Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (20)Книжкові видання та компакт-диски (105)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П841$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 124
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Дяченко Г. М. 
Адаптивна мінливість мікобактерій туберкульозу в організмі не властивих хазяїнів : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / Г. М. Дяченко; Нац. аграр. ун-т. - К., 1998. - 17 c. - укp. - рус.

Вивчена адаптивна мінливість збудника туберкульозу пташиного виду в організмі морських свинок; людського і бичачого видів - в організмі курей; людського і пташиного видів - в організмі молодняка великої рогатої худоби.Встановлено, що в результаті багаторазового послідовного пасажування через організм не властивого хазяїна мікобактерії туберкульозу втрачають ряд вихідних властивостей і набувають нових ознак, характерних для виду збудника туберкульозу, специфічного для тварин, через організм яких вони пасажувалися. У не властивих хазяїнів збудники туберкульозу людського, бичачого і пташиного видів, поступово адаптуючись, викликають захворювання з характерними патологічними змінами і навіть генералізований інфекційний процес з летальним кінцем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.97-24,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Панікар І. І. 
Біологічні властивості збудника псевдомонозу птахів та його чутливість до антибіотиків / І. І. Панікар, М. В. Скрипка // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1998. - № 1. - С. 40-41. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

В роботі висвітлені результати досліджень з епізоотології псевдомонозу сільськогосподарської птиці в Україні. Наведені матеріали з вивчення біологічних властивостей культур Pseudomonas aeruginosa, ізольованих від загиблої птиці в різних регіонах країни.


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Таран Т. В. 
Досвід використання середовища Ігла для культивування лептоспір / Т. В. Таран // Вісн. аграр. науки. - 1999. - № 10. - С. 76-77. - укp.

Розглянуто питання культивування лептоспір на стандартному середовищі Ігла у 10-разовому розведенні з 5 % сироватки крові вівці. Використання середовища Ігла, стерилізованого фільтрацією через стерилізаційні пластини з порами 0,22 мкм і автоклавуванням, дало однакові результати. За нагромадженням біомаси середовище Ігла у 10-разовому розведенні можна порівняти з середовищем Кортгофа, яке набуло широкого використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.94в

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шарль Нтахоншикира. Нтахоншикира 
Методи очистки лептоспирозних культур / Нтахоншикира. Нтахоншикира Шарль // Вісн. аграр. науки. - 1999. - № 8. - С. 83-84. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Наведено результати досліджень з використання різних методів очищення культур лептоспір від контамінуючої мікрофлори, механічних часток та осаду. Встановлено оптимальні схеми поєднання цих методів в конкретних випадках. Досліди виконували в лабораторії лептоспірозу сільськогосподарських тварин Інституту ветеринарної медицини УААН.


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.1в,025

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Холодна Л. С. 
Основний фактор патогенності стафілококів - білок А. Особливості взаємодії з імуноглобулінами / Л. С. Холодна // Биополимеры и клетка. - 1999. - 15, № 5. - С. 360-366. - Бібліогр.: 83 назв. - укp.

Узагальнено результати досліджень щодо взаємодії білка А з імуноглобулінами та відомості про його антигенні властивості. Це дозволяє з'ясувати особливості формування імунної відповіді на антигенні субстанції стафілокока для створення протистафілококового імунітету.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.79-29 + П841.922

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Харченко С. М. 
Біосинтез коєвої кислоти штамами iAspergillus flavus/i Link, вилученими з кормів / С. М. Харченко, Н. В. Куц // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 4. - С. 15-21. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Ключ. слова: мікотоксини, коєва кислота, гриби, штами, аспергіли, біосинтез, ферментація
Індекс рубрикатора НБУВ: П841.939

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Като Мозес. Мозес 
Использование различных физических факторов для дезинтеграции патогенных микроорганизмов / Мозес. Мозес Като // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 6. - С. 106-108. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Викладено наслідки досліджень дезінтеграції лептоспір, бруцел, кампілобактерій, сальмонел, пастерел, ешеріхий, стрептококів, лістерій прискореними електронами, інфрачервоним лазерним опромінюванням, ультразвуком. Визначено оптимальні параметри їх дезінтеграції для виготовлення високоактивних бактеріальних діагностикумів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П841

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лясота В. П. 
Біологічна дія комплексу активуючих факторів імунітету на організм поросят-сисунів / В. П. Лясота, В. В. Малина, А. М. Нікітенко, М. В. Козак // Вісн. аграр. науки. - 2001. - № 12. - С. 30-31. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Доведено, що комплекс активувальних факторів імунітету сприяє активації проліферації, диференціації, спеціалізації Т-лімфоцитів та їх субпопуляцій, а також підвищує збереженість поросят на 4 % - 12 % та їх продуктивні якості на 15 % - 22 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-440 + П841.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Таран Т. В. 
Розробка та удосконалення живильних середовищ для культивування лептоспір : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / Т. В. Таран; Нац. аграр. ун-т. - К., 2001. - 18 c. - укp.

Розроблено дешевий і зручний метод очищення культур лептоспір за допомогою фурациліну 1:84000 та фурагіну 1:26000, 10 % яких додають до середовища Кортгофа з 5 % сироватки крові овець та витримують на середовищі дві доби. Установлено, що антибіотик широкого спектра дії - енрофлок in vitro на лептоспір діє бактерицидно аналогічно до стрептоміцину. У фазі логарифмічного росту лептоспіри чутливіші до впливу антибіотиків, ніж у стаціонарній фазі. Висвітлено методику отримання та використання овечої сироватки крові для культивування лептоспір. Удосконалено середовище Кортгофа для культивування лептоспіру, до складу якого введено 10 % середовища Ігла як стимулятора росту та виключено пептон і вітаміни. Зменшено вміст сироватки крові овець у сироватці з 10 до 5 % та збільшено накопичення біомаси на 37,2 % на відміну від традиційного середовища Кортгофа. Доведено можливість використання середовища Ігла в десятиразовому розведенні для культивування лептоспір на рівні з середовищем Кортгофа. Досліджено спосіб одержання високоочищеного альбуміну методом хроматографії з застосуванням макропористих кремнеземвмісних сорбентів маски "CX-50". Модифіковано твін-альбумінове середовище EMJH шляхом зниження вмісту альбуміну до 0,25 % та твіну до 0,025 % і додаванням 1 % середовища Ігла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.94-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Проблеми зооінженерної та ветеринарної медицини. Вип. 7(31) / ред.: М. І. Карташов; Харк. зоовет. ін-т. - Х., 2001. - 340 с. - (Вет. науки). - укp. - рус.

Наведено результати теоретичних розробок, проведених лабораторних та виробничих досліджень щодо діагностики, лікування та профілактики заразних захворювань, які мають науково-методичне та практичне значення. Розглянуто питання щодо паразитоценології, асоційованих інфекцій та асоціативних захворювань. Досліджено актуальні проблеми ветеринарної медицини у шовківництві щодо асоційованих інфекцій шовківничного шовкопряда. Викладено нову теорію паразитизму. Охарактеризовано сучасні протипаразитарні препарати широкого спектра дії. Доведено ефективність бровермектину у разі сетаріозу великої рогатої худоби. Вивчено вплив інсектицидів на стан здоров'я тварин. Відображено особливості перебігу сальмонельозу. Проаналізовано вплив герпетичної інфекції на перебіг гострих кишкових інфекцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П841я541(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж69596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Патика В. П. 
Сільськогосподарська мікробіологія - на допомогу аграрному виробництву : Зб. наук. пр. / В. П. Патика, Г. М. Панченко, М. М. Зарицький, О. В. Надкернична, В. В. Волкогон, В. В. Волкогон, Л. М. Токмакова; Ін-т с.-г. мікробіології УААН. - Чернігів, 2001. - 59 c. - укp.

Наведено стислі характеристики створених в Інституті сільськогосподарської мікробіології Української Академії аграрних наук біологічних препаратів, які у комплексі з іншими агротехнічними та ветеринарними заходами, спрямовані на підвищення врожайності сільськогосподарських культур і захист рослин і тварин від інфекційних хвороб. Доведено ефективність застосування ризоторфіну в нових районах сіяння сої. Застосовано ризоторфін для підвищення врожаю люпину в зоні Полісся України. Висвітлено нову технологію вирощування люцерни. Збільшено продуктивність райграсу однорічного. Описано технологію прискореного розмноження насіннєвої картоплі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П841я43(4Укр)2 + П032.51я43(4Укр)2 + П05я43(4Укр)2

Шифр НБУВ: ВА605960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Калашник О. М. 
Вплив сибіркового антигену на імунну систему молодняка великої рогатої худоби : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / О. М. Калашник; УААН. Ін-т експерим. і клін. вет. медицини. - Х., 2002. - 18 c. - укp.

Проведено епізоотологічний аналіз розповсюдження сибірки серед сільськогосподарських тварин в Україні за перід 1996 - 2000 рр. Вивчено імуногенні властивості вітчизняної вакцини проти сибірки зі штаму K-79Z, а також вплив даної вакцини на імунну систему двомісячних телят залежно від дози та способу введення. Досліджено стан імунної реактивності телят, щеплених протисибірковими вакцинами з штамів "55 - ВНИИВВиМ" і "СБ". Надано пропозиції для удосконалення заходів імунопрофілактики захворювання великої рогатої худоби в стаціонарно неблагополучних щодо сибірки пунктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.211-911 + П841.4 + П841.924.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320272 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Завірюха Г. А. 
Розробка нової технології виготовлення антигену сибіркового стандартного : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.20 / Г. А. Завірюха; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2002. - 18 c. - укp.

Вивчено розповсюдження та особливості перебігу сибірки в Україні у період 1991 - 2000 рр. Проведено аналіз результатів досліджень щодо сибірки. Для виготовлення антигену використано стерильний фільтрат культурної рідини вакцинного штаму Bac. anthracis K-79Z з відповідним титром сибіркового білку - екзотоксином. Наведено порівняльну оцінку антигенів, виготовлених за різними технологіями, з окремих видів мікробів роду Bacillus. Розроблено та затверджено нормативну документацію на виготовлення та контроль якості антигену сибіркового стандартного (АСС). Зазначено, що дана технологія екологічно безпечна, економічна, енергоощадна та не шкідлива для здоров'я людей. Освоєно виробництво АСС за новою технологією. Впроваджено даний діагностикум у роботу діагностичних лабораторій ветеринарної медицини України. Застосування антигену надало можливість звільнити державу від закупівлі подібного за кордоном та щороку заощаджувати валютні кошти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.11 + П821.219.211

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Піотрович В. А. 
Розробка живильних середовищ для культивування культур клітин : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / В. А. Піотрович; Нац. аграр. ун-т. - К., 2002. - 18 c. - укp.

Вперше в Україні досліджено ферментативний гідролізат білків крові з відходів виробництва сироватки, придатний для виготовлення живильних середовищ для культур клітин. Удосконалено методику щодо одержання ферментативного гідролізату білків з використанням нехарчової білкової сировини на принципах безвідходної технології виробництва. Запропоновано технологічну схему одержання сироватки крові великої рогатої худоби нативної без консерванту та метод контрольної системи для визначення її ростової активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П821.219 + П841с2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Цвіліховський М. І. 
Особливості формування колострального імунітету у новонароджених телят / М. І. Цвіліховський, В. А. Грищенко, П. В. Усатюк, Д. О. Мельничук // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4Б (Дод. 2). - С. 78. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.4

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Олійник Л. В. 
Частота виявлення потенційних збудників харчових токсикоінфекцій з матеріалів від вимушено забитих тварин / Л. В. Олійник // Вісн. аграр. науки. - 2002. - № 4. - С. 45-46. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто особливості поширення деяких бактерій серед сільськогосподарських тварин різних видів - потенційних збудників харчових токсикоінфекцій (ешерихій, кокової мікрофлори, протею, сальмонел). Обгрунтовано необхідність спеціальної обробки продуктів, одержаних у разі вимушеного забою тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дацьків О. М. 
Імунний статус плодів і телят з різним антенатальним розвитком : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.13 / О. М. Дацьків; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. - Л., 2002. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П523 в76 + П841.4 в76

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Меліхов С. В. 
Мінливість, родова і видова антигенність Brucella ovis та серологічна діагностика бруцелаовісної і хламідійної інфекцій при змішаному перебігу : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / С. В. Меліхов; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. - Х., 2003. - 19 c. - укp.

Наведено результати дослідження мінливості культурально-морфологічних та антигенних властивостей штамів B.ovis, родової та видової антигенності збудника інфекційного епідидиміту (ІЕ) баранів. Серед культур B.ovis визначено штами з високою активністю родових і видових R-антигенів. Визначено додаткові ознаки у разі селекції штамів. Розроблено способи одержання видової бруцелаовісної та родової бруцельозної R-сироваток з застосуванням штамів B.ovis. Запропоновано та впроваджено до практики "Набір компонентів для серологічної диференціації культур бруцел". Проведено серологічний моніторинг п'яти вівцегосподарств щодо бруцелаовісної та хламідійної інфекції. Виявлено тенденцію залежності виходу ягнят від рівня серопозитивності тварин. Визначено роль баранів-плідників репродуктивного віку у розповсюдженні збудників бруцелаовісної та хламідійної інфекції та підтриманні епізоотичного процесу. Досліджено серологічний статус тварин за умов змішаного перебігу ІЕ баранів і хламідіозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.331.93-6 + П873.235-931-6 + П841.924.29-24

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Зоценко Л. В. 
Розповсюдження серед великої рогатої худоби і свиней шиготоксинпродукуючих ешерихій та вивчення їх біологічних властивостей : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / Л. В. Зоценко; Нац. аграр. ун-т. - К., 2003. - 18 c. - укp.

За результатами досліджень визначено ступінь поширення шиготоксинпродукуючих ешерихій серед великої рогатої худоби, свиней, птиці, оцінено їх антигенну структуру та спектр домінуючих сероварів. У виділених штамів вивчено чинники патогенності та встановлено ознаки належності до групи ентерогеморагічних ешерихій - збудників геморагічного коліту, гемолітичного уремічного синдрому й тромбоцитопенічного акроангіотромбозу. Встановлено етіологічну роль STEC у розвитку захворювань телят та поросят, які супроводжуються діареєю, та визначено їх антигенну структуру. З використанням сучасних діагностичних методів одержано об'єктивну інформацію щодо чинників патогенності виділених штамів. Проведено скринінг штаму O157:H7.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.29-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кравченко Н. О. 
Трансоваріальна передача мікробактерій різних видів, адаптованих до організму курей : Автореф. дис. канд. вет. наук : 16.00.03 / Н. О. Кравченко; Нац. аграр. ун-т. - К., 2003. - 19 c. - укp.

Вивчено питання трансоваріальної передачі адаптованих до організму курей мікобактерій теберкульозу людського й бичачого видів та збереження стабільності набутих ними ознак в організмі невластивого хазяїна. Встановлено, що восьмиразово пасажовані в організмі курей культури M. tuberculosis (штам 1848) та M. bovis (штам 8) поряд з набутими властивостями, характерними для збудника туберкульозу птахів, виявляють ряд ознак, характерних для M. tuberculosis та M. bovis. Експериментально доведено, що під час адаптації до організму курей мікобактерії туберкульозу людського й бичачого видів зумовлюють інфікованість яєць, а під час інкубації таких яєць - високий відсоток загибелі ембріонів. Встановлено, що під час наступного попадання в організм курей адаптовані до їх організму мікобактерії туберкульозу людського й бичачого видів виявляють тенденцію до подальшої мінливості властивостей у напрямку збудника туберкульозу пташиного виду, у тому числі і за умов трансоваріального виділення. Показано, що при виділенні з яйцем адаптовані до організму курей M. tuberculosis (штам 1848) та M. bovis (штам 8) є патогенними як для курей, так і для кролів та морських свинок. Доведено, що під час неодноразового послідовного введення в організм морських свинок адаптовані до організму курей M. tuberculosis (штам 1848) та M. bovis (штам 8) відновлюють властивості, характерні для типових представників цих видів мікобактерій туберкульозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.16 + П873.216-961-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328033 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського