Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (20)Книжкові видання та компакт-диски (101)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П872.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 110
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Мандигра М. С. 
Просторово-часова динаміка інтенсивності епізоотичного процесу лейкозу великої рогатої худоби в Україні / М. С. Мандигра // Вісн. Білоцерків. держ. аграр. ун-ту : зб. наук. пр. - 1999. - Вип. 9. - С. 114-120. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Встановлено, що інфікованість тварин за період масового застосування серологічної діагностики (1986 - 1998 рр.) знизилася з 18,36 до 6,2%. Це в цілому корелює із зменшенням кількості виділених гематологічних хворих тварин і туш за характерними для лейкозу патолого-анатомічними змінами, що свідчить про ефективність протиепізоотичних заходів та можливість повної ліквідації лейкозу великої рогатої худоби в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Москаленко В. П. 
Структурно-функціональні властивості еритроцитів у здорових і хворих на анемію телят та їх зміни при лікуванні : Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / В. П. Москаленко; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 1999. - 18 c. - укp.

Дисертацію присвячено вивченню структурно-функціональних властивостей еритроцитів у клінічно здорових і хворих на анемію телят, їх змін у ході лікування та можливість корекції за допомогою вітамінно-мінерального концентрату. Структурно-функціональні властивості еритроцитів залежать від віку телят та стану їх здоров'я. У телят, хворих на анемію, змінюється популяційний склад еритроцитів, кислотна резистентність, ліпідний склад їх мембран та вміст фосфору і 2,3-ДФГ у цитоплазмі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-911-7,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Тирсін Р. В. 
Особливості перебігу інфекційного процесу при лейкозі великої рогатої худоби під впливом деяких біотичних факторів : Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Р. В. Тирсін; Нац. аграр. ун-т. - К., 1999. - 16 c. - укp.

Дисертацію присвячено вивченню розповсюдження лейкозу серед молодняка в господарствах з різним рівнем інфікованості стада, ролі імунодефіцитного стану новонароджених телят у формуванні специфічної резистентності до вірусу лейкозу, впливу тільності та антигенного навантаження на перебіг лейкозного процесу. На основі одержаних результатів рекомендовано практичним фахівцям ветеринарної медицини проводити дослідження молодняка на лейкоз, починаючи з двомісячного віку. Фізіологічні процеси у тільних корів та щеплення проти гострих інфекційних захворювань забезпечують зниження титру антитіл до вірусу лейкозу великої рогатої худоби нижче порога чутливості РІД.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-5,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Коваленко Л. В. 
Перекисне окислення ліпідів та функціональний стан еритроцитів великої рогатої худоби при лейкозі : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.04 / Л. В. Коваленко; Нац. аграр. ун-т. - К., 1999. - 17 c. - укp. - рус.

В дисертації викладені та узагальнені результати досліджень ряду процесів, зв'язаних з мембраною, та функціональних властивостей еритроцитів в динаміці лейкозу великої рогатої худоби. Встановлено зміни в інтенсивності процесів ПОЛ, активності ферментів антиоксидантної системи та ознаки зниження її відновного потенціалу. Ступінь зрушення структурного та функціонального стану мембран еритроцитів залежить від стадії лейкозу. Розвиток інфекційного процесу супроводжується накопиченням форм гемоглобіну, які не здатні переносити кисень, посиленням інтенсивності процесів гліколізу в еритроцитах та зниженням їх здатності підтримувати гомеостаз клітини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-3,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Горальський Л. П. 
Морфологічна та морфометрична характеристики органів імуногенезу великої рогатої худоби на ранній стадії лімфоїдного лейкозу / Л. П. Горальський // Вісн. аграр. науки. - 1999. - № 6. - С. 42-46. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Висвітлено результати вивчення морфологічної характеристики та морфометричних показників органів імуногенезу великої рогатої худоби на ранній стадії лімфоїдного лейкозу. Застосування морфометрії дало змогу виявити зміни в органах і тканинах у разі незначного ураження їх гістоструктур у тварин з прихованим перебігом хвороби.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.13-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лиманский О. Ю. 
Детекция вируса лейкоза крупного рогатого скота с использованием полимеразной цепной реакции / О. Ю. Лиманский, А. П. Лиманская, Е. М. Нехороших, В. А. Бусол, В. И. Цымбал // Вісн. аграр. науки. - 1999. - № 9. - С. 35-39. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Здійснено комп'ютерний аналіз геномів ізолятів вірусу лейкозу великої рогатої худоби (ВЛ ВРХ) з GenBank. Запропоновано універсальний алгоритм вибору праймерів для детекції інфекційних агентів за допомогою полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Сконструйовано праймер-систему для визначення ВЛ ВРХ завдяки двораундовій гніздовій ПЛР. Доведено, що на чутливість та специфічність ПЛР-аналізу істотно впливає ступінь гомології праймерів, що використовуються. Виконано порівняння праймер-систем, які використовуються для ПЛР-аналізу ВЛ ВРХ у різних лабораторіях.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-6,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Фасоля В. П. 
Порушення гемостазу при деяких хворобах крові у собак (ДВЗ-синдром) / В. П. Фасоля, О. А. Дубова // Вісн. Білоцерків. держ. аграр. ун-ту : зб. наук. пр. - 1999. - Вип. 9. - С. 165-170. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено порушення згортання крові та перебіг синдрому ДВЗ за умов різної патології у собак. Виявлено наявність синдрому як ускладнення основного захворювання при різних хворобах. Показано, що діагностику проведено клінічно (виявлення ознак недостатності життєво важливих органів), підтверджено лабораторно та патоморфологічно. З'ясовано, що підставою для підозрювання розвитку синдрому ДВЗ є виявлення тромбоцитопенії на фоні різноспрямованих зрушень системи гемостазу. Встановлено, що основою терапії ускладнення є корекція системи гемостазу із застосуванням плазмозамінних розчинів як джерела необхідних компонентів забезпечення агрегатного стану крові, гепаринотерапії на фоні лікування основного захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Домбровський О. Б. 
Перебіг лейкозу великої рогатої худоби серед різновікових груп тварин у господарствах з різною епізоотичною ситуацією / О. Б. Домбровський, Б. М. Ярчук, П. Г. Шульга, Д. І. Бондаренко, Л. М. Приймак // Вісн. Білоцерків. держ. аграр. ун-ту : зб. наук. пр. - 1999. - Вип. 9. - С. 54-58. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Визначено, що лейкоз уражує тварин різних вікових груп, але частіше - віком від 3 до 6 років. Встановлено, що телята, інфіковані вірусом лейкозу великої рогатої худоби, є джерелом збудника інфекції серед сприйнятливих тварин стада. Доведено, що найвищий показник інфікованості встановлений серед молодняка віком від 7 до 18 місяців.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Галатюк О. Є. 
Імуноморфологія ретровірусних інфекцій (лейкоз великої рогатої худоби, інфекційна анемія коней) / О. Є. Галатюк, Л. П. Горальський; УААН. Ін-т епізоотології. - Рівне, 1999. - 180 c. - Бібліогр.: 118 назв. - укp.

Досліджено стан імунного статусу організму у випадку лейкозу великої рогатої худоби та інфекційної анемії коней. Розглянуто імуноморфологічні зміни та запропоновано шляхи профілактики і ліквідації цих особливо небезпечних інфекційних хвороб у сільськогосподарських тварин. Визначено патогенез на ранніх стадіях розвитку карценогенезу, реакцію імунної системи на персистенцію вірусу і патолого-гістологічні зміни в організмі тварин на різних стадіях інфекційного процесу, зумовленого вірусами лейкозу великої рогатої худоби та інфекційної анемії коней.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-35,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Матвієнко Н. М. 
Культивування вірусу інфекційної анемії коней у культурі лейкоцитів коня / Н. М. Матвієнко // Вісн. аграр. науки. - 2000. - № 10. - С. 76-77. - укp.

Викладено результати експериментальних досліджень з питань одержання і вирощування культур лейкоцитів коня й культивування в них вірусу інфекційної анемії коней. Основну увагу приділено морфологічним змінам лейкоцитів, обумовлених дією вірусу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131.12-38

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Довгаль О. В. 
Закономірності епізоотичного процесу у разі бінарної лейкозно-туберкульозної інфекції у ВРХ / О. В. Довгаль // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 4. - С. 42-45. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Встановлено, що епізоотичний процес бінарної лейкозно-туберкульозної інфекції характеризується зростанням рівня захворюваності великої рогатої худоби на туберкульоз, який, в свою чергу, сприяє генералізації лейкозного процесу. Комплексне вивчення асоційованого розвитку лейкозу та туберкульозу великої рогатої худоби дозволить створити передумови для методично нового наукового напрямку у вивченні особливостей розвитку інфекційного й епізоотичного процесів лейкозу та туберкульозу сільськогосподарських тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-5,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ярчук Б. М. 
Лейкоз великої рогатої худоби / Б. М. Ярчук, О. Б. Домбровський, Р. В. Тирсін, Л. Є. Корнієнко, О. В. Довгаль. - К., 2000. - 64 c. - (Б-ка вет. медицини; 9 - 12). - Бібліогр.: 126 назв. - укp.

Наведено сучасні дані з епізоотології лейкозу великої рогатої худоби в Україні. Проаналізовано особливості перебігу лейкозної інфекції серед різновікових та одновікових груп тварин. Висвітлено вплив абіотичних і біотичних факторів на виникнення та поширення лейкозу великої рогатої худоби. Викладено порівняльну характеристику сучасних методів діагностики, профілактики та лікування даних захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Мандигра М. С. 
Наукове забезпечення протилейкозних заходів / М. С. Мандигра // Вісн. аграр. науки. - 2000. - № 1. - С. 29-30. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Результати багаторічної науково-дослідної роботи в лейкозології, розробка та впровадження широкомасштабних протилейкозних заходів свідчать про можливість оздоровлення від лейкозу великої рогатої худоби не лише окремих господарств, а областей і України в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мандигра М. С. 
Епізоотологічний моніторинг, профілактика та системи ліквідації лейкозу великої рогатої худоби в Україні : Автореф. дис...д-ра вет. наук : 16.00.08 / М. С. Мандигра; Ін-т експеримент. і клініч. вет. медицини. - Х., 2000. - 36 c. - укp.

Розглянуто закономірності просторово-часового розповсюдження лейкозу великої рогатої худоби (ВРХ), охарактеризовано напруженість епізоотичного процесу, а також показано основні шляхи виділення вірусу лейкозу (ВЛ) ВРХ із організму хворих тварин та шляхи передачі збудника. Визначено стадійність епізоотичного процесу у разі спонтанного лейкозу, яка характеризується наявністю стадій розвитку, максимального підйому та відсутністю стадій згасання. Підтверджено взаємодію трьох ланок епізоотичного ланцюга в епізоотичному процесі лейкозу ВРХ і провідну роль у ньому джерела збудника інфекції. Експериментально встановлено, що уже за шість годин після введення тваринам вірусовмісної крові вони є потенційним джерелом збудника інфекції. Проаналізовано динаміку та особливості перебігу епізоотичного та інфекційного лейкозного процесу у тварин-гнотобіотів (ягнят і поросят), ВРХ та овець, які зазнали радіоактивного опромінення у різних дозах, а також за асоційованого перебігу лейкозу та анаплазмозу. Встановлено, що розповсюдження лейкозу не зумовлено дією понадфонованого опромінення радіонуклідами у зоні аварії ЧАЕС. Експериментально доведено, що ВРХ незалежно від породи, віку, годівлі, утримання, дії понадфонового опромінення радіонуклідами однаково чутлива до ВЛ за умов парентерального його введення. Доведено роль колостральних антитіл у забезпеченні підвищеної стійкості телят до зараженої ВЛ ВРХ. Розробка, теоретичне та експериментальне обгрунтування різних систем протилейкозних заходів, в тому числі прискореного методу, дало змогу запровадити в Україні широкомасштабний контроль епізоотичної ситуації, різко знизити

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309593 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Горальський Л. П. 
Гістоморфологія і гістохімія окремих імунних та некровотворних органів при ретровірусних інфекціях (дослідження експериментального лейкозу рогатої худоби та інфекційної анемії коней) : Автореф. дис... д-ра вет. наук : 16.00.02 / Л. П. Горальський; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2000. - 36 c. - укp.

Вивчено морфофункціональний стан органів і тканин (лімфовузли, селезінка, серце, легені, печінка, нирки) великої рогатої худоби (ВРХ) у випадку хронічного лімфоїдного лейкозу та овець, інфікованих вірусом лейкозу (ВЛ) ВРХ у разі вторинного імунодефіциту, зумовленого впливом іонізуючого випромінювання, а також коней у випадку інфекційної анемії (ІНАН). Виявлено, що частота ураження та характер патоморфологічних змін в органах і тканинах ВРХ, позитивно реагуючої в РІД, залежать від стадії розвитку хвороби, а розвиток лейкозного процесу за лімфоїдного лейкозу пов'язаний зі змінами гістоархітектоніки органів і тканин і з порушеннями гістохімічної статики та, очевидно, динаміки клітин, що призводить до порушення обмінних процесів в організмі через вірусну інфекцію. Вивчено гістологічну будову органів і тканин у овець, інфікованих ВЛ ВРХ за вторинного імунодефіциту. Виявлені у лімфовузлах і селезінці гістологічні зміни свідчать про перебудову імунокомпетентних органів у відповідь на вірусну інфекцію та радіоактивне опромінення. Показано, що іонізуюче опромінення викликає спустошення лімфоїдної тканини, в якій розмножується вірус лейкозу. Це призводить до сповільнення інтенсивності розвитку лейкозного процесу в експериментальних овець. Встановлено морфологічні зміни й особливості білково-нуклеїнового, вуглеводного та ліпідного обмінів в органах і тканинах коней у випадку інфекційної анемії, залежно від рівня титрів специфічних антитіл у РДП. Доведено, що незначні гістологічні зміни в органах і тканинах виникають лише за наявності специфічних антитіл

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-3,022 + П873.312.1-3,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Горальський Л. П. 
Особливості розвитку лейкозного процесу у овець, які інфіковані вірусом лейкозу великої рогатої худоби за вторинного імунодефіциту / Л. П. Горальський // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 4. - С. 39-41. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Вивчено гістологічну будову органів і тканин у овець, інфікованих вірусом лейкозу великої рогатої худоби за вторинного імунодефіциту. Виявлені у лімфовузлах і селезінці гістологічні зміни свідчать про перебудову імунокомпетентних органів у відповідь на вірусну інфекцію та радіоактивне опромінення. Показано, що іонізуюче опромінення викликає спустошення лімфоїдної тканини, в якій розмножується вірус лейкозу. Це призводить до сповільнення інтенсивності розвитку лейкозного процесу в експериментальних овець.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-961-1,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Аранчій С. В. 
Комплексний метод оздоровлення великої рогатої худоби від лейкозу в господарствах Полтавської області / С. В. Аранчій // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 4. - С. 87-88. - укp.

Досліджено походження й перебіг лейкозу великої рогатої худоби та ефективність його лікування рідкою, інактивованою, адсорбованою з ад'ювантом вакциною.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Глазко Т. Т. 
Мікроядерний тест у великої рогатої худоби / Т. Т. Глазко // Вісн. аграр. науки. - 2001. - № 9. - С. 45-48. - укp.

Виконано порівняльну оцінку інформативності різноманітних варіантів мікроядерного тесту під час аналізу міжпородних відмінностей. Досліджено генотоксичні ефекти біотичних (інфікування вірусом бичачого лейкозу) й абіотичних (радіонуклідного забруднення в зоні відчуження Чорнобильської АЕС) факторів екологічного стресу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Іздепський В. Й. 
Динаміка деяких фізіологічних показників крові і синовіальної рідини в коней / В. Й. Іздепський, А. А. Замазій // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 4. - С. 94-95. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Наведено результати вивчення вікової динаміки кількості та якості лейкоцитів, фагоцитарної активності крові і синовіальної рідини та активності лужної та кислотної фосфатази в коней, що дає можливість визначити їх фізіологічні параметри в нормі та у разі патогенезу запальних процесів суглобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.1-912

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Лиманська О. Ю. 
Визначення статі ембріонів та виявлення вірусу лейкозу ВРХ за допомогою полімеразної ланцюгової реакції / О. Ю. Лиманська, О. П. Лиманський // Вісн. аграр. науки. - 2001. - № 3. - С. 34-39. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розроблено систему праймерів для мультиплексної полімеразної ланцюгової реакції з метою одночасного визначення статі передімплантаційних ембріонів і детекції вірусу лейкозу великої рогатої худоби у їх геномі, середовищі для культивування. Набори праймерів, апробовані на лімфоцитах крові ВРХ, дозволяють правильно визначити стать усіх досліджених тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-6

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського