Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Р683.604.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Педаченко А. Є. 
Топіка і характер уражень піраміди скроневої кістки у хворих на кохлеарну і змішану форми отосклерозу за даними високорозрізнювальної комп'ютерної томографії / А. Є. Педаченко, Ю. О. Сушко // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2007. - № 2. - С. 136-143. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Із метою диференціальної діагностики кохлеарних форм отосклерозу та сенсоневральної приглухуватості неотосклеротичного генезу обстежено 104-х хворих з двобічною сенсоневральною приглухуватістю різного ступеня тяжкості та 52-х хворих зі змішаною формою приглухуватості. Високорозрізнювальна комп'ютерна томографія дозволяє виявити серед осіб з сенсоневральною приглухуватістю невідомого генезу отосклеротичні осередки в кістковій капсулі внутрішнього вуха як етіологічний фактор порушення звукосприйняття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.024.2 + Р683.604.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Педаченко А. Є. 
Типи отосклеротичного процесу. Вікові особливості розповсюдженості кохлеарної форми отосклерозу / А. Є. Педаченко // Пробл. старения и долголетия. - 2007. - 16, № 3. - С. 299-306. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

З використанням методу високорозрізняльної комп'ютерної томографії обстежено 156 хворих (61 чоловік та 95 жінок) з сенсоневральною приглухуватістю (СНП), яких було розподілено на такі групи: 10 - 14 років, 15 - 24, 25 - 34, 35 - 44, 45 - 54, 55 - 64 і 65 - 74 роки. У 52-х хворих виявлено змішану форму отосклерозу, у 69-ти - ретрофенестральну форму, а у 35-ти хворих - СНП невизначеного генезу. Встановлено, що всі форми отосклеротичного процесу наростають з віком. Спонгіозний тип ураження спостерігається частіше в молодому віці. У віці 25 - 34-х років і 35 - 44-х років хворих з спонгіозною формою було вдвічі більше, ніж зі склеротичною формою, тоді як у хворих віком 45 - 54-х років істотно превалює склеротична форма. Серед хворих віком 65 - 74-х років були поодинокі випадки звернень з усіма формами процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.604.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Педаченко А. Є. 
Клініко-рентгенологічні паралелі в диференційній діагностиці сенсоневральної приглухуватості отосклеротичного генезу : автореф. дис... канд. мед. наук / А. Є. Педаченко; АМН України. Держ. установа "Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України". - К., 2008. - 20 c. - укp.

Визначено роль кохлеарного отосклерозу у розвитку сенсоневральної приглухуватості. Методом високорозрізнюючої комп'ютерної томографії обстежено 156 хворих (61-го чоловіка та 95 жінок). З метою виявлення серед хворих на сенсоневральну приглухуватість невизначеного генезу пацієнтів з ретрофенестральною формою отосклерозу обстежено 104 хворих з двобічною сенсоневральною приглухуватістю різного ступеня важкості та 52 хворих зі змішаною формою приглухуватості (анкілоз стремінця супроводжується сенсоневральним компонентом втрати слуху невідомого генезу). Обстеження пацієнтів проведено на базі відділу мікрохірургії вуха та отонейрохірургії Інституту отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка АМН України та Науково-практичного центру променевої діагностики АМН України. Виявлено, що у 66,3 % хворих на сенсоневральну приглухуватість невизначеного генезу чинником погіршення слуху є осередки отосклерозу, розташовані ретрофенестрально. Вперше проведено поглиблене вивчення даних високорозрізнюючої комп'ютерної томографії кісткової капсули внутрішнього вуха у разі кохлеарної та змішаної форм отосклерозу. Встановлено різні типи отосклеротичного процесу. Визначено особливості перебігу отосклерозу у різних вікових і статевих групах хворих. Вивчено дані аудіометрії залежно від локалізації осередків патологічної кістки у кістковій капсулі внутрішнього вуха. Обгрунтовано доцільність використання бісфосфонату "Фосамакс" для лікування верифікованої кохлеарної форми отосклерозу, що сприяє стабілізації втрати слуху та покращанню якості життя хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.024.2-4 + Р683.604.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Яковлева Н. Ю. 
Психологічні особливості тривожних розладів у хворих на отосклероз : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.04 / Н. Ю. Яковлева; Нац. акад. пед. наук України, Ін-т психології ім. Г.С. Костюка. - Київ, 2020. - 24 c. - укp.

Діагностичні критерії тривожних розладів визначено за міжнародною класифікаційною системою DSM-V. Доведено, що тривожні розлади, спровоковані захворюванням на отосклероз, викликають психоемоційні порушення, які можуть супроводжуватися особливими психічними та поведінковими змінами, які приводять до порушення соціальної адаптації. Показано, що у хворих на отосклероз характерні такі психологічні особливості, як виражена постійна тривожність, яка з часом переростає у патологічну тривогу, що провокує виникнення специфічного тривожного розладу. Виявлено, що у хворих на отосклероз з тривожними розладами типовою ознакою являється наявність соціальної фобії в коморбідності з іншими тривожними розладами. Зазначений модифікований опитувальник М. Кazman'a використано як скринінговий інструмент та дослідницьку методику у визначенні тривожних розладів у хворих на отосклероз, у ході якого підтверджено повну його відповідність поставленим завданням. Розроблено психокорекційну програму для подолання та корекції тривожних розладів у хворих на отосклероз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.024.2 + Р683.604.1 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444707 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського