Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Книжкові видання та компакт-диски (113)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)604$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Агония Левиафана : монография. Ч. 2. Обреченные и отверженные. Политический террор в Украине (1914-1917 гг.) / Руслан Гула, Владимир Гула. - Киев : Олег Филюк, 2018. - 234 c. - Бібліогр. в знесках - рус.

Розкрито класифікацію видів політичного терору з урахуванням розвитку історичного процесу на теренах України у 1914-1917 рр. Висвітлено особливості проявів типів терору під час ведення бойових дій у ході Першої світової війни в українських губерніях Російської імперії, Східній Галичині та Буковині. Проаналізовано особливості застосування терористичної практики органами державного та військового управління відносно німців, євреїв, поляків, українців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)604

Рубрики:

Шифр НБУВ: В356297/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Турченко Ф. Г. 
Історія України (1914-1945) : підруч. для здобувачів вищ. освіти ступеня бакалавра у галузі гуманітар. наук / Ф. Г. Турченко, Ю. О. Каганов, Г. Ф. Турченко. - Запоріжжя : Гельветика, 2020. - 367 c. - укp.

На підставі новітніх досягнень вітчизняної і зарубіжної історіографії подано систематичний виклад тем, присвячених минулому України за період з початку Першої світової війни 1914 р. до закінчення Другої світової війни 1945 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)604/622 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС67985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Sarancha V. 
Behavioral deviations at the First World War (by the materials of Poltava province) = Поведінкові девіації під час Першої світової війни (за матеріалами Полтавської губернії) / V. Sarancha, V. Shabunina // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2019. - Вип. 53 (т. 1). - С. 78-83. - Бібліогр.: 34 назв. - англ.

Охарактеризовано основні форми поведінкових девіацій, які були розповсюджені серед населення українських тилових губерній під час Першої світової війни. Особливу увагу приділено проявам антисемітизму, германофобії та шпигуноманії, а також впливу дії "сухого закону" на мешканців Полтавської губернії. Розглянуто способи ухилення від призовів до армії та відношення до цього явища населення регіону. Проведено аналіз криміногенної ситуації на Полтавщині в роки Великої війни 1914 - 1918 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)604-28/-29 + С5*332

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гук М. С. 
Жінки України у Першій світовій війні: історіографія : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / М. С. Гук; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2020. - 22 c. - укp.

Здійснено комплексне історіографічне дослідження життя жіноцтва у роки Першої світової війни 1914 -1918 рр. Всебічно проаналізовано основні етапи, напрями й особливості вивчення теми. Введено до наукового обігу широке коло нових історіографічних джерел, які практично не підлягали науковому аналізу. Визначено основні історико-методологічні засади наукових досліджень проблеми. Відображено інтерпретацію в науковій літературі питання жіночого повсякдення, змін у професійній сфері, громадської і соціальної активності жіноцтва у містах і селах на українських територіях у складі Австро-Угорської та Російської імперій. Розкрито провідні тенденції вивчення громадської, благодійної, харитативної, медичної, милосердної діяльності як окремих жінок, так і цілих організацій. Проаналізовано наукову ситуацію навколо участі жінок у військових формуваннях Легіону Українських січових стрільців та армії Російської імперії. Окреслено на основі наявних праць недостатньо вивчені аспекти, визначено напрями майбутніх досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)604-297 + Т1(4УКР)604/64

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Стичинський І. В. 
Повсякденне життя вояків австро-угорської та російської армій на українських теренах в роки Першої світової війни : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.05 / І. В. Стичинський; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2020. - 20 c. - укp.

Розглянуто, за допомогою залучення широкого кола тематичних джерел та історіографічного доробку, проблему мілітарно - антропологічного виміру Першої світової війни на українських землях. Зокрема, повсякденне життя та побутові умови вояків австро-угорської та російської армій - основних супротивників у Великій війні в окреслених географічних межах. Значну увагу приділено питанням однострою та спорядження, стану матеріального забезпечення, проживання вояків досліджуваних армій у фронтових умовах під час Першої світової війни. Акцентовано увагу на малодосліджених аспектах питань жінки на фронті, яке розглянуто у двох вимірах: жінка-військовик та жінка наближена до фронту. Вивчено явище небойових контактів між вояками армій -супротивників. Докладно розглянуто мілітарно - антропологічний компонент добровольчих формувань в австро-угорській армії - Легіону УСС та Польських Легіонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)604-75

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445478 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Басенко І. В. 
Образ німців на матеріалах щоденної українсько- та російськомовної преси Києва (січень 1914 – грудень 1918 рр.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / І. В. Басенко; Київський університет імені Бориса Грінченка. - Київ, 2020. - 16 c. - укp.

Дисертація є комплексним дослідженням образу німців у щоденній українсько- та російськомовній пресі Києва 1914 - 1918 pp. На основі джерел періодики простежено еволюцію уявлень про німців і Німеччину впродовж мирного часу 1914 p., участі Російської імперії у Великій війні та за доби Української революції 1917 - 1918 pp. Залучення архівних матеріалів і літератури дозволило врахувати чинники цензури і пропаганди, порівняти київський досвід зі сприйняттям німців у Росії та державах Антанти. За допомогою зіставлення видань різного напряму та мови друку продемонстровано ідеологічно розмаїтий, поліетнічний інформаційний простір Києва. Студія пояснює, як політичні та національні переконання газет визначили їхнє бачення Німеччини та, навпаки, як образ німецького "іншого" кшталтував місцевий образ "свого" у Києві як центрі Південно-Західного краю імперії, столиці УНР та Української Держави. Розглянуто характерні для періоду образи німців як "культурного взірця", "геополітичного суперника-мілітариста", "внутрішнього ворога-чужинця" й "німецької зради", "звіра" або ж "людини" на війні, "руйнівника" єдиної Росії і водночас "приятеля-спільника" України у боротьбі з "великоросами-більшовиками", зрештою - представника окупаційного "німецького порядку" й "імперіалізму". Встановлено, що незважаючи на війну та революцію, тривкими у київській пресі виявились уявлення про німецьку національну вдачу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)604/611 + Ч612.3(4УКР-2К)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА447006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ісса Т. В. 
Благодійна діяльність дворянства Київської губернії під час Першої світової війни : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Т. В. Ісса; Київський університет імені Бориса Грінченка. - Київ, 2018. - 20 c. - укp.

Досліджено особливості благодійної діяльності дворянства Київської губернії на початку ХХ ст., зокрема фінансова підтримка релігійних, навчальних закладів, участь у роботі державних і громадських доброчинних товариств. Охарактеризовано фактори, які сприяли активності дворянства у сфері доброчинності, з’ясовано форми благодійної діяльності. Встановлено внесок дворянства в роботу приватних медичних закладів у період Першої світової війни, реконструйовано деталі біографій дворян-благодійників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)604-286

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мосієнко О. В. 
Російська та австро-угорська пропаганда на Південно-Західному фронті в 1914 – 1917 рр. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. В. Мосієнко; Національна академія наук України, Інститут української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського. - Київ, 2019. - 16 c. - укp.

Викладено результати дослідження інформаційного протистояння між Російською та Австро-Угорською імперіями на українських землях під час Першої світової війни. Проаналізовано пропагандистську роботу в роки Першої світової війни на Південно-Західному фронті, визначено характерні риси й особливості пропаганди обох імперій. Виокремлено такі завдання пропаганди, як формування позитивного образу власної держави, негативного образу ворога. Виділено окремі групи адресатів пропаганди, зокрема військових, цивільного населення та військовополонених. Простежено прорахунки та досягнення Російської та Австро-Угорської імперій у сфері пропаганди. Акцентовано увагу на українському контексті пропагандистської кампанії 1914 - 1917 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4АВС)52-72 + Т3(2)524-72 + Т3(4УКР)604

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440749 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського