Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*666*457.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Клочков В.  
Феномен австрійського фемінізму (історія філософії як історія чоловічої філософії?.) / В. Клочков // Філософ. думка. - 2004. - № 4. - С. 16-23. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666*457.4 + Ю3(4АВС) + С5*423.2*344

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Дубликаш Т. Н. 
Феминология: Слов. терминов / Т. Н. Дубликаш, А. В. Дунебабин, В. Ю. Карасев, А. Н. Карпов, Е. Б. Левченко, И. В. Малец, Ю. В. Мельничук, О. Н. Пищулина, В. В. Подгорная; ред.: О. Н. Пищулина; Харьк. нац. ун-т им. В.Н.Каразина. - Х., 2002. - 301 c. - Библиогр.: с.276-291 - рус.

Представлена краткая характеристика более 300 терминов, понятий, концепций, явлений общественно-политического и социально-экономического характера, а также организаций, занимающихся проблемами женщин. Рассмотрена современная феминистическая теория, которая в настоящее время сформировалась в достаточно влиятельную сферу нетрадиционного междисциплинарного исследования по проблемам женской культуры, истории становления и развития "женского вопроса", развития женского движения. Значительное внимание уделено представительницам феминизма разных стран, времен и идеологических направлений, женщинам-ученым, политическим деятельницам, которые способствовали развитию женского движения и науки о женщинах. Приведены статьи из отдельных теоретических трудов, которые имеют особое значение и влияние на феминистические теории, а также феминистическое и женское движение. Рассмотрены основные категории, широко используемые в феминистической теории и практике женских организаций.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.21 я2 + С5*666*457.4 я2 + Ф75(0),84 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА622002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ригіна Л. С. 
Гендерні режими сучасних активістських рухів / Л. С. Ригіна // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. соціол. - 2007. - Вип. 1. - С. 138-148. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Соціальний активізм у різних проявах є важливим явищем життя будь-якого суспільства і, відповідно, предметом наукових досліджень і дискусій. Особлива увага до соціальних організацій і рухів сьогодні пов'язана з появою транснаціональних об'єднань, які формуються згідно з логікою мережевої взаємодії.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666*457.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/соціол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Соціологія   
4.

Павловська О. В. 
Екзистенціалістський фемінізм Сімони де Бовуар / О. В. Павловська, Л. Л. Шкіль // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 72-76. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто філософські погляди видатної письменниці та ідеологині феміністського руху Сімони де Бовуар як екзистенціалістський фемінізм. Аналізується внесок авторки у розвиток "фемінності" як відкриття феномену "іншої", визначення його як певного психологічного комплексу неповноцінності, та спроби вказати шлях до ймовірної подальшої самореалізації жінки. Розкривається інтерпретація письменницею історії у світлі екзистенціальної філософії, де жінка, через художній образ, вивчається авторкою як екзистант, провідним сенсом буття якої є прагнення до творчої та особистісної самореалізації. Обгрунтовується, що саме у цьому твердженні і розкривається основний сенс поняття екзистенціалістського фемінізму Сімони де Бовуар.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666*457.4 + Ю3(4ФРА)6-663 + Ю937.31-8 + Ш5(4ФРА)6-4 Бовуар С. 3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861:Філос.Культур. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Соціологія   
5.

Храбан Т. Є. 
Феміністський гумор українського сектору соціальних мереж / Т. Є. Храбан // Укр. соціум. - 2023. - № 1. - С. 166-181. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Мета емпіричного дослідження - окреслити специфіку феміністського гумору українського сектору соціальних мереж шляхом визначення головних прийомів, які жінки використовують для подолання гендерних стереотипів і упереджень. Матеріалом дослідження стали патерни гумору, вибірка яких проводилася в групах з українським контекстом з листопада 2022 р. по лютий 2023 р. За цей період у зазначених групах було розміщено 1803 пости. На першому етапі серед них нами було відібрано 698 постів, концептуальним змістом яких є гумор. На другому етапі було відібрано 121 патерн, головною відмінною характеристикою яких є використання гендерних термінів та/або присутність явних гендерних категорійних умовиводів. Увага була зосереджена на тих випадках, коли представлений гумор націлений на гендерну деконструкцію, що відбувається шляхом критики дискримінаційних соціальних норм щодо жінок. Використано дискурс-аналітичні методи дослідження. В українському секторі соціальних мереж прийомами феміністського гумору, який жінки використовують для подолання гендерних стереотипів і упереджень, є: 1. Позиціювання себе невгамовною "поганою дівчинкою". Цей прийом має на меті розвиток і культивування асертивності, тобто спроможності не залежати від зовнішнього тиску усталених соціальних норм поведінки, що приписуються справжній "леді", самостійно регулювати власну поведінку та відповідати за неї. 2. "Заплутування" гендерної бінарності. Гумор слугує платформою для створення ідентичності, яка не відповідає традиційному уявленню про чоловіків або жінок і не може бути описана в рамках жорсткої бінарної схеми. Важливим інструментом, що дає змогу жінкам самокритично піддавати сумніву стереотипи, є такий жанр гумору, як стьоб, який дає змогу жінці експериментувати з різними соціальними конструкціями того, що означає бути жінкою в образі чоловіка. 3. Переймання чоловічої традиції принизливого гумору. Схвалюючи принизливий гумор, реципієнт дає згоду на припинення звичайних серйозних або критичних способів мислення про соціально неприйнятні теми, що спричиняє руйнування гендерних упереджень і стереотипів: якщо стереотипи не є правильними щодо чоловіків, то вони втрачають свою силу і щодо жінок. 4. Культивування самоспівчуття до себе. Самоспівчуття сприяє розвитку самосвідомості, яка відхиляє нормативні гендерні стереотипи як чинники, що перешкоджають позитивному прагненню до зростання і змін. З концепцією самоспівчуття тісно пов'язане позитивне сприйняття свого образу тіла. Результати, отримані в цьому дослідженні, підтвердили основні висновки попередніх праць, що феміністський гумор покликаний розв'язати низку проблем психологічного плану в жінок, причина яких криється у схильності до традиційних уявлень про гендерні ролі, але феміністський гумор не є чоловіконенависницьким. Завдяки визначенню типових прийомів, які використовуються для боротьби проти гендерних упереджень і стереотипів у певній країні, ми можемо судити про національно-культурну специфіку феміністського гумору.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666*457.4 в61 + С5*333.412 в61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського