Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Р252.779$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Лабунець І. Ф. 
Диференціювання тимоцитів при старінні: роль пептидних факторів епіфізa / І. Ф. Лабунець // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 1. - С. 91-97. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.779

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Анохіна С. І. 
Роль шишкоподібного тіла у регуляції гемостазу при гіпо- та гіпертиреоїдних станах : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.04 / С. І. Анохіна; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. - Т., 2004. - 18 c. - укp.

Розвинуто теорію участі епіфізу у регуляції активності щитовидної залози. Уперше встановлено зміни в системі регуляції агрегатного стану крові у гіпо- та гіпертиреоїдних епіфізектомованих щурів, показано виникнення гіперкоагуляційних змін за умов гіпотиреозу та пригнічення показників фібринолітичної та протеолітичної систем та гіпокоагуляції, які супроводжуються активацією фібринолітичної та протеолітичної систем. Уперше вивчено епіфізозалежні механізми змін гемокоагуляційного потенціал крові та тканинного фібринолізу у разі гіпо- та гіпертиреозів. Після введення мелатоніну вперше встановлено підвищення показників фібринолізу та протеолізу у гіпотиреоїдних щурів і гіперкоагуляційні зміни структурних характеристик кров'яного згустку. У разі гіпертиреозу виявлено зниження фібринолітичної та протеолітичної активності та збільшення показників тромбоеластографії. Уперше вивчено зміни показників гемокоагуляції у випадку гіпо- та гіпертиреоїдних станів в осліплених щурів. Установлено, що у разі постійної продукції мелатоніну за умов гіпотиреозу інтенсивність плазмового та тканинного фібринолізу та протеолізу зростає.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.779

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Волошин В. М. 
Вивчення інгаляційного впливу епіхлоргідрину на органометричні показники тимуса в експерименті / В. М. Волошин // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2012. - 11, № 1. - С. 35-38. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.58 + Р252.779

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Товажнянська О. Л. 
Клініко-нейрофізіологічні особливості у хворих на міастенію залежно від структурних змін тимуса / О. Л. Товажнянська, Г. П. Самойлова // Междунар. неврол. журн.. - 2016. - № 4. - С. 49-53. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Для вивчення особливостей клінічного перебігу й порушення нервово-м'язової передачі в пацієнтів з міастенією залежно від структурних змін тимуса були проаналізовані результати клініко-нейрофізіологічного обстеження 78 хворих. Залежно від структурних змін тимуса всі хворі були поділені на III групи. I група - 29 пацієнтів з міастенією без змін структури тимуса. II група - 30 пацієнтів, у яких міастенія супроводжувалася гіперплазією тимуса. III група - 19 хворих з міастенією на фоні тимоми. Ступінь тяжкості захворювання оцінено за допомогою кількісної шкали тяжкості клінічних проявів міастенії (QMGS) та клінічної класифікації Myathenia Gravis Foundation of America (MGFA), 2001. Оцінку нервово-м'язової передачі проведено на підставі аналізу результатів декремент-тесту та амплітуди негативної фази М-відповіді при низькочастотній непрямій супрамаксимальній стимуляції m. abductor digiti minimi та m. orbicularis oculi. Зміни структури тимуса негативно впливають на перебіг міастенії, про що свідчать показники за шкалою QMGS та класифікацією MGFA. Найбільша тяжкість захворювання (з переважанням ураження бульбарної групи м'язів) поєднувалася із наявністю у хворих тимоми, а найменша відзначалась у хворих з нормальною структурою тимуса. Переважання пацієнтів жіночої статі в групі хворих з міастенією на тлі гіперплазії тимуса може свідчити про вплив гормонального статусу як на структуру вилочкової залози з розвитком її гіперплазії, так і на перебіг міастенії, що потребує подальшого вивчення. Простежена пряма залежність між структурними змінами в тимусі та зниженням амплітуди негативної фази М-відповіді, що свідчить про негативний вплив морфологічних порушень тимуса на нервово-м'язову передачу імпульсів. Значне зниження амплітуди негативної фази М-відповіді на фоні високих показників декремент-тесту можна вважати маркером тяжкого перебігу захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.424.9 + Р252.779

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ларичева О. М. 
Прооксидантно-антиоксидантний баланс легень за умов карагінінового плевриту та короткотривалої гіперфункції епіфіза / О. М. Ларичева, О. І. Цебржинський, В. С. Черно // Буков. мед. вісн.. - 2016. - 20, № 3. - С. 92-95. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Вивчено вільнорадикальні та антиоксидантні процеси в легенях щурів з карагініновим плевритом за умов 10-добової гіперфункції епіфіза. Встановлено, що мелатонін на викликав суттєвих змін з боку утворення супероксиду у тварин з карагініновим плевритом, але він сприяв зниженню процесів пероксидації в досліджуваних органах. При цьому значних змін активності антиоксидантних ферментів не спостерігалося.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.401.1-29 + Р252.779

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Vepriuk Y. M. 
The changes in indices of ion regulative renal function in mature and immature rats under the circumstances of different activity of pineal gland = Зміна показників іонно-регуляторної функції нирок статевозрілих та нестатевозрілих крис залежно від активності шишкоподібної залози / Y. M. Vepriuk, Y. V. Tovkach, Yu. E. Rogovyi, I. S. Rykhlo // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2017. - 16, № 1. - С. 126-128. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Відомо, що основний механізм дії мелатоніну - антиоксидантний. Мелатонін виявляє значну антистресову, імуномодулювальну дії, полегшує адаптацію у разі зміни кліматичних умов, впливає на синхронізацію коливальних процесів в організмі, також є інгібітором статевого дозрівання, причому не є прямою протигонадною його дія. Мелатонін забезпечує захист білкових молекул від окиснювального пошкодження і є однією із головних молекул в системі захисту організму від окиснювального стресу та може виявляти захисні властивості на канальці нирок. За умов гіперфункції шишкоподібної залози спостерігали менш суттєві втрати іонів натрію, проте на тлі гіпофункції втрата іонів натрію була більш суттєвою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.779 + Р415.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гарапко Т. В. 
Структурні зміни тимуса при дії на організм опіоїдів (експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / Т. В. Гарапко; ДВНЗ Івано-Франків. нац. мед. ун-т. - Івано-Франківськ, 2016. - 20 c. - укp.

Викладено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукового завдання щодо встановлення особливостей структурної організації та судинного русла тимуса білих щурів-самців у динаміці тривалого шеститижневого впливу на організм опіоїду налбуфіну, а також через один тиждень після його відміни. За нетривалого впливу налбуфіну впродовж 2 тижнів не відбувається значних структурних змін у тимусі. За дії налбуфіну впродовж 3 - 4 тижнів виникають деструктивно-дегенеративні зміни структурних компонентів і судинного русла тимуса. За тривалій дії налбуфіну впродовж 5 - 6 тижнів настають глибокі деструктивно-дегенеративні зміни, що через тиждень після відміни препарату не відновлюються. Результати дослідження є морфологічним підгрунтям для розробки нових методів профілактики та лікування патологічних змін у тимусі наркозалежних і пацієнтів, які впродовж тривалого часу приймали опіоїдні анальгетики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.779 + Р415.14-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА426579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Гарапко Т. В. 
Мікроскопічні зміни тимуса щурів за довготривалим впливом опіоїду / Т. В. Гарапко, А. С. Головацький // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2016. - 15, № 2. - С. 89-93. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено дані щодо структурних змін компонентів часточок загруднинної залози (тимуса) білих щурів за умов довготривалого (6 тиж) впливу на організм налбуфіну, а також через 1 тиж після його відміни. Показано динаміку змін відносних площ кіркової та мозкової речовин, кірково-мозкового індексу, товщини сполучнотканинної капсули, щільності лімфоцитів на одиницю площі у кірковій та мозковій речовинах тимуса білих щурів-самців репродуктивного віку (1,5 - 3,5-місячних). У часточках тимуса виявлено збільшення відносної площі кіркової речовини, зменшення відносної площі мозкової речовини, зростання кірково-мозкового індексу, збільшення товщини капсули, збільшення щільності лімфоцитів у кірковій речовині, зменшення щільності лімфоцитів у мозковій речовині. Через 1 тиж після відміни препарату повернення значень показників до норми не відбувається, що свідчить про незворотній вплив препарату на структуру органа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.14-29 + Р252.779

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського