Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Р11(4УКР)286.14$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Нагорна А. М. 
Профілактика наркоманії серед підлітків : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / А. М. Нагорна, В. В. Беспалько. - 2-е вид., доповн. - Кам'янець-Поділ. : Абетка-НОВА, 2003. - 183 c. - Бібліогр.: 285 назв. - укp.

Проаналізовано сучасний стан проблеми наркоманії в Україні та країнах СНД. Наведено загальні характеристики наркоманії та токсикоманії, основних наркотичних та психоактивних речовин. Розглянуто питання симптоматики найбільш розповсюджених отруєнь (передозувань) психоактивними речовинами. Визначено основні чинники дитячої та підліткової наркотизації, напрямки профілактики наркоманії і токсикоманії серед дітей та підлітків. Представлено перелік законодавчих та нормативних актів України стосовно забезпечення умов здорового способу життя населення.

Проанализировано современное состояние проблемы наркомании в Украине и странах СНГ. Приведены общие характеристики наркомании и токсикомании, основных наркотических и психоактивных веществ. Рассмотрены вопросы симптоматики наиболее распространенных отравлений (передозировок) психоактивными веществами. Определены основные факторы детской и подростковой наркотизации, направления профилактики наркомании и токсикомании среди детей и подростков. Представлен перечень законодательных и нормативных актов Украины относительно обеспечения условий здорового образа жизни населения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.021.1-57я73 + Р11(4УКР)286.14я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА650744 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Черемський А. П. 
Динаміка показників церебрального метаболізму в ході інтенсивної терапії алкогольного делірію : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.30 / А. П. Черемський; Дніпропетр. держ. мед. акад. - Д., 2002. - 20 c. - укp.

Досліджено церебральний метаболізм і механізми пошкодження головного мозку у хворих на алкогольний делірій. За допомогою методики югулярної оксиметрії та глюкометрії встановлено, що стан гострого делірійного затьмарення свідомості супроводжується закономірними змінами в церебральному кисневому гомеостазі та вуглеводному метаболізмі. Розкрито роль гіпоксії в пошкодженні головного мозку у хворих даної категорії. Доведено, що у хворих на алкогольний делірій провідним чинником пошкодження головного мозку в період психомоторного збудження є енергодефіцит, викликаний порушенням церебральної утилізації глюкози. Встановлено, що ендогенна інтоксикація є важливим чинником патогенезу алкогольного делірію. Проведено порівняльний аналіз варіантів інтенсивної фармакотерапії алкогольного делірію. На підставі результатів дослідження доведено, що оптимізована методика інтенсивної терапії дозволяє одержати кращий клінічний ефект - зменшення терміну виведення хворого з психотичного стану і запобігання розвитку вираженого церебрального енергодефіциту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)286.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Жданова М. П. 
Порушення здоров'я сім'ї при алкоголізмі у жінок та його психотерапія : автореф. дис... канд. мед. наук / М. П. Жданова; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. - Х., 2007. - 19 c. - укp.

З використанням системного підходу розроблено типологію сім'ї та класифікацію варіантів і форм порушення сексуального здоров'я у разі алкоголізму в жінок. Виявлено емоційні та поведінкові розлади у дітей, особистісні відмінності хворих і членів їх сімей. Визначено закономірності формування та функціонування сім'ї за цієї патології у жінок, взаємозв'язки між порушенням сімейних функцій, формами подружньої дезадаптації, виникненням та перебігом алкоголізму. Розроблено систему сімейної психотерапії та психокорекції сексуальної дезадаптації подружжів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11 + Р11(4УКР)286.14 + Ю956-994-06 + Ю949.246

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Карпінець І. М. 
Медико-соціальне обгрунтування оптимізованої системи профілактики алкоголізму : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.03 / І. М. Карпінець; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. - К., 2013. - 23 c. - укp.

На основі комплексного вивчення особливостей формування алкогольної залежності під впливом чинників ризику та виявлених медико-організаційних недоліків обгрунтовано функціонально-структурну модель оптимізованої системи профілактики алкоголізму. Її якісно новими елементами стали - озброєння лікаря загальної практики - сімейної медицини нескладними для засвоєння методиками короткотермінових інформаційних втручань та "аудит"-тестування, і розширення цільової аудиторії впливу за рахунок родичів та близьких осіб, що вживають алкоголь із шкодою для здоров'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)286.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400744 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бабінець Л. С. 
Актуальні положення консультування пацієнта з проблемою вживання алкоголю у практиці сімейного лікаря (на підставі європейського досвіду) / Л. С. Бабінець // Сімейна медицина. - 2020. - № 1/2. - С. 30-33. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Вживання алкоголю призводить до багатьох розладів здоров'я і до інших проблем. Сімейний лікар і його медперсонал відіграють незамінну роль у ранньому виявленні небезпечного та шкідливого вживання алкоголю у своїх пацієнтів. Мета дослідження - аналіз актуальних положень консультування пацієнта з проблемою вживання алкоголю у клінічній практиці сімейного лікаря, а також формування даної навички у процесі викладання на підставі Європейського клінічного протоколу (Хорватія) з ведення даної проблеми у первинній медичній практиці. Ризики і наслідки вживання алкоголю є надзвичайно гострою проблемою для здоров'я через його поширеність і суворість. Управління такими проблемами вимагає цілісного підходу пацієнтів, сімей і всього суспільства, установ та організацій. У цьому дуже важливу роль відіграють усі лікарі, особливо сімейні лікарі зі своїми колективами, які є незамінними у профілактиці та, головним чином, у ранньому виявленні небезпечного і шкідливого вживання алкоголю. Кожен лікар незалежно від спеціальності повинен засвоїти основний підхід у розв'язанні проблем із вживанням алкоголю. Основними завданнями лікарів у цій ситуації є наступні: запитати, проаналізувати, надати пораду, одержати згоду і комплаєнс з пацієнтом, надати допомогу згідно з протоколом, а також організувати подальші дії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)286.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського