Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (37)Книжкові видання та компакт-диски (200)Журнали та продовжувані видання (119)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.68$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 697
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Лайко А. А. 
Дитяча оториноларингологія : Навч. посіб. для лікарів-інтернів вищ. мед. навч. закл. та лікарів-курсантів / А. А. Лайко. - К. : Здоров'я, 1998. - 462 c. - Бібліогр.: с. 461-462. - укp.

Розглядається широке коло питань з усіх розділів клінічної оториноларингології. Особливу увагу приділено сучасному висвітленню питань етіології та патогенезу захворювань ЛОР-органів у дітей, а також сучасним методам обстеження і лікування. Чільне місце відведено клінічному перебігу захворювань у дітей різного віку, можливим ускладненням і тактиці лікування. Спеціальні розділи присвячені маніпуляціям та операціям на ЛОР-органах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.68 я77 + Р11(4УКР)442.868 я77

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585306 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Еврипіду Е.  
Ефективність специфічної та неспецифічної гіпосенсибілізації при полінозах у дітей : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.10 / Е. Еврипіду; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 1999. - 18 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено комплексній терапії сезонного алергійного риніту (САР) у дітей з включенням специфічної імунотерапії та поетапного застосування медикаментів в залежності від важкості захворювання. Ефективним методом лікування є специфічна імунотерапія, під впливом якої спостерігається не тільки покращання перебігу САР, але й імунологічна перебудова. Запропонований терапевтичний алгоритм забезпечує високу ефективність (86,2%) лікування. У 69,8% дітей у періоді загострення вдалося досягнути позитивних результатів, застосовуючи антигістамінні препарати нової генерації - лоратадин та азедастина гідрохлорид - місцево та перорально у вигляді монотерапії або в поєднанні з іншими препаратами. У пацієнтів з дуже вираженими або різнобічними симптомами необхідна комплексна терапія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.440.11-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Марушко Ю. В. 
Изучение микробного ценоза миндалин у здоровых и часто болеющих детей / Ю. В. Марушко, Н. Ф. Кигель, А. М. Рожанская, Н. М. Жолобак // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 2. - С. 74-79. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Изучен микробный ценоз миндалин у здоровых и часто болеющих детей, разработаны лечебные мероприятия. Выявлено, что чаще всего у часто болеющих детей высеваются золотистый и эпидермальный стафилококки, beta-гемолитический стрептококк, реже - грамотрицательная флора, кандиды. У здоровых детей в состав нормальной микрофлоры входят преимущественно молочнокислые бактерии; уровень последних у часто болеющих детей значительно снижается, что наиболее выражено у пациентов с декомпенсированным тонзиллитом. Для коррекции нарушений микробного ценоза нами в комплексном лечении использована суспензия лактобактерий, которой обрабатывали носоглотку. У всех больных получен положительный клинический эффект, который подтверждался результатами бактериологического обследования.


Ключ. слова: микробный ценоз, миндалины, лактобактерии, дети
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Крет Я. В. 
Корекція психофізичного розвитку глухих дітей старшого дошкільного віку : Автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.08 / Я. В. Крет; Ін-т дефектології АПН України. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Узагальнено теоретичні положення з проблем діагностики та корекції психофізичного розвитку глухих дітей старшого шкільного віку. Встановлено особливості та потенційні можливості фізичного розвитку, психомоторних функцій й пізнавальної діяльності глухих дітей та дітей із нормальним слухом старшого шкільного віку. Розроблено методику корекції психофізичного розвитку глухих дошкільників засобами артикуляційної та пальцевої гімнастики у поєднанні з мовленнєвими та рухливими іграми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч432.91 + Р733.683.024.2-57 + Ю948.22-734-82

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Синяченко В. В. 
Комплексне лікування дітей з гострими стенозуючими ларинготрахеобронхітами : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.19 / В. В. Синяченко; Київ. НДІ отоларингології ім. О.С.Коломійченка. - К., 2000. - 18 c. - укp.

Наведено результати комплексного дослідження загальноклінічних, імунологічних показників та інструментальних методів спостереження 144 дітей, хворих на гострий стенозувальний ларинготрахеобронхіт (ГСЛТБ). Наведено порівняльну оцінку клінічних симптомів та показників у 69 дітей, яким проводилось комплексне лікування ГСЛТБ із застосуванням запропонованого методу внутрішньотканинного фонофорезу лікарських речовин (кортикостероїдів та антибіотиків), а також у 75 дітей з ГСЛТБ, яким проводилось традиційне лікування вказаного захворювання. Катамнез простежено протягом 3 років. Переваги запропонованого методу внутрішньотканинного фонофорезу лікарських речовин для лікування дітей з ГСЛТБ підтверджено в експерименті на лабораторних тваринах (пацюки породи Wistar). Результати лікування дітей з ГСЛТБ із застосуванням внутрішньотканинного фонофорезу виявились статистично задовільними: не спостерігалось переходу запального процесу з компенсованої стадії в декомпенсовану, скоротилась тривалість стенозу та інтубації гортані, завдяки чому не виникла необхідність виконання трахеостомії, зменшилась можливість виникнення ускладнень і поява рецидивів вказаного захворювання, скоротились строки лікування хворих на ГСЛТБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.640.11-5 + Р733.412.202-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310306 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лайко А. А. 
Обсяг і методики обстеження об'єктивного статусу дітей з ЛОР-патологією : Навч. посіб. / А. А. Лайко, Д. І. Заболотний, В. В. Синяченко; Центр. метод. каб. з вищ. мед. освіти. - К. : Логос, 2000. - 138 c. - Бібліогр.: с. 137. - укp.

Висвітлено методи обстеження хворих з дитячою ЛОР-патологією носа, приносових пазух, глотки, гортані, органів слуху з урахуванням клінічних і параклінічних методів та методик, які мають високу інформативність щодо постановки діагнозу. Значну увагу приділено серцево-судинній, дихальній та нервовій системам, які часто зазнають ураження внаслідок ЛОР-захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.68-4 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Немченко 
Стан мікробіоценозу верхніх дихальних шляхів та його корекція у дітей, які проживають в умовах техногенного забруднення (на прикладі Дністровського сірконосного району) : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.02.01 / Немченко; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. - К., 2001. - 19 c. - укp.

Вивчено мікробіоценозу верхніх дихальних шляхів та його порушення у дошкільників, які мешкають в районах розміщення підприємств хімічної промисловості. Зареєстровано зниження колонізаційної резистентності нормальної мікрофлори верхніх дихальних шляхів і підвищену контамінацію вказаного біотопу умовно-патогенною мікрофлорою у дітей, які проживають у районах видобутку та переробки сірки. Запропоновано використання мікроценотичного показника як найбільш високоінформативного для вивчення здоров'я дитячого населення за умов техногенного забруднення. Показано, що зрошення слизової оболонки глотки лактобактерином позитивно впливає на стан нормальної мікрофлори і сприяє елімінації основних представників умовно-патогенної мікрофлори.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682-3

Шифр НБУВ: РА313020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бусова В. С. 
Рання комплексна реабілітація психомовних порушень у дітей з застосуванням низькочастотної імпульсної електростимуляції : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.00.33 / В. С. Бусова; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. - О., 2001. - 23 c. - укp.

Досліджено шляхи підвищення ефективності відновлювального лікування психомовних порушень у дітей, які виникли внаслідок перинатальних енцефалопатій, шляхом раннього (до 2-х років життя) початку застосування "підпорогової" низькочастотної електростимуляції точок тонкої моторики кисті (НЧЕСТ) на фоні комплексної традиційної терапії. Встановлено, що НЧЕСТ позитивно впливали на процеси становлення та розвитку другої сигнальної системи у післянатальному онтогенезі та процеси дозрівання мозкового електрогенезу у віддаленому періоді, що значно покращує психомовний розвиток дитини. Запропоновано схему лікування психомовних порушень за допомогою НЧЕСТ, адаптовану до раннього віку хворих та модифіковано схему кількісної оцінки результатів психометричного обстеження дітей за допомогою індексу розвитку, вперше використану для визначення ефективності відновлювального лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.64-327 + Р733.684.024-542

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Хоцяновський К. А. 
Тактика лікування дітей з гіпертрофією піднебінних мигдаликів : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.19 / К. А. Хоцяновський; АМН України; Ін-т отоларингології України ім. О.С.Коломійченка. - К., 2002. - 19 c. - укp.

Досліджено функціональний стан локальних та системних факторів імунітету в разі гіпертрофії піднебінних мигдаликів у дітей до та після хірургічного лікування. Експериментом доведено, що тканина мигдаликів після тонзилотомії знаходиться в гіпофункціональному стані. Апробовано засіб імунореабілітації дітей після тонзилотомії із використанням суміші дибазолу та аскорбінової кислоти. Підтверджено клінічну та імунореабілітаційну ефективність запропонованого засобу. Визначено методи імунологічного тестування локального та системного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.685.265.401.16-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кузик І. В. 
Тактика лікування дітей, хворих на секреторний середній отит : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.19 / І. В. Кузик; Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України. - К., 2002. - 22 c. - укp.

Створено технологію послідовності консервативного та поетапного хірургічного лікування дітей, хворих на секреторний середній отит (ССО). Доведено, що лікування у разі ССО за наявності патології носової та ротової частин глотки, а також порожнини носа слід починати з їх санації з наступним консервативним лікуванням, яке поліпшує прохідність слухових труб, і лише у випадку невдачі переходити до тимпанопункції. Тільки у разі неефективності останньої необхідно здійснювати шунтування, а у випадку негативного результату протягом 3 - 6-ти місяців виконувати мастоїдотомію з дренуванням антруму й одночасним шунтуванням барабанної порожнини. Зроблено висновок, що тимпанопункція з аспірацією вмісту барабанної порожнини та її промивання в комплексі з ендоауральним діадинамофорезом глюкокортикоїдів і протеолітичних ферментів є не лише ефективним методом лікування дітей, хворих на ССО, але й профілактикою його рецидивування. Доведено, що вміст барабанної порожнини у разі ССО не містить бактеріальної флори, що, можливо, пояснюється наявністю в секреті високої концентрації секреторного імуноглобуліну A (sIgA). Вперше в дітей з ССО визначено зміни системної імунологічної реактивності у вигляді кількісного та функціонального дефіциту T-системи імунітету, пригнічення цитотоксичної активності природних цитотоксичних клітин (ПЦК) і фагоцитарної активності поліморфоядерних лімфоцитів (ПЯЛ), а також гіпоімуноглобулінемії класу П та наявності сенсибілізації реагінового типу до мікробних антигенів. Показано, що у секреті, отриманому з середнього вуха осіб, хворих на ССО, визначається високий вміст секреторної та мономерної форм імуноглобуліну A,

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.683.601.1-5

Шифр НБУВ: РА318451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Молочек Ю. А. 
Реабілітація дітей після тонзилектомії : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.19 / Ю. А. Молочек; Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України. - К., 2002. - 17 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.685.245-86

Шифр НБУВ: РА319341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Лайко А. А. 
Особливості клінічної анатомії та фізіології лор-органів у дітей / А. А. Лайко, Д. І. Заболотний, А. Л. Косаковський, Т. С. Мостова, В. В. Синяченко; Київ. мед. акад. післядипл. освіти ім. П.Л.Шупика. - К. : Логос, 2002. - 116 c. - Бібліогр.: с. 114. - укp.

Розглянуто особливості клінічної анатомії та фізіології лор-органів у дітей, зокрема, стравоходу, органа слуху (зовнішнього, середнього та внутрішнього вуха), вестибулярного аналізатора (отолітового апарату, півколових каналів), носа, приносових пазух, глотки (горла) та її лімфаденоїдного апарату, гортані, трахеї та бронхів.

Рассмотрены особенности клинической анатомии и физиологии лор-органов у детей, в частности, пищевода, органа слуха (внешнего, среднего и внутреннего уха), вестибулярного анализатора (отолитового аппарата, полукруглых каналов), носа, приносовых отверстий, глотки (гортани) и ее лимфаденоидного аппарата, гортани, трахеи и бронхов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.68-3я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА630589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Лайко А. А. 
Досвід лікування паратонзилярного та заглоткового абсцесу у дітей / А. А. Лайко, А. Л. Косаковський, Ю. А. Молочек // Галиц. лікар. вісн.. - 2002. - 9, № 3. - С. 176-178. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Представлено результати діагностики та лікування 47 хворих з паратонзилярним та 9 хворих з заглотковим абсцесом за 1999 - 2000 рр. У 38 хворих була передньоверхня локалізація, у 5-задня і у 7-задньоверхня локалізація. Інших локалізацій абсцесу не виявлено. Для діагностики паратонзилярного абсцесу достатньо фарингоскопії, тоді ж як для діагностики заглоткового абсцесу необхідне пальцьове обстеження з наступною пункцією абсцесу. Доведено, що після розкриття паратонзилярного абсцесу в післяопераційний період антибіотики застосовувати недоцільно. При заглотковому абсцесі в післяопераційний період показана антибіотикотерапія.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.540.115-52

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Овчаренко Л.  
Корекція мукозального імунітету у дітей із гіперплазією лімфоглоткового кільця та її вплив на перебіг алергійної патології респіраторного тракту / Л. Овчаренко, А. Вертегел, Т. Андрієнко, Л. Ахтомова, В. Медведєв, А. Бородін, І. Редько // Ліки України. - 2003. - № 7-8. - С. 16-19. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

У ході дослідження вивчено особливості клінічного перебігу, цитоморфологічної картини тонзил і слизової оболонки носа, реакцій перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантного захисту в крові та носоглотковому слизу, стану імунітету у дітей з алергійним цілорічним ринітом або бронхіальною астмою і гіперплазією лімфоглоткового кільця. Встановлено, що у таких дітей на тлі важчого перебігу алергійних захворювань респіраторного тракту існують особливі реакції з боку лімфоїдних утворень глотки, активація процесів перекисного окиснення ліпідів, імунної системи, послаблення антиоксидантного захисту. Згадані особливості обумовили вибір терапії - місцева санація носоглотки полівалентним бактеріофагом та імунізація бактеріальними лізатами IPC-19 та Імудон. Методику апробовано, підвищено ефективність лікувально-реабілітаційних заходів щодо алергічного цілорічного риніту і бронхіальної астми.


Ключ. слова: діти, алергійний риніт, бронхіальна астма, гіперплазія лімфоглоткового кільця, цитоморфологічне дослідження, перекисне окислення ліпідів, антиоксидантний захист, імунний статус, бактеріальні лізати
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.440.11-3 + Р733.412.202-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Вертегел А. О. 
Особливості перебігу алергічної патології респіраторного тракту у дітей з гіперплазією лімфоглоткового кільця : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.10 / А. О. Вертегел; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 2003. - 21 c. - укp.

Досліджено питання оптимізації діагностичних та лікувально-реабілітаційних заходів у дітей з алергічною патологією респіраторного тракту (РТ) на фоні гіперплазії лімфоглоткового кільця (ГЛК). Вивчено особливості клінічного перебігу, цитоморфологічної картини тонзил та слизової носа, реакцій перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та антиоксидантного захисту АОЗ у крові та носоглотковому слизі, стану імунітету в дітей з алергічним цілорічним ринітом (АЦР) або бронхіальною астмою (БА) та ГЛК. Установлено, що в даних дітей на фоні більш тяжкого перебігу алергічних захворювань РТ існують особливі реакції з боку лімфоїдних утворень глотки, активація процесів ПОЛ, імунної системи, послаблення АОЗ. Дані особливості є інформативними маркерами алергічної патології РТ у дітей з ГЛК та їх викладено у вигляді диференційно-діагностичних таблиць для встановлення характеру запалення дихальних шляхів (алергічного, інфекційного), що обумовлює вибір терапії - місцеву санацію носоглотки полівалентним бактеріофагом або імунізацію ліофілізованими бактеріальними вакцинами. Застосування наведеної методики дало змогу підвищити ефективність лікувально-реабілітаційних заходів щодо АЦР і БА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.440.11-3 + Р733.412.202.-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Жиленко І. О. 
Особливості епідеміології, клініко-лабораторної діагностики і лікування алергічного риніту в дітей : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.10 / І. О. Жиленко; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. - Х., 2003. - 20 c. - укp.

Вивчено розповсюдженість алергічного риніту (АР) серед школярів віком 13 - 14 років за міжнародною уніфікованою програмою ISAAC та регіональні чинники ризику, що впливають на формування АР у дітей. Проаналізовано особливості клінічного перебігу, мікробіоценозу слизової оболонки носа, риноцитологічної картини, функції носового дихання за допомогою методу назальної пікфлоуметрії в дітей з різними формами АР. Вивчено показники неспецифічної резистентності, системного та мукозального імунітету. На підставі виявлених особливостей перебігу сезонного та цілорічного АР з використанням показників вродженого та набутого імунітету, на базі результатів риноцитологічних обстежень, динамічних змін функції назального дихання розроблено диференційно-діагностичні таблиці та запропоновано доповнення до прийнятих схем лікування. Доведено доцільність впровадження в терапевтичний алгоритм назального лаважу 2 - 3 % розчином NaCl, застосування топічних антибактеріальних засобів за наявності бактеріальної контамінації з метою покращання ефекту базисної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.440.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Жаркова Л. П. 
Мидекамицин ($E roman Макропен sup {symbol 194}) в лечении острого стрептококкового тонзиллофарингита у детей / Л. П. Жаркова, Т. М. Богданович, О. А. Егорова // Клинич. антибиотикотерапия. - 2003. - № 6. - С. 20-23. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Надано результати дослідження клінічної ефективності та перенесення препарату "Мідекаміцин (Макропен)", який застосовано восьмиденним курсом у 86-ти дітей із гострим стрептококовим тонзилофарингітом. Показано, що чітку позитивну динаміку основних симптомів стрептококового тонзилофарингіту спостережено вже через 72 год. після початку лікування. Доведено високу клінічну ефективність мідекаміцину, що склала наприкінці курсу терапії 97,7 %, а через 2 тижні спостереження - 95,3 %. Підтверджено хороше перенесення препарату, виявлені небажані явища мали легкий ступінь вираженості та швидко зникли після його відміни.


Ключ. слова: острый стрептококковый тонзиллофарингит, дети, мидекамицин
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.540.116-52 + Р733.682.501.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Вовченко Л. О. 
Клінічна характеристика карієсу зубів у дітей з хронічними тонзилітами, після тонзилектомії та його профілактика : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / Л. О. Вовченко; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2003. - 17 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-37 + Р733.685.265.401.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Левицька С. А. 
Оптимізація лікування хронічного гнійного синуїту в дітей / С. А. Левицька, І. Й. Сидорчук, О. М. Понич, І. В. Незборецький, О. Г. Співак // Буков. мед. вісн.. - 2003. - 7, № 2. - С. 63-66. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати клінічного та мікробіологічного досліджень 48-ми дітей, хворих на хронічний гнійний синуїт. Установлено, що 91,7 % дітей одержували антибактеріальне лікування на догоспітальному етапі без попереднього мікробіологічного дослідження. Найчастіше призначали напівсинтетичні пеніциліни. Диференційований підхід щодо застосування антибактеріального засобу, місцеве використання бактеріального препарату в лікуванні хронічного гнійного синуїту дозволяє покращати результати лікування та зменшити частоту загострень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.461.011-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Майданник В. Г. 
Клинические рекомендации по диагностике, лечению и профилактике заболеваний верхних дыхательных путей у детей / В. Г. Майданник. - К. : Аспект-Поліграф, 2003. - 176 c. - Библиогр.: с. 174-176 - рус.

Приведены основные сведения о классификации, факторах риска развития заболеваний верхних дыхательных путей у детей, а также современные данные об этиологии и антибиотикорезистентности возбудителей данной патологии в зависимости от возраста и предрасполагающих факторов. Предложены критерии диагностики, рассмотрены тактика антибактериальной терапии (выбор антибиотика, путь введения, дозировка и длительность терапии), а также основные ошибки при ее проведении.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682-3 + Р733.514.31-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА636369 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського