Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (10)Журнали та продовжувані видання (885)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР) я52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Часопис української історії. Вип. 11 / ред.: А. П. Коцур; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 142 с. - укp.

Описано організаційні моделі кадрового забезпечення військово-судових установ Російської імперії другої половини ХІХ - початку ХХ ст. за матеріалами Київського військово-окружного суду. Розглянуто питання української соборності в ідейно-політичному дискурсі наприкінці ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено просвітницьку діяльність Київського товариства грамотності в 1882 - 1908 рр., політичну діяльність С. Косіора в 1918 - 1922 рр., його роль у встановленні більшовицького режиму в Україні. Проаналізовано підготовчо-виховну діяльність у відділах Української народної міліції ОУН(Б) у липні - вересні 1941 р. Розкрито внесок українських жінок-медиків у допомозі населенню на фронтах і в тилу в період Другої світової війни.

Описаны организационные модели кадрового обеспечения военно-судебных учреждений Русской империи второй половины ХІХ - начале ХХ ст. по материалам Киевского военно-окружного суда. Рассмотрены вопросы украинской соборности в идейно-политическом дискурсе конца ХІХ - начале ХХ ст. Освещены просветительская деятельность Киевского общества грамотности в 1882 - 1908 гг., политическая деятельность С. Косиора в 1918 - 1922 гг., его роль в установлении большевистского режима в Украине. Проанализирована подготовительно-воспитательная деятельность в отделах Украинской народной милиции ОУН(Б) в июле - сентябре 1941 г. Раскрыт вклад украинских женщин-медиков в помощи населению на фронтах и в тылу в период Второй мировой войны.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Часопис української історії. Вип. 12 / ред.: А. П. Коцур; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 120 с. - укp.

Висвітлено суспільно-політичні ідеї Г. Сковороди в контексті ідеї української державності. Розглянуто питання реалізації земської реформи на Правобережній Україні в аспекті регіональних етноконфесійних особливостей другої половини ХІХ - початку ХХ ст. Проаналізовано умови господарської діяльності селян Київської губернії у пореформений період, розвиток мережі сільськогосподарських товариств Черкаського краю та їх просвітницьку діяльність на початку ХХ ст. Розкрито засади більшовицької продовольчої політики в Україні у 1919 р., діяльність органів державно-політичного управління під час проведення колективізації хлібозаготівельних кампаній, а також під час Голодомору 1932 - 1933 рр. у південно-східних областях України.

Освещены общественно-политические идеи Г. Сковороды в контексте идеи украинской государственности. Рассмотрены вопросы реализации земской реформы на Правобережной Украине в аспекте региональных этноконфессионных особенностей второй половины ХІХ - начале ХХ ст. Проанализированы условия хозяйственной деятельности крестьян Киевской губернии в послереформенный период, развитие сети сельскохозяйственных обществ Черкасского края и их просветительская деятельность в начале ХХ ст. Раскрыты основы большевистской продовольственной политики в Украине в 1919 г., деятельность органов государственно-политического управления при проведении коллективизации хлебозаготовительных кампаний, а также в период Голодомора 1932 - 1933 гг. в юго-восточных областях Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Часопис української історії. Вип. 13 / ред.: А. П. Коцур; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 128 с. - укp.

Висвітлено діяльність дворян-іноземців у процесі освоєння та колонізації південноукраїнських земель у другій половині XVIII - XIX ст. Визначено склад, організаційну структуру та повноваження керівних органів філій Українського Національного Союзу у другій половині 1918 - початку 1919 рр. Проаналізовано особливості розвитку української музичної культури на початку ХХ ст., діяльність музикантів і композиторів у контексті відродження та становлення української музики на професійному рівні. Охарактеризовано театральний рух 1920-х рр. в Україні у контексті взаємовідносин представників традиційного та модерного напрямів театрального мистецтва П. Саксаганського та Л. Курбаса. Розкрито причини та наслідки Голодомору для населення Переяславщини у 1930 - 1933 рр.

Освещена деятельность дворян-иностранцев в процессе освоения и коллонизации южноукраинских земель во второй половине XVIII - XIX ст. Определены состав, организационная структура и полномочия руководящих органов филиалов Украинского Народного Союза во второй половине 1918 - начале 1919 гг. Проанализированы особенности развития украинской музыкальной культуры в начале ХХ ст., деятельность музыкантов и композиторов в контексте возрождения и становления украинской музыки на профессиональном уровне. Охарактеризовано театральное движение 1920-х гг. в Украине в контексте взаимоотношений представителей традиционного и модерного направлений театрального искусства П. Саксаганского и Л. Курбаса. Раскрыты причины и последствия Голодомора для населения Переяславского региона в 1930 - 1933 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Часопис української історії. Вип. 14 / ред.: А. П. Коцур; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 148 с. - укp.

Проаналізовано взаємовідносини кріпаків та священно- й церковнослужителів Правобережної України в першій половині ХІХ ст. Висвітлено соціальні дослідження дворянства Київської губернії наприкінці ХІХ - початку ХХ ст. на основі статистичного методу, діяльність просвітніх організацій Волині у культурно-освітній роботі серед національних меншин наприкінці ХІХ ст. - 1920-х рр. Вивчено податкову політику Центральної Ради та Генерального секретаріату в українських селах в березні 1917 р. - квітні 1918 р. Розглянуто питання змін у духовній сфері українського селянства в 1920 - 1930 рр., виселення населення південних і східних областей України напередодні та під час Голодомору 1932 - 1933 рр. Проаналізовано роль карпатського геополітичного чинника в системі міжнародної дипломатії другої половини 1930-х рр. Описано особливості функціонування правових відділів органів місцевого управління в системі судочинства Рейхскомісаріату "Україна" в 1941 - 1944 рр.

Проанализированы взаимоотношения крепостных крестьян и священно- и церковнослужителей Правобережной Украины в первой половине ХІХ ст. Освещены социальные исследования дворянства Киевской губернии конца ХІХ - начале ХХ ст. на основе статистического метода, деятельность просветительных организаций Волыни в культурно-образовательной работе среди национальных меньшинств конца ХІХ ст. - 1920-х гг. Изучена налоговая политика Центрального Совета и Генерального секретариата в украинских селах в марте 1917 г. - апреле 1918 г. Рассмотрены вопросы изменений в духовной сфере украинского крестьянства в 1920 - 1930 гг., выселения населения южных и восточных областей Украины накануне и в период Голодомора 1932 - 1933 гг. Проанализирована роль карпатского геополитического фактора в системе международной дипломатии второй половины 1930-х гг. Описаны особенности функционирования правовых отделов органов местного управления в системе судопроизводства Рейхскомиссариата "Украина" в 1941 - 1944 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72835 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського