Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.611.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Оніщенко Н. Г. 
Анаплазмозно-бабезіозна інвазія овець в умовах Криму : Автореф. дис... канд. вет. наук / Н. Г. Оніщенко; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клін. вет. медицини". - Х., 2006. - 16 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-931-7 + П873.611.6-931-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Левицька В. А. 
Діагностика анаплазмозу в собак / В. А. Левицька, А. В. Березовський, А. Б. Мушинський // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2020. - № 2. - С. 252-258. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.6-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Прус М. П. 
Анаплазмозно-бабезіозна інвазія коней в Україні : монографія / М. П. Прус, Н. С. Перегіняк, Р. О. Слободян. - Київ : Кравченко Я. О., 2022. - 127 c. - Бібліогр.: с. 102-127 - укp.

Наведено результати поширення кровопаразитарних захворювань коней на території України. Описано гематологічні та біохімічні зміни крові та патогенез за змішаної інвазії. Проведено цитогенетичні дослідження крові та кісткового мозку, а також експериментально відтворено інвазію з використанням лабораторних тварин. Вперше в Україні зафіксовано існування природних вогнищ анаплазмозу коней з циркуляцією збудників Anaplasma phagocytophilum і доведено роль анаплазм у формуванні інфекційного процесу. Встановлено, що біологічними переносниками збудників анаплазмозу та бабезіозу у північно-західних і північно-східних областях України (регіон Полісся) є кліщі родів Ixodes та Dermacentor (види Dermacentor reticulatus, Dermacentorpictus та Ixodes ricinus). Виявлено, що основними переносниками були кліщі Dermacentor pictus - 46,3 % від загальної кількості досліджених іксодових кліщів. Зазначено, що анаплазмозно-бабезіозна інвазія у коней перебігає з різним ступенем тяжкості, що залежить від вірулентності збудника, реактивності організму тварини та вікових особливостей. За гострого перебігу спостерігали анізоцитоз, виражений пойкілоцитоз (переважали еритроцити каплеподібної, витягнутої та зірчастої форм), клітини-тіні, ядерні форми еритроцитів. Також у крові хворих коней виявлено велику кількість гіпохромних еритроцитів, що пов'язано з розвитком анемії.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-912 + П873.611.6-912

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859958 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського