Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=У50-553.84$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Черней Э. И. 
Закономерность стабилизации температуры горных пород на границах геологических формаций, вмещающих точечные термические источники : Учеб. пособие для студ. фак. междунар. екон. отношений и бизнеса / Э. И. Черней, Р. М. Постоловский, И. А. Садовенко, Я. Б. Петривский, А. Д. Калько. - Ровно : Волин. обереги, 2007. - 868 c. - (Відкриття укр. вчен.). - рус.

Рассмотрены вопросы техники и технологии, а также правовые положения комплексного промышленного освоения недр с захоронением радиоактивных отходов (РО) в породах древних геологических формаций, вмещающих алмазоносные месторождения. Показано, что геологические формации, вмещающие могильники РО, снижают масштабы радиационного воздействия на окружающую среду и проявляют термическую активность. Оставляемый в недрах вокруг верхней и боковых границ могильника саркофаг в форме пологого параллелепипеда П-образного сечения во взаимно перпендикулярных плоскостях служит естественным защитным барьером радионуклидов. Горные породы, расположенные за внешними границами саркофага, проявляют термическую активность при радиоактивном распаде продуктов деления отработанного ядерного топлива, сопровождающегося тепловыделением, с присущими закономерностями преобразования тепловой энергии в другие виды в горных выработках, вскрывающих геологические формации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л362.09 я73 + З46 я73 + И. я73 + У50-553.84 я73 + Х850.211.2 я73 691

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА682991 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пискун М. В. 
Інноваційні технології та світовий досвід у переробці твердих побутових відходів / М. В. Пискун // Пробл. науки. - 2011. - № 9. - С. 34-39. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто можливості застосування нових технологій у системі збирання, переробки та утилізації сміття. Проаналізовано економічні характеристики за впровадження нових технологій, що надасть можливість повернути у вигляді сировини або палива значну частку відходів, приносячи прибуток підприємствам та покращуючи екологічну ситуацію у країні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-553.84 + У9(4УКР)0-553.84

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Попова Ю. М. 
Особливості впровадження зарубіжного досвіду під час розроблення державних рециклінгових програм в Україні / Ю. М. Попова, В. Ю. Патутіна // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2010. - № 690. - С. 689-693. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто актуальну проблему переробки промислових і побутових відходів на базі формування державних рециклінгових програм (ДРП). Проаналізовано досвід країн, які протягом останніх десятиліть розробляли ДРП. Наведено етапи еволюції впровадження рециклінгових програм та особливості екологічного розвитку України. Визначено недоліки зарубіжних ДРП і спробу адаптування до реалій української економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-553.84 + У9(4УКР)0-553.84

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Довга Т. М. 
Визначення ефективності рециклінгу: економіко-екологічний аспект / Т. М. Довга // Актуал. проблеми економіки. - 2012. - № 3. - С. 235-240. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто методичні підходи до визначення ефективності рециклінгу відходів побуту з урахуванням світових поглядів і розробок. Проаналізовано проблеми оцінювання ефективності переробки твердих побутових відходів. Запропоновано власний підхід до обрахунку економіко-екологічної ефективності з урахуванням різних складових і за допомогою введеного поняття "коефіцієнт рециклінгу".


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-553.84 + У9(4УКР)0-553.84

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Скрипник А. В. 
Проблеми фінансування та оподаткування у сфері утилізації відходів в Україні та світі / А. В. Скрипник, І. С. Міхно // Економіка України. - 2015. - № 12. - С. 59-69. - укp.

У процесі виробництва та споживання утворюються залишки, які не придатні для подальшого використання. Рішення проблеми накопичення й утилізації відрізняється у країнах світу і залежить здебільшого від економічного рівня країни. Світовий досвід показує, що із загостренням екологічних проблем і погіршенням стану зовнішнього середовища в усіх країнах з розвинутою економікою почали створюватись і посилюватися централізовані адміністративні системи управління охороною навколишнього природного середовища. Економічний бік даного питання пов'язаний з тим, що населення має платити за переробку відходів. Основний метод фінансування утилізації відходів (УВ) у світі - податок з населення. Також існує податок з виробників, здебільшого поширений у розвинутих країнах, де є система сортування сміття, рециклінг і виконується екологічне законодавство. Одним з найперспективніших шляхів фінансування УВ є створення умов для її прибутковості. Таким чином, держава переключає проблему накопичення та УВ на приватні компанії, які в умовах конкуренції, використовуючи новітні технології, перетворюють утилізацію сміття (УС) на прибутковий бізнес, вирішуючи в деяких сферах питання браку сировини. У країнах, що розвиваються, найчастіше використовується фінансування із загального бюджету. Кошти на утилізацію в основному беруться з місцевого бюджету населеного пункту. Плату за утилізацію включено в загальну плату за комунальні послуги, яка перераховується до державного бюджету України через податкового агента, головна функція якого - перерозподіл фінансів, у тому числі й на УС. В Україні існує й інший спосіб фінансування утилізації без втручання ЖКГ - шляхом створення приватних комунальних служб, які або самостійно займаються УВ, або співпрацюють з перевізниками. При чесній конкуренції та сумлінній роботі таких підприємств результативність утилізації можна покращити. Що стосується методів фінансування, то оптимальним для України було б створення умов для прибутковості підприємств з переробки та УС. Це мінімізувало б кількість агентів у фінансових потоках та сприяло б цільовому використанню коштів, адже держава - тільки контролюючий орган, а податок на утилізацію направляється на рахунки підприємств, які безпосередньо УС і розвивають дану галузь. Однак для цього необхідно сформувати екологічне законодавство, забезпечити необхідні умови для підприємництва, мінімізувати ризики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-553.84-93 + У50-553.84-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Kryvenko S. V. 
Foreign experience of modern mechanism of solid industrial waste management system functioning = Зарубіжний досвід функціонування сучасного механізму системи управління твердими побутовими відходами / S. V. Kryvenko // Фін.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 1. - С. 313-320. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Проаналізовано сучасний зарубіжний досвід організації систем управління твердими побутовими відходами. Розглянуто загальноєвропейську політику у сфері поводження з відходами, її принципи та орієнтири. Досліджено кращі практики окремих країн, що досягли помітних успіхів у ресурсозбереженні та рециклінгу твердих побутових відходів. Зроблено висновок щодо можливості імплементації зарубіжного досвіду в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-553.84 + У9(4УКР)0-553.84

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Колодійчук І. А. 
Формування територіально збалансованих систем управління відходами: регіональний вимір : монографія / І. А. Колодійчук; ред.: В. С. Кравців; Національна академія наук України, Державна установа "Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього Національної Академії Наук України". - Львів : ДУ " Ін-т регіон. дослідж. ім. М. І. Долішнього НАН України", 2020. - 523 c. - (Проблеми регіонального розвитку). - Бібліогр.: с. 379-411 - укp.

Наведено результати дослідження теоретичних положень щодо сутності відходів, їхньої класифікації та позиціонування у регіональних соціально-економічних системах. Удосконалено понятійно-категоріальний апарат дослідження та обгрунтовано методологічні підходи до вирішення проблеми існуючих диспропорцій між генеруванням й утилізацією відходів із подальшою розробкою відповідних методичних засад удосконалення системи управління у регіональному вимірі. Проведено аналіз кількісних параметрів джерел генерування відходів, територіальної структури утилізаційних потужностей України. Здійснено просторову оцінку збалансованості системи управління відходами у розрізі регіонів. Проналізовано передовий європейський досвід та досліджено національне галузеве законодавство на предмет його відповідності міжнародним регламентам. Обгрунтовано концептуальні підходи та етапність формування територіально збалансованих систем управління на засадах сучасних технологій рециклінгу відходів у регіональному вимірі. Розроблено пропозиції щодо удосконалення управління відходами шляхом перспективного планування та запровадження якісно нової системи їхнього роздільного збирання. Запропоновано шляхи підвищення рівня інвестиційної привабливості в системі управління відходами на регіональному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-553.84 + У049(4УКР)28 + У50-553.84

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860124 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського