Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (19)Автореферати дисертацій (30)Книжкові видання та компакт-диски (1070)Журнали та продовжувані видання (2913)
Пошуковий запит: (<.>U=С62:У9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 306
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Момотюк Л. Є. 
Статистика фінансів: методологія та практика : монографія / Л. Є. Момотюк; Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. - [К.], [2013]. - 429 c. - Бібліогр.: с. 395-429 - укp.

Розглянуто методологічні та практичні засади статистики фінансів. Висвітлено питання відображення фінансової діяльності у системі статистичних класифікацій, розроблено Номенклатуру фінансових послуг. Розглянуто методологію побудови фінансового рахунку в Системі національних рахунків України. Проаналізовано проблеми гармонізації статистики державних фінансів з міжнародними стандартами, запропоновано систему показників статистики державних фінансів і здійснено їх аналіз. Розглянуто основні класифікації та стандартні компоненти платіжного балансу, проведено аналіз його основних статей. Визначено основні напрями та перспективи вдосконалення фінансового рахунку у Системі національних рахунків України.


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)26

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА763880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Саріогло В. Г. 
Прикладна інформаційна економіка: соціально-економічний аспект : монографія / В. Г. Саріогло; Національна академія наук України, Інститут демографії та проблем якості життя. - Умань : Сочінський М. М., 2024. - 222 c. - Бібліогр.: с. 132-139 - укp.

Висвітлено особливості застосування сучасних методів вимірювання соціально-економічних процесів з огляду на положення та інструментарій прикладної інформаційної економіки. Остання розглядається як окремий напрям інформаційної економіки, змістом якого є розв’язання прикладних проблем, і як підґрунтя для розвитку цифрової економіки, окремим компонентом якої є обчислювальна економіка. Основну увагу приділено особливостям формування інформаційного забезпечення моделювання соціально-економічних процесів на основі використання мікроданих, отриманих за результатами вибіркових обстежень населення, даних адміністративних реєстрів та великих даних. Розглянуто питання застосування потенціалу штучного інтелекту при формуванні інформаційного забезпечення та реалізації досліджень. Наведено приклади оцінювання соціально-економічних процесів на основі методів мікроімітаційного та статистичного моделювання з використанням даних мікрорівня. Розглянуто засади моделювання споживчої поведінки домогосподарств на основі колективного підходу, прикладні аспекти оцінювання особливостей споживання енергії домогосподарствами України за цілями використання, а також підходи до оперативного оцінювання чисельності, структури та розміщення населення України під час військової агресії РФ проти України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.242.4 + У9(4УКР)421.0-36 в611 + С62:У9(4УКР)0-94 + С73(4УКР)64-23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА871945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Новак І. 
Глобальні соціальні ризики у сфері праці: брак гідної зайнятості в Україні / І. Новак, І. Жук // Демографія та соц. економіка. - 2023. - № 2. - С. 110-130. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Досліджено гідну зайнятість в Україні в контексті глобальних соціальних ризиків у сфері праці. На основі узагальнення підходів до розуміння глобальних ризиків, концепцій гідної праці та сталого людського розвитку розглянуто брак гідної зайнятості як один з проявів кризи у сфері зайнятості, якій притаманні стагнація заробітної плати, зростання безробіття та неповної зайнятості, географічні або галузеві невідповідності між попитом і пропозицією робочої сили тощо. Мета статті - дослідження гідної зайнятості в Україні в контексті глобальних соціальних ризиків у сфері праці, визначення основних проблем, що спричиняють брак гідної зайнятості, вирішення яких є необхідним для забезпечення сталого людського розвитку та повоєнного відновлення країни, реалізації перспектив європейської інтеграції. Наукова новизна полягає в обгрунтуванні методологічного підходу до дослідження гідної зайнятості в контексті глобальних соціальних ризиків у сфері праці на основі аналізу таких її складових, як неадекватна зайнятість, вимушена неповна зайнятість з економічних причин і неформальна зайнятість. Для досягнення мети застосовані методи дослідження: порівняльного та статистичного аналізу даних, графічного методу подання результатів - для кількісного оцінювання та дослідження гідної зайнятості;методів системного підходу, логічного аналізу, індукції та дедукції, узагальнення й аналогії - при обгрунтуванні й розробці методологічного підходу до дослідження гідної зайнятості в Україні в контексті глобальних соціальних ризиків у сфері праці. На основі національних даних статистичних спостережень підприємств з питань статистики праці, а також вибіркового обстеження робочої сили, проаналізовані динаміка неадекватної зайнятості, вимушеної неповної зайнятості з економічних причин і неформальної зайнятості, зокрема у галузевому та регіональному розрізах. Встановлено, що основними проблемами, які спричиняють брак гідної зайнятості в Україні, є: збільшення неадекватної зайнятості з низьким рівнем оплати праці в сільському, лісовому та рибному господарстві, а також сфері надання послуг, інформації та телекомунікацій; високий рівень вимушеної неповної зайнятості в промисловості та збільшення втрат робочого часу попри подолання наслідків впливу пандемії COVID-19; відсутність вибору на нижньому рівні входження до неформального ринку праці для сільських жінок, молоді та людей пенсійного віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5 + С62:У9(4УКР)240.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чубка О. М. 
Фінансова статистика : підручник / О. М. Чубка, І. С. Скоропад, О. Б. Курило; Національний університет "Львівська політехніка" . - Київ : Кондор, 2023. - 211 c. - Бібліогр.: с. 206-211 - укp.

Акцентовано увагу на такі питання, як: завдання, методи фінансової статистики, показники банківської статистики, статистики публічних фінансів, грошового обігу, страхування, фінансів підприємств і організацій, ощадної справи, фондового ринку та фондових бірж, інвестицій і цін, платіжного балансу. Підручник охоплює всі форми навчального процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)26 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Зубченко В. П. 
Статистичні методи в ризиковому страхуванні : навч. посіб. / В. П. Зубченко, Р. Є. Ямненко; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Видавництво Людмила, 2023. - 330 c. - Бібліогр.: с. 323-324 - укp.

Представлено навчальний посібник, який підготовлено відповідно до програм курсів "Математичні основи ризикового страхування та бізнес-моделювання", "Актуарна математика" та "Статистичні ме¬тоди у ризиковому страхування", які викладаються для бакалаврів та магістрів механіко-математичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Зазначено, що посібник структуровано на розділи, присвячені окремим аспектам розрахунків із видів страхування, інших ніж страхування життя. Кожен із розділів містить огляд необхідних відомостей та результатів, приклади розв'язання типових завдань, задачі для практичних занять та самостійного опрацювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.71 в611 я73 + С62:У9(4УКР)261 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Статистика   
6.

Корепанов О. С. 
Статистичний аналіз та прогнозування складових національного валютного ринку в умовах вторгнення рф в Україну / О. С. Корепанов, Ю. О. Лазебник, Т. Г. Чала, В. В. Корнієнко // Бізнес Інформ. - 2023. - № 1. - С. 31-39. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Основну увагу приділено визначенню впливу наслідків вторгнення рф в Україну на макроекономічну стабільність і курс національної валюти. Обгрунтовано актуальність обраної теми. Окреслено проблеми оцінювання негативних наслідків російського вторгнення в Україну, серед яких: порушення загальної макроекономічної стабільності, значні коливання на валютних ринках та дестабілізація національної валюти. У ході дослідження розглянуто теоретико-методологічні засади вивчення валютних ринків та проведено аналіз глобальних тенденцій розвитку світового валютного ринку. Проаналізовано структуру світових валютних резервів за оцінкою валютного складу офіційного валютного резерву (COFER) МВФ. Здійснено аналіз динаміки середніх спредів купівлі-продажу резервних валют відносно долара США для традиційних і нетрадиційних резервних валют. За результатом вивчення світових тенденцій виділено основні фактори, які впливають на коливання обмінного курсу валют. Окреслено основні проблеми щодо функціонування національного валютного ринку, пов'язані з воєнними діями в Україні, зокрема проаналізовано наявні інфляційні процеси. Розглянуто динаміку валютних інтервенцій НБУ за 2021 - 2022 рр. Розкрито особливості (переваги) застосування та наведено результати використання методу сингулярного спектрального аналізу (SSA) для прогнозування коливань долара США та євро на національному ринку валют. Практична реалізація даного методу здійснена з використанням програмного продукту CaterpillarSSA. Оцінку точності прогнозу виконано із застосуванням методу MAPE. Отримані помилки прогнозу (менше 6 %) дозволяють стверджувати, що побудовані моделі є адекватними та можуть бути використані для подальших досліджень і рекомендацій. Отже, можна дійти висновку, що для України найважливішими факторами, що впливають на валютний курс, є сезонність та успішна торгова політика уряду, яка, своєю чергою, значною мірою залежить від цін на ресурси. Проведене дослідження дозволило висвітлити особливості й основні аспекти функціонування валютного ринку України в період триваючої військової агресії.


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)262.6-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Статистика   
7.

Гавдей С. В. 
Аналіз традиційних і новітніх чинників розвитку туристичного сектора України / С. В. Гавдей // Бізнес Інформ. - 2022. - № 8. - С. 151-158. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - статистичний аналіз традиційних і новітніх чинників розвитку туристичного сектора України. Результати проведеного статистичного аналізу традиційних чинників розвитку туристичного сектора показали, що в Україні за останні десять років попит на туристичні послуги зріс більше, ніж у 3 рази. Однак обмеження, повіязані з пандемією COVID-19, у 2020 р. призвели до падіння показника до рівня 2002 р. За досліджуваний період суттєво зросла частка виїзного туризму - з 14 % у 2000 р. до 90 % у 2020 р. За дослідженнями Державного агентства розвитку туризму (ДАРТ), пандемія COVID-19 вплинула на кількість подорожей значної частини українців. 30 % усіх опитаних, або 52 % тих, хто подорожував Україною раніше, значно скоротили кількість поїздок або зовсім припинили подорожувати Україною. Однак основною причиною низької залученості українців до внутрішнього туризму є насамперед брак коштів і фінансові обмеження, а вже потім і ковідні обмеження. Серед критеріїв регіональних чинників виділено організацію, фінанси, самоврядування, знання та вміння. Найбільший вплив на регіональний чинник мали недостатній попит на послуги туристичного сектора, зростання цін на туристичні послуги, мізерна частка доходів від туризму у ВВП і суттєве зниження податкових надходжень від туристичної індустрії через воєнні дії. До аналізу новітніх чинників віднесено стійкість систем охорони здоров'я до швидкого зростання кількості людей з COVID-19. Кількість хворих на COVID-19 в Україні станом на кінець серпня 2022 р. становила понад 5 млн осіб, або 12,2 % від загальної чисельності населення України, з них померлих - понад 100 тис. осіб, або 2,2 % від загальної чисельності населення України. Однак національна програма вакцинації українців привела до зниження кількості хворих або ж легкого перебігу хвороби. З точки зору секіюритизації відбулися зміни в політиці безпеки та охорони здоров'я з боку влади. З цією метою МОЗ було розроблено різні документи надання медичної допомоги при COVID-19. З фінансової точки зору за 2020 р. витрати центрального уряду на охорону здоровія зросли більше, ніж вдвічі. За період пандемії глобальна туристична криза спричинила підйом внутрішнього туризму. Однак військова агресія Росії змінила траєкторію розвитку не тільки туристичного сектора України, але й усієї економіки. Втім, у повоєнний період в українців є всі шанси й обов'язок якісно відбудувати країну та туристичний сектор зокрема - для майбутнього.


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)424.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Статистика   
8.

Корепанов О. С. 
Статистичне моделювання факторів формування якості зайнятості в Україні / О. С. Корепанов, Ю. О. Лазебник, Л. Є. Момотюк, Н. О. Парфенцева, Т. Г. Чала, Г. С. Корепанов, Д. І. Черненко // Бізнес Інформ. - 2022. - № 1. - С. 172-178. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Основну увагу приділено розробленню методологічних засад статистичного моделювання факторів формування якості зайнятості. Обгрунтовано необхідність розроблення нової стратегії у формуванні якості зайнятості для забезпечення ефективного соціально-економічного розвитку України. Визначено необхідні для цього кроки й управлінські рішення. Окреслено проблеми оцінювання якості зайнятості в Україні, основним етапом якого є моделювання факторів формування якості зайнятості з використанням сучасних статистичних методів. З метою визначення узагальнених факторів формування якості зайнятості побудовано модель головних компонент, яка дозволила трансформувати 18-вимірний ознаковий простір у п'ятивимірний простір узагальнених факторів, які пояснюють 87,6 % варіації обраних ознак, що свідчить про високий рівень факторизації. Виділено та ранжовано за ступенем значущості п'ять основних факторів: рівень інформатизації суспільства (внесок - 41,7 %), умови праці та навколишнє середовище (26,3 %), неформальна зайнятість (8,2 %), виробничий травматизм зі смертельними наслідками (6,3 %) та рівень зайнятості (5,1 %). Розрахунки проведені з використанням прикладного пакета "Statistica", зокрема модуля "Factor analysis". Використання розробленої моделі дає можливість запобігти суб'єктивізму при визначенні основних факторів формування якості зайнятості. Проведене дослідження дозволило обгрунтувати теоретико-методологічні засади статистичного моделювання факторів формування якості зайнятості на основі методу головних компонент. Виділені фактори можуть бути прийняті за основу при формуванні ключових напрямків удосконалення сфери зайнятості в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)240.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Статистика   
9.

Погорєлова Т. В. 
Фінансові результати підприємницької діяльності та їх розподіл у національній економіці / Т. В. Погорєлова // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2022. - № 8. - С. 25-31. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета дослідження - поглиблення прикладних аспектів статистичного оцінювання розподілів фінансових результатів за видами, розмірами економічної діяльності та виявленні структурних подібностей. У процесі дослідження використовувалися загальнонаукові та спеціальні прийоми та методи статистичних досліджень: порівняння, опрацювання, аналіз та узагальнення отриманих результатів. Проаналізовано галузеву структуру прибутку та збитку на макрорівні. Охарактеризовано нерівномірність розподілу фінансових результатів між підприємствами залежно від виду діяльності та розміру; оцінено локалізацію фінансових результатів та подібність структур. Одержані результати можуть бути використані для розробки стратегії управління національною економікою.


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)290-93-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Статистика   
10.

Дульська І. В. 
Шляхи подолання цифрових інфраструктурних і навичкових розривів в Україні / І. В. Дульська // Економіка України. - 2022. - № 7. - С. 43-66. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Досліджено інституційні, організаційні й методологічні проблеми статистики цифровізації, які до війни заважали релевантній оцінці розривів у цій сфері. Констатовано, що основні цифрові розриви в Україні мали місце у сфері телекомунікацій і цифрових навичок населення. Запропоновано заходи з покращення статистики сфери, мобілізаційну модель цифрової політики з подолання цифрових розривів у повоєнний час з акцентуванням на ролі держави і територіальних громад.


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)0-551.1 + У049(4УКР)60-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Статистика   
11.

Манцуров І. Г. 
Методологія статистичного оцінювання стану і динаміки цифрової трансформації України / І. Г. Манцуров, Я. В. Храпунова, В. П. Омельченко, А. С. Барвінок // Економіка України. - 2022. - № 3. - С. 39-56. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Визначено сутність цифровізації економіки і цифрової трансформації країни. Запропоновано власну оригінальну методику побудови й розрахунку композитного Індексу цифрової трансформації країни, якій не притаманні недоліки існуючих підходів. За результатами здійсненого аналізу визначено місце України у світовому розподілі країн за рівнем цифровізації їх національних економік і цифрової трансформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)0-551.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Koval S. 
Modeling of risks in the sphere of wages = Моделювання ризиків у сфері оплати праці / S. Koval // Екон. вісн. ун-ту/Ун-т Григорія Сковороди в Переяславі. - 2022. - Вип. 55. - С. 53-58. - Бібліогр.: 7 назв. - англ.

Предмет статті - дослідження методів моделювання та управління ризиками, пов'язаних, зокрема, з розбіжностями офіційних і фактичних оцінок оплати праці. Оскільки існує досить велика множина методів і моделей оцінювання ризиків, вибір найбільш оптимальних серед них є актуальною науковою проблемою. У дослідженні використовувались загальнонаукові та спеціальні методи: аналізу та синтезу, аналогії та порівняння, побудови трендів та ін. Результати роботи. Отримано теоретичні моделі порівняння офіційних і фактичних оцінок оплати праці на основі лінійних та експоненційних рівнянь. Результати дослідження можуть бути використані всіма зацікавленими сторонами, у тому числі органами державної виконавчої влади при вдосконаленні механізмів реалізації соціально-економічної політики зайнятості та державного регулювання ринку праці України у сфері оплати праці. Висновки: отримані результати підтверджують актуальність розробки питань, пов'язаних з моделюванням та управлінням ризиками у сфері оплати праці. У результаті здійсненого аналізу та оцінювання ризиків за допомогою спеціальних методів отримано сценарії розвитку можливих ризикових подій, імовірність їх настання й наслідків. Перевагами моделей Блека-Шоулза-Мертона є висока прогнозна спроможність, простота розрахунків, прийнятна точність прогнозу, а також відкритість інформації, доступної всім учасникам ринку праці. Запропонована модель ризику дозволить оцінити ступінь впливу виділених чинників на основні джерела ризиків і на підставі отриманої оцінки більш ефективно здійснювати вибір заходів, направлених на мінімізацію ризиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)245 в611 + С62:У9(4УКР)245

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Статистика   
13.

Гітіс Т. П. 
Дослідження сучасного стану рівня безробіття в Україні та можливих шляхів його зниження / Т. П. Гітіс, І. В. Отоса // Екон. вісн. Донбасу. - 2022. - № 3. - С. 91-97. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено актуальні проблеми та тенденції безробіття в Україні. Проаналізовано статистичні данні Державної служби статистики України щодо динаміки робочої сили та рівня безробіття за останні роки. З використанням графічного аналізу показано, що динаміка рівня безробіття має тенденцію до зростання, а кількість зареєстрованих безробітних скорочується, що, скоріше за все, говорить про неофіційне працевлаштування безробітних та підвищення рівня тіньової економіки в Україні. Визначено сучасний стан та основні чинники, через які виникає безробіття, такі як: структурне зрушення в економіці; низький рівень професійного навчання; погіршення демографічної ситуації; низький темп розвитку національної економіки. Встановлено позитивні та негативні наслідки проблеми безробіття в Україні, котрі становлять загрозу соціально-економічної дестабілізації країни. Наведено та проаналізовано структуру безробітного населення України за причинами незайнятості. Встановлено, що основною причиною безробіття є незбалансованість попиту й пропозиції робочої сили, саме тому в державі має втілюватись активна політика протидії, заходи якої перш за все спрямовані на збільшення попиту на робочу силу з боку державного та приватного секторів економіки, підвищення конкурентоспроможності робочої сили та забезпечення відповідності робочої сили робочим місцям, вдосконалення процесу працевлаштування. На основі проведеного аналізу запропоновано основні напрями вдосконалення регулювання безробіття в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)240.58 + У9(4УКР)240.523.30-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бардаш С. В. 
Статистика туризму : навч. посіб. для підготовки здобувачів вищ. освіти першого (бакалавр.) рівня за спец. 242 "Туризм", 073 "Менеджмент" / С. В. Бардаш, В. М. Краєвський; Державний податковий університет. - Київ : Інтерсервіс, 2022. - 275 c. - Бібліогр.: с. 274-275 - укp.

Висвітлено проблеми теорії статистики та методології застосування статистичних методів аналізу стану, існуючих тенденцій і закономірностей розвитку туристичного бізнесу. Охарактеризовано організацію статистичної діяльності в Україні. Розглянуто статистичну звітність як основну організаційну форму статистичного спостереження. Подано інформацію про види та способи статистичних спостережень, класифікацію зведення статистичних даних, правила побудови статистичної таблиці. Викладено методи статистичного дослідження. Розглянуто причинно-наслідковий зв'язок та прийоми його вивчення.


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)424.35 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Статистика в управлінні економікою будівництва і нерухомості : навч. посіб. для студентів галузі знань 05 "Соціальні та поведінкові науки" спец. 051 "Економіка" / Л. В. Сорокіна, А. Ф. Гойко, С. П. Стеценко, І. О. Шапошникова, В. Я. Гаврилюк; Київський національний університет будівництва і архітектури. - Київ : КНУБА, 2022. - 167 c. - Бібліогр.: с. 164-165 - укp.

Розглянуто проблеми застосування методів статистичного аналізу даних в процесі розв'язування наукових та практичних задач, що виникають під час управління розвитком будівельних підприємств та дослідження ринків нерухомості. Наведено приклади використання статистичних методів для розв'язання практичних ситуацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)31 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860208 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Статистика   
16.

Кульчицький В. В. 
Принципи побудови веб застосунку для моніторингу навиків працівників / В. В. Кульчицький, Н. Я. Павич, Я. С. Парамуд // Computer Systems and Networks. - 2022. - 4, № 1. - С. 78-90. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Узагальнюючи означення поняття "навички" з оглянутих літературних джерел визначено, що: навички - це поєднання знань і вмінь, які людина отримала протягом життя. Для покращання навичок потрібно вибирати певні інструменти (тренінги, семінари, вебінари, онлайн-курси, курси підвищення кваліфікації, читання спеціальної літератури тощо). Важливе значення у виборі інструментів і досягненні результатів мають особистісні якості та установки молоді. В межах цього дослідження спроєктовано та розроблено принципи побудови вебзастосунку для моніторингу навичок працівників. Вебресурс має зручний користувацький інтерфейс, можливість огляду карти навичок працівника, залишання коментарів до певного навика працівника, надає змогу користувачам створювати та записуватися на існуючі навчальні тренінги, формування сертифікатів, що підтверджують володіння навиком, перегляд статистики. На відміну від інших аналогів програм для моніторингу навичок, у цій системі передбачено взаємодію трьох типів користувачів: менеджер, ментор і працівник. До опцій менеджера входять такі: створення шаблону володіння технологією, управління персоналом, управління навиками, управління сертифікатами, управління сповіщеннями. До опцій ментора входять такі: управління навиками, управління тренінгами, управління сповіщеннями. До опцій працівника входять такі: управління навиками, управління тренінгами, управління сповіщеннями, управління сертифікатами, перегляд статистики, перегляд рекомендацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)241

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Статистика   
17.

Коваль С. П. 
Управління ризиками у сфері оплати праці / С. П. Коваль // Екон. вісн. ун-ту/Ун-т Григорія Сковороди в Переяславі. - 2021. - Вип. 51. - С. 66-73. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено проблеми управління ризиками, пов'язані, зокрема, з розбіжностями офіційних і фактичних оцінок оплати праці. Найважливіше значення для ефективного управління ризиками має адекватне інформаційне забезпечення, яке включає широкий спектр різних видів інформації: статистичної, економічної, комерційної, фінансової, юридичної, технічної тощо. У дослідженні використовувались загальнонаукові та спеціальні методи: аналізу та синтезу, аналогії та порівняння, статистичних оцінок та ін. Висвітлено особливості деяких методів порівняння офіційних і фактичних оцінок оплати праці на основі принципів аудиторських перевірок. Результати дослідження можуть бути використані всіма зацікавленими сторонами, у тому числі органами державної виконавчої влади при вдосконаленні механізмів реалізації соціально-економічної політики зайнятості та державного регулювання ринку праці України у сфері оплати праці. Висновки: на основі методів порівняння офіційних і фактичних оцінок заробітної плати відповідно до встановлених критеріїв надано умовно-позитивний висновок щодо достовірності та законності інформації, відображеної у фінансовій звітності, за результатами проведених операцій щодо процесу оплати праці у 2020 р. Основними завданнями, які мають бути спрямовані на вирішення проблем стосовно управління ризиками шляхом аудиту розрахунків з оплати праці, визначено: підтвердження достовірності нарахувань та виплат працівникам, відображення даних процесів в обліку; з'ясування законності та повноти утримань із заробітної плати та інших виплат працівникам на користь підприємства, інших суб'єктів; перевірка в організації аналітичного обліку розрахунків з оплати праці та взаємозв'язку аналітичного та синтетичного обліку; оцінка заходів, яких вживає адміністрація з метою своєчасного стягнення заборгованості виплат працівникам, що є важливим джерелом інформації для перевірки цих питань. До перспективних напрямів досліджень у сфері обліку праці та її оплати з метою мінімізації ризиків слід віднести: контроль за дотриманням штатної дисципліни та раціональним використанням робочого часу; правильне обчислення витрат робочого часу в обліку праці; легітимні нарахування заробітної плати та утримань з неї; здійснення своєчасних і достовірних розрахунків по заробітній платі; контроль за використанням фонду заробітної плати; забезпечення споживачів інформацією про працю і заробітну плату.


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)245 + У9(4УКР)245

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Пилюта М. Ю. 
Статистичний аналіз збалансованості зовнішньої торгівлі України : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.10 / М. Ю. Пилюта; Державна служба статистики України, Національна академія статистики, обліку та аудиту. - Київ, 2021. - 24 c. - укp.

Дисертаційна робота присвячена обгрунтуванню та удосконаленню інформаційно-аналітичного забезпечення здійснення розрахунків зі статистики зовнішньої торгівлі. У роботі удосконалено понятійний апарат, зокрема уточнено поняття «зовнішня торгівля» й «ефективність зовнішньої торгівлі», та узагальнено наукові погляди щодо визначення сутності, особливостей функціонування та розвитку міжнародної торгівлі. Запропоновано систему показників статистичного забезпечення зовнішньої торгівлі, висвітлено результати статистичного аналізу рівня збалансованості зовнішньої торгівлі України, виявлено недоліки в організаційних основах здійснення процесу торгівлі. Обгрунтовано рекомендації щодо необхідності зміни Україною вектора міжнародної взаємодії та спрямування своїх товарів на ринок ЄС, а також зменшення частки тіньового сектору в зовнішній торгівлі, оскільки саме через це виникають значні розходження даних країн-партнерів у рамках взаємообміну інформацією. Результати проведеного в роботі аналізу слугують базою для прийняття відповідних рішень щодо інформаційно-аналітичного забезпечення процесу зовнішньої торгівлі, реалізація яких сприятиме ефективнішому функціонуванню системи митного оформлення та проходження товарами митного контролю.


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)843

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Чала Т. Г. 
Адаптація міжнародних підходів до формування системи статистичних показників аналізу використання водних ресурсів на рівні міста / Т. Г. Чала, О. І. Славута, Г. С. Корепанов, Д. І. Черненко // Проблеми економіки. - 2021. - № 1. - С. 192-200. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтування теоретико-методичних засад формування уніфікованої системи статистичних показників і проведенні статистичного аналізу використання водних ресурсів на рівні міста. Визначено переваги стандартизованих показників у сфері санітарії та водопостачання на рівні міста та надано їх характеристику відповідно до ISO 37120:2014 "Сталі міста та громади - показники міських послуг та якості життя". Систематизовано основні та допоміжні показники міських послуг і якості життя за темою "Вода й санітарно-гігієнічні умови" та "Стічні води" в частині формул їх розрахунку, особливостей застосування та джерел даних. Встановлено, що на території України, за даними Фільтру водних ризиків (Water Risk Filter), містяться регіони з чотирма рівнями водного ризику: низький, помірно середній, середній, підвищений рівень водного ризику. Відповідно до них обрано міста з Глобального реєстру міст Всесвітньої ради з питань міських даних (World Council on City Data - WCCD): Амстердам (Amsterdam, Netherlands), Барселона (Barcelona, Spain), Дубай (Dubai, United Arab Emirates), Гвадалахара (Guadalajara, Mexico) і здійснено аналіз показників у сфері санітарії та водопостачання. Встановлено, що наведені міста характеризуються високим рівнем забезпеченості населення послугами водопостачання та водовідведення, а також достатньо високим рівнем доступу до якісних санітарно-гігієнічних умов. Гіршою є ситуація із якісними показниками водокористування. Так, третинна очистка усіх міських стічних вод здійснюється тільки в м. Дубай. У м. Гвадалахара 21 % міських стічних вод взагалі не проходить очистку. Встановлено, що в цілому за основними показниками стану якості послуг водопостачання і санітарії явним лідером є м. Дубай, а містом-аутсайдером з найнижчими рівнями більшості досліджуваних показників є м. Гвадалахара. Встановлено доцільність розширення національної системи показників шляхом включення в неї такого показника, як "Середньорічна тривалість відключень водопостачання в розрахунку на 1 домогосподарство".


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)441.352.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Іванов С. В. 
Статистика як чинник оцінки кон'юнктури будівельного ринку : монографія / С. В. Іванов; Національна академія наук України, Інститут економіки промисловості. - Київ : Половко Н. В., 2021. - 164 c. - Бібліогр.: с. 158-161 - укp.

Запропоновано систему показників статистичної оцінки кон'юнктури будівельного ринку, проаналізовано основні показники розвитку та функціонування будівельного ринку в Україні, оцінено стан будівельної галузі на основі статистичного аналізу та виявлено основні проблеми і їх вплив на розвиток ринку. Особливу увагу приділено дослідженню сучасного стану систем статистичного інструментарію оцінки будівельного ринку та розробці підходів щодо його вдосконалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848437 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського