Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=П876.14$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Іванніков О. О. 
Біохімічні і морфологічні показники крові корів при затримці посліду і після застосування електропунктурної рефлексотерапії / О. О. Іванніков // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2003. - № 1-2. - С. 12-13. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено дані про динаміку змін біохімічних та морфологічних показників крові корів під час затримки посліду без застосування електропунктури та з її одноразовим застосуванням через 6, 24 та 48 годин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.141-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мартыненко Н. А. 
Причины и предупреждение мертворождаемости у свиноматок / Н. А. Мартыненко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 5-6. - С. 122-130. - Библиогр.: 68 назв. - рус.

На підставі аналізу 68-ми літературних джерел та власних даних розглянуто фізіологічні причини мертвонароджуваності у свиней, рівень втрат, пов'язаних з цим явищем, а також заходи щодо його профілактики. Експериментально доведено, що стимуляція матково-плацентарного кровообігу локальним барометричним впливом на каудальну частину тіла свині протягом вагітності активізує родову діяльність, усуває аноксію плодів і знижує мертвонароджуваність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.142-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мусієнко Ю. В. 
Діагностика, прогнозування та профілактика патологічних родів у свиноматок : Автореф. дис... канд. вет. наук / Ю. В. Мусієнко; Нац. аграр. ун-т. - К., 2007. - 19 c. - укp.

Досліджено поширення та встановлено причини виникнення родової патології у свиноматок різних вікових груп залежно від пори року. Встановлено, що основними ознаками патологічних родів є поява у гнізді мертвонароджених поросят, новонароджених з асфіксією, затримка посліду, недорозвиток і перерозвиток плодів, слабкі або надмірні перейми і потуги. Визначено зміну основних біохімічних показників у крові вагітних свиноматок у передродовому періоді з урахуванням їх віку та вивчено корегуючий вплив на них біологічно активних речовин. Для профілактики родової патології у свиноматок рекомендовано комплексне введення препаратів плаценти денатурованої емульсованої (ПДЕ) та естрофану, які завдяки синхронізуючому та стимулюючому ефекту сприяють кращій підготовці до опоросу та підвищують показники їх продуктивності. Вивчено динаміку коагуляційно-антикоагулянтного та фібринолітичного потенціалу плазми крові перед родами у клінічно здорових свиноматок і свиноматок з патологічним перебігом родового процесу з урахуванням їх віку, показано вплив на систему гемостазу ПДЕ та естрофану. Розроблено новий метод прогнозування родової патології та доведено корегувальний вплив ПДЕ на систему гемостазу у свиноматок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.14-925

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Русак В. С. 
Корекція першої стадії родів та профілактика затримання посліду у корів : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.07 / В. С. Русак; Нац. аграр. ун-т. - К., 2005. - 18 c. - укp.

Наведено результати дослідження з вивчення ефективності лабораторних методів діагностики затримання посліду у корів у господарствах умовно чистої та забрудненої радіонуклідами зони. З'ясовано вплив на стан природної неспецифічної резистентності та перебігу отелення у даних тварин внутрішньовенного введення суміші розчинів 40 %-ї глюкози та 10 %-го кальцію хлориду або 5 %-ї аскорбінової кислоти та підшкірного введення комплексного вітамінного препарату. Досліджено морфологічні зміни в материнській частині плаценти у випадку нормального перебігу отелення та затримання посліду. Обгрунтовано можливість контролю за перебігом післяотельного періоду шляхом визначення в лохіях каталази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.14-911-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336724 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сібілєва О. В. 
Плацентит та ворсинчастий занос у корів (клініко-експериментальні дані) : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / О. В. Сібілєва; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2011. - 19 c. - укp.

Вивчено діагностичні показники у разі плацентиту та ворсинчастого заносу у корів у сухостійний період. Досліджено морфометричні, гістологічні особливості будови фетальної частини плаценти та стан новонароджених телят. Встановлено, що впродовж сухостійного періоду клінічні ознаки у разі плацентиту та ворсинчастого заносу є неспецифічними та характеризуються зменшенням апетиту, пригніченим станом і залежуванням перед отеленням у поодиноких випадках. Розглянуто вплив плацентиту та ворсинчастого заносу у корів на морфофункціональний стан новонароджених телят. Вперше описано анатомічні, морфометричні та гістологічні особливості хоріальної пластинки плацент, клітинного складу пухкої сполучної тканини, стовбурових ворсинок і судин фетальної частини плаценти корів у разі плацентиту та ворсинчастого заносу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.14-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Грищук Г. П. 
Патогенетичне обгрунтування профілактики симптоматичної неплідності корів на тлі затримання посліду : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / Г. П. Грищук; Сум. нац. аграр. ун-т. - Суми, 2013. - 20 c. - укp.

Уперше досліджено мінеральний склад крові, фетальної та материнської частини плаценти корів за фізіологічного перебігу отелення і у разі затримання посліду. Вивчено мінеральний склад фетоплацентату, виготовленого з матки (та її вмісту) клінічно здорових корів 1- 5-ти місяців тільності. За результатами аналізу вмісту мікро- та макроелементів у фетальній (карункулах) та материнській (котиледонах) частинах плаценти і крові обгрунтовано патогенез затримання посліду в корів та можливості його профілактики. Установлено основні показники стану неплідних високопродуктивних корів, виявлено основну причину і форми неплідності, обгрунтовано патогенез та профілактику симптоматичної неплідності. Запропоновано й апробовано препарат фетоплацентат як засіб профілактики затримання посліду у корів. Порівняно терапевтичну ефективність тривалого застосування неплідним коровам фетоплацентату й естрофану. У досліді на двох групах корів (по 30 тварин у кожній), що тривав протягом трьох років, доведено терапевтичну ефективність фетоплацентату й естрофану у лікуванні неплідних корів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.33-911 + П876.141-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Захарченко В. А. 
Затримання посліду у корів (етіологія, патогенез, лікування та профілактика) : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / В. А. Захарченко; Сум. нац. аграр. ун-т. - Суми, 2013. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.141-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399734 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Ушкалов В. О. 
Шляхи зниження неплідності у корів / В. О. Ушкалов, С. О. Гужвинська, В. Ф. Макеєв, В. Я. Вечтомов, В. О. Калашніков, Є. Г. Чушак // Вісн. аграр. науки. - 2004. - № 1. - С. 32-34. - укp.

Розглянуто причини та поширення родової та післяродової патологій у високопродуктивних корів з використанням клінічних, бактеріологічних та біохімічних методів досліджень. Проведено випробування за виробничих умов утеротоніка - нового засобу стимуляції та нормалізації статевої функції у тварин.

Рассмотрены причины и распространение родовой и послеродовой патологий у высокопродуктивных коров с использованием клинических, бактериологических и биохимических методов исследований. Проведено испытание в производственных условиях утеротоника - нового способа стимуляции и нормализации половой функции у животных.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.14-911 + П876.15-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Захарін В. В. 
Поширеність металоносійства і травматичного ретикуліту серед корів приватного сектору та його взаємозв'язок із виникненням отельної та післяотельної патології / В. В. Захарін, Г. П. Грищук, Л. Г. Євтух, В. З. Трохименко // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 2. - С. 240-246. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено розповсюдження металоносійства і травматичного ретикуліту у корів приватного сектора та їх взаємозв'язок з виникненням отельної і після отельної патології. Слід зазначити, що з 426 випадків захворювання корів травматичним ретикулітом, що протікав у субклінічній чи в гострій формі, у 173 корів (40,6 %) одночасно зазначалося затримання плодових оболонок, у 43 корів (10,01 %) - хронічний післяотельний ендометрит, який розвинувся після субінволюції матки, у 104 корів і телиць (24,41 %) - хронічний прихований ендометрит. Таким чином простежується прямий зв'язок між прихованим металоносійством, приводячим до хронічного ретикуліту, і патологією отельного та післяотельного періоду. Доведено, що поєднане зондування магнітним зондом з подальшою підшкірної ін'єкцією тканинного препарату фетоплацентату є ефективним методом лікування корів за травматичного ретикуліту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.32-911 + П876.12 + П876.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Довгопол В. Ф. 
Патогенетичні методи профілактики патології родів і післяродового періоду та лікування корів, хворих на гіпофункцію яєчників, мастит і ендометрит / В. Ф. Довгопол, Т. Г. Панасова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2020. - № 2. - С. 232-238. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Встановлено високу ефективність розроблених на кафедрі хірургії та акушерства Полтавської державної аграрної академії екологічно чистих препаратів "селегумат" і "санобіт" для профілактики затримки посліду і післяродового ендометриту та лікування корів, хворих на гіпофункцію яєчників, мастит і ендометрит. Селегумат є стерильним 0,5 % розчином гумату натрію з додаванням селеніту натрію, який утворює органічний комплекс із солями гумінових кислот. Селегумат, уведений в організм парентерально, стимулює обмін речовин та підвищує загальну його резистентність, завдяки чому нормалізуються функції всього організму, і статевого апарату зокрема, та поліпшується його підготовка до родів і фізіологічного перебігу післяродового періоду. Так, у результаті застосування селегумату на значному поголів'ї корів частота затримки посліду зменшилась у 5,5 раза, захворювання на гострий післяродовий ендометрит - у 3,8 раза, відновили статеву циклічність і були запліднені 86,5 % корів з анафродизією внаслідок гіпофункції яєчників. Санобіт створено на основі бішофіту полтавського шляхом додавання до нього аеросилу, новокаїну та ще деяких речовин. При зовнішньому застосуванні санобіт проявляє протизапальну, імуностимулюючу, загальнотонізуючу і адаптогенну дію, а також пригнічує ріст мікрофлори. Терапевтична ефективність санобіту при субклінічному маститі в корів становила 91,3 %, при серозному - 93,9 %, при катаральному гострому - 95,8 %, хронічному - 91,8 %. Санобіт рекомендується застосовувати також для лікування корів, хворих на післяродовий ендометрит, з терапевтичним ефектом до 85,7 %. Пропонується для виробництва простий ефективний метод діагностики та лікування корів, хворих на субклінічний ендометрит, який забезпечує до 80 % заплідненості від першого осіменіння.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.14-911 + П876.15-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Калиновский Г. Н. 
Морфофункциональное обоснование рациональной профилактики акушерской патологии у коров : Дис... д-ра вет. наук: 17.00.07 / Г. Н. Калиновский; Украинский аграрный университет. - К., 1993. - 452 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.14-911-8,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС47489 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Середжимова А. Г. 
Прогнозування, діагностика, лікування та профілактика родового травматизму у корів : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / А. Г. Середжимова; Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького. - Львів, 2021. - 20 c. - укp.

Проведено аналіз поширеності травмування родових шляхів під час отелення залежно від віку корів. Виявлено головні етіопатогенетичні механізми, покладені в основу дисфункції матки під час отелення, що призводять до травмування родових шляхів. Встановлено, що вони виникають внаслідок дискоординації маткових скорочень через порушення обміну речовин у корів сухостійного періоду та безпосередньо перед отеленням і характеризуються розвитком передродової гіпокальціємії та ліпідної мобілізації на фоні дисбалансу інгредієнтів сполучнотканинного обміну слизу шийки матки за підвищення вгодованості корів перед отеленням. Удосконалено й обґрунтовано прогностичні та діагностичні тести щодо ускладненого перебігу отелення та травмування родових шляхів під час отелення на основі аналізу біохімічних показників крові, що характеризують стан обмінних процесів в організмі корів і нетелей безпосередньо перед отеленням. Доведено доцільність поєднаного використання препарату Сенсиблеск Вейкс з окситоцином за ускладненого перебігу процесу отелення з метою профілактики травмування м'яких тканин родових шляхів. Запропоновано й апробовано використання окситетрацикліну 200 L.F. та вініліну для оброблення ран родових шляхів у корів після отелення, що дозволило знизити частоту акушерської та гінекологічної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.15-911 + П876.14-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Калиновский Г. Н. 
Морфофункциональное обоснование рациональной профилактики акушерской патологии у коров : Дис... д-ра вет. наук: 17.00.07 / Г. Н. Калиновский; Украинский аграрный университет. - К., 1993. - 452 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.14-911-8,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС47489 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського