Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (8)Книжкові видання та компакт-диски (61)
Пошуковий запит: (<.>U=Р661.25$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 113
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Макеєва Ю. В. 
Вплив дисфункції щитовидної залози на морфофункціональний стан підщелепних слинних та підшлункової залоз : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Ю. В. Макеєва; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. - Л., 1998. - 15 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено вивченню на фоні гіпо- і гіперфункції щитовидної залози та за умов корекції особливостей ультраструктури та гістохімічних характеристик підщелепних слинних і підшлункової залоз, їх морфофункціональному взаємозв'язку. Встановлено локалізацію інсуліноподібного білка та глюкагону, їх зміни у підщелепних слинних залозах щура та людини, співвідношення між інсулін- та глюкагонвміщуючими клітинами підщелепних слинних залоз щура. Вивчено активність імунореактивного інсуліну у сироватці крові щура та людини в нормі і при дисфункції щитовидної залози.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-434 + Р661.25-434 + Р413.6-434

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гульченко Ю. И. 
Ультразвуковой метод исследования околоушных слюнных желез / Ю. И. Гульченко // Вісн. стоматології. - 1999. - № 2. - С. 61-62. - Библиогр.: 30 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Скикевич М. Г. 
Морфологическая характеристика околоушных желез у больных с эмфиземой легких / М. Г. Скикевич // Вісн. стоматології. - 1999. - № 2. - С. 32-34. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Проведенный анализ позволил установить, что по сравнению с нормой, площадь воспалительной инфильтрации в слюнных железах людей в группе болеющих эмфиземой легких, увеличена незначительно (1,4 раза). Более выраженным было увеличение площадей соединительной и, особенно, жировой тканей. Гистологическая картина органа имела вид хронического продуктивного воспалительного процесса.


Ключ. слова: слюнные железы, эмфизема легких, морфометрия
Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.305 + Р661.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гульченко Ю. И. 
Лучевая диагностика заболеваний слюнных желез / Ю. И. Гульченко // Вісн. стоматології. - 1999. - № 1. - С. 57-59. - Библиогр.: 31 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Лесовая И. Г. 
Иммунопатология слюнных желез / И. Г. Лесовая // Вісн. стоматології. - 1999. - № 3. - С. 87-89. - Библиогр.: 32 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.25-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Макеєва Ю. В. 
Вплив дисфункції щитовидної залози на морфофункціональний стан підщелепних слинних та підшлункової залоз : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Ю. В. Макеєва; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. - К., 2000. - 16 c. - укp.

Дисертацію присвячено вивченню на фоні гіпо- та гіперфункції щитовидної залози за умов корекції особливості ультраструктури та гістохімічних характеристик підщелепних слинних і підшлункової залоз, їх морфофункціональний взаємозв'язок. Встановлено локалізацію інсуліноподібного білка та глюкагону, їх зміни у підщелепних слинних залозах щура та людини, співвідношення між інсулін- та глюкагонвміщуючими клітинами підщелепних слинних залоз щура. Визначено активність імунореактивного інсуліну у сироватці крові щура і людини в нормі та у випадку дисфункції щитовидної залози.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-434 + Р661.25-434 + Р413.6-434

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Панькевич А. І. 
Радіаційний сіалоз (клініко-експериментальне дослідження) : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / А. І. Панькевич; Укр. мед. стоматол. акад. - Полтава, 2000. - 16 c. - укp.

Дисертацію присвячено питанням клініки, діагностики, профілактики та лікування ускладнень з боку слинних залоз, що виникають під час проведення телегамматерапії та після її завершення у хворих зі злоякісними пухлинами голови і шиї. За результатами експерименту встановлено, що опромінення ділянки голови та шиї у щурів викликає розвиток дистрофічного процесу з автоімунним компонентом у патогенезі в опромінених слинних залозах і тих, що були екрановані. Під час курсу променевої терапії та протягом дворічного терміну спостереження основні прояви зміни у слинних залозах характеризувались поступовим зниженням салівції, активацією процесів перекисного окисилення ліпідів, зниженням анитоксидантного захисту в ротовій рідині та крові хворих, розвитком Т-супресорного імунодефіциту. Діагноз даних змін трактовано як радіаційний сіалоз. Лікувально-профілактичний комплекс у складі вілозену, дибунолу та настойки женьшеню виявився ефективним для профілактики та лікування радіаційного сіалозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.25-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лесовая И. Г. 
Некоторые аспекты этиологии хронических неопухолевых заболеваний слюнных желез / И. Г. Лесовая // Вісн. стоматології. - 2001. - № 1. - С. 33-36. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Обсследованы 157 больных с хроническими интерстициальным, паренхиматозным сиалоаденитами и синдромом Шегрена. Определяли характер сопутствующих заболеваний железистой ткани, у 37 пациентов произведена биопсия малых слюнных желез нижней губы. Материал биопсии изучали методом культур перевиваемых тканей на наличие персистирующей ретровирусной инфекции. Результаты обследований на наличие сопутствующей патологии указывают на преобладание поражений печени, поджелудочной, половых и щитовидной желез. В культурах перевиваемых тканей получен цитопатический эффект, характерный для вирусов цитомегалии и эпидемического паротита.


Ключ. слова: сиалоадениты, синдромом Шегрена, персистирующая ретровирусная инфекция, этиология
Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.25-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Лісова І. Г. 
Хронічні запальні захворювання слинних залоз (етіологія, патогенез, діагностика, лікування) : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.22 / І. Г. Лісова; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2002. - 34 c. - укp.

Вперше визначено вплив персистуючих вірусів мумпус і цитомегалії, як етіологічних чинників первинно-хронічних запальних захворювань слинних залоз (ЗЗСЗ). Встановлено залежність клініко-імунологічних змін у хворих на хронічні ЗЗСЗ від вірусного критерію та визначено ступінь його впливу на імунопатогенез даних захворювань. Запропоновано робочу схему розподілу хворих з ЗЗСЗ, яка грунтується на клініко-імунологічних і сіалосонографічних даних, враховує головні ланки патогенезу, спрощена за структурою, адаптована до міжнародної термінології та передбачає розподіл на хронічні сіалоаденіти за поширенням захворювання ізольовано або у поєднанні з ураженням інших органів і систем, із переважним характером структурних ектазійних чи склерозуючих змін; наявністю сіалолітіазу у слинних залозах. Визначено особливості характеру, частоти перенесеної та супутньої патології у пацієнтів із різними хронічними ЗЗСЗ. Вперше застосовано та доведено доцільність використання малоінвазивних досліджень одномоментно усіх слинних залоз, незалежно від клінічних проявів захворювання в одній з них. На основі природних складових розроблено рецептуру препарату "Ліковір" для лікування персистуючої вірусної інфекції у залозистих тканинах, теоретично та експериментально об'єктивізована його фармакодинаміка як адаптогена імуномодулювальної дії. Запропоновано комплекс лікувально-профілактичних заходів для пацієнтів з хронічними ЗЗСЗ, заснований на етіотропних, патогенетичних та симптоматичних принципах дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.25-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Облап М. В. 
Клінічні аспекти реактивно-дистрофічних уражень малих слинних залоз порожнини рота та їх корекція : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / М. В. Облап; Укр. мед. стоматол. акад. - Полтава, 2003. - 19 c. - укp.

Відображено виникнення реактивного сіалозоаденіту малих слинних залоз (РСМСЗ) порожнини рота у випадку гнійних запальних процесів, травматичних ушкоджень навколишніх м'яких тканин або відновлення жувальної ефективності частковими знімними протезами верхньої щелепи. Доведено, що наявна патологія залоз характеризується зниженням їх функцій, морфологічними змінами та підвищенням процесів перекисного окиснення ліпідів у тканинах залоз, зменшенням рівня секреторного імуноглобуліну А та лізоциму у секреті, що призводить до порушення місцевого захисту порожнини рота, а у віддалені терміни - до розвитку патології твердих тканин зубів і парадонта у пацієнтів. Розроблено додатковий лікувально-профілактичний комплекс, що складається із різного сполучення препаратів і методик залежно від патогенезу та клінічного прояву основного захворювання. Встановлено, що його дія спрямована на корекцію РСМСЗ, прискорення процесів гоєння уражених м'яких тканин порожнини рота. Доведено, що у даному випадку відбувається запобігання порушенню гомеостазу ротової порожнини, що у віддалені терміни є попередженням розвитку патології твердих тканин зубів і пародонта, сприяє адаптації пацієнтів до знімних пластинкових протезів верхньої щелепи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Король П. О. 
Оцінка функціонального стану слинних залоз залежно від поглинутої дози в тироїдному залишку хворих на диференційований рак щитоподібної залози / П. О. Король // Укр. радіол. журн. - 2003. - 11, № 4. - С. 398-400. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452-436.1 + Р661.25-436.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Непорада К. С. 
Метаболічні зміни в слинних залозах за пептичної виразки шлунка та їх корекція L-аргініном / К. С. Непорада // Фізіол. журн. - 2003. - 49, № 6. - С. 70-74. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.25-3 + Р413.204.6-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Лисовая И. Г. 
Иммуно-микробиологические параллели при изолированных хронических сиалоаденитах / И. Г. Лисовая, О. Л. Иващенко // Архів клініч. медицини. - 2004. - № 1 (Дод.). - С. 47-49. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Надано порівняльний аналіз зв'язків з вірусологічних, імунологічних, бактеріологічних досліджень у хворих на хронічні сіалоаденіти. Виявлено провідну роль анаеробної мікробної флори у формуванні хронічного запального процесу в слинних залозах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.25-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Большакова Г. М. 
Возбудители инфекционных процессов слюнных желез / Г. М. Большакова, С. В. Бирюкова, А. Л. Иващенко // Клинич. антибиотикотерапия. - 2004. - № 3. - С. 17-20. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Представлено дані вивчення мікрофлори у нормі та патології у разі хронічних запалень слинних залоз, що дозволили визначити етіологічний фактор захворювання. Під час дослідження ексудату слинних залоз виявлено зміни співвідношення анаеробної і аеробної мікрофлори у бік значного збільшення аеробних мікроорганізмів (у контролі - 1:1, патологія - 1:6). Можна припустити, що більш значну роль у хронічних запальних процесах відіграють аеробні мікроорганізми. Вивчення антибіотикограм показало низьку чутливість виділених мікроорганізмів до найбільш широко використовуваних антибіотиків у стоматологічній практиці.


Ключ. слова: микрофлора слюнных желез, патологические процессы, антибиотикочувствительность
Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.25-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Непорада К. С. 
Захисний ефект попередньої адаптації до гострого стресу щодо тканин слинних залоз у щурів з різною стресостійкістю / К. С. Непорада // Галиц. лікар. вісн.. - 2004. - 11, № 1. - С. 68-70. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

На розробленій моделі адаптації до гострого стресу обгрунтовано превентивний її ефект, про що свідчить запобігання деполімеризації сполучнотканинних структур, нормалізація протеїназно-інгібіторного потенціалу та гальмування процесів перекисного окиснення ліпідів у тканинах слинних залоз у стресонестійких щурів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.25-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Лесовая И. Г. 
Корреляционный анализ электроэнцефалографических показателей у больных с хроническими воспалительными заболеваниями слюнных желез вирусной этиологии / И. Г. Лесовая, Т. В. Ткач, А. Л. Иващенко // Вісн. стоматології. - 2004. - № 1. - С. 51-55. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

У результаті проведених клініко-діагностичних заходів одержано певні дані про наявність неврологічної патології у хворих на хронічний сіалоаденіт вірусної етіології. Ступінь пошкодження нервової тканини визначається типом етіологічного чинника.


Ключ. слова: слюнные железы, биоритмы головного мозга, вирус мумпус и цитомегаловирус
Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.25-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Лісова І. Г. 
Вплив персистуючої мумпусної та цитомегаловірусної інфекцій на формування психопатологічного статусу хворих на хронічні запальні захворювання слинних залоз / І. Г. Лісова, Б. В. Михайлов, Т. В. Ткач, В. А. Федосєєв, Ю. Ю. Ярославська, О. Л. Іващенко // Галиц. лікар. вісн.. - 2004. - 11, № 3. - С. 52-56. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено 72-х хворих, які страждали на хронічні сіалоаденіти на фоні персистувальної вірусної інфекції. У ході психологічного тестування серед досліджених виділено групи хворих з різними рівнями реактивної та особистої тривожності, на що мали вплив структурні зміни в слинних залозах, визначено тенденції до формування типів особи та вплив на них виду персистувального вірусу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.25-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Половик О. Ю. 
Топографія, структура та зв'язки під'язикового вегетативного вузла у осіб похилого та старечого віку : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О. Ю. Половик; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2005. - 19 c. - укp.

Вперше вивчено топографію під'язикового вузла в осіб похилого та старечого віку з різною формою мозкового відділу голови та лицьової частини черепа. За допомогою методів анатомічного препарування, напівтонких серійних зрізів і гістологічного досліджено зовнішню будову та структуру під'язикового вузла та його корінців і встановлено їх зв'язок з іншими органами. Визначено внутрішню будову під'язикового вузла та його оболонок за максимальних збільшень світлової оптики та під електронним мікроскопом. Вперше виявлено внутрішньовузлові структурно-функціональні одиниці, вивчено особливості внутрішньоорганного мікроциркуляторного кровоносного русла під'язикового вузла та доведено відповідність структурної будови досліджуваного органа в осіб похилого та старечого віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.25-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335461 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Іващенко О. Л. 
Патогенетичне обгрунтування лікування хворих на хронічні запальні захворювання слинних залоз : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. Л. Іващенко; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2005. - 18 c. - укp.

Вивчено показники кількості та якості аеробної та анаеробної мікрофлори протоків великих слинних залоз у хворих на різні форми сіалоаденітів у порівнянні зі здоровими пацієнтами. Установлено взаємозв'язок кількісно-якісних показників мікробної мікрофлори у зазначених хворих з рівнем імунорезистентності на тлі персистування тропної до залозистої тканини вірусів мумпус та цитомегалії. Уперше досліджено взаємозв'язок зміни показників лізоциму слини з характером перебігу запального процесу у слинних залозах, ступенем розповсюдженості патологічного процесу - ізольованого сіалоаденіту чи поєднаного з синдромом Шегрена. Проаналізовано можливу активацію факторів запрограмованої загибелі клітини у хворих на різні форми хронічних сіалоаденітів з урахуванням особливостей мікробного фактора на тлі вірусної персистенції. Удосконалено лікувальний комплекс для хворих на хронічні запальні захворювання слинних залоз, який передбачає застосування медичного озону як киснево-озонової суміші та препарату "Лісобакт".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.25-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Ткач Т. В. 
Патогенетичне обгрунтування лікування хворих на хронічні сіалоаденіти з урахуванням психонейрорегуляторних порушень : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / Т. В. Ткач; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2005. - 15 c. - укp.

Вивчено психологічні та нейрорегуляторні порушення у хворих на хронічні сіалоаденіти (ХС) на фоні персистенції вірусів мумпус і цитомегалії. Проаналізовано патогенетичні ланки розвитку хронічного сіалоаденіту на рівнях центрального та периферичного відділів іннерваційного залозистого апарату, що впливає на кількісні та якісті показники роботи слинних залоз. На підставі результатів імунологічних, вірусологічних і сіалосонографічних досліджень діагностовано ступінь системності захворювання та структурні зміни у цих залозах. Запропоновано методи обстеження та психологічного тестування, що передбачають використання певних апаратів з метою діагностики хронічного сіалоаденіту. Розроблено схему комплексного лікування хворих на ХС з урахуванням їх психологічного стану та рівня ураження нервового апарату слинних залоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.25-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338476 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського