Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Р698.024-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Гусейнов В. А. 
Особливості екскреторно-токсичного безпліддя при хронічному простатиті бактеріальної, трихомонадної, хламідійної і бруцельозної етіології (клініко-експериментальне дослідження) : Автореф. дис... канд. мед. наук / В. А. Гусейнов; Ін-т урології АМН України. - К., 2005. - 27 c. - укp.

Проаналізовано особливості патогенезу екскреторно-токсичного безпліддя у чоловіків під час хронічного бактеріального простатиту, трихомоніазу, хламідіозу, бруцельозу. Визначено взаємозв'язок патоспермії з нейрогуморальними та імунними порушеннями, печінковим і нирковим комлексом. Досліджено особливості патогенезу екскреторно-токсичного безпліддя залежно від етіології, що виявляються в різному ступені залучення органів і систем у патологічний процес. Відзначено, що зміни спермограми олігоастенотератозооспермії різної виразності є загальними для даного захворювання. Доведено, що хронічний простатит (бактеріальної, хламідійної, трихомонадної, бруцельозної) етіології призводить до зниження запліднювальної здатності еякуляту у результаті сполученого порушення складових репродуктивної функцій: гепотобіліарної системи, ендокринного статусу та розвитку вторинного імунодефіциту. Розроблено трьохетапне обстеження та лікування хворих на екскреторно-токсичне безпліддя, зокрема, діагностика та припинення запального процесу зі санацією статевих органів, діагностика і корекція всіх складових репродуктивної функції, стимуляція сперматогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-3 + Р696.016-3 + Р715.016-3 + Р698.024-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Підгорна О. В. 
Особливості каріотипу подружніх пар з репродуктивними розладами різного походження : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.15 / О. В. Підгорна; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. - К., 2004. - 21 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-3 + Р698.024-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Алексєєв О. М. 
Зміни у придатку яєчка людини при обтураційній неплідності / О. М. Алексєєв // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 2. - С. 16-21. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

На матеріалі 21 клінічної біопсії вивчено зміни в епітелії, м'язовій оболонці та судинах придатка яєчка людини за тривалої обтурації сім'явиносної протоки. Досліджено можливі механізми утилізації сперми з протоки над'яєчка (придатка яєчка) у випадку обтурації. Показано, що епітелій протоки демонструє секреторну та абсорбтивну активність. Значне потовщення та надмірний розвиток сполучної тканини відзначено в м'язовій оболонці протоки. Проаналізовано можливі наслідки подібних змін для результатів реконструктивних оперативних втручань на придатку яєчка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698.024-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ясінська О. А. 
Аналіз мікроделецій YQ11 у чоловіків із безпліддям та у хлопчиків - нащадків ліквідаторів аварії на ЧАЕС / О. А. Ясінська, В. М. Зінченко, Л. А. Лівшиць // Укр. біохім. журн.. - 2003. - 75, № 5. - С. 123. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698.024-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Фафула Р. В. 
Йон-транспортувальні та вільнорадикальні процеси в сперматозоїдах інфертильних чоловіків із різними формами патоспермій : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.04 / Р. В. Фафула; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. - Чернівці, 2019. - 40, [1] c. - укp.

Дисертацію присвячено вивченню йон-транспортувальних (Са -транзієнти та АТР-залежні системи) та вільнорадикальних процесів (показники прооксидантних проявів, глутатіонової антиоксидантної системи та L-аргінін/NO системи) у сперматозоїдах інфертильних чоловіків із різними формами патоспермій. Виявлено, що сперматозоїди чоловіків з олігозооспермією та лейкоцитоспермією мають знижену чутливість до фізіологічних (прогестерону) і фармакологічних (блокаторів К+ -каналів) агентів. Встановлено, що патоспермія пов'язана із порушенням АТРе-індукованих [Ca 2+ ]i-транзієнтів та суттєвим зниженням Са 2+-акумулюючої ємності мітохондрій сперматозоїдів. Виявлено пригнічення уабаїнчутливої Nа+ ,К+ -АТРазної активності та зниження активності тапсигаргін-чутливої та тапсигаргін-резистентної компоненти Са2+, Мg2+-АТРази сперматозоїдів чоловіків з астено-, олігоастенозооспермією і лейкоцитоспермією стосовно показників у нормозооспермічних зразках. З’ясовано біохімічні механізми пригнічення йон-транспортувальних АТР-гідролазних систем за умов H2O2-індукованого оксидативного стресу. Встановлено зростання вмісту ТБК-активних продуктів, пригнічення активностей ензимів глутатіонової ланки антиоксидантного захисту, зниження вмісту та редокс-індексу глутатіону у сперматозоїдах інфертильних чоловіків порівняно з величинами у сперматозоїдах чоловіків зі збереженою фертильністю. Виявлено перерозподіл активності NO-синтазної системи зі зміщенням в сторону Ca2+ -незалежної індуцибельної ізоформи та пригнічення аргіназного шляху метаболізму L-аргініну в сперматозоїдах інфертильних чоловіків, які суттєво не залежать від типу порушення сперматогенезу. За допомогою кластерного та факторного аналізу виявлено розподіл досліджуваних груп чоловіків за низкою біохімічних параметрів та встановлено ступінь спорідненості між окремими біохімічними показниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698.024-3 + Р696-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444137 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського