Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (9)Книжкові видання та компакт-диски (38)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.212.27$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кіяшко Г. П. 
Клініко-епідеміологічні особливості акушерської та перинатальної патології при різних формах сифілісу : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / Г. П. Кіяшко; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. - Вінниця, 1998. - 15 c. - укp. - рус.

На підставі клініко-епідеміологічних та додаткових методів дослідження встановлені особливості акушерської та перинатальної патології при різних формах сифілісу у вагітних жінок. Крім того, розроблені практичні рекомендації по зниженню частоти акушерських та перинатальних ускладнень у вагітних з сифілісом. Все це в сукупності дозволило поліпшити результати розродження жінок з сифілітичною інфекцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р591-3 + Р716.212.27-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сергієнко С. В. 
Особливості імунологічного статусу системи мати-плод-новонароджений у вагітних в умовах дії малих доз радіації : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / С. В. Сергієнко; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. - К., 1998. - 18 c. - укp. - рус.

Робота присвячена питанням профілактики та терапії акушерських і перинатальних ускладнень у вагітних, що мешкають в умовах постійного впливу малих доз іонізуючого опромінення. Встановлено залежність між частотою ускладнень вагітності і пологів та щільністю забруднення Cs зони проживання. Визначено особливості імунологічного статусу системи мати-плід-новонароджений, на основі яких виділена група ризику по розвитку аутоімунної патології серед дітей. Розроблено імунологічний паспорт новонародженого. Запропоновано метод профілактики і терапії, спрямований на корекцію виявлених порушень, який дозволяє знизити частоту ускладнень, показана його ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27-25 + Р733.3-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302208 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гнатко О. П. 
Імунобіохімічні аспекти діагностики лікування, профілактики резус-конфліктної вагітності та гемолітичної хвороби плода і новонародженого : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.01 / О. П. Гнатко; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 1999. - 33 c. - укp.

Досліджено механізми реалізації спадкової схильності, з'ясувано роль імунологічної реактивності та метаболічних змін в організмі матері у патогенезі резус-конфлікту. Виявлено маркери спадкової схильності до реалізації резус-конфлікту у матері. Резус-конфлікт супроводжується змінами популяційного і субпопуляційного складу, а також функціональної активності імунокомпетентних клітин, інтенсифікацією процесів перекисного окислення ліпідів та вільнорадикального окислення в усіх ланках системи мати - плацента - плід. Виразність змін імунологічних і метаболічних показників зумовлено ступенем тяжкості гемолітичної хвороби. Визначено діагностичні і прогностичні критерії розвитку важких форм гемолітичної хвороби. Обгрунтовано підходи та оптимальні програми лікувально-профілактичних заходів, що включають селективну імунну і метаболічну корекції змін гомеостазу материнського організму з метою поліпшення перинатальних результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.271-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307528 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Перинатальні інфекції - сучасний погляд на проблему : Матеріали конф., 14-15 груд. 1999 р. / ред.: О. Г. Суліма, Є. Є. Шунько; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К. : Вид-во КП "Ред. газ. "Ваше здоров'я", 1999. - 143 c. - укp.

Викладено сучасні методи діагностики, лікування та профілактики перинатальної патології, внутрішньоутробних інфекцій, а також герпетичної, цитомегаловірусної інфекцій. Особливу увагу приділено антибактеріальній терапії, профілактиці нозокоміальної та внутрішньолікарняних інфекцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кіяшко Г. П. 
Особливості акушерської та перинатальної патології за різних форм сифілісу / Г. П. Кіяшко, І. С. Глазков, Д. А. Бегліце, Б. М. Лисенко, Т. А. Соколовська // Буков. мед. вісн.. - 1999. - 3, № 4. - С. 59-64. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Вивчено особливості акушерської та перинатальної патоголії у 172 жінок із різними формами сифілісу. Отримані результати свідчать, що у випадку пролонгування вагітності після 20 тижнів у жінок із сифілітичною інфекцією необхідно проводити комплексну профілактику фетоплацентарної недостатності (антиоксиданти, антигіпоксанти, білоксинтезуючі засоби та вітаміни) під контролем ехо- та кардіотокографічних методів дослідження. Під час пологів необхідно проводити профілактику аномалій пологової діяльності та маткових кровотеч.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мерцалова О. В. 
Допплерометрична оцінка кровообігу в системі мати - плацента - плід у діагностиці гіпоксичних уражень центральної нервової системи плода вагітних високого ризику / О. В. Мерцалова // Укр. радіол. журн. - 2000. - 8, № 2. - С. 142-145. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Выделены диагностические критерии изменений кровообращения в системе мать - плацента - плод различных вариантов гипоксических поражений центральной нервной системы (ЦНС) плода (функциональные, ишемические, геморрагические, сочетанные). По данным допплерометрии разработана оценка степени тяжести гипоксических поражений ЦНС. Показаны роль и значение допплерометрической оценки кровообращения в обосновании выбора тактики ведения беременности и родов при гипоксических поражениях ЦНС плода.


Ключ. слова: гипоксические поражения центральной нервной системы плода, допплерометрия, кровообращение в системе мать - плацента - плод
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ольшевская Е. В. 
Оценка и значение бактериальной колонизации в системе мать - плацента - плод на фоне хронической воспалительной патологии / Е. В. Ольшевская // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 2/3. - С. 176-179. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Проведено мікробіологічне дослідження вагінального біотопу, амніотичної рідини та поверхні плаценти у 87 жінок з хронічною екстрагенітальною та генітальною запальною патологією в термін гестації 21 - 40 тижнів і у 30 здорових жінок. У новонароджених цих жінок досліджено флору з зіву, вух, кишкового біотопу. У результаті дослідження мікробіоценозу біотопів в основній групі встановлено граничний стан біоценозу та дисбіоз у системі мати - плацента - плід. Виявлено монокультури та мікробні ассоціації. Хронічна запальна патологія з ендогенним етіологічним чинником, який впливає на мікроекологію в системі мати-плацента-плід, на розвиток дисбіозу під час вагітності, має негативний вплив на перебіг вагітності, спричиняє порушення постнатальної адаптації, захворюваність новонароджених.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Рачок Т. Ю. 
Клініко-морфологічні аспекти матково-плацентарно плодових взаємовідносин при ВІЛ-інфекції у вагітних : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / Т. Ю. Рачок; Одес. держ. мед. ун-т. - О., 2002. - 18 c. - укp.

Вивчено перебіг вагітності та пологів у ВІЛ-інфікованих жінок, стан фетоплацентарного комплексу у даних жінок, які вживають або не вживають наркотичні речовини. Доведено, що ВІЛ-інфіковані вагітні жінки належать до груп ризику ускладненого перебігу вагітності та пологів, групи ризику кровотеч за рахунок змін в системі гемостазу внаслідок дії вірусу ВІЛ та "накопичування" цих змін у часі за наявності інфекції. Встановлено, що використання наркотичних речовин на фоні ВІЛ-інфекції за умов вагітності призводить до "зриву" компенсаторно-пристосувальних реакцій в системі "мати - плацента - плід", що проявляється змінами гормональної функції плаценти, зниженням параметрів біофізичного профілю плода, морфологічними змінами в плаценті, формуванням синдрому ЗВУР, гіпотрофією плоду, ускладненням перебігу неонатального періоду. З'ясовано, що початкові стадії ВІЛ-інфекції (безсимптомне носійство та ПГЛ згідно з класифікацією ВООЗ, 1994 р.) не мають суттєвого впливу на перебіг вагітності та пологів у жінок, які не користуються наркотичними речовинами, але гестаційний та пологовий стрес може призвести до прогресування інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Лисенко Б. М. 
Прогнозування та профілактика фетоплацентарної недостатностї у вагітних з сифілітичною інфекцією : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / Б. М. Лисенко; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2002. - 19 c. - укp.

Проаналізовано особливості клінічного перебігу вагітності та пологів, а також функціональний стан фетоплацентарного комплексу у жінок з сифілітичною інфекцією на підставі результатів клініко-лабораторних і функціональних методів дослідження. Висвітлено роль різних форм сифілітичної інфекції в розвитку акушерських і перинатальних ускладнень у жінок даної групи. Встановлено основні фактори ризику порушень в системі мати - плацента - плід у жінок з різними формами сифілітичної інфекції. Розроблено практичні рекомендації щодо зниження частоти акушерської та перинатальної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Щербаков А. Ю. 
Клініко-патогенетичні особливості діагностики, лікування та профілактики невиношування вагітності : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.01 / А. Ю. Щербаков; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2002. - 31 c. - укp.

На підставі клініко-біохімічних, радіоімунологічних, мікробіологічних, імунологічних, імуноферментних, імуноморфологічних, морфологічних методів зроблено комплексну оцінку головних ланцюгів патогенезу невиношування вагітності у 396-ти жінок. З них 127 пацієнток обстежено поза вагітністю із невиношуванням у анамнезі та 168 вагітних у різні терміни гестації, акушерський анамнез яких обтяжений звичним невиношуванням. Установлено патогенетичну роль гормональних, імунологічних, гемостазіологічних порушень, а також інфекційного фактора розвитку невиношування вагітності. Розроблено алгоритм обстеження жінок із невиношуванням вагітності для передгестаційної підготовки, що сприяє своєчасному проведенню патогенетичного лікування. Наведено схему лікування, що містить базисні види лікування; розглянуто корекцію виявлених порушень у головних ланках системи імуногенезу, гемостазу та гормонального статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Шунько Е. Е. 
Перинатальный сепсис: эпидемиология, патофизиология, диагностика, клиника, интенсивная терапия, профилактика : Учеб.-метод. пособие / Е. Е. Шунько, Г. С. Ханес, О. Т. Лакша; Киев. мед. акад. постдипл. образования им. П.Л.Шупика. - 2-е изд., дополн. и перераб. - К., 2002. - 64 c. - Библиогр.: с. 61-63 - рус.

Рассмотрены особенности эпидемиологии и клиники перинатального сепсиса, охарактеризованы его возбудители - бактерии (грамнегативные, грампозитивные, специфические), грибы и вирусы. Определены клинические признаки септического шока. Проанализирована патофизиология данного заболевания, приведены схема медиаторного каскада и шкала риска развития сепсиса. Освещены особенности интенсивной и антибактериальной терапии. Описаны группы антибиотиков, которые применяются в лечении новорожденных с перинатальной патологией. Рассмотрено влияние фармакодинамики антибиотиков на дозирование препаратов, а также особенности фармакологии азолов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27 + Р716.116.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА631006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Мадаминов М. С. 
Плазмидный профиль основных возбудителей неонатального сепсиса / М. С. Мадаминов, И. Х. Маматкулов, М. Д. Ахмедова // Лікар. справа. - 2003. - № 5-6. - С. 46-48. - Библиогр.: 6 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Аряев Н. Л. 
Перинатальная трансмиссия ВИЧ. Проблема всемирная и национальная / Н. Л. Аряев, Н. В. Котова // Лікування та діагностика. - 2004. - № 1. - С. 39-44. - Библиогр.: с. 43-44 - рус.

Вміщено основні дані про епідеміологію передачі ВІЛ від матері дитині в нашій країні та світі, про досягнення останніх років у молекулярній біології, генетиці та імунології, що дозволили розробити нові підходи до запобігання передачі ВІЛ від матері дитині. Представлено сучасні медичні технології, що дозволяють знизити ризик перинатальної трансмісії ВІЛ у різних клінічних ситуаціях. Приділено увагу питанням спостереження за дітьми, народжених ВІЛ-інфікованими жінками. Викладено результати впровадження системи профілактики перинатальної передачі ВІЛ в Україні.

Приведены основные сведения об эпидемиологии передачи ВИЧ от матери ребенку в нашей стране и мире, о достижениях последних лет в молекулярной биологии, генетике и иммунологии, которые позволили разработать новые подходы к предотвращению передачи ВИЧ от матери ребенку. Представлены современные медицинские технологии, которые позволяют снизить риск перинатальной трансмиссии ВИЧ в различных клинических ситуациях. Уделено внимание вопросам наблюдения за детьми, рожденными ВИЧ-инфицированными женщинами. Изложены результаты внедрения системы профилактики перинатальной передачи ВИЧ в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Сорокина И. В. 
Морфологические особенности вилочковой железы плодов от матерей с сахарным диабетом / И. В. Сорокина, Л. С. Куприянова // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 3/4. - С. 212-214. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Вивчено морфологічні особливості тимуса плодів від матерів із цукровим діабетом (ЦД). Установлено, що особливості синтезу колагенів у тимусах плодів від матерів із ЦД можуть спричиняти порушення процесів міграції, проліферації, а також дозрівання T-лімфоцитів, що проявляється розширенням кіркової речовини часточок, а також переважною більшістю кількості незрілих клітин у лімфоїдній популяції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Яковцова А. Ф. 
Взаимосвязь заболеваемости сахарным диабетом с морфофункциональными особенностями поджелудочной железы у крупных детей в катамнезе / А. Ф. Яковцова, А. В. Симачева // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 3/4. - С. 328-329. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27 + Р733.413.6-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Проценко Е. С. 
Морфологические особенности поджелудочной железы плодов и новорожденных при железодефицитной анемии у матери / Е. С. Проценко, А. В. Постников, Л. Н. Иванова, Е. В. Ахременко // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 3/4. - С. 199-201. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Зазначено, що анемія вагітних є несприятливим фоном, на якому розвиваються різні ускладнення у матері та плода. Представлено аспекти морфологічної патології підшлункової залози плодів і новонароджених від матерів, які перенесли анемію в період вагітності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27-2 + Р733.413.6-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Сікорин Я. Я. 
Морфологічні особливості внутрішніх органів плода при хламідіозі вагітних / Я. Я. Сікорин, І. О. Михайлюк, І. В. Вакалюк, І. С. Малофій // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 3/4. - С. 325. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Лінчевський Г. Л. 
Ефективність запобігаючої терапії реалізації внутрішньоутробного бактеріального інфікування за даними ретроспективного аналізу стану здоров'я дітей / Г. Л. Лінчевський, О. В. Воробйова // Перинатологія та педіатрія. - 2004. - № 1. - С. 22-25. - Бібліогр.: с.25. - укp.

Проведений ретроспективний аналіз стану здоров'я 76-ти дітей віком від 1-го місяца до 2-х років, народжених від матерів з обтяженим інфекційним анамнезом і передчасними пологами, які отримували в ранньому неонатальному періоді імунопрепарати з попереджувальною метою, підтверджує безпеку та ефективність використання імунотерапії у новонароджених групи ризику розвитку гнійно-запальних захворювань в ранньому неонатальному періоді.

Ретроспективный анализ состояния здоровья детей в возрасте до 2-х лет от матерей с отягощенным инфекционным анамнезом и преждевременными родами, получавших в раннем неонатальном периоде иммунопрепараты с предупредительной целью, подтверждает безопасность и эффективность использования иммунотерапии у новорожденных группы риска развития гнойно-воспалительных заболеваний в раннем неонатальном периоде.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Гераскіна Л. Р. 
Удосконалення методів профілактики та лікування ускладнень вагітності при ізоімунній несумісності крові матері та плода : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / Л. Р. Гераскіна; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. - Донецьк, 2005. - 20 c. - укp.

На підставі аналізу перебігу вагітності у жінок з резус-негативним типом крові за сучасних умов виявлено, що найпоширенішою патологією у випадку імунної несумісності є плацентарна недостатність (ПН). Встановлено наявність хибного кола в результаті впливу ПН, що створює умови для фетоматеринської трансфузії, яка посилює прояв ПН. Доведено вплив фетоматеринської трансфузії у жінок групи ризику з розвитку ізоімунізації та різних доз антирезус-імуноглобуліну на ефективність профілактики імунізації, перебіг вагітності та попередження розвитку гемолітичної хвороби новонароджених. Вперше встановлено залежність ефективності антенатальної специфічної профілактики гемолітичної хвороби плода та новонародженого від доз і терміну використання антирезус-імуноглобуліну. Визначено роль ендотеліну-1 (ЕТ-1), стабільних метаболітів оксиду азоту, фактора Віллєбрандта (ФВ) в розвитку ПН за ізоімунної несумісності крові матері та плода, проявом якої є домінування вазоконстрикторних субстанцій. Вперше науково обгрунтовано можливість застосування гетеротопічної трансплантації кріоконсервованої плацентарної тканини (ККПТ) під час ізоімунізації, що підвищує ефективність лікування даної патології в результаті поступового зниження титру АТ і забезпечує сприятливий перебіг і результат вагітності. Показано комплексний вплив застосування препаратів-донаторів оксиду азоту на організм вагітної жінки. Встановлено антиоксидантні властивості зазначених лікувальних засобів та їх роль як модуляторів рівнів оксиду азоту та ЕТ-1 в сироватці крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.271-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Павлишин Г. А. 
Патоморфологія плаценти при внутрішньоутробному інфікуванні плода / Г. А. Павлишин // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2005. - № 1. - С. 52-56. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Изучено влияние внутриутробного инфицирования на морфологические особенности плацентарного комплекса, показатели антенатальной гибели плода, младенческой смертности и возможности использования результатов исследования для ранней диагностики инфекций у новорожденных.


Ключ. слова: внутриутробное инфицирование, новорожденные
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського