Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Книжкові видання та компакт-диски (36)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)48$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Сейтяг'яєв Н. 
Новий рукопис "Історії Челебі Акая" / Н. Сейтяг'яєв // Слово і Час. - 2017. - № 1. - С. 70-80. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Розглянуто особливості нового рукопису "Історії Челебі Акая", виявленого в Бібліотеці раритетних творів Стамбульського університету 2014 р. Новий рукопис звірено з чотирма відомими списками історичного твору Челебі Акая, які зберегаються в Бахчисараї, Києві, Санкт-Петербурзі та Каїрі. До звірки залучені також 3 стамбульські списки "Семи планет" Мухаммеда Різи та унікальний рукопис "Умдет аль-ахбар" Абдульгаффара Киримі. У ході дослідження з'ясовано час написання твору (1754) й ім'я автора (Абдуррахман б. Мухаммед аль-Хальветі), встановлено дві відомі нині авторські редакції цього твору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР=632.94)4-46-4 + Т3(4УКР)48 + Т3(4УКР-6КРИ)5,019 + Т223

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Між конфронтанцією та взаємодією. Українсько-кримські та українсько-ногайські стосунки у XVII - першій половині XX ст. / В. Брехуненко, В. Грибовський, Ю. Мицик, В. Піскун, І. Синяк, І. Тарасенко; ред.: В. Брехуненко; НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського. - Київ : ІУАД, 2018. - 343 c. - укp.

Розглянуто відносини між українським населенням і кримськими татарами та ногайцями у XVII - першій половині XX ст. Концептуальна стратегія дослідження полягала у відмові від панівного стереотипу зображувати ці відносини у контексті непримиренної конфронтації з упередженою маргіналізацією історичної ролі решти проявів. Натомість у руслі сучасних тенденцій світової історіографії український варіант відносин з мусульманськими сусідами проаналізовано як багатовимірний феномен, який виник в особливих умовах степового кордону Європи і в рамках якого гостра конфронтація за життєвий простір поєднувалася з активною міжетнічною, економічною, військовою та культурною взаємодією. З'ясовано широкий комплекс відносин, який раніше не привертав належної уваги. Досліджено роль кримських татар у відновленні української державності в ранньомодерні часи та процесі легітимізації Гетьманщини, відтінено існування різних моделей співіснування українців з кримськими татарами та ногайцями, а також пошук шляхів взаємодії між Українською Народною Республікою та Кримською Народною Республікою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)51/52-64 + Т3(4УКР)611-6 + Т3(4УКР)48

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС65857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Запорозькі Кам'янська й Олешківська Січі та Кримське ханство в культурно-історичній спадщині України : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф., 18 - 19 квіт. 2019 р., Херсон / ред.: О. І. Гуржій, С. Г. Водотика, О. А. Бачинська, Т. Г. Гончарук, Л. Б. Кулікова, Т. Г. Братченко, О. А. Макієнко, М. А. Остапенко, Н. М. Кузовова; НАН України, Ін-т історії України, Херсон. держ. ун-т, Нац. спілка краєзнавців України, Херсон. обл. краєзнав. музей, Нац. заповідник "Хортиця", Херсон. держ. мор. акад. - Херсон : Гельветика, 2019. - 103 c. - укp. - рус. - англ.

Висвітлено актуальні питання історії українського козацтва, регіональної історії. Подано інформацію про французькі дослідження щодо імперської внутрішньої політики кінця XVIII - початку XIX ст. на південноукраїнських землях. Розглянуто історію козацтва на Херсонщині. Досліджено правові засади ліквідації та стримування дитячої безпритульності в Україні в період формування радянського тоталітарного режиму. Увагу приділено цивілізаційним попередникам запорозького козацтва у Нижньому Подніпров'ї, Запорозькому гайдамацтву періоду Олешківської та Кам'янської січі (1711 - 1734 pp.). Висвітлено роль українських православних монастирів у зародженні козацької військово-польової медицини. Розкрито можливості використання пам'яток козацької доби в межах реалізації соціального проекту "Мандруймо Херсонщиною".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)510 я431 + Т3(4УКР)48 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА835712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського