Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Книжкові видання та компакт-диски (48)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=С5 г-2.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Тишкун Ю. 
В'ячеслав Липинський і Макс Вебер: спроба порівняльного аналізу біографій у контексті теорії інтелектуальних мереж Рендалла Коллінза / Ю. Тишкун // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2013. - Вип. 25. - С. 39-43. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто наукові біографії В. Липинського і М. Вебера. На підставі їх порівняння доведено, що особливості біографії останнього надали змогу йому встановити більше наукових знайомств і тому "накопичити" більший "обсяг" культурного капіталу та досягнути більших успіхів, ніж В. Липинському.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)503 + С5 г-2.19 + С5 г-2.231 + С5 г(7СПО)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лясковець О. В. 
Позитивістська парадигма в українській юридичній думці XIX - початку XX сторіччя : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. В. Лясковець; ДВНЗ "Запоріз. нац. ун-т" . - Запоріжжя, 2013. - 17 c. - укp.

Вперше обгрунтовано тезу про наявність положень соціологічної спрямованості в системі позитивістських поглядів Ф. В. Тарановського та О. О.Жиліна, що виявились у визначенні вченими системного розгляду факторів впливу на формування позитивного права. На основі порівняння державно-правових і методологічних поглядів цих авторів доведено, що віднесення їх до різних напрямів позитивістської школи в Україні носить умовний характер. Запропоновано авторську періодизацію науково-дослідницької діяльності Ф. В. Тарановського, М. А. Гредескула та О. О. Жиліна, головним критерієм якої є хронологічна компонента в системі методологічних і державно-правових поглядів учених. Виявлено своєрідність методу дослідження історії права представниками позитивістської школи, який передбачав плюралістичний підхід, визначення географічних, соціальних і політичних факторів як таких, що значною мірою впливали на становлення права. Удосконалено понятійно-термінологічний апарат, зокрема, відповідно до історичних умов уточнено поняття "позитивістська парадигма пізнання", "догматичний метод дослідження", "порівняльно-історичний метод", "слов'янське право", "вітчизняне право". Систематизовано джерельну базу досліджень державно-правових поглядів Ф. В. Тарановського, М. А. Гредескула та О. О. Жиліна за такими критеріями: походження; внутрішній зміст і зовнішня форма джерел. Набула подальшого розвитку ідея про своєрідність наукового методу дослідження Ф. В. Тарановського та М. А. Гредескула, що полягає у використанні комплексного підходу до вивчення соціально-економічних і політичних причин розвитку держави та права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0 в 74 + Ф1(4УКР)5 + С5 г-2.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гарбадин А. С. 
Чужинець як принцип розрізнення у межах симулятивних політичних практик згідно концепції Жана Бодріяра / А. С. Гарбадин // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ": Політологія. Соціологія. Право. - 2013. - № 2. - С. 17-22. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

З'ясовано, що Ж. Бодріяр визначає політичне, на сучасному етапі, цілковито узалежненим від механізмів симуляції. Доведено, що існування чужинця за таких умов продиктоване виходом за ці правила. Класична драма відчуження поглинута екстазом комунікації. Політика терпимості, культивування зовнішнього ковзання відмінностей, діалогу із штучно змодифікованим іншим, - це лише суцільний наратив, єдиний симулякр, бінарна гра із відомим заздалегідь переможцем. Зрештою, розрізнення, чужорідність, яку неможливо зрозуміти, - це і є форма подачі чужинця у Ж. Бодріяра.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 г-2.16 + С5*332.111.34 + Ф014

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Недзельський А. О. 
Концепт рутинізації в феноменологічній та постструктуралістській соціології : автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.01 / А. О. Недзельський; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 18 c. - укp.

З'ясовано особливості використання концепту "рутинізація" в феноменологічній та постструктуралістській соціології та теоретико-методологічно обгрунтовано пізнавальний потенціал концепту "рутинізації" в соціологічних теоріях. Виявлено статус цього концепту в понятійно-категоріальному апараті феноменологічної й постструктуралістської соціології. Обгрунтовано пізнавальний потенціал концепту "рутинізація" в аспектах дослідження практик міжсуб'єктної соціальної взаємодії та впорядкування соціального життя. Визначено характер концептуального відображення процесу рутинізації в радикалізованих постструктуралістських соціологічних підходах. Встановлено та аргументовано атрибутивні ознаки зазначеного концепту, виявлено його основні функції та зв'язки з іншими соціологічними поняттями. Запропоновано загальну теоретичну інтерпретацію поняття.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 г-2.17 + С5 г2.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лясковець О. В. 
Позитивістська парадигма в українській юридичній думці XIX - початку XX сторіччя : монографія / О. В. Лясковець, П. В. Макушев; Дніпропетр. гуманітар. ун-т. - Дніпропетровськ : Середняк Т.К., 2015. - 180 c. - Бібліогр.: с. 161-176 - укp.

Розглянуто положення соціологічної спрямованості в системі позитивістських поглядів Ф. Тарановського та О. Жиліна. Висвітлено теоретико-правові погляди представників позитивістського напряму в українській правовій думці кінця ХІХ - початку ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0 в74 + Ф1(4УКР)5 + С5 г-2.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА788029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Соболевська М. О. 
Порядок дискурсу порядку: неофункціоналізм та постструктуралізм у сучасній соціологічній теорії : монографія / М. О. Соболевська. - Київ : Логос, 2014. - 246 c. - Бібліогр.: с. 234-246 - укp.

Обгрунтовано перспективи застосування дискурсивного підходу до аналізу сучасної соціологічної теорії, представленої такими напрямками, як неофункціоналізм і постструктуралізм. Доведено, що теоретичний плюралізм сучасної соціології можна представити як цілісне та впорядковане утворення, загальною рамкою для розуміння специфіки якого є уявлення про теорію як специфічним чином організовану та впорядковану дискурсивну формацію, розгортання якої відбувається у певних дисциплінарних межах, виступає результатом певних інституціоналізованих пізнавальних практик і здійснюється відповідно до визначених, історично сформованих і певним чином організованих та встановлених правил. Запропоновано методологію дослідження сучасної соціологічної теорії, спрямовану на пошук єдності у відмінному, порядку в дискурсі порядку.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 г-2.241 + С5 Г-2.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА788677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Борисова О. В. 
Соціальна антропологія : навч. посіб. / О. В. Борисова; Луган. нац. аграр. ун-т. - Київ : Кондор, 2016. - 223 c. - Бібліогр.: с. 215-220 - укp.

З урахуванням досягнень світової соціальної антропології викладено базові положення цієї науки, показано місце антропології в системі наукового знання. Розкрито предмет, завдання, методи дослідження, школи і напрямки соціальної антропології. Викладено теорії походження мови, мистецтва та культури. Розкрито типологію суспільств і генезу традиційного суспільства. Подано інформацію про виникнення та розвиток расології як науки, варіанти расових типологій, суспільства соціальних тварин, соціальну організацію палеоантропів. Увагу приділено феномену духовності, гіпотезам походження людської мови, доместикації тварин, еволюції землеробства.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 г-2.1 я73 + С5*212*152.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА804786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мельніков А. С. 
Екзистенціальна соціологія: проблема ідентифікації парадигмальної специфіки : монографія / А. С. Мельніков. - Київ : Ліра-К, 2022. - 361 c. - Бібліогр.: с. 328-361 - укp.

Висвітлено історико-теоретичне дослідження виникнення, становлення та розвитку парадигми екзистенціальної соціології. Подано загальну характеристику сучасного соціологічного знання та окреслено його метапарадигмальну структуру, філософські передумови виникнення екзистенціальної соціології й кризи класичної епістемології. Викладено внутрішньодисциплінарні засади формування екзистенціально-соціологічного підходу. Розкрито специфіку основних категорій, концепцій, напрямів і теорій екзистенціальної соціології, охарактеризовано погляди її головних представників. Здійснено генералізацію і концептуалізацію інтелектуальної спадщини та новітніх досягнень даної парадигми, а також відображено її інтегративний потенціал у ширшому контексті історії і теорії соціологічної науки. Окреслено перспективи подальших досліджень у галузі екзистенціальної соціології, зокрема щодо соціальної проблематики сучасного українського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 г-2.10 + Ю3(7СПО)6-663

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859440 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського