Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733-1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Курбанова В. Є. 
Епідеміологічний аспект радіаційного впливу: непухлинна захворюваність дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи / В. Є. Курбанова; АМН України. Укр. наук. центр радіац. медицини. - К., 1998. - 142 c. - Бібліогр.: 236 назв. - укp.

Розглядаються медичні наслідки аварії на Чорнобильській АЕС. Викладено сучасні результати епідеміологічних досліджень захворюваності непухлинної етиології у когорті дітей з опроміненою в період "йодного удару" щитовидною залозою. Описано методичні підходи, принципи та методики сучасної епідеміології неінфекційних захворювань стосовно до вивчення змін у здоров'ї дитячого населення, що зазнало впливу Чорнобильської катастрофи. Наведено розроблену автором методологічну систему послідовного багатоступеневого епідеміологічного аналізу соціологічного та клінічного матеріалу для дослідження кількісної залежності стану здоров'я потерпілої когорти від ступеня впливу радіаційного фактору та пов'язаних з ним інших чинників катастрофи, котрі впливали на стан здоров'я та розвиток дітей. Основна увага приділена визначенню закономірностей формування непухлинної захворюваності у когорті дітей з індивідуальними дозами опромінення щитовидної залози радіоізотопами йоду 2.0 та більше Гр внаслідок радіаційної аварії, встановленню характеру зв'язків між показниками захворюваності та радіаційним впливом. Запропоновано практичні рекомендації щодо медичного обслуговування та подальшого медико-соціологічного обстеження груп дітей, що зазнали радіаційного впливу і продовжують проживати в екологічно несприятливих умовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5 + Р733-1 + Р11(4УКР)442.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Горовенко Н. Г. 
Генетичні маркери підвищеної схильності новонароджених до виникнення ускладнень у ранньому неонатальному періоді / Н. Г. Горовенко, С. В. Подольська, З. І. Россоха // Соврем. педиатрия. - 2006. - № 2. - С. 172-176. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Під час дослідження алельного поліморфізму генів глутатіонтрансфераз T1 і M1 у 107-ми доношених новонароджених виявлено асоціацію делеційного поліморфізму цих генів з виникненням у новонароджених ускладнень у ранньому неонатальному періоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бобер Л. Й. 
Особливості зовнішньосекреторної функції підшлункової залози у хворих на муковісцидоз та целіакію / Л. Й. Бобер, Я. В. Возниця, О. З. Гнатейко, Г. В. Макух, Л. М. Парунян // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2006. - № 3. - С. 32-37. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-14 + Р413.6-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Горовенко Н. Г. 
Роль спадкових факторів у розвитку перинатальної патології новонароджених / Н. Г. Горовенко, З. І. Россоха, С. В. Подольська // Соврем. педиатрия. - 2007. - № 1. - С. 162-167. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

У ході дослідження визначено спадкові фактори у розвитку перинатальної патології у новонароджених. Встановлено асоціацію GSTT1-делеційного поліморфізму гена GST у новонароджених з розвитком тяжкої перинатальної патології і неонатальних синдромів перинатального ураження центральної нервової системи, респіраторного дистрес-синдрому, некротичного ентероколіту, неонатальної жовтяниці. У хворих новонароджених з тяжкою перинатальною патологією і неонатальними синдромами була вірогідно підвищена частота поєднання генотипів GSTT1"-"/GSTM1"-". Ризик розвитку патологічних станів у новонароджених зростав за наявності GSTT1"-"-генотипу і значно підвищувався за наявності поєднання генотипів GSTT1"-"/GSTM1"-". Визначення факторів спадкової схильності у новонароджених дозволить прогнозувати ризик розвитку патологічних станів у ранньому неонатальному періоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-14 + Р733-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чернишова Л. І. 
Сучасний стан проблеми діагностики та лікування синдрому Віскотта-Олдріча у дітей / Л. І. Чернишова, Л. Мароді, Д. В. Самарін // Соврем. педиатрия. - 2007. - № 1. - С. 121-125. - укp.

Показано сучасний стан проблеми діагностики та лікування синдрому Віскотта - Олдріча у дітей. На даному етапі відбувається активне вивчення можливостей генотерапії для лікування синдрому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-14 + Р733-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Тяжка О. В. 
Дослідження ролі психологічних факторів у виникненні та перебігу соматичної патології у дітей / О. В. Тяжка, Т. В. Мелліна // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2008. - № 4. - С. 128-129. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Тяжка О. В. 
Особливості обміну речовин при нервово-артритичному діатезі у дітей / О. В. Тяжка, Л. М. Казакова, Г. Е. Козинкевич, Н. В. Тремба // Медицина трансп. України. - 2008. - № 2. - С. 96-100. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Приведен обзор литературы относительно особенностей обмена веществ при нервно-артрическом диатезе (пуринозе), который рассмотрен как энзимодефицитный синдром. Наследственный дефицит ферментов пуринового обмена (ксантиноксидазы, гипоксантин-гуанин-фосфорибозилтрансферазы), обмена углеводов (глюкозо-6-фосфатазы), низкая ацетилирующая способность ацетил-КоА приводят к нарушению жирового обмена и нейроэндокринной регуляции. Указанные изменения вызывают гиперурикемию, гипогликемию, снижение уровня цитратов, АТФ, кетоацидоз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Рублевська Н. І. 
Гігієнічна характеристика впливу забруднення навколишнього середовища важкими металами на стан здоров'я дитячого населення : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Н. І. Рублевська; Укр. наук. гігієн. центр. - К., 1999. - 18 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена питанням вмісту металів у навколишньому середовищі та їх впливу на стан здоров'я дитячого населення промислового міста. Встановлено, що існуючі рівні надходження важких металів (з повітрям, водою, продуктами харчування) в організм практично здорових дітей обумовлюють пригнічення імунологічної резистентності дітей, підвищення захворюваності. Обгрунтовані та запропоновані профілактичні заходи, які спрямовані на усунення несприятливого впливу ВМ навколишнього середовища та підвищення опірності дитячого організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.9-2 + Р733-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ластівка І. В. 
Захворюваність вихованців дошкільних установ, які проживають і виховуються в умовах впливу несприятливих факторів оточуючого середовища низької інтенсивності : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І. В. Ластівка; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 1999. - 18 c. - укp. - рус.

На основі вивчення захворюваності в дитячих дошкільних установах (ДДУ) з різною екологічною характеристикою виділена група ризику по екозалежній патології та проведений багатофакторний аналіз основних факторів захворюваності. З позиції оцінки даних багатофакторного аналізу запропоновані індивідуальні лікувально-профілактичні заходи, спрямовані на зниження захворюваності серед вихованців дитячих установ та здійснено впровадження їх в практику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.91-2 + Р733-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304349 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сорокман Т. В. 
Моніторинг стану здоров'я дітей, які постійно проживають у зоні тривалої дії малих доз радіації внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС : Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Т. В. Сорокман; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 1999. - 34 c. - укp. - рус.

Представлені результати дослідження стану здоров'я дітей, які постійно мешкають на забруднених радіонуклідами територіях в динаміці післяаварійного періоду. Простежена і співставлена динаміка захворюваності в ранньому та пізньому післяаварійних періодах. Виявлені загальні та характерні зміни стану здоров'я дітей, які народилися до аварії і зазнали впливу радіаційного йоду та дітей, які народились до аварії і зазнають впливу довготривалих радіонуклідів. Вивчений вміст інкорпорованого радіоцезію в організмі дітей. Простежений кореляційний зв'язок між рівнем забруднення довкілля, активністю інкорпорованого радіоцезію та показниками стану здоров'я. Означена структура змін з боку гіпофізарно-тиреоїдної системи та визначена тенденція їх розвитку. Одержані принципово нові дані про незвичайний характер перебігу патології щитовидної залози. Проведена інтегральна оцінка показників периферичної крові у дітей різного віку в залежності від рівня радіоактивного забруднення середовища та інкорпорації радіоцезію. Розроблені інформативні критерії формування груп ризику за розвитком екозалежної гематологічної патології, патології щитовидної залози, порушення сомато-статевого розвитку. Обгрунтовано і розроблена наукова концепція збереження здоров'я дітей, які постійно мешкають за умов пролонгованої дії малих доз іонізуючого опромінення. Запропоновані та апробовані реабілітаційні заходи, спрямовані на декорпорацію радіонуклідів та мінімізацію їх шкідливої дії на дитячий організм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Р733-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Рублевська Н. І. 
Гігієнічні аспекти аерогенного впливу ксенобіотиків на формування здоров'я дітей в умовах промислового регіону : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.01 / Н. І. Рублевська; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. - Донецьк, 2010. - 34 c. - укp.

Надано гігієнічну характеристику вмісту хімічних забруднювальних речовин в атмосферному повітрі промислових міст Дніпропетровщини. Встановлено величини аерогенного надходження ксенобіотиків до організму дітей. Проведено оцінювання стану здоров'я дітей за показниками фізичного розвитку, захворюваності. Визначено закономірності аерогенного впливу хімічних забруднювальних речовин на донозологічні показники здоров'я дітей. Розроблено методичні підходи для прогнозування змін адаптаційних можливостей дитини у зв'язку з аерогенним надходженням хімічних забруднювальних речовин до організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.9 + Р733-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гребняк М. П. 
Екопедіатрія : навч. посіб. / М. П. Гребняк, С. А. Щудро, О. Б. Єрмаченко, С. В. Грищенко, В. І. Агарков, Т. А. Вихованець, Г. О. Єрмаченко. - Д. : Пороги, 2011. - 299 c. - Бібліогр.: с. 288-299 - укp.

Проаналізовано проблему впливу забруднення навколишнього середовища на здоров'я. Висвітлено вікові закономірності росту та розвитку, що зумовлюють підвищену чутливість дитячого організму до екотоксикантів. Розкрито особливості несприятливого впливу екотоксикантів на стан здоров'я дитячого населення залежно від факторів ризику. Визначено основні складові токсичного процесу ксенобіотиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.9 я73-1 + Р733-1 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА745090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Горовенко Н. Г. 
Асоціація поліморфних варіантів генів IBACED та IBAT2R1D з розвитком перинатальної патології у новонароджених / Н. Г. Горовенко, С. П. Кир'яченко, З. І. Россоха // Мед. перспективи. - 2010. - 15, № 4. - С. 27-33. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Клименко В. А. 
Вплив тютюнопаління матерів на стан здоров'я дітей раннього віку / В. А. Клименко, Т. В. Сіренко, Г. О. Хоценко // Соврем. педиатрия. - 2011. - № 3. - С. 66-68. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.645.021.19 + Р733-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Чернишова Л. І. 
Діагностика та вибір терапії у хворих із синдромом Віскота - Олдріча / Л. І. Чернишова, Л. В. Костюченко, Я. Ю. Романишин, Ф. Порта, Л. Мароді // Соврем. педиатрия. - 2011. - № 4. - С. 116-121. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Синдром Віскота - Олдріча (Wiskott - Aldrich syndrome, WAS) - це Х-зчеплений первинний імунодефіцит з множинними дефектами гемопоетичних клітин. Ступінь тяжкості клінічної маніфестації WAS корелює з типами мутацій, вираженістю експресії WAS-протеїну у клітинах крові та визначає показання щодо вибору та обсягу терапії. Викладено результати довготривалого спостереження за дітьми із синдромом Віскота - Олдріча. У всіх випадках діагноз підтверджено генетичними методами, причому у 4 сім'ях виявлено нові мутації WAS-гена. У чотирьох хворих описано феномен природного хімеризму експресії WAS-протеїну, зумовлений наявністю реверсивних мутацій WAS-гена. Наведено критерії для визначення прогнозу та вибору тактики лікування пацієнтів із синдромом Віскота - Олдріча.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Фесенко М. Є. 
Ефективність комплексної диференційованої патогенетичної терапії дітей, які вживають питну воду з підвищеним вмістом фтору, з урахуванням виявленої патології / М. Є. Фесенко, В. М. Комар, А. І. Стасюк // Соврем. педиатрия. - 2011. - № 5. - С. 98-99. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.4 + Р733-12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Гнатейко О. З. 
Ефективність медикаментозної корекції екологічно детермінованих станів у дітей із забруднених регіонів - динаміка клінічних проявів та активності ферментних систем / О. З. Гнатейко, С. О. Печеник, Н. С. Лук'яненко, Н. Р. Кеч, Н. В. Віштак, Ю. А. Лабій // Перинатология и педиатрия. - 2010. - № 2. - С. 19-23. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено динаміку клінічних проявів та активності ферментних систем у дітей з екологічно детермінованим захворюванням після медикаментозної корекції. Підтверджено ефективність застосування запропонованого комплексу препаратів для зменшення важкості перебігу екопатології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Соболь М. В. 
Рання діагностика моногенних хвороб як запорука ефективного лікування та попередження генетично обумовленої патології / М. В. Соболь // Перинатология и педиатрия. - 2011. - № 3. - С. 140-143. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Молекулярна діагностика різних типів моногенних захворювань має важливе профілактичне значення для своєчасного лікування та прогнозування клінічного перебігу хвороб. Молекулярно-генетичне обстеження подружніх пар у процесі медико-генетичного консультування є необхідною умовою для виключення носійства рецесивних мутантних алелів та ефективного планування здорової вагітності. Під час молекулярно-генетичного обстеження для виявлення мутацій генів, асоційованих з різними захворюваннями, використовується секвенування за методом Сенгера та аналіз послідовностей нуклеотидних ділянок з використанням відповідних комп'ютерних програм. Розглянуто два рідкісні, але чітко диференційовані, аутосомно-рецесивні захворювання та розширено інформацію про спектр описаних і деталізованих ектодермальних захворювань для вітчизняних фахівців. На прикладі синдрому іхтіозу та передчасного народження та ізольованої дисплазії нігтів розглянуто стратегію виявлення мутацій для ефективного лікування та попередження моногенних хвороб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Бухановська Т. М. 
Оцінка негативних факторів навколишнього середовища, що впливають на стан здоров'я дітей промислового міста : (аналіт. огляд) / Т. М. Бухановська, Л. О. Мальцева // Соврем. педиатрия. - 2012. - № 1. - С. 155-158. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Охарактеризовано чинники, які негативно впливають на стан здоров'я дитячого населення. Встановлено комплексну дію соціально-економічних причин, насамперед погіршення якості харчування дітей, техногенного навантаження внаслідок промислового забруднення навколишнього середовища, збільшення стресових ситуацій у повсякденному житті дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-1 + Р128

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Антипкін Ю.Г. 
Вплив факторів навколишнього середовища на стан здоров'я дітей раннього віку / Ю.Г. Антипкін, Ю.Г. Резніченко, М.О. Ярцева // Перинатология и педиатрия. - 2012. - № 1. - С. 48-51. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Проведено обстеження 117 дітей першого року життя - мешканців великого промислового міста, а також 245 дітей із міста середньої величини. Встановлено роль соціальних, економічних і побутових чинників у розвитку дітей раннього віку. Виявлено порушення у розвитку дітей, функціонуванні імунітету та мікробіоти у малюків, які постійно мешкають за умов промислового міста.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-1 + Р128.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського