Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=П872.351.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Литвиненко О. М. 
Показники ліпідного та жовчно-кислотного обмінів за експериментального медикаментозного гепатиту та їх корекція : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / О. М. Литвиненко; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2010. - 24 c. - укp.

Вивчено показники ліпідного та жовчно-кислотного обмінів за умов моделювання медикаментозного гепатиту в щурів і мишей та проведено порівняльне оцінювання коригувальної ефективності ліпосомальної форми біологічно активної добавки (БАД) FLP-MD на основі фосфоліпідів молока та препарату Есенціале-форте на основі фосфоліпідів сої. Встановлено, що моделювання медикаментозного гепатиту в лабораторних тварин супроводжується розвитком характерних клінічних, патолого-анатомічних і гістоморфологічних ознак, гіперферментемією гепатоспецифічних ензимів, порушенням ліпідного обміну, зниженням синтетичної, кон'югаційної, елімінаційної функцій печінки, розвитком внутрішньопечінкового холестазу на фоні активації вільнорадикальних процесів - зростання вмісту продуктів пероксидного окиснення ліпідів і зниження активності ферментів антиоксидантного захисту, у тому числі глутатіонової системи. Доведено репаративний, протизапальний, протиатерогенний, антиоксидантний, жовчотвірний та жовчогінний ефекти дії БАД FLP-MD, які краще виражені, ніж за умови застосування препарату Есенціале-форте.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351.1-38

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Фасоля В. П. 
Клінічні симптоми та функціональний стан печінки і нирок у собак з ознаками гепаторенального синдрому / В. П. Фасоля, В. С. Русак // Біологія тварин. - 2011. - 13, № 1/2. - С. 336-340. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

У службових собак виявлено зміни функціонального стану печінки (диспротеїнемію, підвищення активність АСТ і АЛТ), які є характерними для гепатиту або гепатодистрофії, та нирок (болючість нирок, зміни фізичних властивостей сечі, гіперазотемію, гіперкреатинінемію), що є свідченням розвитку у них хронічної ниркової недостатності. Одночасне ураження печінки та нирок є ознакою розвитку в хворих собак гепаторенального синдрому.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351.1-953 + П872.872.61-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мазуркевич А. Й. 
Зміна біохімічних показників сироватки крові щурів при експериментальному хронічному токсичному гепатиті / А. Й. Мазуркевич, Н. І. Золтан, М. О. Малюк, В. Б. Данілов, В. В. Ковпак, Ю. О. Харкевич // Біологія тварин. - 2012. - 14, № 1. - С. 334-340. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати вивчення зміни окремих біохімічних показників, які характеризують патогенез хронічного токсичного гепатиту після застосування різних доз 50 % розчину карбону тетрахлориду для експериментального моделювання хронічного токсичного гепатиту у щурів. Встановлено, що за умов збільшення дози токсину зміни показників сироватки крові щурів, що характеризують розвиток цитолізу гепатоцитів, синдрому гепатоцелюлярної недостатності та внутрішньопечінкового холестазу, значно зростають.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351.1 + П527.392

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Томчук В. А. 
Метод головних компонентів у проведенні порівняльної оцінки ефективності застосування фосфоліпідовмісних препаратів при експериментальному гепатиті / В. А. Томчук, В. А. Грищенко // Біологія тварин. - 2012. - 14, № 1. - С. 682-686. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Використання методу головних компонент дозволило систематизувати та комплексно оцінити лікувальний ефект дії препарату есенціале-форте та ліпосомальної форми біологічно активної домішки (БАД FLP-MD) під час моделювання у щурів токсичного гепатиту. Встановлено, що механізми їх терапевтичної дії мають певні відмінності, на що вказує різниця у групуванні об'єктів дослідження. Таким чином, багатофакторний аналіз допомагає під час вирішення проблеми стосовно доцільності використання того чи іншого препарату в конкретній клінічній ситуації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351.1-38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Золтан Н. І. 
Вплив мезенхімальних стовбурових клітин на показники функціонального стану печінки щурів за експериментального хронічного токсичного гепатиту / Н. І. Золтан // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 1/2. - С. 437-443. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати зміни біохімічних показників сироватки крові щурів залежно від способу введення алогенних мезенхімальних стовбурових клітин у випадку експериментального хронічного токсичного гепатиту (ХТГ). Встановлено, що у щурів під впливом мезенхімальних стовбурових клітин відновлюється функціональна активність пошкодженої печінки з експериментальним ХТГ, на що вказує достовірне підвищення загального білка, альбуміну та холестеролу у сироватці крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.116-29 + П872.351.1-38 + П862.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кляп Н. І. 
Вплив мезенхімальних стовбурових клітин на відновлювальні процеси у печінці щурів і собак за експериментального хронічного токсичного гепатиту : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / Н. І. Кляп; КМ України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2014. - 21 c. - укp.

Вивчено вплив алогенних недиференційованих мезенхімальних стовбурових клітин кісткового мозку на перебіг експериментального хронічного токсичного гепатиту (ЕХТГ) у щурів і собак. Відпрацьовано методику моделювання ЕХТГ у щурів і собак за допомогою введення 50 %-ї емульсії карбону тетрахлориду. Досліджено вплив алогенних мезенхімальних стовбурових клітин на перебіг репаративних процесів у печінці щурів залежно від способу введення клітин у організм за ЕХТГ. Проаналізовано клінічні прояви, динаміку біохімічних показників крові та характер морфологічних змін печінки щурів за ЕХТГ до та після введення алогенних мезенхімальних стовбурових клітин. Досліджено вплив алогенних мезенхімальних стовбурових клітин на функціональний стан печінки собак у порівнянні з традиційним методом лікування такого захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351.1-953-38

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мельничук Д. О. 
Обмін жиророзчинних вітамінів в організмі тварин при розвитку токсичного гепатиту та його коригування / Д. О. Мельничук, В. А. Грищенко // Доп. НАН України. - 2014. - № 8. - С. 128-132. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Зазначено, що розвиток експериментальної гепатопатології у щурів негативно позначається на обміні вітамінів A, E і D, необхідних для повноцінного розвитку та життєдіяльності організму. Застосування хворим тваринам розробленої ліпосомальної форми біологічно активної домішки (БАД) FLP-MD з комплексом вітамінів A і E сприяє нормалізації в їх організмі обміну жиророзчинних вітамінів, що одночасно стимулює перебіг відновлювальних процесів у пошкоджених клітинах печінки. Висока терапевтична ефективність вітаміновмісної ліпосомальної форми БАД FLP-MD з антиоксидантними та репаративними властивостями є важливою характеристикою для її практичного застосування у ветеринарній медицині у випадку порушень обміну жиророзчинних вітамінів, пов'язаних із патологією печінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.4 + П872.351.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Цвіліховський М. І. 
Активність ферментів сироватки крові за гепатоліпідозу свійських котів у процесі лікування / М. І. Цвіліховський, Т. П. Локес-Крупка // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2014. - № 3. - С. 101-103. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати дослідженнь свійських котів різного віку та статі, хворих на гепатоліпідоз, у процесі лікування. Наведено схему лікування, що включає дієто- і фармакотерапію. У результаті комплексного лікування у котів встановлені позитивні зміни загального стану. Це підтверджують зміни біохімічного спектру крові тварин. Знизилася активність АлАТ і АсАТ у сироватці крові як у тварин першої, так і другої груп (I група - на 23,3 та 20,6 %, II група - на 19,1 та 16,3 % відповідно). Активність ЛФ у сироватці крові знизилася у тварин першої та другої груп на 24,8 і 19,2 % відповідно. Аналогічна тенденція спостерігалася й щодо активності ГГТП, яка у сироватці крові котів першої групи знизилася на 25,4 %, а другої - на 28,4 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351.1-954

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Локес П. І. 
Морфологічні зміни печінки за гепатиту у собак і котів / П. І. Локес, С. О. Кравченко, Т. П. Локес-Крупка, Т. Л. Бурда // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2014. - № 4. - С. 58-61. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Дослідженнями встановлено, що за розвитку гепатиту у собак та домашніх котів у печінці запальний процес перебігає у двох формах - серозній та геморагічній. Макроскопічно печінка збільшена та набрякла, її краї - притуплені, капсула напружена, реєструються застійні явища. На розрізі малюнок стертий. Зміни в судинах за обох форм патології аналогічні. Запальний набряк більш виражений за серозної форми гепатиту в котів. В обох випадках відбувається гіпертрофія і гіперплазія клітин Купфера та зерниста дистрофія гепатоцитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351.1-54 + П872.351.1-53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Локес-Крупка Т. П. 
Значення дієтотерапії за лікування свійських котів, хворих на гепатит / Т. П. Локес-Крупка, Н. С. Канівець, Ю. І. Деренчук, Ю. В. Крилевець // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2018. - № 1. - С. 135-137. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Лікування свійських котів за різних видів патології печінки має бути комплексним. Оскільки у виникненні даної хвороби значну роль відіграє неправильна та нераціональна годівля, внаслідок чого порушується метаболізм тварин загалом, тому одним із важливих напрямів у лікуванні свійських котів за порушення функцій печінки є дієтотерапія. У своїх дослідженнях спрямовано лікувальні заходи на усунення дії саме цього етіологічного чинника. Зокрема, компенсували дефіцит речовин з лабільною метильною групою, які необхідні для забезпечення нормального функціонування печінки. Крім того, забезпечували надходження незамінних (для котів) амінокислот, нестача яких, за порушення умов годівлі, негативно впливає, у першу чергу, на функції печінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351.1-954

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Приступа О. І. 
Стан мінерального обміну та його регуляція за лікування щурів, хворих на токсичну гепатодистрофію / О. І. Приступа, І. М. Петрух, М. Р. Сімонов, Л. Г. Слівінська, В. В. Влізло // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 1. - С. 153-157. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Вивчено стан мінерального обміну та його гормональну регуляцію в організмі щурів за експериментально змодельованої токсичної гепатодистрофії та лікування хворих препаратом гепален. За результатами проведених досліджень встановлено позитивний вплив препарату гепален на загальний стан хворих щурів, покращання апетиту, нормалізацію показників мінерального обміну. На 6-у добу лікування щурів, хворих на токсичну гепатодистрофію препаратом гепален, який синтезований із плодів розторопші плямистої, в дозах 0,5 мг/кг та 1,5 мг/кг відмічено зростання у сироватці крові до показників величин здорових тварин вмісту загального кальцію та неорганічного фосфору, зниження концентрації паратироїдного гормону та підвищення кальцитоніну.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351.1 + П872.351.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського