Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (11)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=У010.43$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Белецький В. М. 
Моделювання макроекономічних процесів / В. М. Белецький, В. Д. Бакуменко; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 1998. - 319 c. - Бібліогр.: 80 назв. - укp.

Робота містить постановку завдання моделювання економічної політики на основі нових методологічних підходів щодо створення двох важливих класів макроекономічних моделей - попиту і загальної рівноваги, а також дає відповіді на численні теоретичні та практичні питання, які пов'язані з побудовою та використанням таких моделей, зокрема, для економіки України. Надано опис моделі української економіки на основі статистичних даних. За допомогою цієї моделі наведено результати дослідження впливу на основні макроекономічні показники структури та обсягу видатків бюджету; дефіциту бюджету та засобів його фінансування; еластичності виробничих функцій, а також вирішення завдань фіскальної політики. Зроблено характеристики і описано можливості кількох найбільш поширених у світі програмних пакетів, що використовуються для моделювання економічних процесів. Розглянуто ресурси, які надає для економістів мережа Internet.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.43 + У.в611.215

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Радіонова І. Ф. 
Модифікація класичних висновків про макроекономічне регулювання для перехідних економік / І. Ф. Радіонова // Екон. теорія. - 2006. - № 1. - С. 69-79. - укp.

Здійснено спробу модифікації однієї з моделей загальної рівноваги з метою її застосування для перехідних економік. Як пояснювальну змінну для інвестицій та попиту на гроші введено реальний курс валюти. Це дає можливість модифікувати висновки про ефективність (неефективність) фінансової та грошової політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ульяницька К. О. 
Методи, моделі та засоби проектування і управління бізнес-процесами для організаційно-технічних об'єктів управління : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / К. О. Ульяницька; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2010. - 23 c. - укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню важливої науково-практичної задачі розроблення методик, моделей, методів і комплексного інструментарію автоматизації проектування та управління системою бізнес-процесів ОТОУ зі складною організаційною структурою. Розроблено логічну модель управління й опису бізнес-процесів у детермінованих і недетермінованих умовах, що дозволила описувати бізнес-процеси, змінювати їх структуру та визначати шляхи відпрацювання бізнес-процесів. Запропоновано метод виведення на основі встановленої в роботі ознаки суперечливості множини клауз у матричній формі. Розроблено метод розподілу необхідних ресурсів для функціонування бізнес-процесів. Розроблено новий підхід до автоматизованого планування та виконання бізнес-процесів на основі комплексу моделей розподілу і управління ресурсами ІТ-інфраструктури СУ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.43 + У9(4УКР)290-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пономарьова Л. М. 
Теорія рівноваги : навч. посіб. / Л. М. Пономарьова, Л. Д. Нарижна, В. Б. Мішура; Донб. держ. машинобуд. акад. - Краматорськ, 2010. - 103 c. - укp.

На підставі макроекономічних теорій і моделей, обгрунтованих світовою та вітчизняною наукою й апробованих економічною практикою, розроблено основні концепції екстраполяційних, адаптивних і раціональних очікувань. Запропоновано методи досягнення ринкової рівноваги, описано моделі кругообігу продуктів і доходів у приватному секторі закритої та відкритої національної економіки. Висвітлено основні положення теорії загальної рівноваги Л. Вальраса, оптимуму В. Парето, розглянуто економічну модель "витрати - випуск" В. Леонтьєва, основні показники макроекономічних вимірювань і методи обчислювання валового внутрішнього продукту та його структури. Розроблено класифікацію економічних операцій у системі національних рахунків. Висвітлено методологію розробки національних рахунків, зокрема, виробництва, утворення, розподілу та використання доходів, нагромадження. Розглянуто елементи рахунку операцій з капіталом, що розраховуються на регіональному рівні.

На основании макроэкономических теорий и моделей, обоснованных мировой и отечественной наукой и аппробированных экономической практикой, разработаны основные концепции экстраполяционных, адаптивных и рациональных ожиданий. Даны методы достижения рыночного равновесия, описаны модели кругооборота продуктов и доходов в частном секторе закрытой и открытой национальной экономики. Освещены основные положения теории общего равновесия Л. Вальтраса, оптимума В. Парето, рассмотрены экономическая модель "затраты - выпуск" В. Леонтьева, основные показатели макроэкономических измерений и методы исчисления валового внутреннего продукта и его структуры. Разработана классификация экономических операций в системе национальных счетов. Освещена методология разработки национальных счетов, в частности производства, образования, распределения и использования доходов, накопления. Рассмотрены элементы расчета операций с капиталом на региональном уровне.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в610.4 я73 + У010.43 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА726703 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сторощук Б. Д. 
Аналітичні моделі макроекономічного кругообігу / Б. Д. Сторощук // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Екон. науки. - 2009. - Вип. 153. - С. 121-128. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто логіку формування та зміст аналітичних моделей двох-, трьох- і чотирьохсекторного макроекономічного кругообігу за умов досконалої конкуренції та змішаної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Унковська Т. Є. 
Макроекономічне моделювання: сучасні виклики і перспективи розвитку / Т. Є. Унковська // Екон. теорія. - 2013. - № 1. - С. 43-60. - укp.

Зазначено, що глобальна фінансова криза з драматичною різкістю і безпрецедентними витратами зруйнувала ілюзорне зростання, побудоване на кредитних пірамідах. Як свідчить історія, глобальний ризик таких різких спадів полягає в імовірності запуску ланцюгової реакції наслідків, які в кінцевому підсумку можуть призвести до небезпечних геополітичних зрушень. Одним із кандидатів на роль винуватця втрати контрольованості економічних процесів часто вважають недосконалість методології макроекономічного моделювання і прогнозування. Мета роботи - з'ясувати сутність цього питання, осмислити найгостріші проблеми в цій сфері та визначити можливі напрями їх розв'язання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У. в611.215 + У010.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Соскін О. І. 
Теоретико-методологічні аспекти аналізу національної економічної моделі / О. І. Соскін // Актуал. проблеми економіки. - 2011. - № 3. - С. 36-45. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Визначено загальні методологічні параметри та сутність економічної моделі; розглянуто характер взаємозв'язку між поняттями "економічна система", "економічна модель", "модель економічного росту", "модель економічної трансформації", "стратегія економічної трансформації" як ланками єдиного логічного ряду; досліджено парадигмальний зміст національної моделі транзитивної економіки; проаналізовано об'єктивні та суб'єктивні чинники, що впливають на прийняття державного рішення щодо формування тієї чи іншої національної моделі економічного розвитку або її зміни; показано, що в Україні сформувалася особлива (тріадна) конфігурація економічної моделі та система зв'язків усередині неї; обгрунтовано необхідність трансформації цієї моделі шляхом переструктурування її внутрішньої будови.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.43 + У9(4УКР)0

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Івашина О. Ф. 
Методологічні проблеми макроекономічного регулювання / О. Ф. Івашина, С. Ю. Івашина // Бізнес Інформ. - 2020. - № 5. - С. 15-21. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто проблему відповідності існуючих макроекономічних моделей можливим змінам поведінки економічних суб'єктів, що можуть відобразитися на мікро- та макрофункціях, використаних у цих моделях. Проведено історичний екскурс формування "адаптивних" і "раціональних очікувань" у процесі макроекономічного регулювання. Виділено окремі інституціональні чинники, які впливають на його ефективність та передбачуваність результатів. Показано можливість прийняття правильних рішень, якщо очікування економічних субієктів спираються на минулий досвід, постійно перевіряються в процесі економічної діяльності, а суб'єктивні оцінки майбутнього стану ринків і цін збігаються з умовними математично розрахованими очікуваннями на основі доступної на даний час інформації. Раціональні очікування розглянуто як доповнення до макроекономічної теорії, що надає лише більшої точності макроекономічним прогнозам та обгрунтованих підстав для прийняття рішень економічними суб'єктами в процесі макроекономічного прогнозування та регулювання. Показано методологічну недосконалість неокласичної моделі в поясненні формування макроекономічної рівноваги та доведено необхідність прийняття інституціональної моделі "обмеженої раціональності". Можливість надання реалістичної оцінки прогнозованих результатів макроекономічного втручання у відтворювальний процес повіязано з наявністю в макроекономічній моделі функцій поведінки, які достатньо точно відображають реальну індивідуально-господарську поведінку суб'єктів економіки. Запропоновано використання більш реалістичних моделей людської поведінки для точної параметризації майбутніх економічних станів і цін у процесі макроекономічного регулювання. Поставлено питання про синтез нової теорії та інституціоналізму для подолання невизначеності результатів економічних дій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського