A. Kovriga // Відп. економіка : наук.-популяр. альм. - 2011. - Вип. 3. - С. 26-31. - англ.

Прогнозирование состояния все более сложного и взаимосвязанного мира является одним из наиболее неблагодарным интеллектуальных занятий. Однако даже плохое зрение лучше полной слепоты. В социальных науках постижение будущего можно рассматривать как стратегию - в том смысле, что прогнозирование способствует становлению той или иной картины мира.


Індекс рубрикатора НБУВ: У523.038

Шифр НБУВ: Ж73781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ярошенко І. В. 
Аналіз існуючих систем прогнозування соціально-економічного розвитку у світі та в Україні / І. В. Ярошенко, І. Б. Семигуліна // Бізнес Інформ. - 2015. - № 11. - С. 58-65. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Прогнозування, планування і програмування є важливими етапами в здійсненні державних функцій управління і регулювання соціально-економічних процесів як усередині окремих країн, так і при розробці глобальних прогнозів і проектів міжнародних програм розвитку. Процес інтеграції української економіки у світову економічну систему та бажання приєднатися до європейського співтовариства є перспективним стимулом для розвитку сучасної системи прогнозування соціально-економічного розвитку територій та дієвим інструментом реалізації державної політики в національній економіці. При цьому, практичний досвід України в прогнозуванні соціально-економічного розвитку є лише первинним і недосконалим. Тому доцільними й актуальними є розробка та впровадження методології системного прогнозування соціально-економічного розвитку, яка б забезпечила взаємозв'язок усіх сфер життєдіяльності суспільства між собою і в часі з метою ефективного управління сталим розвитком країни та її регіонів. Нагальною потребою є створення методології побудови не тільки середньо- і довгострокових, а й оперативних і короткострокових прогнозів, які дозволять своєчасно розробляти й здійснювати випереджаючі заходи реагування на ситуацію.


Індекс рубрикатора НБУВ: У523.038 + У9(4УКР)230.38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Казимир В. 
Динамічна оцінка ризику виконання плану робіт методом імітаційного моделювання / В. Казимир, А. Посадська // Техн. науки та технології. - 2016. - № 3. - С. 113-121. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Сьогодні у разі мережевого планування в режимі реального часу та невизначеності необхідно враховувати ризики, щоб мінімізувати втрати. Розглянуто останні дослідження методів визначення ризику. Представлено й обгрунтовано новий підхід до оцінювання ризику в мережевому плануванні за методом імітаційного моделювання, головною відмінністю якого є використання теорії ігор разом з математичним апаратом темпоральних логік. Також наведено формалізацію і семантику запропонованого методу оцінки ризику. Такий метод надає змогу розрахувати і спрогнозувати ймовірність виконання плану робіт для систем мережевого планування в режимі реального часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У523.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського