Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=П872.131-925-7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Веред П. І. 
Біотехнологія одержання та вивчення доцільності застосування вітчизняних препаратів для профілактики анемії поросят у порівнянні з імпортними аналогами : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / П. І. Веред; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2006. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-925-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Грушанська Н. Г. 
Лікування і профілактика аліментарної анемії поросят з використанням комплексу органічних сполук мікроелементів : Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / Н. Г. Грушанська; Нац. аграр. ун-т. - К., 2006. - 21 c. - укp.

Вперше під час розробки складу нового протианемічного лікувально-профілактичного препарату застосовано комплексний підхід, що включає: використання мікроелементів синергідної дії в метаболічних процесах, вплив органічних сполук мікроелементів на інтенсивність обмінних процесів у організмі поросят, врахування особливостей біогеохімічної зони. Проведено комплексні дослідження з вивченя клінічних та біохімічних показників у здорових і хворих на аліментарну анемію поросят та вплив на них комплексу органічних сполук мікроелементів за умов дефіциту рухомих форм міді, цинку, кобальту та йоду в зовнішньому середовищі. Використано стан штучного гіпобіозу та методики пункції черевної аорти щодо створення моделі анемії на лабораторних тваринах. Доведено, що застосування поросятам-сисунам, хворим на аліментарну анемію, комплексного препарату "Сулактоферан" до складу якого входять органічні сполуки заліза, міді, кобальту, цинку, йоду, прискорює процес одужання тварин за рахунок тривалої дії мікроелементів на процеси кровотворення, нормалізує та покращує обмінні процеси в організмі, стимулює ріст та розвиток поросят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-925-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343703 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Березовський Р. З. 
Показники системи антиоксидантного захисту в поросят за дії цитратних сполук феруму / Р. З. Березовський, І. Я. Максимович, В. В. Влізло // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 1. - С. 29-34. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведено результати досліджень системи антиоксидантного захисту в поросят після внутрішньом'язового введення їм різних доз препарату ферум цитрату (у 100 мл якого міститься 0,4 мг Феруму) для профілактики ферумдефіцитної анемії. Ферум цитрат одержано на основі нанотехнологій. Дослідження проведено на 5-х групах новонароджених поросят-аналогів породи Ландрас - контрольна та 4 дослідні. Поросята утримувались зі свиноматками на підсосі. З метою профілактики ферумдефіцитної анемії поросята контрольної групи одноразово внутрішньом'язово одержували 1,5 - 2,0 мл/гол традиційний ферумвмісний препарат "Біоферон" (у 100 мл міститься 100 мг Fe). Поросятам дослідних груп одноразово внутрішньом'язово вводили ферум цитрат у дозах: 2,0; 1,5; 1,0 і 0,5 мл/гол. Матеріалом для досліджень були зразки крові поросят, відібрані з передньої порожнистої вени на 1, 3, 7, 10, 17 та 32 добу життя. Дослід тривав 32 доби. Встановлено, що ферум цитрат сприяє збільшенню активності супероксиддисмутази, каталази, глутатіонпероксидази та вмісту відновленого глутатіону в еритроцитах крові поросят-сисунів. Найбільш позитивний вплив на стан ферментативної ланки антиоксидантного захисту поросят-сисунів спостерігали у тварин другої дослідної групи, яким з метою профілактики ферумдефіцитної анемії на другу добу життя одноразово внутрішньом'язово вводили по 1,5 мл/гол препарату ферум цитрату. Ефективність дії ферум цитрату може пояснюватися більш повноцінним забезпеченням необхідним для організму Ферумом та його вищою біологічною доступністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-925-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Березовський Р. З. 
Метаболічні процеси та функціональна активність еритроцитів за профілактики анемії поросят ферум цитратом : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 03.00.04 / Р. З. Березовський; НААН України, Ін-т біології тварин. - Львів, 2015. - 18 c. - укp.

Досліджено вміст мікроелементів (Fe, Cu, Co, Mn) у плазмі, рівень звёязування феруму з трансферином і ферумзв'язувальну властивість сироватки крові поросят упродовж першого місця життя. Вивчено вплив різних доз ферум цитрату (0,5, 1,0, 1,5, 2,0 мл на одну тварину) на кровотворну, ферумтранспортну та оксигентранспортну функції крові, а також інтенсивність процесів ПОЛ, стан антиоксидантної системи й обмін білків. Виявлено, що для профілактики ферум дефіцитної анемії найефективнішим є внутрішньом'язове введення поросятам препарату нанофероцит дозою 1,5 мл/гол. на другу добу життя. Препарат забезпечує збільшення кількості еритроцитів, вмісту гемоглобіну, Феруму, Купруму, Кобальту, Мангану, загального білка (за рахунок бета- і гамма-глобулінів), нормалізацію процесів ПОЛ і стану антиоксидантної системи в крові та підвищення середньодобового приросту маси тварин. На основі одержаних результатів запропоновано новий ефективний препарат нанофероцит для профілактики ферумдефіцитної анемії поросят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-925-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Тодорюк В. Б. 
Фармако-токсикологічна характеристика сольового залізовмісного препарату за ферумдефіцитної анемії поросят : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.04 / В. Б. Тодорюк; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. - Львів, 2015. - 22 c. - укp.

Досліджено питання фармако-токсикологічного впливу сольового залізовмісного препарату феросел Т на організм лабораторних тварин і поросят з метою його використання для профілактики та лікування залізодефіцитної анемії. На основі морфологічних і біохімічних досліджень встановлено стимулювальний вплив фероселу Т на процеси еритроцитопоезу в організмі поросят за розвитку в них спонтанної ферумдефіцитної анемії. Вивчено стан білоксинтезувальної та дезінтоксикаційної функцій печінки, її функціональний стан на тлі розвитку анемії та процеси відновлення у разі застосування сольового феродекстранового препарату феросел Т. Доведено високу ефективність зазначеного препарату на імунологічну реактивність організму поросят, що потребує особливої корекції у разі розвитку гіпоксичного стану на тлі пригнічення процесів еритроцитопоезу. Розширено розуміння механізму розвитку анемії. Встановлено, що в патогенезі розвитку цього захворювання важливим є не лише наявність в організмі поросят феруму, але обов'язкова присутність в їх організмі окремих мікроелементів, зокрема селену. Зазначено, що удосконалення широковживаного в Україні препарату ферровет 7,5 % шляхом додавання до нього селену робить новостворений препарат феросел Т високоефективним для лікування та профілактики залізодефіцитної анемії у поросят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-925-7 + Л669

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Березовський Р. З. 
Кількість еритроцитів та співвідношення їх різновікових популяцій у крові поросят за дії ферум цитрату / Р. З. Березовський, І. Я. Максимович, В. В. Влізло // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 2/3. - С. 11-16. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено результати досліджень кількості еритроцитів та їх різновікових популяцій в поросят після внутрішньом'язового введення їм різних доз ферум цитрату. Встановлено, що ферум цитрат сприяє збільшенню кількості еритроцитів та їх "зрілих" популяцій. Найбільш позитивний вплив на кількість еритроцитів та їх різновікові популяції встановлено у поросят-сисунів другої дослідної групи, яким на другу добу життя одноразово внутрішньом'язово вводили по 1,5 мл/гол ферум цитрату з метою профілактики ферумдефіцитної анемії.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-925-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського