Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (7)Книжкові видання та компакт-диски (33)
Пошуковий запит: (<.>U=П729.19$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Цедик В. В. 
Стан популяцій ляща та плітки в умовах трансформації водної екосистеми Канівського водосховища : Моногр. / В. В. Цедик. - К. : ІРГ УААН, 2003. - 141 c. - Бібліогр.: 281 назв. - укp.

Наведено гідрогеографічну характеристику Канівського водосховища. Висвітлено ефективність відтворення основних видів риб. Описано динаміку структур іхтіофауни, популяцій промислових видів риб. Наведено порівняльні характеристики біологічних показників ляща та плітки як індикаторів сукцесії водосховища.

Приведена гидрогеографическая характеристика Каневского водохранилища. Освещена эффективность воспроизводства основных видов рыб. Описана динамика структур ихтиофауны, популяций промышленных видов рыб. Представлены сравнительные характеристики биологических показателей ляща и плотвы как индикаторов сукцессии водохранилища.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.13-28(4УКР) + П729.19-28(4УКР) + Е623.334.252.53*88(4УКР)

Рубрики:
 Лящ 

Шифр НБУВ: ВА644219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Межжерин С. В. 
Генетическая структура популяций карасей (Cypriniformes, Cyprinidae, Carassius L. 1758), населяющих водоемы среднеднепровского бассейна / С. В. Межжерин, И. Л. Лисецкий // Цитология и генетика. - 2004. - 38, № 5. - С. 35-44. - Библиогр.: 27 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.19-31 + Е623.334.252.53*446

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Гулевский А. К. 
Биохимические и морфологические аспекты сезонной и искусственной акклимации карася серебряного / А. К. Гулевский, Е. А. Грищенкова, Л. И. Релина, Е. Г. Жегунова, Е. В. Чаплай // Пробл. криобиологии. - 2008. - 18, № 4. - С. 499-501. - Библиогр.: 7 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.193-39

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Спесівий Т. В. 
Плітка (IBRutilus rutilusD L.) Каховського водосховища та її промислове значення : Автореф. дис... канд. біол. наук / Т. В. Спесівий; Ін-т риб. госп-ва. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Завдяки проведеним багаторічним дослідженням одержано сучасні дані щодо біологічного стану популяцій плітки Каховського водосховища. З'ясовано, що кормова база водойми не є фактором, що лімітує існування та чисельність дослідженого виду у даному водосховищі. На підставі порівняння даних стосовно живлення плітки встановлено, що його спектр за останні 30 років істотно не змінився. Здатність популяції плітки до відтворення досить велика, умови для існування можна охарактеризувати як добрі. Негативних змін стану популяції протягом існування водосховища повною мірою пліткою для нересту не використовується, тому є можливість підвищення чисельності популяції внаслідок більш повного використання площ мілководь. З урахуванням особливостей промислу, аматорського рибальства та незаконного вилучення розроблено пропозиції щодо підвищення ефективності використання плітки Каховського водосховища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.252.53*81 + П729.196

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Рудик-Леуська Н. Я. 
Продуктивні властивості та фізіолого-біохімічні характеристики ляща (IBAbramis bramaD L.) і плітки (IBRutilus rutilusD L.) Сулинської затоки Кременчуцького водосховища : автореф. дис... канд. біол. наук / Н. Я. Рудик-Леуська; УААН. Ін-т риб. госп-ва. - К., 2007. - 24 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.13 + П729.196

Рубрики:
 Лящ 

Шифр НБУВ: РА355000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кузьменко Ю. Г. 
Сріблястий карась та краснопірка в промисловій іхтіофауні Каховського водосховища : Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / Ю. Г. Кузьменко; УААН. Ін-т риб. госп-ва. - К., 2004. - 22 c. - укp.

За результатами багаторічних досліджень одержано дані щодо біолого-екологічного стану популяцій сріблястого карася та краснопірки. Визначено особливості їх розповсюдження за акваторією Каховського водосховища. З'ясовано, що кормова база водойми не є лімітуючим фактором для існування досліджених видів у даному водосховищі. Встановлено, що здатність їх популяцій до відтворення є досить високою, умови для існування охарактеризовано як добрі. З урахуванням особливостей промислу, аматорського рибальства та незаконного вилучення розроблено пропозиції щодо підвищення ефективності використання сріблястого карася та краснопірки Каховського водосховища. Запропоновано метод врахування впливу аматорів, браконьєрів та порушень звітності для визначення обсягів дозволеного промислового вилучення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.19 + Е623.334.252.53*80

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332538 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Цедик В. В. 
Стан популяцій ляща і плітки в трансформації водної екосистеми Канівського водосховища : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.10 / В. В. Цедик; УААН. Ін-т риб. госп-ва. - К., 2003. - 22 c. - укp.

Проаналізовано сучасну гідрологічну ситуацію та вплив основних чинників, які визначають масштаби формування біологічних ресурсів за визначений період часу. Обгрунтовано необхідність комплексного підходу до вивчення еколого-фізіологічної характеристики популяцій основних промислових видів риб за умов антропогенного впливу. Удосконалено методологічні підходи до проведення наукових досліджень стосовно впливу на водні біоресурси Канівського водосховища природно-кліматичних та техногенних чинників. Виявлено причини динаміки популяцій промислових видів риб за суксеційних процесів, які проходять у водосховищах, це дає змогу визначити тенденцію та потенціал водних біологічних ресурсів даного водосховища з метою прогнозування видового складу риб і рибопродуктивності водойм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.13-3(4УКР) + П729.19-3(4УКР)

Рубрики:
 Лящ 

Шифр НБУВ: РА325756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кружиліна С. В. 
Трофічні взаємовідносини білого (IBHypophthalmichthys molitrixD Val.) і строкатого (IBAriatichthys nobilisD Rich.) товстолобів та молоді промислових видів риб Кременчуцького водосховища : Автореф. дис... канд. біол. наук / С. В. Кружиліна; УААН. Ін-т риб. госп-ва. - К., 2006. - 24 c. - укp.

Вивчено живлення та трофічні взаємовідносини молоді основних промислових видів риб Кременчуцького водосховища (ляща, плітки, плоскирки) і вселенцями (білим та строкатим товстолобами), зокрема в районі Сулинської затоки, де зосереджена значна частка нерестового фонду даного водосховища та накопичена суттєва іхтіомаса товстолобів. Установлено наявність трофічної конкуренції між личинками ляща, плітки, плоскирки зі строкатим та меншою мірою білим товстолобами на фоні низьких біомас зоопланктонних угруповань. Основну конкуренцію з'ясовано щодо гіллястовусих ракоподібних. Між товстолобами та цьоголітньою і дволітньою молоддю зазначених риб на підставі розрахованих індексів подібності поживи (ПП) суттєвої конкуренції не виявлено. Але низькі індекси ПП стосовно зоопланктону не обов'язково є свідченням відсутності конкуренції у трофічних взаємовідносинах між ними, так як за недостатньої кількості у водойм основної поживи (зоопланктону) молодь зазначених риб вживала другорядні кормові об'єкти (фітопланктон, макрофіти та детрит), а також відбувалось більш раннє живлення зообентосом, внаслідок чого спектри поживи за основним кормом (веслоногих та гіллястовусих ракоподібних) перетинались незначною мірою. Одним із багатьох факторів, що негативно впливають на біомасу зоопланктону, зокрема гіллястовусих ракоподібних і коловерток у Сулинській затоці, є наявність значної кількості строкатих товстолобів, які споживали у весняний та літній періоди відповідно 714 та 315 тис. кг гіллястовусих ракоподібних і 524 та 140 тис. кг коловерток за місяць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.252.53*81 + П729.199

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гейна К. М. 
Харчові взаємовідносини тюльки та товстолобів Каховського водосховища : автореф. дис... канд. біол. наук / К. М. Гейна; УААН. Ін-т риб. госп-ва. - К., 2007. - 24 c. - укp.

Досліджено харчові взаємовідносини найбільш чисельних споживачів зоопланктону Каховського водосховища - тюльки та товстолобів (білих, строкатих та їх гібридів). Визначено рівень використання планктофагами біопродукційного потенціалу зоопланктону водойми. Простежено динаміку основних біологічних характеристик, чисельності й іхтіомаси тюльки та різних видів товстолобів. Доведено, що запаси тюльки Каховського водосховища експлуатуються дуже неефективно. Встановлено, що частка промислових уловів не перевищує 5,9 % від загальної іхтіомаси, що є одним з чинників збільшення трофічного навантаження на зоопланктон. Виявлено, що у разі сталого зниження чисельності товстолобів їх іхтіомаса збільшується внаслідок зменшення обсягів інтродукції та неповного використання старших вікових груп вселенців, а у структурі стада зростає частка гібридних товстолобів. З'ясовано, що основне перетинання спектрів живлення тюльки та товстолобів припадає на фітопланктон і детрит. Виявлено, що за зоопланктоном спільними об'єктами були гіллястовусі ракоподібні, особливо зі строкатими та гібридними товстолобами. З'ясовано, що накопичення у водосховищі значної кількості інтродуцентів старшого віку обумовлює виникнення ситуації, коли частка спожитого сумісно з тюлькою зоопланктону досягає рівня 94,9 - 96,2 % від його загальної продукції, що призвело до значного зниження рівня розвитку зоопланктону у 2004 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*805.7*803.13 + П729.199-28

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кокодій С. В. 
Природна гібридизація золотого карася IBCarassius CarassiusD (L., 1758) зі сріблястим C.IBAuratusD (L., 1758) S.Lato в басейні Дніпра : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.08 / С. В. Кокодій; Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України. - К., 2010. - 23 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.193-31 + Е623.334.252.53*446.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Рудик-Леуська Н. Я. 
Стан популяцій ляща та плітки Сулинської затоки Кременчуцького водосховища : монографія / Н. Я. Рудик-Леуська, М. Ю. Євтушенко. - К. : Фітосоціоцентр, 2010. - 163 c. - Бібліогр.: 205 назв. - укp.

Висвітлено біологічні й екологічні аспекти формування іхтіофауни Дніпровських водосховищ. Визначено температурний, гідрологічний та гідрохімічний режими Сулинської затоки (СЗ), стан її природної кормової бази, оцінку нересту риб. Наведено розмірно-вікову характеристику основних промислово-цінних риб (ПЦР) СЗ, описано продуктивні властивості (ПВ) промислових видів риб (ПВР). Проаналізовано роль СЗ у відтворенні іхтіофауни Кременчуцького водосховища (КВС), вплив факторів зовнішнього середовища на ПВ популяцій ПЦР. Подано фізіолого-біохімічну характеристику ПВР СЗ, визначено фізіолого-біохімічні показники ляща та плітки в СЗ й відкритій частині КВС.

Освещены биологические и экологические аспекты формирования ихтиофауны Днепровских водохранилищ. Определены температурный, гидрологический и гидрохимический режимы Сулинского залива (СЗ), состояние его природной кормовой базы, оценка нереста рыб. Дана размерно-возрастная характеристика основных промышленно-ценных рыб (ПЦР) СЗ, описаны продуктивные свойства (ПС) промышленных видов рыб (ПВР). Проанализированы роль СЗ в восстановлении ихтиофауны Кременчугского водохранилища (КВХ), влияние факторов внешней среды на ПС популяций ПЦР. Представлена физиолого-биохимическая характеристика ПВР СЗ, определены физиолого-биохимические показатели ляща и плотвы в СЗ и открытой части КВХ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.13-2(4УКР,26КРЕ) + П729.196-2(4УКР,26КРЕ)

Рубрики:
 Лящ 

Шифр НБУВ: ВА731173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Погожих О. Г. 
Структурні та метаболічні особливості тканин карася сріблястого IBCarassius AuratusD в умовах температурної аклімації : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.19 / О. Г. Погожих; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини НАН України. - Х., 2010. - 17 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.193-272.5 + Е623.334.252.53*669*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Межжерин С. В. 
Генетический гомеостаз и стабильность развития в природных популяциях двуполого (IBCarassius auratusD) и однополого (IBC. gibelioD) серебряных карасей / С. В. Межжерин, С. В. Кокодий // Цитология и генетика. - 2009. - 43, № 5. - С. 50-57. - Библиогр.: 29 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*446.3 + П729.193-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Межжерин С. В. 
Гибридизация золотого карася (Carassius carassius (Linnaeus, 1758)) в водоемах Украины и генетическая структура гибридов / С. В. Межжерин, С. В. Кокодий, А. В. Кулиш, Д. Б. Верлатый, Л. В. Федоренко // Цитология и генетика. - 2012. - 46, № 1. - С. 37-46. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Гибридизация золотого карася Carassius carassius в поливидовых поселениях карасей водоемов Украины и генетическая структура его гибридов исследованы путем биохимического генного маркирования и цитометрии. Доказан факт широкой гибридизации между C. auratus и C. carassius, что подтверждается многочисленностью гибридов, которые могут даже временно образовывать автономные популяции, состоящие из гибридных особей. Гибриды C. auratus х C. carassius были аллодиплоидами, аллотриплоидами и в исключительных случаях аллотетраплоидами; самками и самцами почти в равном соотношении, которые, вероятнее всего, размножаются гибридогенезом. Обнаружены несколько клоновых гибридов C. carassius х C. gibelio-1, оказавшихся тетраплоидными самками, и одна триплоидная самка C. carassius х Tinca tinca. Приведены аргументы в пользу того, что гибридизация адвентивного C. auratus с аборигенным C. carassius стала одним из механизмов вытеснения и депрессий популяций последнего.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.252.53*447.23 + П729.193

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Левкович С. Р. 
Вплив іонів плюмбуму на гематологічні показники в організмі білого товстолобика (IBHypophthalmichthys molitrixD) / С. Р. Левкович // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 3/4. - С. 246-249. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.199-27

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Олексюк Н. П. 
Вплив сезону на активність системи антиоксидантного захисту в печінці і скелетних м'язах товстолобика / Н. П. Олексюк, В. Г. Янович // Біологія тварин. - 2007. - 9, № 1/2. - С. 123-126. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено дані про вміст продуктів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) - дієнових кон'югатів, гідроперекисів і малонового діальдегіду - та активність антиоксидантних ферментів - супероксиддисмутази, глутатіонпероксидази і каталази - у печінці та скелетних м'язах товстолобика у різні пори року. Встановлено, що у літній період активність супероксиддисмутази та глутатіонпероксидази у досліджуваних тканинах товстолобика вища, а вміст продуктів ПОЛ є нижчим, ніж у зимовий період.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*734.26*723.4-604.2 + П729.19-273.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ковальчук О. М. 
Природна резистентність і продуктивність білого амура, вирощеного за різних умов утримання / О. М. Ковальчук // Біологія тварин. - 2011. - 13, № 1/2. - С. 422-427. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено дані про вплив різних умов вирощування білого амура на показники природної резистентності організму та продуктивність. Показано, що вирощування дволіток білого амура без їх доступу до кормових місць проявляє стимулювальний вплив на активність клітинних і гуморальних факторів природного захисту організму. Зокрема у крові білого амура, який споживав природні корми, виявлено більшу кількість моноцитів, вищу фагоцитарну та лізоцимну активність за одночасного зменшення кількості сегментоядерних нейтрофілів. Вирощування дволіток білого амура без їх доступу до кормових місць сприяє підвищенню продуктивних показників у рибництві, зокрема у разі вирощування коропа.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.191-27

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Крот Ю. Г. 
Рыбы-детритофаги как биомелиораторы регулируемых систем культивирования гидробионтов / Ю. Г. Крот // Гидробиол. журн.. - 2005. - 41, № 3. - С. 72-80. - Библиогр.: 13 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.19-45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29103 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Гулевский А. К. 
Влияние времени года и температурного режима на спектр белков тканей карася серебряного IBCarassius auratusD / А. К. Гулевский, Л. И. Релина, Е. Г. Погожих // Гидробиол. журн.. - 2010. - 46, № 3. - С. 79-85. - Библиогр.: 14 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.193-272

Шифр НБУВ: Ж29103 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Сабодаш В. М. 
Еколого-біологічна і морфологічна характеристика ротана IPerccottus gleniiD малих річок Середнього Дніпра / В. М. Сабодаш, А. О. Циба // Доп. НАН України. - 2003. - № 12. - С. 171-174. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.19-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського