Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.238$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Синицин В. А. 
Розробка iмуноферментного аналiзу для дiагностики вiрусного артерiїту та грипу коней / В. А. Синицин, Р. О. Капралюк, В. В. Куликова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2008. - № 1. - С. 105-108. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

У процесi виготовлення iмуноферментної тест-системи для дiагностики грипу та вiрусного артерiїту коней збудник грипу коней культивовано на курячих ембрiонах десятиденної iнкубацiї; збудник вiрусного артерiїту коней культивовано на культурi клiтин RK-13. Очистку та концентрування вiрусу проведено шляхом адсорбцiйної та гель-хроматографiї на макропористих сорбентах. Застосування одержаного очищеного та концентрованого вiрусу (грипу та вiрусного артерiїту) в iмуноферментному методi з використанням антивидового iмунопероксидазного кон'югату, виготовленого за методом Nakane (в нашiй модифiкацiї), показало високу активнiсть та специфiчнiсть компонентiв дiагностикума; на базі останнього розроблено та затверджено Департаментом ветеринарної медицини України нормативно-технiчну документацiю.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.238-912-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Музика В. П. 
Ефективність антимікробних препаратів при лікуванні свиней, хворих на респіраторні захворювання бактеріальної етіології / В. П. Музика, Т. І. Стецько, Р. В. Камінський, М. В. Пашковська // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 4. - С. 266-271. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати клінічних досліджень вітчизняних та зарубіжних препаратів, які проходили реєстрацію та перереєстрацію протягом 2003 - 2008 рр. Проведено аналіз терапевтичної ефективності цих препаратів у випадку лікування свиней, хворих на респіраторні захворювання бактеріальної етіології. Виробниче випробування антимікробних препаратів (АМП) проведено на сільгосппідприємствах Західного регіону України. Препарати призначали, враховуючи чутливість збудників інфекцій до дії антибактеріальних препаратів, яку визначали за допомогою методу дифузії в агар з використанням дисків з антибіотиками. Одержано результати, які показали високий терапевтичний ефект АМП у ході лікування інфекцій дихальних шляхів у свиней. Застосування антибактеріальних препаратів на основі тесту на антибіотикочутливість мікроорганізмів гарантує ефективність антибіотикотерапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.238-925-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гусаков В. В. 
Вдосконалення лабораторної діагностики грипу коней в реакції гальмування гемаглютинації (РГГА) : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / В. В. Гусаков; Нац. аграр. ун-т. - К., 2000. - 17 c. - укp.

Дисертацію присвячено лабораторній діагностиці грипу коней, а саме, розробці та апробації на практиці ефективної вітчизняної діагностичної системи на грип коней. Розглянуто етапи отримання та контролю діагностичних препаратів, визначено оптимальні умови їх зберігання. Розроблені діагностикуми виявилися активними, специфічними та придатними для діагностичних досліджень щодо захворювання коней на грип. Експериментально доведено, що діагностичні препарати краще зберігаються у ліофілізованому стані. Запропоновано модифіковану реакцію гальмування гемаглютинації (РГГА) з метою діагностики грипу коней, яку було затверджено Державним департаментом ветеринарної медицини у 1996 р. Визначено оптимальний метод обробки нативних сироваток крові коней перед дослідженням у РГГА щодо усунення неспецифічних інгібіторів гемаглютинації - обробка прогріванням за 56 °C протягом 60 хв. Досліджено сироватку крові коней Київського державного іподрому та чотирьох інших господарств (усього 526 зразків) за допомогою розроблених препаратів. Виявлено антитіла до другого підтипу вірусу грипу коней штаму А(кінь)2/Майамі/63 (середній титр становив 1 : 126,3 +- 5,43). З усіх сироваток 256 зразків досліджено з 7 штамами вірусу грипу людини, актуальними на той час. Розглянуто антитіла до штаму А/Йоганнесбург/33/94 вірусу грипу людини (середній титр становив 1 : 330 +- 10,17). З'ясовано, що титр антитіл у сироватках крові коней щодо вірусу грипу людини перевищував у 2,2 рази титр антитіл

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.238-912-6,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Абрамов А. В. 
Епізоотологічні особливості грипу птахів в Україні : автореф. дис... канд. вет. наук / А. В. Абрамов; Нац. аграр. ун-т. - К., 2008. - 21 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.238-961-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Локота В. В. 
Щодо можливості інфікування коней вірусом грипу людини / В. В. Локота // Вісн. аграр. науки. - 1999. - № 6. - С. 81-82. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.238-912

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Степанюк С. В. 
Тест-система для виявлення та генотипування високопатогенного вірусу пташиного грипу A H5N1 методом полімеразної ланцюгової реакції у режимі реального часу / С. В. Степанюк, В. Г. Найденов, М. Я. Співак // Biotechnologia Acta. - 2014. - 7, № 3. - С. 102-108. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Результати щорічного епізоотичного моніторингу засвідчують, що високопатогенний вірус грипу птахів HPAI/H5N1 активно циркулює на території Євразійських держав. За період 2010 - 2013 рр. зафіксовано понад 165 випадків спалахів інфекції в 14 країнах світу. Україна стала однією з перших держав Європи, де в жовтні 2005 р. на території Автономної Республіки Крим уперше було зафіксовано спалах епізоотії з HPAI/H5N1 і до лютого 2008 р. знищено понад 236 тис. голів сільськогосподарської птиці. Відтоді питання моніторингу за інфікованою як перелітною, так і домашньою птицею в місцях перехресного контакту в Україні є актуальним. Розроблено тест-систему для виявлення та ідентифікації вірусу грипу А H5N1 за трьома генами (М, Н5 і N1) РНК HPAI/H5N1 у полімеразній ланцюговій реакції в режимі реального часу. Здатність тест-системи виявляти вірус пташиного грипу HPAI/H5N1 та диференціювати його від зразків інших збудників вірусних інфекцій птахів і тварин вивчали за допомогою тестування зразків вірусу HPAI/H5N1, виділених у період масового спалаху інфекції в Криму в 2005 р., та культуральних зразків інших вірусних патогенів. Встановлено, що тест-система DIA-Real Avian Influenza здатна виявляти РНК вірусу грипу А високопатогенних штамів H5N1 з високими показниками чутливості (100 % під час дослідження РНК вірусу HPAI/H5N1 кримських ізолятів) і специфічності (100 % - дослідження РНК вірусів хвороби Ньюкасла птахів, віспи птахів, синдрому зниження яйценосності та грипу коней).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-4 + П873.238

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Постоєнко В. О. 
Оптимізація умов проведення ізотермічної ампліфікації нуклеїнових кислот вірусу пташиного грипу Н5N1 / В. О. Постоєнко, Б. В. Сорочинський, М. А. Сапачова, М. С. Карпуленко, В. В. Кацимон, А. П. Герілович // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 3/4. - С. 325-330. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Синтезовано праймери для проведення ізотермічної ампліфікації кДНК вірусу пташиного грипу Н5N1. Розроблено склад реакційної суміші та встановлено оптимальну температуру проведення ізотермічної ампліфікації нуклеїнових кислот. Оптимальною температурою є 59 C. Запропонований склад реакційної суміші та умови проведення реакції будуть в подальшому використані для розробки експрес-методу діагностики пташиного грипу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.238-961-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Буряченко С. В. 
Дослідження епізотичної ситуації мінливості вірусу грипу A субтипів H1N1 та H7N9 на території України / С. В. Буряченко, Б. Т. Стегній // Біологія тварин. - 2019. - 21, № 4. - С. 9-17. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Розглянуто епізоотичну ситуацію щодо грипу птиці та людини в Україні, зумовлену субтипами вірусу грипу A: H1N1 та H7N9. Здійснено аналіз наявних засобів діагностики пташиного грипу у птиці та людини та їх придатність, визначено варіабельність генетичних маркерів пташиних штамів вірусу грипу A у птиці та людини. Представлено епізоотичну ситуацію щодо поширеності пташиного грипу у світі та Україні, проаналізовано різні засоби діагностики пташиного грипу в порівнянні, варіабельність генетичних маркерів пташиних штамів вірусу грипу A у двох субтипів. Вказано, що природним резервуаром вірусу і причиною розповсюдження епізоотії є перелітні водоплавні птахи, які завдяки своїй природній резистентності найменш сприйнятливі до інфекції і у процесі міграції можуть подолати великі відстані. Згідно з літературними даними, деякі пташині штами вірусу грипу A, зокрема субтипів H1N1 та H7N9, є небезпечними для людини та часто призводять до летального наслідку. Дані досліджень, одержані з діагностичного або біологічного матеріалу, мають бути підтверджені специфічністю методу, а не тільки за допомогою молекулярно-біологічних методів, для встановлення їх вірогідності. Виникає необхідність швидкого одержання результатів дослідження. Для успішного проведення заходів, які призведуть до скорочення смертності та зниження ризику розповсюдження інфекції, необхідно проводити регулярний моніторинг спалахів інфекції, епідемій, а також своєчасну її діагностику. Велике практичне значення для діагностики пташиного грипу та інших інфекційних захворювань на сьогодні має метод полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), запроваджений у багатьох лабораторіях світу. Але цей метод потребує використання дорогого обладнання і витратних матеріалів та є для багатьох лабораторій дорогим і економічно неефективним методом.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.238-961 + Р514.31 + П873.361.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського